Ponta spune că va emigra dacă Dragnea ajunge președintele României

de DG     HotNews.ro
Duminică, 10 martie 2019, 13:06 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea si Victor Ponta
Foto: Facebook - Liviu Dragnea
Victor Ponta susține că va emigra, în cazul în care liderul social-democrat, Liviu Dragnea, va deveni preşedinte al României, transmite Agerpres. El a adăugat însă că Dragnea nu ar putea ajunge preşedinte decât printr-o fraudă masivă.

"Dacă o să fie preşedintele României... Dumneavoastră credeţi că o să fie Dragnea? Vă întreb ca să ştiu să mă pregătesc de emigrare, nu de altceva. Eu cred că nu va fi din fericire. Nu poate să devină Dragnea preşedinte altfel decât printr-o fraudă masivă. Printr-un vot democratic nu are cum să ajungă, sunt convins de acest lucru, şi dacă România îşi va alege preşedintele printr-o fraudă masivă, atunci...", a afirmat Ponta, duminică, la Botoșani.

Liderul Pro România a precizat că nu are proprietăţi imobiliare în străinătate, însă a spus că, dacă va fi nevoie, îşi va cumpăra o proprietate în Republica Moldova.

















5607 vizualizari

  • +22 (24 voturi)    
    Glumitzelete lui Ponta (Duminică, 10 martie 2019, 13:14)

    transalpinarum [utilizator]

    Ma gandesc la Ponta si la mamica lui (si la Shova si mamica lui), de fiecare daca cand trec pe Valea Prahovei si nu pot sa nu-mi aduc aminte cu aceste doua, foarte competente personaje, ne spuneau cum o sa se mute cu cortul daca nu e gata autostrada. Uite ca nu avem nici sosele de centura la Comarnic si Busteni.... iar lu' asta-i arde de emigrare... Hai sa avem rezon.

    P.S.: cititi mesajul asta in cheia care trebuie, am vrut sa-mi fie publicat de hotnews totusi...
    • +6 (8 voturi)    
      si uite asa un nas avea (Duminică, 10 martie 2019, 13:42)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui transalpinarum

      Ponta, un personaj indragit de copii, care il confunda des cu Mickey Mouse si Pinocchio.
      • -1 (3 voturi)    
        Ponta si-ar putea spala pacatele (Duminică, 10 martie 2019, 15:07)

        AntiTeroRusia [utilizator] i-a raspuns lui Poiana lui Occam

        Daca ar putea intermedia o intalnire intre Dragnea si Dumnezeu.
        Pe langa faptul ca ar ajunge din infractor patriot, cred ca ar putea fi gratiat prin decret prezidential sau prin referendum. Ca oricine altcineva care ar duce asta la bun sfarsit.
    • +6 (10 voturi)    
      Este Cetatean Sirb (Duminică, 10 martie 2019, 14:24)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui transalpinarum

      Stie ce Spune Dottore di Catania
      • -1 (7 voturi)    
        Ponta nu e sarb. (Duminică, 10 martie 2019, 14:49)

        Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        N-are nimic slavic in el. Sarbii sunt un popor mai mandru decat neamurile lui Ponta.
        Poti compara pe Ministrul Agriculturii Daea cu Ponta ?
        Macar Daea face ce promite si fugareste cormoranii.
        Pe cand Ponta n-a facut nimic in privinta Autostrazii Comarnic Barsov, la care ca Premier a promis ca nu o sa mai candideze in Parlament in 2016 daca nu o termina.
        • -1 (1 vot)    
          “Calitate Onorifica si Onoranta” (Duminică, 10 martie 2019, 15:08)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

          Spunea Dottore di Catania cu Multa emfaza:

          https://t.dcnews.ro/victor-ponta-e-cetatean-sarb_574669.html
  • +5 (9 voturi)    
    Nici o problema (Duminică, 10 martie 2019, 13:19)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    4 miliane au plecat scârbiti de Ciuma Rosie PSD=FSN=PCR care si-au anexat tara ca sa fure. Pro Rom e din aceeasi cloaca urât mirositoare. Dacă pleaca dottore Ponta si gasca lui, raman mai putini hoti si complici la furt.
    • 0 (2 voturi)    
      Lol (Duminică, 10 martie 2019, 15:47)

      HP [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Au plecat pentru ca mureau de foame.

      Uite asa o sa pierdeti si alegerile urmatoare.

      Dreapta criminala.
  • +6 (8 voturi)    
    aproape ca ma convinge (Duminică, 10 martie 2019, 13:19)

    alex..i [utilizator]

    sa-l votez pe Dragnea. Dar ma abtin totusi.
    Si-a gasit Ponta sa vorbeasca despre fraudarea voturilor.
  • +7 (9 voturi)    
    Va emigra în Albania? (Duminică, 10 martie 2019, 13:23)

    BlaBla1234 [utilizator]

    ...
    • +4 (8 voturi)    
      Sta vara in Albania (Duminică, 10 martie 2019, 14:34)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui BlaBla1234

      si iarna la Tel Aviv.
  • +8 (8 voturi)    
    Ca ponta ar emigra (Duminică, 10 martie 2019, 13:33)

    mimiloi [utilizator]

    n-ar fi chiar rau. Ba chiar ar fi minunat daca ar emigra tot pesede si alde si toate cozile provenite din pesede cu slugile lor cu tot. S-ar mai curata tara asta de hoti.
  • +7 (9 voturi)    
    Hai sictir!!!! (Duminică, 10 martie 2019, 13:33)

    iomvvd [utilizator]

    Va mai aduceti aminte de MTO ??? Si acum e in masura sa comenteze si sa faca afirmatii pe baza bugetului, cand el habar nu are despre ce vorbeste. Hai sictir mai ordinarule!!!! Pleaca, sa nu te mai vedem!!!!!

