FOTO Reacția lui Cioloș după ce a fost întâmpinat în Teleorman de un grup de pesediști cu pancarte în care apărea drept marioneta lui Soroș: A făcut un selfie cu ei

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 17 martie 2019, 13:48 Actualitate | Politic


Ciolos si contestatari din Rosiori
Foto: Facebook
Dacian Cioloș, aflat la o strângere de semnături în Roșiorii de Vede, a fost întâmpinat de contestatari pesediști cu care a stat de vorbă și chiar s-a fotografiat, în selfie apârând și pancarte în care liderul Plus era prezentat drept marioneta lui Soroș sau acuzat că nu a atras fonduri europene când era premier.

Ce scrie Cioloș pe Facebook:

”Am strâns semnături la Roșiorii de Vede, în Teleorman, și am întâlnit un grup de pesediști decis să mă critice. Că aș fi fiul lui Soros, cel fotografiat cu mai mulți lideri PSD… Că „guvernul zero“... nu am putut să îi contrazic, e adevărat, pentru că a fost guvernul zero corupție. Au ținut să afle cum mi se par drumurile de la ei din județ. Și recunosc, se poate circula pe ele, dar adevărul e că uiți de acest lucru atunci când îți aduci aminte de Tel Drum, de metrul de șosea care are 80 de centimetri și de dosarele companiei și ale lui Liviu Dragnea. Poate ar merita să ne întrebăm câți kilometri de autostrăzi și drumuri naționale s-ar fi putut face cu banii cheltuiți cu dărnicie pentru acoliții PSD.

O doamnă m-a întrebat ce caut în județul lor. Ei bine, am mers în Teleorman ca să-mi văd prietenii. Pentru că relația dintre cetățeni așa trebuie să arate. Să ascultăm și să primim criticile. Să îndreptăm lucrurile atunci când greșim și să admitem că nu suntem perfecți. Desigur, singurul care nu greșește este Liviu Dragnea, omul care crede că i se cuvin toate, care cultivă ideea „județului meu“ și care învrăjbește cetățenii ca să fie uitate dosarele care îl împiedică să devină prim-ministru sau să candideze la președinție.

Din inima „județului lui“ Liviu Dragnea, din orașul Vioricăi Dăncilă, am un mesaj pentru toți cei care vor să trăiască demn: aveți curajul propriei analize și opinii, nu va lăsați mințiți și manipulați. Vreți să votați PSD? E dreptul vostru și el merită a fi respectat. Dar dacă faceți așa ceva, atunci țineți minte că sunteți datori să îi trageți la răspundere pentru minciunile lor atunci când este cazul, așa cum fiecare om care își dorește să fie votat trebuie tras la răspundere. Nu suntem pesediști și restul. Suntem toți români și trebuie să ne respectăm între noi. Asta nu a învățat niciodată Liviu Dragnea, omul care vrea să trăiască din temerile și nereușitele noastre.”

















33447 vizualizari

  • +74 (80 voturi)    
    Bravo Dacian! (Duminică, 17 martie 2019, 13:59)

    trandafil [utilizator]

    Asa procedeaza un om onest si curajos.
    • -53 (57 voturi)    
      Nu cred in a doua sansa pentru Ciolos (Duminică, 17 martie 2019, 14:53)

      AntiTeroRusia [utilizator] i-a raspuns lui trandafil

      Cel care va scapa Romania de coruptie va trebui sa aiba mainile patate de sange de spioni si colaboratori ai Rusiei, sa taie cu cruzime si fermitate si sa nu tagaduiasca cum a facut el.
      • +36 (42 voturi)    
        Psihologia inversa (Duminică, 17 martie 2019, 15:10)

        mitg [utilizator] i-a raspuns lui AntiTeroRusia

        Chiar atat de rau a ajuns propaganda rusnaca?
      • +30 (36 voturi)    
        Chiar crezi ce afirmi sau esti postac PSD ? (Duminică, 17 martie 2019, 15:21)

        democtrates [utilizator] i-a raspuns lui AntiTeroRusia

        Daca Ciolos este spion si colaborator Al Rusiei, atunci Gusa cu Ghita (prinsi in flagrant la Belgrad) ce sunt. Ce tara mai ofera rusnacilor azil politic, Ungaria il extradeaza pe un senator UDMR , deci unde am ajuns? Si partidul lui Ghita mai si participa la europarlamentare ?? De ce nu are dreptul Ciolos un om ardelean nu lepadaturi din sudul tarii care au acaparat toate institutiile statului (Dracnea, Dancila, Olguta etc.)
        • -21 (29 voturi)    
          Sunt AntiPSD si antirusia (Duminică, 17 martie 2019, 16:07)

