Dragnea: Economia a crescut într-un ritm mult mai mare decât putem dezvolta drumurile

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 2 martie 2019, 13:19 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: Captura video
Economia a crescut într-un ritm mult mai mare decât putem dezvolta drumurile, a declarat Liviu Dragnea la Caraș Severin, liderul PSD adăugând că ”vom dezvolta și drumurile, vom face și autostrăzi”.

”După doi ani de zile am reușit să identificăm o parte – nu toate - dintre piedicile și dintre cei puși să pună piedici acestor lucrări. Aceasta este birocrația. Pe de o parte procurorii, pe de altă parte birocrați, care inventează tot felul de piedici sau spun că nu putem face asta pentru că nu avem voie”, a spus Dragnea, adăugând că drumurile nu se fac pentru că ”1-2-3-5 nu vor” așa ceva.

”Este singura țară din lume unde se întâmplă asta. Vrem, avem și bani, în continuare suntem împiedicați. Cu răbdare se scoate fiecare piedică”, a declarat Dragnea, prezent sâmbătă la alegerile pentru şefia PSD Caraş-Severin.

El a susținut că ”milioane de euro intră în fiecare localitate”, lucru ce deranjează dreapta politică și pe președintele Iohannis. ”Ei vor ca în continuare o mare parte dintre români să sufere”, a adăugat liderul PSD.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















11281 vizualizari

  • +44 (44 voturi)    
    Si sobolanul rosu (Sâmbătă, 2 martie 2019, 13:25)

    billy34 [utilizator]

    invelea lingourile in asfalt....
    • +32 (34 voturi)    
      n-avem autostrazi pentru ca lumea prefera avionul (Sâmbătă, 2 martie 2019, 14:12)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui billy34

      luati de la PSD dar nu inghititi dintr-odata.
  • +38 (38 voturi)    
    Colosale gogosi! Ne merge prea bine, cumva, nu? (Sâmbătă, 2 martie 2019, 13:30)

    V. Istina [utilizator]

    De aia nu au construit in peste 30 de ani o autostrada care sa lege Moldova de Transilvania, nu ca ar fi strategic interzisa de rusi.

    E vina noastra, ca ne-au furat banii si nu construiesc nici acum drumuri.

    Asa e. Dar ne revenim!
  • +31 (31 voturi)    
    De aia nu fac drumuri! (Sâmbătă, 2 martie 2019, 13:32)

    asavreau [utilizator]

    Domnilor,este careva mai prost decât Dragnea?Dacă da,veniți cu o replică mai tâmpită,că asta-i spusa lui Dragnea,o tâmpenie.
    • 0 (0 voturi)    
      Comment sters de user (Duminică, 3 martie 2019, 11:28)

      complet_ret [anonim] i-a raspuns lui asavreau

  • +29 (29 voturi)    
    Uff (Sâmbătă, 2 martie 2019, 13:33)

    europeanul2 [utilizator]

    Ce dobitoc!
  • +4 (18 voturi)    
    Dragnea da citate (Sâmbătă, 2 martie 2019, 13:36)

    TrueBlue [utilizator]

    Asta a spus Isarescu cu alta ocazie.
  • +27 (27 voturi)    
    Dragnea: (Sâmbătă, 2 martie 2019, 13:38)

    Rahan5 [utilizator]

    ”Asta e democrația. Pe de o parte procurorii, pe de altă parte birocrații"
    Deci, trebuie sa se desfinteze Democratia pentru a putea Dragnea sa aresteze pe cei din Opozitie si sa-i puna la munca fortata la constructia de drumuri.
  • +27 (27 voturi)    
    :) (Sâmbătă, 2 martie 2019, 14:25)

    Paul_ [utilizator]

    Oricum avand in vedere ca nu s-a construit nici un drum, asta spune cat de mult a crescut economia.
  • +19 (19 voturi)    
    Dar mai mic (Sâmbătă, 2 martie 2019, 14:44)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    decât puteti voi fura. V-ar trebui o economie ca a Chinei la cât vreti voi sa jefuiti , ticalosilor !
  • +20 (20 voturi)    
    Delirum Schizofenicum (Sâmbătă, 2 martie 2019, 14:49)