    Individul asta nu e demn de opozitie, nu e demn de noi, cand el are de fapt chestiuni personale cu exemplarele actuale.
  • -1 (3 voturi)    
    Nasule, mai Nasule... (Duminică, 10 martie 2019, 13:36)

    DanTeo [utilizator]

    https://www.youtube.com/watch?v=qTCGsxgKtsE
  • +6 (8 voturi)    
    pinochio (Duminică, 10 martie 2019, 13:44)

    haicasepoate [utilizator]

    O sa se duca sa vanda gogosi la colt de strada.
    Iar pe shortzul lui o sa scrie :
    I am a romanian dissident. Dragnea is haunting me ... pleassse buy a donut from me, so that my shitty easter european ass can be sustained.
    Hai sictir jeg de om
  • +7 (9 voturi)    
    noi am emigrat, cand ai candidat tu (Duminică, 10 martie 2019, 13:44)

    ostrogotul [utilizator]

    la presedinte.
  • +5 (5 voturi)    
    Tu vorbesti ....lumea e mare .... (Duminică, 10 martie 2019, 13:53)

    unu.doi [utilizator]

    Upss ....
    Dar ia cu tine tata-socru parlamentar si soata ... europarlamentar ..?!
    Nu tie rusine ...?!
  • +1 (7 voturi)    
    in Partidul lui Ponta (Duminică, 10 martie 2019, 13:58)

    Kosmos [utilizator]

    Au plecat tradatorii din PSD .Un partid plin de tradatori e mai rau decat PSD. PSD oricum nu mai este partid .este unealta Mossad pt a sifona bani din Romania
  • +2 (6 voturi)    
    ponta (Duminică, 10 martie 2019, 14:16)

    _Un stelist_ [utilizator]

    Dacă ciobul ponta din oala spartă dragnea ar emigra, noi, ăștialalți, ce ar trebui să facem?!?
  • +2 (6 voturi)    
    Astana mon amour ? (Duminică, 10 martie 2019, 14:23)

    Plagarus [utilizator]

    Un '' doctor " de 600.000.000 $ pt kazahi ????
  • +1 (1 vot)    
    plagiatore (Duminică, 10 martie 2019, 14:58)

    DiDiRo [utilizator]

    da-ne un singur aspect prin care te diferentiezi de draknea. Unul singur, si nu ala ca el este deja condamnat definitiv, ca stii bine cum tipai ca a fost conbdamnat politic. Du-te mai bine drakului cu tot neamul tau. Ptiuuu.. scaraba.
  • 0 (4 voturi)    
    ha ha ha (Duminică, 10 martie 2019, 15:00)

    Gigi Kent [utilizator]

    De cand a devenit #rezistent Ponta e din ce in ce mai penibil. Poate totusi nu intra in Parlament si scapam si de asta.
    • +1 (1 vot)    
      de când (Duminică, 10 martie 2019, 18:45)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      vă mai trebuie Parlament.
      Eu zic să te duci să-i spui lui dragnea să dea o OUG de desființare a Parlamentului și a Președinției Dar vezi cum faci să fie convins că e ideea lui.
      Și așa conduce numai cu decrete/OUG-uri.
  • +3 (3 voturi)    
    Colacul de salvare (Duminică, 10 martie 2019, 15:08)

    hamangiul [utilizator]

    Ponta joaca rolul colacului de salvare...in perspectiva unei prabusiri a PSD..sobolanii vor parasi barca si se vor inscie in partidul nou nout ..care va fi aceasi Marie dar cu alta palarie..fraierii pun botul,se vede din sondaje.
    Mama prostilor e mereu gravida...
  • +2 (2 voturi)    
    Ponta e si el pe cale sa devina penal (Duminică, 10 martie 2019, 16:28)

    John_english [utilizator]

    Deci ce avem? Un Dragnea 2?
  • +1 (3 voturi)    
    Nord Korea. (Duminică, 10 martie 2019, 17:56)

    Houthi [utilizator]

    Si pe mine ma bate gândul sa emigrez,dar in Nord Korea.Gandindu-mă,ca dacă iese prezidente, zi de zi,pe toate canalele tv,se va vorbi desre Marele conducator,ce a facut dimineata,prînaz si seara,iar corul ciuvicilor,ciutacilor si gazilor nu se vor opri din preaslavirea lui Liv U,chiar cati vine sa-ti faci bagajele.Singurul lucru de care o sa-mi para rau,este de legat de finala cupei campionilor europeni,din 2021,cand Avantull ......,echipa lui Liv Doi,va juca contra Bacelonei.Si mai ar fi ceva,nu voi putea citii din cartile de invatatura ale Marelui Conducator.
  • +1 (1 vot)    
    ce naiba munceste asta (Duminică, 10 martie 2019, 23:03)

    Coco Whistle [utilizator]

    daca pleaca? poate o va face ca europarlamentar ca e indejuns sa te pui pe o lista si prostimea voteaza:ponta ponta ponta...pomana.