Liviu Dragnea, despre Tudorel Toader: Există o nemulțumire care trebuie lămurită săptămâna viitoare, într-un fel sau altul

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 6 martie 2019, 12:42 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Liderul PSD, Liviu Dragnea, a declarat miercuri că există o „nemulțumire” legată de Tudorel Toader iar situația sa va fi „lămurită săptămâna viitoare într-un fel sau altul”, după o discuție la care vor participa, alături de ministrul Justiției, Călin Popescu Tăriceanu și Viorica Dăncilă.

„Există o stare de nemulțumire pe care nu avem de gând să o ascundem în rândul parlamentarilor, și nu numai, care trebuie lămurită săptămâna viitoare într-un fel sau altul”, a afirmat Dragnea, la Palatul Parlamentului, după ce PSD a anunțat că nu participă la votarea moțiunii de cenzură împotriva lui Toader.

Acesta a precizat că va urma o discuție cu liderul ALDE, Călin Popescu Tăriceanu, și cu premierul Viorica Dăncilă, „ori vineri ori luni”.

Întrebat de ziariști ce i se reproșează lui Tudorel Toader, Liviu Dragnea a vorbit despre „declarații contradictorii sau neclare și din partea lui și din partea unor colegi”.

„Vreau să am o discuție foarte sănătoasă”, a mai spus el.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















5589 vizualizari

  • +13 (15 voturi)    
    De vină-i sluga, nu jupânul! (Miercuri, 6 martie 2019, 12:46)

    BEDE [utilizator]

    Când ceva merge prost, de vină este întotdeauna sluga și niciodată jupânul. Deci, jos cu Tudorel, jos cu oricine, numai Liviu să rămână jupân. Și, mai ales să nu-l poată ancheta nimeni.
    • +9 (9 voturi)    
      cred ca sluga, (Miercuri, 6 martie 2019, 14:01)

      spin [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

      nu vrea sa-si asume gratierea definitiva a jupanului(jupanilor) si probabil,pa si pusi TT!! Coming jordache?
    • +7 (7 voturi)    
      Daca Tudorel, (Miercuri, 6 martie 2019, 14:33)

      FLORIO [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

      Ar avea onoare si-ar da demisia si cu ajutorul lui Johanes in an nu am mai avea ministrul justitiei. Tudorel oricum si-o ia de la Dragnea. Poate face o mutare inteligenta si ii mai ramane putina onoare.
      • +4 (4 voturi)    
        onoarea lu' Tudorel e dusa..... (Miercuri, 6 martie 2019, 14:50)

        ostrogotul [utilizator] i-a raspuns lui FLORIO

        Spre ghinionu' lui, a trecut pr rosu pt. Dragnea, da' Dragnea acum il amendeaza pt ca nu a dat lege ca e legal sa treci pe rosu. Ceilalti, oamenii normal, l-au amendat de mult, de cand a tzrecut pe rosu prima data. Acuma, oriunde se uita, lumea ii arata amenzile. Onoare nu are, si nici nu cred ca a avut vreodata. Dar urmeaza sa-si plateasca amenzile. Sper sa fie cat mai mari.
    • +2 (2 voturi)    
      de fapt (Miercuri, 6 martie 2019, 14:52)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

      problema se vrea fi reglată între el și trădiceanu.
  • +6 (6 voturi)    
    ... (Miercuri, 6 martie 2019, 12:46)

    tirolez [utilizator]

    Adica dai ordonanta sau te zburam. Azi doar i-au aratat pisica.
  • +5 (5 voturi)    
    hehe (Miercuri, 6 martie 2019, 12:50)

    liviu_ [utilizator]

    psd se pregateste sa arunce vina pe slugarel...
    ca sa mai amane articolu 7 al ue, expluderea partidului din europa etc

    o sa vina iau iardache sau alt "Geniu" in drept
  • +6 (6 voturi)    
    Dictatorul malefic și toxic Liv Jong UNU, (Miercuri, 6 martie 2019, 13:01)

