"Deputatul mitralieră" Cătălin Rădulescu vrea miting pentru susținerea secției de anchetare a magistraților

de Mh     HotNews.ro
Luni, 4 martie 2019, 17:05 Actualitate | Politic


Catalin Radulescu, deputat PSD
Foto: Agerpres
Deputatul PSD Cătălin Rădulescu a propus luni, în ședința de grup a deputaților social-democrați, o idee care i-a "venit azi-noapte" - social-democrații să susțină organizarea unui miting de amploare pentru a prijini controversata secție specială de investigare a magistraților.

"Orice om poate să ceară sau să participe la un miting. Eu cred că pe lângă cei 1.000 (...), 30 de comuniști care vin la mitinguri, or fi și câteva de milioane de oameni care nu se duc și, neducându-se la mitinguri, susțin altă idee. (...) Această secție este un deranj foarte mare și îi deranjează pe mulți care au făcut abuzuri și care s-ar putea să ajungă să dea cu subsemnatul și să-și piardă statutul de magistrat", a declarat Rădulescu.

El a spus că a vorbit cu foarte mulți judecători și procurori și că în urma acestor discuții i-a venit azi-noapte ideea de organizare a unui miting de susținere pentru existența acestei secții.

"Oamenii care au ieșit aseară în stradă vor să dispară această secție, care să nu mai investigheze nenorociții care au făcut aceste abuzuri în 7 ani de zile. Eu cred că dacă noi vom cere să vină și cealaltă parte din populație care susține existența acestei secții, să arătăm că procurorii și judecătorii care au făcut abuzuri trebuie să răspundă, cred că vor veni foarte mulți oameni", a susținut Rădulescu.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















2904 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 4 martie 2019, 17:11)

    pmct [anonim]

  • +9 (9 voturi)    
    "1.000 (...), 30 de comuniști"?????? (Luni, 4 martie 2019, 17:15)

    V. Istina [utilizator]

    Ce pasca masii indruga asta aici?

    In mare doar ca el poate aduce cu autocarele mai multi zombi si sclavi din comunele uitate de Dumnezeu unde primarii mafioti taie si spanzura, decat au iesit aseara la miting. Bine, si? Noi iesim de bunavoie, nu luati cu arcanul si platiti!

    Dar sa ne faci "comunisti" ... asta e dezinformare de un prost gust strigator la cer, care te va ustura rau...daca exista dreptate pe lumea asta!
  • +7 (7 voturi)    
    Sa faca..... (Luni, 4 martie 2019, 17:17)

    strelka [utilizator]

    Sa faca rost de autobuze, motorina, pungi cu faina, mici, bere...... d`astea
  • +6 (6 voturi)    
    si cine sa participe? infractorii? (Luni, 4 martie 2019, 17:18)

    jorj_bv [utilizator]

    ca "domnul" deputat.
  • +6 (6 voturi)    
    km (Luni, 4 martie 2019, 17:22)

    ------ [utilizator]

    Eu propun un miting ca toti infractorii sa ajunga in spatele gratiilor si sa nu aiba acces la functii de conducere.Auzisem ca si deputatul cu nume de mitraliera are aceiasi parere.
  • +5 (5 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 4 martie 2019, 17:27)

    DiDiRo [anonim]

  • +6 (6 voturi)    
    Mare dobitoc! (Luni, 4 martie 2019, 17:28)

    2016 [utilizator]

    La asemenea ineptii nu poti decat sa te crucesti si sa te minunezi ce oameni sunt in Parlamentul Romaniei si propun si voteaza legi!
    Dupa mintea acestei ameobe, cine nu vine la miting este automat de partea mafiei rosii PSD!
    Pai mai retardatule, fiecare este liber sa faca ce doreste, asa ca mai bine pune tu un cort in Piata Victoriei si-i intreaba pe cei 2 milioane de bucuresteni (mai putin copii) daca sunt pentru legile mafiei PSDragnea sau impotriva. Dupa ce ii consulti pe toti, dupa aceea faci o matematica simpla si vezi ce rezultat obtii.
    Personal cred ca 20% va sustin pe voi (PSDragneii mafioti) si 80% sunt impotriva voastra! Toti cei care sunt impotriva voastra nu sunt decat oameni normali, ceilalti sunt doar indoctrinati de voi si de posturile TV cumparate de voi.
    Fugi si te impusca cu mitraliera din dotare, ti-ai face un bine si nu ti-ai mai chinui noaptea neuronul stingher!
  • +5 (5 voturi)    
    Comunist (Luni, 4 martie 2019, 17:28)

