Sebastian Ghiță, fugit în Serbia în 2017, deschide lista candidaților PRU la europarlamentare

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 10 martie 2019, 14:41 Actualitate | Politic


Sebastian Ghita
Foto: TVR
Fostul deptat Sebastian Ghiță, care a fugit în Serbia în 2017, după ce a fost trimis în judecată în mai multe dosare de corupţie, va fi primul candidat pe lista Partidului România Unită pentru alegerile europarlamentare, el fiind urmat de președintele partidului, Bogdan Diaconu. Ghiță afirmă că va candida ”pentru că o voce românească trebuie să se audă răspicat”.

”Sebastian Ghiță, românul care a lovit la temelia noii Securități, care a devoalat Sistemul și unitatea „de elită” a DNA, care a militat pentru o Românie a românilor și care a devenit ȚINTĂ și e HĂITUIT pentru că a avut curajul de a spune adevărul, deschide lista candidaților PRU la alegerile europarlamentare”, anunță duminică PRU pe pagina de Facebook.

Potrivit anunțului PRU, Ghiță vrea să candideze ”pentru că o voce românească trebuie să se audă răspicat” și să abordeze în această campanie poziția României față de imigranți și ”De ce nu dăm cetățenie românilor din Republica Moldova?”
”Ce teme vreau sa abordăm în această campanie și la care să ne răspundă și slugile lui Soros de la Uniunea Scufundăm România: poziția față de imigranți. De ce nu dăm cetățenie românilor din Republica Moldova?
România este creștină, nu umplem țara de moschei!
Cine i-a permis lui Tudorel Toader să accepte ideea unui procuror european? Grupul infracțional organizat condus de Laura Codruța Kovesi a distrus elitele!
Azi bandele Rezist sunt lăsate să atace judecători și miniștri și să se urce pe gardurile Parlamentului!
România va fi o țară în care pământurile și pădurile vor trebui să revină statului român!
România va fi o țară unde se vor naște copii români! Acum copiii români se nasc în străinătate!
România va fi o țară unde românii vor beneficia de resursele solului și subsolului. Trebuie exploatate în interiorul României, nu în beneficiul jefuitorulor străini!
România își va exprima suveranitatea. Nu vreau să ajungem un ducat al luxemburghezilor de la Bruxelles!
Strig din tot pieptul meu de român: Trăiască România Mare, Unită, Suverană!””, transmite Ghiță.

Conform postării, candidații PRU la alegerile europarlamentare sunt Sebstian Ghiță, Bogdan Diaconu, Andrei Piticaș, Ionuț Stuparu, Ioan Constantinescu, Sorin Deac, Narcis Someșfelean, Ștefan Lungu, Laura Vicol, Radu Cristescu, Dumitru Bădrăgan, Rudi Bugă și Florian Milea Diaconu.
Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie (ÎCCJ) a respins, sâmbătă, contestaţia formulată de reprezentanţii Alianţei PRM + PRU la decizia BEC privind înscrierea în alegerile europarlamentare. Liderul PRU Bogdan Diaconu a afirmat că formaţiunea va avea candidaţi proprii.



















26365 vizualizari

  • +22 (54 voturi)    
    Bravo lui! (Duminică, 10 martie 2019, 14:46)

    cucurveauamov [utilizator]

    "România va fi o țară unde se vor naște copii români! Acum copiii români se nasc în străinătate!"

    Omul spune clar: Romania e plantatia lui si are nevoie de forta de munca. Un om sincer.
    • +49 (59 voturi)    
      Reintroducerea pedepsei cu moartea (Duminică, 10 martie 2019, 15:12)

      AntiTeroRusia [utilizator] i-a raspuns lui cucurveauamov

      Ar fi cam singurul lucru care i-ar mai opri pe astia.

      Pe de alta parte, m-as cam apuca si eu de furat. Mituiesc niste politai sa imi dea de sase si cand se impute treaba fug cu banii. Prea multi prosti toleranti in tara asta, e pacat sa nu ii furi.
      • +27 (31 voturi)    
        Intrebare (Duminică, 10 martie 2019, 16:55)

        florinos [utilizator] i-a raspuns lui AntiTeroRusia

        Sebastian Ghiță, care a făcut parte din Comisia SRI, reprezinta Statul Paralel cu care se "luptă" Liviu Dragnea și partidul PSD ?
        • +5 (11 voturi)    
          Ghita, bunul prieten al dlui Ponta (Duminică, 10 martie 2019, 17:52)

          animatron [utilizator] i-a raspuns lui florinos

          Foarte greu de crezut ca intre cei doi amici de afaceri, politica si baschet nu ar mai exista nici o comunicare.

