Alegeri formale la Congresul UDMR: Kelemen Hunor, votat președinte al formațiunii, fără niciun contracandidat

de DG     HotNews.ro
Sâmbătă, 23 februarie 2019, 16:58 Actualitate | Politic


Kelemen Hunor
Foto: Agerpres
Kelemen Hunor a fost reales, sâmbătă, la Congresul UDMR de la Cluj-Napoca, în funcția de președinte al Uniunii, cu 728 de voturi, el fiind singurul candidat la șefia formațiunii, transmite Mediafax.

Rezultatul scrutinului a fost anunțat la finalul Congresului UDMR de către o reprezentantă a Comisiei de numărare a voturilor. Astfel, Kelemen Hunor a fost reales în funcția de președinte al Uniunii pentru un mandat de 4 ani cu 728 de voturi.

S-au înregistrat 26 de voturi „împotrivă” și 3 au fost invaidate. Congresul UDMR s-a desfășurat în 22 – 23 februarie la Cluj-Napoca.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















1405 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    Vot (Sâmbătă, 23 februarie 2019, 17:03)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    A fost ales seful hotilor maghiari din gruparea de crima organizata udmr. Au jefuit si santajat sub toate guvernarile. Agenda lor fățișă - autonomie, stat multinational, lb. maghiara limba de stat, co-administrare in Transilvania. Adica distrugerea RO, scop urmarit si de gruparea ANTINATIONALA psd+alde/
  • +4 (6 voturi)    
    Comment sters de user (Sâmbătă, 23 februarie 2019, 17:12)

    DiDiRo [anonim]

  • +4 (6 voturi)    
    Ca la pesedea e și la ăștia. (Sâmbătă, 23 februarie 2019, 17:26)

    prec [utilizator]

    Oare când s-or deștepta ungurii și secuii să-i zvârle pe prăpădiții ăștia care i-au condamnat la subdezvotare în ultimii 30 de ani? În special secuii din Har-Cov.
  • +6 (8 voturi)    
    Comment sters de user (Sâmbătă, 23 februarie 2019, 17:52)

    Radu-Mihai [anonim]

  • +6 (6 voturi)    
    hahaha (Sâmbătă, 23 februarie 2019, 18:30)

    Mistrelutz [utilizator]

    pentru ce mai faci ''alegeri'' cand e un singur candidat ?
  • +4 (4 voturi)    
    In Ungaria (Sâmbătă, 23 februarie 2019, 18:45)

    Gogu27 [utilizator]

    cum se rezolva relatia majoritate - minoritate?
  • +5 (7 voturi)    
    nemaiauzit !!!!! (Sâmbătă, 23 februarie 2019, 19:41)

    asada [utilizator]

    Ce va inchipuiti ca ungurii ar fi ales pe altcineva ,care sa intoarca macazul si sa ramana Dragnea si Tariceanu fara un pupincurist de marca !!??? Mai da niste voturi si obtine permisiunea de a mai atarna niste zdrente alb-verzi pe niscaiva garduri !!!!!!
  • +6 (6 voturi)    
    Ceaușescu reales (Sâmbătă, 23 februarie 2019, 20:10)

    alibaba: 10.8.18,26.5.19,HN [utilizator]

    la al xșpe-lea congres!

    Uraaaaaaa!
  • +8 (10 voturi)    
    UDMR... (Sâmbătă, 23 februarie 2019, 20:13)

    brifcor [utilizator]

    e un partid comunistoid. "Democratia" din sigla e fake.
    Ca si calitatea de membru al PPE.
    Mereu în majoriatea guvernamentala, aceasta oraganizatie fara doctrina si fara coloana vertebrala, e o imagine la scara redusa a politicii catastrofale din România ultimilor 30 de ani.
    • +4 (6 voturi)    
      O deosebire (Sâmbătă, 23 februarie 2019, 20:58)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui brifcor

      Pe agenda udemere figureraza limpede ruinarea RO ca stat. Nu se ascund - vor autonomie, stat multinational si alte asemenea putinisme.
      • 0 (0 voturi)    
        putinisme? (Duminică, 24 februarie 2019, 13:34)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

        vezi ca putinisme din astea sunt multe in UE; mare atentie la alegerea cuvintelor
  • 0 (0 voturi)