    1234_5678 [utilizator]

    Regreta faptul ca nu a omorat pe nimeni la revolutie asa ca incearca sa faca miting, poate poate se razvratesc oamenii si apuca sa traga si el un glont. Omul acesta, impreuna cu tot psd-alde-udmr-pmp-pnl trebuie sa dispara. comunistii nu mai au ce cauta la functii ale statului. sau daca oamenii vor comunism, atunci sa spuna clar macar sa stim o treaba
  • +5 (5 voturi)    
    Nea Mitralieră ăsta nici nu doarme (Luni, 4 martie 2019, 17:31)

    Rescator [utilizator]

    noaptea de *grija* justiției.Ce chestie i-a trecut prin
    cutia ucrainiană,să facă miting pentru Secția NKVD
    inființată ca ciomag al Mafiei Roșii,Cupola Ciumei
    Roșii,pentru ai ține in banca lor pe procurori și
    judecători.Ești o rapandulă comunistoidă condamnată penal!
  • +5 (5 voturi)    
    miting la care vor participa doar jandarmii! (Luni, 4 martie 2019, 17:32)

    Antenistontel [utilizator]

    .
  • +5 (5 voturi)    
    Lol !!! (Luni, 4 martie 2019, 17:36)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    iar umpleti piata de drojdieri cu tricouri albe ,
    de alde dinte - pauza - lipsa/gaura ?...
  • +4 (4 voturi)    
    Daca pana acum mai era vreun dubiu (Luni, 4 martie 2019, 17:44)

    aladdin [utilizator]

    asupra motivelor ce stau la baza existentei acestei sectii, iata ca mitraliera vine si clarifica lucrurile definitiv.

    PS: Si ca sa preiau ideea lui, daca la mitingul pro psd au fost adusi (aproape fortat) doar 100k oameni, inseamna ca ceilalti 21,9 mil. sustin pe altcineva, nu?
  • +3 (3 voturi)    
    iti vine sa.. (Luni, 4 martie 2019, 18:00)

    exilatul [utilizator]

    vo-iti cind vezi ce creaturi naste poporul de hoti si imbecili...
  • +4 (4 voturi)    
    Pai sigur ca da. (Luni, 4 martie 2019, 18:15)

    atreju [utilizator]

    Sigur ca or sa vina milioane de oameni, ca-i aduceti voi. Ca altfel nu s-ar urni tata Leana de la sat de prin Neamt, pana la Bucuresti singura. Evident, tot din cauza voastra, ca ati facut economia tarii sa duduie si-i ia o zi intreaga sa ajunga la miting pe strazile patriei pline de crestere economica.

    Ala nu e miting. La miting se presupune ca lumea se organizeaza singura sa se mitinguiasca. Aia e luare cu japca a mii, sute de mii de oameni sarmani, care pentru un trip pana la Bucuresti, mancare gratis si apa la sticla de plastic (nu din fantani), pun botu' la prostiile voastre. Oameni sarmani pe care VOI ii tineti saraci, ca sa voteze cu tot cu voi cand le dati cate o sacosa, galeata, pachet de faina sau zahar, pe care le termina intr-o zi pe un cozonac, sau o paine facuta in casa.

    Miting e ala cand vine romanul pe banul lui, de la mii de km distanta sa va arate placutelel lui de inmatriculare, misto!
  • +5 (5 voturi)    
    Noaptea (Luni, 4 martie 2019, 19:11)

    Arkantas [utilizator]

    Pai daca esti prost ca noaptea , de aia iti vin ideile astea , tot noaptea ....