          Dl Ghita a avut pozitii privilegiate in statul roman, a facut parte din comisii parlamentare ce se ocupau de servicii de informatii, a avut numeroase contracte comerciale cu SRI-ul, a furnizat solutii tehnice pt institutii ale statului roman.

          Nu e un oarecare individ care s-a trezit si el vorbind aiurea ca e in trend sa injuri UE, nu-l confundati cu vreun stupid sau un ignorant, ca nu e.

          Cred ca dl Ghita a observat, pe buna dreptate, ca exista un segment de electorat nationalist in Romania, ca in orice tara UE de altfel (la noi e mai mic decat in Ungaria sau Italia).

          Acest segment nu e "curtat" decat de PSD, desi destul de eliptic si contextual, in cadrul micului razboi verbal cu diversi comisari UE.

          Probabil ca Partidul Romania Unita, "eurosceptic", spera sa se foloseasca de notorietatea dlui Ghita si de un discurs radical anti-DNA/Kovesi si anti-Bruxelles pt a trece pragul electoral si a obtine 1-2 mandate de europarlamentar.

          Spre deosebire (si e pozitiv) de alte tari din UE, de la Vest sau Est, Romania nu are nici un mare partid "nationalist" sau "suveranist".

          Romanii sunt profund eurofili si la fel de rusofobi, aici daca vii cu laude pt Putin esti mort politic, Rusia e un dusman al statului national romanesc (ca si aliatii ei de langa noi).

          Ce nu s-a prea remarcat in presa romaneasca, este importanta ca Romania sa aiba macar un reprezentant in fiecare grup politic influent din PE.

          Toate atacurile verbale si acuzatiile aduse imigrantilor romani, cersetori sau de pe santiere, de partidul nationalist francez (Frontul National, acum Adunarea Nationala) in presa si la tv au disparut imediat ce dna Le Pen s-a inteles cu dl Diaconu in PE.

          Se anunta un foarte puternic grup politic "nationalist/suveranist" in viitorul PE si nu avem pe nimeni acolo, langa Salvini sau Le Pen, riscam ca ei sa accepte despre Romania doar ce la va spune Viktor Orban!
      • +8 (10 voturi)    
        Seby (Duminică, 10 martie 2019, 19:16)

        florinos [utilizator] i-a raspuns lui AntiTeroRusia

        Sebastian Ghita este reprezentantul Statului Paralel doar a facut parte din Comisia SRI, de asta a fost eliberat de rectorul Tudorel Toader.
      • -2 (8 voturi)    
        Bravo lui! (Duminică, 10 martie 2019, 23:16)

        miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui AntiTeroRusia

        da , din pacate , BRAVO LUI !
        desi este un -cum vreti voi sa-l numiti- a impachetat pe multi , cum ar fi :
        -vantu
        -coldea
        -zdreanta
        -lucica
        -si cu voia voastra-vorba vine , ultima pe lista ,KOVESI !
      • +1 (1 vot)    
        Sunt sigur ca are deja in plan! (Luni, 11 martie 2019, 11:40)

        iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui AntiTeroRusia

        Daddy urmareste cu invidie modelul Erdrogan, si are deja in plan reintroducerea pedepsei cu moartea pentru soroshisti, pentru cei care il contesta!