          AntiTeroRusia [utilizator] i-a raspuns lui democtrates

          Dar Ciolos si-a avut sansa si si-a fumat-o.
          Ne trebuie anti rusi convinsi sa curatam mizeria ruso-pesedista.
          • +24 (30 voturi)    
            ne lasi cu tampeniile? (Duminică, 17 martie 2019, 17:20)

            AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui AntiTeroRusia

            Vrei sa iti spun ce a facut Ciolos si a "desfacut" Dragnea? Contractul pentru fregate? La sfarsitul anului 2019 puteam sa avem prima bucata. O vom avea cam peste 3 ani, fabricata de acelasi constructor doar fiindca asa a vrut muschiul suveran al lui Dragnea.
            PS Ciolos a guvernat interimar cu un Parlament dominat de PSD. Canta la alta masa.
            • -3 (3 voturi)    
              Cu o floare nu se face primavara (Luni, 18 martie 2019, 15:50)

              AntiTeroRusia [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

              Lasa-ne cu contracte cu fregate.
              Prima grija a lui Ciolos trebuia sa fie eliminarea marionetelor ruse din aparatul de stat.
        • -3 (17 voturi)    
          Corectie. (Duminică, 17 martie 2019, 16:48)

          Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui democtrates

          Ungaria il extradeza pe senatorul UDMR tocmai pentru ca e de neam cu Soros. Prostul a fugit in Ungaria crezand ca are pile la unguri. Ca sa scape mai bine fugea in Israel.
        • -20 (24 voturi)    
          PLUS ESTE MINUS (Duminică, 17 martie 2019, 17:57)

          AntonCehov [anonim] i-a raspuns lui democtrates

          L-ai întrebat pe celofanCioloș) cine este socrul lui ?
  • +57 (65 voturi)    
    Ciolos e curajos (Duminică, 17 martie 2019, 14:01)

    arap [utilizator]

    Dragnea, fiul lui Stalin, are curajul sa iasa in randul oamenilor fara garzi de corp?
    • +38 (44 voturi)    
      Nu (Duminică, 17 martie 2019, 14:21)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui arap

      Pentru ca are dureri de spate... si pentru ca bancile si multinationalele fac ceva vraji sau nu stiu impotriva lui.
    • -47 (59 voturi)    
      E o diferență (Duminică, 17 martie 2019, 14:22)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui arap

      Cei care au protestat ieri împotriva lui Cioloș s-au purtat civilizat, nu l-au agresat, nu l-au înjurat.
      Adică nu sunt niște isterici agresivi, cu probleme psihice și limbaj suburban cum sunt cei care protestează împotriva lui Dragnea.
      • +33 (37 voturi)    
        Deturnare (Duminică, 17 martie 2019, 15:28)

        n.dumiritu [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        Ciolos s-a dus fara sa stie ce tip de protest il asteapta. Asa procedeaza un om care vrea sa reprezinte. Dialogheaza inclusiv cu contestarea. Desi eu nu inteleg ce ai sa protestezi impotriva unuia care pleaca cu sansa a 3-a si care nu imparte cum are el chef banii din impozitele tale. Pina la urma, faptele ar trebui sa conteze si nu manipularile emotionale.

        Inteleg din ce spui ca PSD si Dragnea se rezuma la a transmite "de sub asediu", ca nu raspund provocatorilor, nu ies in locuri publice de teama invaziei de "instabili psihici" si ca daca au ceva de transmis o vor face doar de la adapostul sedintelor intre tovarasi. In cazul asta, va urez sa va aprobati cu spor intre voi.
      • +15 (17 voturi)    
        Retardel, Csolos n-a distrus nimic. (Duminică, 17 martie 2019, 18:35)

        prec [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        Nu a furat nimic, nu a prăduit nimic. Draknea, în schimb, ....
        De aceea diferă și felul cum sunt primiți de populație. Draknea, fără gorile, ar fi linșat instantaneu de către populație, chiar și la el acasă.
      • +8 (10 voturi)    
        Just (Duminică, 17 martie 2019, 20:32)

        cucurveauamov [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        Dar nici adeptii nu l-au lins in locuri unde soarele rar patrunde. Asa cum fac adeptii PSD.
      • +7 (7 voturi)    
        bai / (Duminică, 17 martie 2019, 21:09)

        Toreador [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        daca te batea jandarmeria cum ne-au batut pe noi in August crede-ma ca ai fi fost plin de ura si limbajul suburban nu ar fi ajuns ca sa ii strigi nemernicului ala .... bine dreaq ca l-a rupt aiai de spate ... asta e daca esti un bosorog si-ti tragi gagica de poa lejer sa fie fii,ta
  • +44 (48 voturi)    
    Sa vedem (Duminică, 17 martie 2019, 14:02)

    omezu [utilizator]

