Tăriceanu anunță că ALDE merge separat de PSD la europarlamentare / ​Norica Nicolai deschide lista

de Clarice Dinu     HotNews.ro
Miercuri, 27 februarie 2019, 18:46 Actualitate | Politic


Dragnea si Tariceanu
Foto: Agerpres
Călin Popescu Tăriceanu a declarat, miercuri, că ALDE va merge pe liste proprii la europarlamentare, Norica Nicolai deschizând lista liberalilor și democraților.

„​S-a bătut în cuie lista ALDE. Nu se mai pune în discuție lista comună cu PSD. Noi suntem un partid mai mic. Putem să avansăm și mai repede și am hotărât să începem campania cât mai devreme”, a declarat Tăriceanu.

Liderul ALDE a anunțat care sunt primii candidați ai partidului: Norica Nicolai, Daniel Barbu, Renate Weber, Ovidiu Silaghi, Varujan Vosganian, Andrei Gerea, Radu Silaghi Dumitrescu, Horia Victor Toma, Tudor Tim Ionescu.

















22128 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Bleah (Miercuri, 27 februarie 2019, 18:48)

    un domn [utilizator]

    Asta este Tzestoasa lui Motocicleanu ?
    • +8 (8 voturi)    
      lista rusinii neamului romanesc (Miercuri, 27 februarie 2019, 20:58)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      sper sa platiti intr-o zi mizeria ce o faceti acestei tari zi de zi.
  • +11 (11 voturi)    
    Sa le dea dumnezeu (Miercuri, 27 februarie 2019, 18:52)

    mitg [utilizator]

    3%.
  • +12 (12 voturi)    
    loool (Miercuri, 27 februarie 2019, 18:53)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    lista deschisa de o dementa comunista...
    • +9 (9 voturi)    
      Stai asa! (Miercuri, 27 februarie 2019, 20:12)

      Jar [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Asta nu-i fost a procuroare comunista?Sau daca e la ALDE nu se pune?
    • +9 (9 voturi)    
      Ce frumoasa expresie: (Miercuri, 27 februarie 2019, 20:45)

      NicolaeA [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      "Sunt (este) o baba comunista" !
    • +7 (7 voturi)    
      Nu uita (Miercuri, 27 februarie 2019, 20:53)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Slugile se recompenseaza intotdeauna! Sper ca nu ai uitat ca a fost prima care a sustinut ca imgini FILMATE cu militenii jandarmi ce bateau protestatarii pasnici erau trucate.
      • +1 (1 vot)    
        Norica jura (Joi, 28 februarie 2019, 17:38)

        Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        daca este cazul ca Jesus nu era pe cruce si era numai un vecin de-al ei.
  • +8 (8 voturi)    
    tot un drac (Miercuri, 27 februarie 2019, 18:57)

    ceoteldrum [utilizator]

    tot la antena 3 va faceti campanie
  • +10 (10 voturi)    
    hmm (Miercuri, 27 februarie 2019, 19:02)

    dum_i [utilizator]

    doar cretinii sa va voteze.
  • +9 (9 voturi)    
    ... (Miercuri, 27 februarie 2019, 19:09)

    tirolez [utilizator]

    Sper sa nu treceti pragul.
  • +9 (9 voturi)    
    hmm (Miercuri, 27 februarie 2019, 19:17)

    dum_i [utilizator]

    separat la alegeri, impreuna la puscarie.

    mafiotilor!!!!
  • +6 (6 voturi)    
    se rupe (Miercuri, 27 februarie 2019, 19:18)

    zicsieu [utilizator]

    toata schema. pocorn!!
  • +5 (5 voturi)    
    noua generatie (Miercuri, 27 februarie 2019, 19:27)

    Dimijoarei_Obt [utilizator]

    de T90bis model Norika Nikalay !
  • +11 (11 voturi)    
    Sper (Miercuri, 27 februarie 2019, 19:39)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Sper că grupul din PE o să dea un șut in c** acestor impostori și mafioti, in frunte cu politrucul CPT, cuniscut traficant de influenta si martor mincinos,
  • +8 (8 voturi)    
    noricica (Miercuri, 27 februarie 2019, 19:49)

    optiunea-2 [utilizator]

    poate daca (fara virgula) candida in madagascar sau costa rica poate lua 1-2 voturi, stim noi de la cine...

    psd-alde-niste gunoaie politice. MAFIOTI get-beget. hoti, mincinosi, corupti, inculti, badarani, nesimtiti, imberbi...
  • +10 (10 voturi)    
    Comment sters de user (Miercuri, 27 februarie 2019, 19:50)

    Radu-Mihai [anonim]

  • +11 (11 voturi)    
    Iata o veste excelenta! (Miercuri, 27 februarie 2019, 19:53)

    trandafil [utilizator]

    Cu asemenea candidati, ALDE va reusi performanta unui onorant 2%.
  • +9 (9 voturi)    
    Norica... (Miercuri, 27 februarie 2019, 20:43)

    Observator roman [utilizator]

    ...da, da... Norica...
    Voi face o mărturisire publică: acum vreo șase-șapte ani am întâlnit-o pe ipochimenă pe stradă, pe Calea Victoriei, cam vizavi de Poliția Capitalei. Nu era lume. Mi-a trecut prin minte să-i dau brusc două palme. Nu am făcut-o și îmi pare rău și acum!
  • +7 (7 voturi)    
    Avem ocazia să eliminăm acest partid (Miercuri, 27 februarie 2019, 23:33)

    hic sunt leones [utilizator]

    din PE.
    Să nu o ratăm, mai ales că ne oferă - prin intermediul candidaților - toate motivele să o facem.
  • +2 (2 voturi)    
    Fi-mi-ar scarba (Joi, 28 februarie 2019, 13:18)

    JustinCase [utilizator]

    Norika Nikalay, aceasta procuroare ceausista cu fata de motostivuitor. Fiinta asta minte cum respira, uitati-va numai la toate declaratiile publice ale ei din ultimii ani.

    Dar finul ala al fanariotului, care face 4 labutze pentru Querida, nu ajunge si el in PE?
  • +1 (1 vot)    
    O lista toxica (Luni, 4 martie 2019, 21:45)

    Isobar [utilizator]

    de oameni compromisi (carieristi) care mimeaza liberalismul.
    Alianta acestor triste personaje,zise liberale cu
    Ciuma Rosie impedeca instaurarea in Romania
    a unei democratii de tip occidental.