        Si asa cum sultanul Turciei si-a inscenat lovitura de stat ratata, Dracnea are deja pretextul pentru represiune: nu mai tineti minte cand ne povestea de cei partu asasini care il urmareau?!
    • +25 (41 voturi)    
      Toti populistii astia sunt sinceri (Duminică, 10 martie 2019, 15:12)

      .416Barrett [utilizator] i-a raspuns lui cucurveauamov

      si au aceleasi idei si slogane, fie ca e vorba de Ungaria, Polonia, Austria, Germania, Italia, Franta sau UK. Parca ar fi toti organizati si platiti de cineva.... Oare asa o fi?
      • +15 (23 voturi)    
        armata novorusia... (Duminică, 10 martie 2019, 16:13)

        Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui .416Barrett

        armata novorusia...
        • -7 (11 voturi)    
          armata novorusia (Duminică, 10 martie 2019, 19:30)

          miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

          versus armata sorososta !
          • 0 (4 voturi)    
            Adica Drojdierii URSS (Duminică, 10 martie 2019, 23:37)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

            Vs Emil...vezi ce a patzit Amicul Tau Mircica
            • +1 (3 voturi)    
              tot asa (Luni, 11 martie 2019, 2:24)

              miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui un domn

              dai din taste ca musca fara cap ?
              tu nu asculti de doctor ?
      • +21 (27 voturi)    
        e o vorba foarte tare (Duminică, 10 martie 2019, 16:16)

        transalpinarum [utilizator] i-a raspuns lui .416Barrett

        Never underestimate the power of stupid people in large groups!!

        Sa ne fereasca D-zeu...
    • +13 (25 voturi)    
      Romanii sunt prea prosti sa traiasca liber. (Duminică, 10 martie 2019, 16:48)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui cucurveauamov

      Lasa-i sa traiasca in sclavie la infinit, asta merita.

      61% nici nu s-au deranjat sa mearga la vot, iar 18% au votat cu dictatura PSD, deci 79% din romani sunt o mizerie.
      • -5 (13 voturi)    
        dar tu , (Duminică, 10 martie 2019, 19:32)

        miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

        ai votat , sau faci parte din cei 79% ?
        eu cred ca nu ai votat si pe cale de consecinta esti o mizerie ! asta daca cineva mai avea vreo indoiala !
        • +1 (7 voturi)    
          Caldura (Duminică, 10 martie 2019, 23:38)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

          Determina Branza Puturoasa Rucar sa devina ingrasamant agricol
      • -6 (10 voturi)    
        Ți-a promis PLUSR-ul că te "eliberează" (Duminică, 10 martie 2019, 20:14)

        BlaBla1234 [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

        De proprietatea privată?
    • +12 (14 voturi)    
      Perfect! (Duminică, 10 martie 2019, 17:36)

      Marionette [utilizator] i-a raspuns lui cucurveauamov

      Asta nu arata calitatea doar a lui Ponta, a PSD care era compus din grupul lui Ponta si celalalt grup infractional. Asta arata calitatea romanului. Romanul de la baza este jegul. Taranul care voteaza PSD cu 86% este jegul de la baza acestor jeguri. Si nu de nevinovat ca e pacalit, ci si taranul care voteaza PSD si PRU face asta de jeg ce este. Traim intr-o tara de nemernici, este normal sa avem propuneri de nemernici la vot si ulterior votati nemernicii.
      De ce sa ne mai miram? Dragnea nu a fost infractor si sef al PSD cand a fost votat? Ce spune asta despre cei 20% din toata populatia care i-a votat? Ca sunt niste nemernici care si-au urmat interesul? Dar ceilalti 60% care n-au votat? Cei mai mari si mai toxici nemernici ai tarii! Astia sunt cei mai rai romani! Nevotantii care au ascultat la dezinformarile de tipul : si ceilalti sunt imperfecti (atentie, nu infractori nenorociti dovediti de justitie) , dar daca sunt imperfecti, pe cine sa votam?
    • +2 (6 voturi)    
      lol (Duminică, 10 martie 2019, 18:26)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui cucurveauamov

      taci ma ca a avut dreptate cucuveauamov odata in viata lui...
      ce se intampla nu ti-au mai dat astia saalriu? :D

      oricum observ tendinta de a-l lauda chiar si atunci cand spui ca e un stapan de sclavi...
      dar e un pas inainte... baby steps :P
  • +39 (49 voturi)    
    Nesimtire crasa (Duminică, 10 martie 2019, 14:49)

    hamangiul [utilizator]

    Nu e destul ca Parlamentul Romaniei este adapost de penali...frem sa decredibilizam si Parlamentul Eurapean
    • +33 (37 voturi)    
      Las' ca si V. Vasilica a fost europarlamentar... (Duminică, 10 martie 2019, 15:07)

      .416Barrett [utilizator] i-a raspuns lui hamangiul

      Pleaca ai nostri, vin ai nostri.