    Ce p$d-ist ar avea curaj sa iasa nepazit, nu doar prin Bucuresti ci in orice oras mai mare din tara...sa vezi "selfie-uri" in gura ce si-ar lua!
  • +32 (34 voturi)    
    Slugile lui Dragneev? (Duminică, 17 martie 2019, 14:03)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Alae de-au apucat si ele sa fure câte ceva odată cu Ciocoiul Rosu? sua chiar secretarele de la cocina psd Teleroman, platite din banii furat de la copii?
  • +36 (40 voturi)    
    Alarmant! (Duminică, 17 martie 2019, 14:05)

    emil bobu [utilizator]

    PSDistii au invatat sa scrie!
    • +27 (29 voturi)    
      Nu cred (Duminică, 17 martie 2019, 14:11)

      omezu [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      Sunt foile din 2016 primite de la partid, ei sunt la fel de proști, dar mai săraci...din vina lui Cioloș, evident!
      • +12 (14 voturi)    
        se cam ascundeau sub ele (Duminică, 17 martie 2019, 15:58)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui omezu

        semn de rusine...
  • -32 (42 voturi)    
    O sa infranga si Ciolos... (Duminică, 17 martie 2019, 14:25)

    Gigi Kent [utilizator]

    Un discurs perfect inept cu idei principale "Dragnea e de porc" si "Viorica Dancila e din Videle".

    Doar injurandu-ti adversarul de dimineata pana seara nu ai cum sa castigi alegerile. Dar deh, cand altceva nu ai a spune...
    • -22 (28 voturi)    
      Ce sa spuna? USR e de stanga ca si PSD. (Duminică, 17 martie 2019, 15:41)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      De asta nu pot face opozitie. Nu au ce sa aduca in plus. Daca castiga se schimba doar conducerea, in rest totul ramane la fel. Adica o sa se fure ca si azi.
      • +15 (17 voturi)    
        PSD nu e de stanga (Duminică, 17 martie 2019, 17:13)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Lok

        E de extrema furtocrata.Pentru PSD nu exista decat ideologia furtului si a infractiunii.
    • +16 (20 voturi)    
      măi minciunică, din (Duminică, 17 martie 2019, 16:45)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      ce fumuri de țigară ai scos chestia cu ”Dragnea e de porc”?
      Și ce, tuta voastră de vasilica nu-i din Videle? Nu acolo i-au ascuns niște elevi de liceu cartea după care le citea, ea crezând că face predare?
      • -2 (4 voturi)    
        Asa-i ca nu ai citit (Luni, 18 martie 2019, 10:11)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        Asa-i ca nu ai citit articolul? Desi e scurt.

        " singurul care nu greșește este Liviu Dragnea, omul care crede că i se cuvin toate, care cultivă ideea „județului meu“ și care învrăjbește cetățenii ca să fie uitate dosarele care îl împiedică să devină prim-ministru sau să candideze la președinție."

        adica mai pe scurt "Dragnea e de porc".
        • +1 (1 vot)    
          ești (Luni, 18 martie 2019, 15:21)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          magnific coane.
          De unde le inventați măi, că după cum se vede cam duceți lipsă de glagorie.
          Dacă ceea ce a zis Cioloș înseamnă că l-a făcut porc pe dragnea, eu sunt popă anglican. Și nu sunt nici măcar popă.
          Șefului vostru i-a înțepeniut coțăitoarea de la atăta cărat sarsanale cu bani, dar ție și colegilor voștri postaci v-a înțepenit și 1/2 aia de neuron pe care o mai aveți.
  • +13 (19 voturi)    
    haha (Duminică, 17 martie 2019, 14:33)

    liviu_ [utilizator]

    tare de tot :D
  • -32 (42 voturi)    
    omul simplu te judeca dur... (Duminică, 17 martie 2019, 14:51)

    demaGOGU [utilizator]

    ..si definitiv.

    iar Julien a pierdut testul. iremediabil.
    • +21 (25 voturi)    
      Lol (Duminică, 17 martie 2019, 15:13)

      mitg [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      "Oameni simpli" va zic acuma?
      • +13 (15 voturi)    
        simpli" da multi (Duminică, 17 martie 2019, 17:14)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui mitg

        Desi sunt mult mai putini decat crede Dragnea.
    • +18 (22 voturi)    
      Nu ie pesede! (Duminică, 17 martie 2019, 16:00)

      mimiloi [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      nu ie ciuma rosie!
      El lider maximo se ascunde prin spitale de frica puscariei!
      Viitorul nu suna binepentru voi baieti oricit v-ar alimenta conturile ciuma rosie si pretinii de la moskva.
      Dar, cne stie... miine poate veti cinta alta partitura ca sinteti niste doar niste mercenari prapaditi.
      Imi place Ciolos. In sfirsit iese la atac. Asa trebuie. Oamenii sa stie cite lucruri bune s-au facut in guvernarea tehnocrata si cite magarii in guvernarea ciumei rosii.
  • +16 (18 voturi)    
    cum sa face? (Duminică, 17 martie 2019, 15:43)

    murangura [utilizator]

    ca toti "protestatarii" astia onesti si-au acoperit fetele la selfie ?
    oare ce ascund? intreb pentru un prieten :)
  • +10 (14 voturi)    
    tot respectul (Duminică, 17 martie 2019, 15:51)

    vasiledorobantu [utilizator]