    John_english [utilizator]

    la Teleorman. :))
  • +20 (20 voturi)    
    ce inseamna? (Sâmbătă, 2 martie 2019, 15:10)

    anion [utilizator]

    Adica a construit intre timp fabrici si uzine si nu a fost timp si de autostrazi, cai ferate, etc.
  • +20 (20 voturi)    
    gruparea infractionala PSDUDMRALDEPNL (Sâmbătă, 2 martie 2019, 15:10)

    hopsinoi [utilizator]

    Sunteti de 30 de ani la guvernare!!!
    Unde sunt autostraziile Romaniei!
  • +14 (14 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 2 martie 2019, 15:13)

    [anonim]

  • +17 (17 voturi)    
    Nu mai ai pastile? (Sâmbătă, 2 martie 2019, 15:24)

    Houthi [utilizator]

    Mare conducator,rugamintea mea este sa incepi sa scri la Kamikaze,ca ai niste concluzii,care merita raspandite pe toate autostrazile,care au ramas in urma dezvoltarii vertiginose,conduse de tante Veorica.
  • -7 (11 voturi)    
    xanax. (Sâmbătă, 2 martie 2019, 15:25)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    .
  • +15 (15 voturi)    
    in vara spunea ca semneaza contractul (Sâmbătă, 2 martie 2019, 15:42)

    ics_11 [utilizator]

    in vara le spunea pacalicilor de la a3, gadea si badea, ca cel tarziu in decembrie semneaza contractul pentru comarnic-brasov si ca pana in martie 2019 spera sa-l semenze si pe cel pentru autostrada tg. mures - iasi.
    conteaza ce mai spune acum ?!
    nu stie el ca dancila deja baga trenul de mare viteza ploiesti - suceava ?!
    ce lider extraordinar au ales psd-istii si sustinatorii lor.
  • +8 (8 voturi)    
    Nimic mai mult: (Sâmbătă, 2 martie 2019, 17:16)

    Rescator [utilizator]

    Un rusnac hoțoman și megaloman bătut rău in cap.
  • +8 (8 voturi)    
    Doar 40 km de autostrada pe an (Sâmbătă, 2 martie 2019, 17:20)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    Restul timpului alocat războaielor fraticide pe: demolarea justiției, polițe, polițe..
    Pentru numiri de personaje sinistre in posturi cheie.
    Când sa mai facem autostrazi ori alte investitii?
    Când pentru interes personal am rupt Romania in doua fiind incapabili sa susținem un roman la functia de procuror european.
    Numai aici doua trei luni de lupte.
    La demolarea legilor justiției lupte de mai mult de jumate de an.
    Când sa mai facem autostrăzi?
    Si pana la urma nici nu aveam astfel de obiective: doar acapararea statului de drept era scopul nostru.
  • +10 (10 voturi)    
    Gura pacatosului (Sâmbătă, 2 martie 2019, 18:17)

    tddrg [utilizator]

    Perversa economia asta.... N-a asteptat si drumurile....
    Dragnea asta merita premiul Pulitza...
    Economia e sector privat. Mai misca ceva pana vine "inteligentul" de Orlando si-i da in cap.
    Autostrazile sunt treaba guvernului si a caracatitei adiacente... Astia, doar fura, fura si iar fura...
    Iti multumim Dragneo ca ai recunoscut cat sunteti de hoti si de incompetenti!,
    Cred ca ar trebui sa fiti pusi sub acuzare pentru subminarea economiei nationale...
  • +4 (4 voturi)    
    poveste de poveste (Sâmbătă, 2 martie 2019, 19:47)

    nicknolteanu [utilizator]

    A fost odata ca niciodata un imparat si o imparateasa care nu reusisera sa aiba un copil , intr-o buna zi , dupa ani intregi de rugaciuni pe la manastiri si alte biserici , rugindu-se la icoana maicii DOMNULUI , din ochiul drept al acesteia a cazut o lacrima pe care imparateasa a inghitit-o , dupa trei luni a descoperit ca-i cresc pintecele, peste noua luni a dat nastere unui Fat Frumos , foarte frumos , si pe deasupra si destept , care a crescut intr-o luna cat altii intr-un an , dar dupa 70 de luni a murit,,,,,,,,