      Eu ma intreb cat de decazut trebuie sa fi, sa alegi asemenea specimene ca sa te reprezinte si sa te conduca.
      • +11 (19 voturi)    
        prosti sunt multi in tara asta... (Duminică, 10 martie 2019, 16:14)

        Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui .416Barrett

        prosti sunt multi in tara asta...
        • +4 (10 voturi)    
          Sau cei direct interesați: bugetarii, acoperiții, (Duminică, 10 martie 2019, 18:25)

          prec [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

          pensionarii „speciali”. Sunt destui.
  • +27 (37 voturi)    
    asta-i tara in care traim (Duminică, 10 martie 2019, 14:54)

    DiDiRo [utilizator]

    si in care s-au nascut asemenea LEPADATURI.
  • +23 (33 voturi)    
    România (Duminică, 10 martie 2019, 14:54)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Tara de hoti, Urmasii celor care au UCIS in 19889 pentru a-si anexa tara ca sa o fure sunt CRiMINALII de azi care distrug Romania - Guitza e unul dintre aesti ticalost scâravnici. Ptiu
    • -1 (11 voturi)    
      tara de hoti ?!? (Duminică, 10 martie 2019, 19:36)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      bai moldovene , ia-ti pastilele cu apa nu cu samahoanca !
      hai sictir !
  • +26 (32 voturi)    
    Toashu' Ghita!... Va asteptam la BEC (Duminică, 10 martie 2019, 14:59)

    .416Barrett [utilizator]

    sa dati cu subsemnatul pentru inscrierea pe liste...

    P.S.
    Cum preferati, singur sau la comun? (adica pe liste)
  • +35 (43 voturi)    
    Ba, esti prost?! (Duminică, 10 martie 2019, 14:59)

    dealucaragiale [utilizator]

    Oare cum ar fi sa-l vad pe Ghita europarlamentar?! Eventual intr-o comisie care sa aiba legatura cu justitia... Chiar in halul asta am ajuns? Vorba lui Tutea...
  • +28 (34 voturi)    
    Numai bun pt. aceasta hazna PRU (Duminică, 10 martie 2019, 15:03)

    Plagarus [utilizator]

    Interlopii politici salveaza RO. !?
  • +24 (32 voturi)    
    altceva nu e de comentat (Duminică, 10 martie 2019, 15:07)

    Dedalus [utilizator]

    "Nu vreau să ajungem un ducat al luxemburghezilor de la Bruxelles!"

    :-)))

    Epocala! Pacat ca nu mai avem un nenea Iancu.
  • +30 (34 voturi)    
    Asta e Romania lui Dragnea si Tariceanu (Duminică, 10 martie 2019, 15:11)

    Idealistu [utilizator]

    Infractorii ne reprezinta, ne fura, ne umilesc si ne spun ca ei sunt victime.
    • +7 (11 voturi)    
      Romanii i-au ales in 2016, (Duminică, 10 martie 2019, 16:51)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui Idealistu

      cand majoritatea romanilor au fost prea prosti sa voteze.
  • +26 (32 voturi)    
    cand penalii / puscariasii nu doar ca fac legea, (Duminică, 10 martie 2019, 15:12)

    qwerasdf [utilizator]

    dar au ajuns sa judece procurori si judecatori, acum si la conducerea Europei...
  • +18 (22 voturi)    
    Gaspadin Ghitza Cred Ca Face Vorbire (Duminică, 10 martie 2019, 15:13)

    un domn [utilizator]

    La Alegerile din Uniunea Eur Asiatica Dughinista deoarece la Europarlamentarele din Acest Mai NU are sa isi faca Griji !
    https://adevarul.ro/news/politica/alianta-prm--pru-nu-putea-participa-alegerile-europarlamentare-iccj-respins-contestatia-formatiunilor-decizia-bec-1_5c8411ae445219c57e0fd692/index.html
  • +14 (20 voturi)    
    Zău? (Duminică, 10 martie 2019, 15:34)

    Houthi [utilizator]

