Ponta: ”Teodorovici și Valcov au trimis o scrisoare la Standard&Poor's și au jurat că schimbă în maxim 2 săptămâni Ordonanța 114”

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 1 martie 2019, 15:53 Actualitate | Politic


Cladirea Standard & Poor's din New York
Foto: Reuters
Fostul premier Victor Ponta susține că, vineri dimineață, de teama retrogradării ratingului de țară, Orlando Teodorovici și Darius Vâlcov au trimis agenției de rating o scrisoare în care promit că vor schimba forma Ordonanței 114.

”De frica anunțului privind schimbarea ratingului de țară - în această dimineață Teodorovici și Valcov (acești Hugo Chavez și Nicolas Maduro dâmbovițeni) au trimis o scrisoare la Standard & Poor și au jurat că schimbă în maxim 2 săptămâni Ordonanța 114/2018; se speră astfel ca decizia S&P să fie amânată; taxa pe activele bancare se reduce la un sfert, ROBOR ul rămâne ca până acum șamd; bine ce cei de ALDE și UDMR au înțeles mai repede efectele total negative ale acestei Ordonanțe - o adevărată “Mineriadă Economică”; “socialiștii miliardari” Liviu și Darius și purtătorul lor de cuvânt Orlando dau înapoi pe tot frontul”, scrie Ponta pe Facebook.

”Vestea bună este că Dragnea, Dancila, Valcov și Teodorovici sunt curajoși doar când merg la televizor în București/ știu însă de frică atunci când își iau niște palme peste nas din afară și dau repede înapoi”, spune fostul premier PSD, acum lider al Pro România.


















14485 vizualizari

  • +13 (13 voturi)    
    ponto , nu te .... unde o sa mananci (Vineri, 1 martie 2019, 15:58)

    Captain Obvious [utilizator]

    dupa alegeri cu astia o sa faci fuziuneaza (prin al lui tariceanu sau direct)
    • +4 (4 voturi)    
      .... dupa alegeri ..... (Vineri, 1 martie 2019, 16:50)

      cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      Dupa alegeri toti vor fi remaiati, mai curati si mai uscati.
    • 0 (0 voturi)    
      PSD - luati-va labele de pe pilonul 2 (Sâmbătă, 2 martie 2019, 21:31)

      Calin02 [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      Altfel veti vedea un re-make Vlad Tepes secolul XXI.
      Sa nu ziceti ca nu v-am spus.
  • +16 (16 voturi)    
    E de râs (Vineri, 1 martie 2019, 16:10)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Condamnatul penal viitor puscărias Vâlkov negociaza retingul !? Păi javra asta in afara să ceara mita, sa fure si sa se imbuibe ce mai stie? A, scuze, da, stie sa DISTRUGA O TARA la ordinul stăpânilor lui din străinătățuri,
    • +5 (5 voturi)    
      De (Vineri, 1 martie 2019, 17:12)

      Jar [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      acord cu dvs.,da' fara chestia cu stapanii straini.
      Unii au ca stapan frica de puscarie,altii au ca stapani banul public si confortul dat de acesta.
      Si peste astea toate vin incompetenta si lipsa de caracter.
  • +15 (15 voturi)    
    Ce gogomani (Vineri, 1 martie 2019, 16:13)

    Frank777 [utilizator]

    Dupa ce fac atat deranj sa dea inapoi.Sa vedem ce explicatii o sa dea.
  • +10 (10 voturi)    
    cat de idiot sa fii ? (Vineri, 1 martie 2019, 16:50)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    cat de idiot sa fii ? S&P asculta de un hot cu cavouri si unfrustrat nereg*lat batran....
  • +8 (8 voturi)    
    Cine . . . (Vineri, 1 martie 2019, 17:43)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . mama dracului le permite acestor indivizi sa joace alba-neagra cu destinul tarii?
    • +4 (4 voturi)    
      "Decat" noi le permitem , (Vineri, 1 martie 2019, 22:19)

      kokos [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

      ca iesim cateva mii in strada in loc sa iesim cateva sute de mii!
  • +5 (5 voturi)    
    Sper (Vineri, 1 martie 2019, 19:25)

    **#** [utilizator]

    Sa nu ii ia nimeni in serios
  • +4 (4 voturi)    
    El se jura ca nu fura, dar... (Sâmbătă, 2 martie 2019, 1:44)

    Prostu' satului [utilizator]

    ...