    Rescator [utilizator]

    jupânul Mafiei Roșii a intrat in fibrilație.Numitul
    Gargamel Beria a distrus Justiția,dar nu de tot.Așa
    că trebuie să plece pentru ai lăsa locul *marelui*
    jurist Pricolicea,care,va distruge totul ca o hoardă de
    cumani.Pentru Daddy timpul nu mai are răbdare!
  • +6 (6 voturi)    
    sigur (Miercuri, 6 martie 2019, 13:10)

    Ilidia [utilizator]

    Nemultumirea e secretul lui Polichinele, Ordonanta privid amnistia si gratierea...
  • +3 (3 voturi)    
    se pot rezolva mai multe nemultumiri deodata (Miercuri, 6 martie 2019, 13:11)

    ics_11 [utilizator]

    daca dispare dragnea de pe scena politica, atunci dispar mai multe nemultumiril deodata : cele legate de dragnea, valcov, dancila teodorovici, nicolicea, iordache si multe altele, inclusiv nemultumirile legate de jandarmerie si de tudorel toader.

    romanii trebuie sa iasa masiv la vot si sa voteze impotriva psd, astfel incat sa-i salveze pe dragnea : nu va mai trebui sa-si asume rolul inchipuit "sa deconteze tot", nu se va mai lua nimeni de fatuca cu care traieste (pe care el a tinut s-o prezinte la un congres psd), nu-i va mai haitui nimeni copii (decat daca au incalcat legea) si va scapa de o gramada de probleme care-l macina, cum ar fi ordonantele din domeniul justitiei, aurul din Londra, firma care va face autostrazile (peste foaret multi ani daca mai ramane el la conducerea psd) s.a.m.d.
    ajutati-l pe dragnea si nu numai : votati orice, dar nu psd.
  • +4 (4 voturi)    
    Serios si sanatos (Miercuri, 6 martie 2019, 13:21)

    subcultura [utilizator]

    Am observat, neintentionat, ca de fiecare data cand Dragnea zice ca va avea cu cineva o discutie "sanatoasa", "serioasa", "buna" sau e folosit un adjectiv din acelasi registru, se intampla de fapt o mare magarie. (vezi ultima "discutie buna" cu Timmermans).

    In alta ordine de idei, nu isi imagineaza nimeni ca 2Dorel a dat OUG ala singur. OUG e aprobat si semnat in primul rand de primul ministru. Iar Veorica nu face nimic fara aprobare de la Dragnea. Toata ciorovaiala asta e perdea de fum, alte smecherii nu le ies lor acolo intre ei.
  • +4 (4 voturi)    
    Mda (Miercuri, 6 martie 2019, 13:29)

    TheFaime [utilizator]

    Care-i baiucu Liviule, a venit canicula mai repede? Cladura mare? te strange gulerul? :)) Te uita peste pozele din Brazilia, e ultima data cand mai vezi locatia aia din libertate, treci si la Belina vezi cum stai cu pestii..nu scapi de gratii nemernicule.
  • +4 (4 voturi)    
    urmatorul slugoi (Miercuri, 6 martie 2019, 13:34)

    Captain Obvious [utilizator]

    asta a facut de capul lui, voi sunteti niste imaculati
  • +5 (5 voturi)    
    cu tot respectul (Miercuri, 6 martie 2019, 13:50)

    zigot [utilizator]

    va intreb, dle dragnea, va aduceti aminte cand a-ti avut
    ultima discutie sanatoasa, pentru cine si cu cine?
  • +6 (6 voturi)    
    ATENTIE! (Miercuri, 6 martie 2019, 13:56)

    Adri70 [utilizator]

    Atentie mare la jocul infractorilor din PSD! Infractorii pregatesc inscaunarea unui nou ministru al (in)justitiei care sa dea fix ordonantele dictate de dragnea, serban, oprisan, badalau si restul ticalosilor care distrug tara. Imi pare ca Tudorel a facut un pic de joc dublu... A sacrificat niste pioni, a generat scandal cu opozitia si cu societatea civila, dar a incercat sa temporizeze cat mai mult infaptuirea a ceea ce infractorii doresc sa obtina, de fapt: amnistia si gratierea.
  • +2 (2 voturi)    
    Scenariu (Miercuri, 6 martie 2019, 15:27)

    rad_prostii [utilizator]

    Alt scenariu marca PSD.
    Maurul si-a facut datoria, maurul poate sa plece la o pensie sinistru de mare