    Ai fost reactivat de KRASNAIA ȘAPOCIKA si ai prins curaj!Și chiar crezi ca nu o sa fi la puscarie iar?Rusnacii nu dau doi bani pe tine,dar acum te mai incearca și te-au scos la inaintare,ca apoi sa te termine.SPAKOINÎI NOCI,TAVARIȘCI!!
  • +13 (19 voturi)    
    Sa vedeti (Duminică, 10 martie 2019, 15:37)

    Akylas [utilizator]

    Si totusi, din pacate o sa se gaseasca multi prosti care-l vor vota pe fugar !!!
  • +24 (26 voturi)    
    Partid (Duminică, 10 martie 2019, 15:41)

    Akylas [utilizator]

    Trebuie infiintat un nou partid - PPF - Partidul Penalilor Fugari
    Presedinte - Sebastian Ghita
    Vice Presedinte - Radu Mazare
    Secratar pe probleme financiare - Elena Udrea
    Secretar pe probleme de justitie - Alina Bica
    • +15 (19 voturi)    
      Secretar “Cultural” relatii mass media (Duminică, 10 martie 2019, 15:48)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Akylas

      Dan Diaconescu von OTV
    • -11 (13 voturi)    
      Si - in curand - procuror sef: LCK (Duminică, 10 martie 2019, 16:42)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Akylas

      La cei pusi de matale, se adauga - in curand - procuror sef: LCK. Sa vezi "viteza" cand s-o apropia funia de par! Mai ceva ca Bica!
      • +5 (11 voturi)    
        mniu mniu (Duminică, 10 martie 2019, 19:16)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Mai baieti, voi in curtea lui Voiculescu fumati chestii grele.
  • +18 (24 voturi)    
    Ghita isi face reclama pe Hotnews? (Duminică, 10 martie 2019, 15:44)

    Jolly Roger [utilizator]

    Trist...
  • +5 (11 voturi)    
    cred ca PRU (Duminică, 10 martie 2019, 15:45)

    Dizidentul [utilizator]

    astazi si putini care ar fi votat PRU renunta la aceasta optiune,70 % din posibili simpatizanti se vor razgindi si vor vota alte partide.PSD-ul are toate motivele sa se felicite de miscarea calului troian impins in curtea PRU.
  • +19 (19 voturi)    
    Romania unde ghita sa fie prima sugativa (Duminică, 10 martie 2019, 15:45)

    mnicku [utilizator]

    vrabia malai viseaza ........

    auzi la el " o voce raspicata" ..... marele itt-ist al tarii , de fapt prima c....a masculina care a muls banii de la stat
    • +12 (12 voturi)    
      Individul ăsta periculos și profund corupt (Duminică, 10 martie 2019, 18:42)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      și-a făcut o avere colosală furând din banul public,
      folosindu-se cu tupeu de borfaș de cartier, de relațiile lui politice(Ponta,Dragnea,Trădiceanu,etc.)
      și de unii băieți fără scrupule din servicii.Este de
      notorietate publică că intra ca o furtună in ministere și agenții ale Statului Impotent Român și
      amenința pe miniștrii,secretarii de stat,directorii și
      generalii legumicoli că îi dă afară in 48 de ore dacă
      nu-i atribuie contractele in IT(de fapt niște mizerii
      total nefuncționale).Te apucă disperarea să vezi
      că această creatură lipsită de scrupule și de orice
      urmă de moralitate vrea să ne reprezinte la UE.
      Ar fi suprema umilință pentru români.
  • +12 (16 voturi)    
    ha! (Duminică, 10 martie 2019, 15:55)

    codyrocco [utilizator]

    daca-s avea noroc de bani, cum am noroc de prosti...
  • +12 (16 voturi)    
    Ne merităm soarta! (Duminică, 10 martie 2019, 16:03)

    oldman_boy [utilizator]

    Dacă votăm o listă care în frunte îl are pe Ghiță!
  • +5 (13 voturi)    
    Jesus napoleon și ghita (Duminică, 10 martie 2019, 16:04)

    optiunea-2 [utilizator]