    Am tot respectul pentru Ciolos, nu se ascunde după fustele Vioricăi, ca Dragnea, stă drept în faţa adversarilor.
  • +11 (17 voturi)    
    O Romanie civilizata (Duminică, 17 martie 2019, 15:56)

    animatron [utilizator]

    Si care e reprezentata atat de dl Ciolos, fost comisar UE pt agricultura si fost premier, cat si de protestatarii din spatele lui.

    Dl Ciolos crede ca e inteligent si abil sa-si faca selfie cu ei pt a-l posta pe retele sociale dominate de partizanii sai, iar protestatarii cred ca e util sa reaminteasca banuiala unor legaturi ideologice si financiare intre dl Ciolos si miliardarul Soros (principal finantator al ideologiei "no border" si "open society").

    Ambele parti se comporta civilizat, nimeni nu se ia la bataie, nimeni nu se comporta ca o "vesta galbena", se multumesc cu pancarte, replici verbale si selfie-uri.

    Romania are nevoie si de progresistii dlui Ciolos (si ai USR), cum are nevoie si de celelalte opinii politice care se manifesta in Europa (social-democrate, liberale, conservatoare, nationaliste, etc).

    Ciivilizatia europeana e una foarte complexa, intemeiata in parte si pe libertatea de exprimare, pe spiritul critic, pe dinamismul confruntarii de idei.

    Democratia moare atunci cand una dintre "parti" incearca sa impuna celorlalte un singur model de comportament, un singur set de valori.

    Cenzura nu trebuie acceptata sub nici o forma in Europa, indiferent ca e contra unora ca cei care privesc A3 sau ca cei care-l prefera pe dl Ciolos, cenzura e totalitarism, e negarea libertatii in numele unor "adevaruri" de partid sau de grup.
    • -1 (1 vot)    
      in sfarsit (Luni, 18 martie 2019, 13:21)

      hanu [utilizator] i-a raspuns lui animatron

      un comentariu inteligent pe aici
  • +13 (17 voturi)    
    Ciolos premierul viitorelor alegeri (Duminică, 17 martie 2019, 16:00)

    rov [utilizator]

    Apoi Presedinte.
    In sfarsit avem cu cine vota.
    • 0 (0 voturi)    
      Studiază un pic legislația (Luni, 18 martie 2019, 16:17)

      trotuar [utilizator] i-a raspuns lui rov

      Următoarele alegeri (cred că la asta de referi când spui viitoarele) aleg europarlamentari nu membri ai parlamentului/guvernului deci nu are cum să iasă Cioloș premier.

      După alegerile astea urmează alegerile prezidențiale la care personal tot pe Iohannis l-aș vrea deși nici Cioloș nu ar fi o alegere rea, să vedem întâi candidații.

      După astea urmează alegerile locale, după care cele parlamentare la care în sfârșit se poate face un nou parlament și implicit guvern la care aș vrea să iasă Cioloș premier.

      În nicio situație nu poate fi Cioloș întâi premier după care președinte. Exceptăm situația improbabilă în care cumva guvernul pică iar PSD lasă iar un guvern minoritar să fie ales.

      Românii se înghesuie la vot la prezidențiale când funcția președintelui e mai puțin importantă decât cea de prim ministru și uită de parlamentare unde se împarte adevărata putere. De asta l-aș vrea pe Cioloș premier nu președinte.
  • +8 (12 voturi)    
    Bravo, Dacian! (Duminică, 17 martie 2019, 18:56)

    Lucky1 [utilizator]

    Pe langa a fi un om cinstit, acum se dovedeste a fi si un bun strateg.
    Astfel de oameni se nasc si exista in Romania. Trebuie doar sa fie incurajati de popor sa-si asume responsabilitatea conducerii aceste Tari si Natiuni, cu cinste, competenta si devotament.
    Succes!
  • +4 (4 voturi)    
    Trebuia sa ii intrebe cine-i SOROS ala (Duminică, 17 martie 2019, 21:32)

    John_english [utilizator]

    sigur habar n-aveau.

    :))
  • +3 (3 voturi)    
    Super. (Luni, 18 martie 2019, 6:15)

    Lim Vasy [utilizator]

    Bravo Dacian, super faza...sa te pozezi cu protestatarii