    Asta zici că cel puțin napoleon să nu zic hilterika... nationalist, populist, corupt, puscarias, toate calitatile unui bun politician balcanic! Un caracter mesianic al romanilor... hotz! Suna puțin că garda aia de fier beton; dur, drept, neprihanit, sincer, când de fapt e totul pe dos; hot, corupt, mincinos, puscarias, tupeist baiatu! Știe multe și de ponta, de’aia ala nu zice nimic... doi corupti... ajunge codruta procuror european, le confisca cascavalu!!
  • +2 (8 voturi)    
    ce v-am zis? (Duminică, 10 martie 2019, 16:09)

    revo [utilizator]

    Q.E.D.
  • +6 (12 voturi)    
    Era si momentul (Duminică, 10 martie 2019, 16:36)

    John_english [utilizator]

    ca Europa sa aiba Mexicul ei.
  • +8 (12 voturi)    
    astia suntem bro (Duminică, 10 martie 2019, 16:36)

    politik_killz [utilizator]

    cu ce or fi gresit europenii astia de s-au incurcat cu natia asta nenororita de romani...
  • +8 (12 voturi)    
    pt ghita (Duminică, 10 martie 2019, 16:49)

    Who_is [utilizator]

    Si sa candideze .. e dreptul lui de om momentan liber. Oricum il alege doar maica-sa, desi cred ca nici aia.
    Mi-e greu sa cred ca are tupeu sa vina in tara. Nu cred ca e singurul dosar pe care il are, si daca vine, nu l mai lasa sa plece :))
    Incearca cu europarlamentarele. Nu stiu cine e PRU si nici cine e Bogdan Diaconu, iar eu locuiesc in Bucuresti. Asta spune multe despre sansele lui.
  • +11 (13 voturi)    
    foarte bine... (Duminică, 10 martie 2019, 16:56)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    Sper ca acum avem motivul cel mai intemeiat pentru a iesi la vot si a arunca gunoaiele astea la ghena.
  • +11 (13 voturi)    
    Interesant... (Duminică, 10 martie 2019, 17:16)

    adrian88000 [utilizator]

    Vom vedea cati super-naivi , debusolati si deraiati exista in Romania. Vom stii numarul exact dupa numarul de voturi pe care le va primi infractorul.
  • +6 (8 voturi)    
    "Le datoram foarte mult magistratilor" (Duminică, 10 martie 2019, 17:31)

    Irina25 [utilizator]

    Normal ca le datorati. V-au scapat aproape pe toti, si aproape de fiecare data.
  • +5 (7 voturi)    
    cat mai multi (Duminică, 10 martie 2019, 17:39)

    razeshu [utilizator]

    vrem cate mai multe capete ale hidrei participant ein alegeri, sa rupa din voturile p$d ului. astia s prosti de bbuie. vin cu petarde din astea d epartide si cred ca dau in opozitie. de fapt aia care iau in considerare votul pentru opozitie nu s interesati de aberatiile lui ghitza & Co.
  • +6 (8 voturi)    
    si totusi! (Duminică, 10 martie 2019, 17:58)

    mike_the_hunter [utilizator]

    Romania asa cum e ,cu toate partile ei negative, nu e o tara dementa sa va voteze!
  • +4 (6 voturi)    
    nu e cam repede... (Duminică, 10 martie 2019, 18:24)

    liviu_ [utilizator]

    ceva imi spune ca ei stiau dja... prea candideaza imefiat dupa aflarea acestei vesti!
    nici macar nu s-a intors in romania!
    e cusuta cu ata alba rau de tot!
  • +2 (6 voturi)    
    Nu te bucura, stimabilule ! (Duminică, 10 martie 2019, 18:35)

    KTerinca [utilizator]

    Tot o sa infunzi puscaria .
    • -3 (7 voturi)    
      da bă , (Duminică, 10 martie 2019, 21:06)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      o infunda , dar cu kovesi in brate , alaturi de onea si zdreanta !
  • +6 (8 voturi)    
    concluzia (Duminică, 10 martie 2019, 19:24)

    zigot [utilizator]

    romani, veniti la vot!
    sa nu ne mai plangem ca romanii sunt prosti, lenesi sau
    mai stiu eu cum;
    romanii sunt dotati peste medie in europa, dar sunt mai
    comozi si mai putin dispusi sa respecte legile vazand ce fac alesii lor;
    hai sa fim disciplinati si dispusi sa ne facem tara
    A C A S A !
    hai sa fim romani adevarati si mandri!
  • -1 (5 voturi)    
    Treaba lui si PRU nu-i treaba noastra (Duminică, 10 martie 2019, 20:01)

    Klima [utilizator]

    Insa daca cel prezent la vot este un dobitoc functional, ajuns asa prin nomofobie, si sunt foarte multi:
    https://economie.hotnews.ro/stiri-media_publicitate-22988884-studiu-peste-jumatate-dintre-romanii-oras-trezesc-ochii-direct-retele-sociale.htm

    atunci devine si treaba acestuia (dobitocului functional)!
  • +5 (7 voturi)    
    demografia duipa Ghita (Duminică, 10 martie 2019, 21:39)

    Dedalus [utilizator]

    "România va fi o țară unde se vor naște copii români!"

    Acum probabil ca in Romania se nasc senegalezii, in Italia- pakistanezii si in India -bruxelezii.

    Oare la Ploiesti ce fel de copiii se nasc?
  • +7 (7 voturi)    
    Astia nu sunt in stare sa stranga (Duminică, 10 martie 2019, 21:40)

    kokos [utilizator]

    20.000 de semnaturi ca sa participle la alegeri , nu mai zic de 200.000 cate le trebuie!
    • -1 (3 voturi)    
      Eh da... (Duminică, 10 martie 2019, 23:50)

      John_english [utilizator] i-a raspuns lui kokos

      BOR nu a strans semnaturi pentru ceva si la referendum au intrebat altceva. Te pui cu smecheria romaneasca?
  • +2 (2 voturi)    
    aka Mircea Diaconu (Luni, 11 martie 2019, 5:57)

    barba-neagra [utilizator]

    Asa cum PSD a avut, slava Domnului, peste 300.000 de semnaturi pentru comediantul Mircea Diaconu, care a servit cu brio mafia politica la strasburg (sic!), tot asa va mai gasi cateva sute de mii de semnaturi, eventual si din Serbia, pentru copilul rasfatat al serviciilor secrete romanesti.
    Se pare ca statutul de azilant nu-i prieste si are nevoie de o patalama mai serioasa ca sa nu fie luat pe sus.
  • +3 (3 voturi)    
    In cazului lui Ghita (Luni, 11 martie 2019, 9:53)

    clint [utilizator]

    KGB joaca pe fata. Dupa ce i-au dat azil politic in tara "vecina si prietena", tovarasii de la Moscova ar vrea ca, drept rasplata pentru tot ce a facut ( a se citi furat ), tot noi sa ii platem o renta frumusica, timp de 4 ani, plus imunitate, din banii nostri de popor sarac.

    In schimb, tov. Sebi se simte dator fata de poporul pe care l-a muls cu cinism si pluseaza cu un mesaj rasulflat despre copiii care se nasc in trainatate. Se nasc pentru ca toate cozile de topor KGB-iste ca el au avut "grija" si i-au aruncat efectiv peste granita.
  • +1 (1 vot)    
    Ghiță confundă audiențele (Luni, 11 martie 2019, 11:57)

    baligosul [utilizator]

    Ghiță ăsta presupune că Guiță tv are audiența de pe vremuri a fostului OTV, și pe acest motiv și-a cumpărat post TV.
    Guiță tv va face campanie pentru PRU, caca3 pentru dispăruții renăscuți de Varan, umaniștii și pentru cei cu care se va (re)întovărăși, probabil PSD.
  • +1 (1 vot)    
    Romania tuturor posibilitatilor! (Luni, 11 martie 2019, 12:16)

    Decadere [utilizator]

    Penalii isi deschid liste la alegeri.
    Opozitia abia se organizeaza..
    iar cetatenii romanasi acuza ca nu au cu cine vota, asa ca mai bine stau acasa ....din ei multi pe latrina 3.
    Ce poate sa iese bun din aceasta?
    Cine sa ne scuture mintea daca nu o facem, noi?
    Nevertebratul acesta nici n-ar avea ce sa mai caute in Europa dupa cat a manipulat si furat.

    Vai de capul de capul nostru.. ba chiar se vede la haturile Europei! Fereasca bunul Dumnezeu de anomalii din astea!.
  • +1 (1 vot)    
    bai baieti... (Luni, 11 martie 2019, 12:23)

    ..13 [utilizator]