Crin Antonescu iese din cărți pentru europarlamentare. Ciorna listei PNL pentru euroalegeri

de C.D.     HotNews.ro
Vineri, 15 februarie 2019, 23:31 Actualitate | Politic


Crin Antonescu si Cristian Busoi
Foto: Agerpres
Crin Antonescu, unul dintre primii liberali care și-au depus candidatura la europarlamentare, iese din calculele PNL pentru alegerile din 26 mai, șanse mari pentru un loc eligibil având însă soția sa, Adina Vălean, europarlamentar la al treilea mandat. ​

Pe lista PNL, care va fi lansată, cel mai probabil la începutul lunii martie, se regăsesc, de asemenea, pe locuri considerate eligibile, Mircea Hava, primar în Alba Iulia, Siegfried Mureșan, eurodeputat, Vasile Blaga, fost președinte al partidului, Cristian Bușoi, lider la PNL București, Daniel Buda, europarlamentar, Gheorghe Falcă, primar al Aradului, Dan Motreanu, fost parlamentar, sau Marian Jean Marinescu, europarlamentar.

În privința celui care va deschide lista pentru Bruxelles, liberalii vor lua o decizie în următoarea perioadă, existând posibilitatea cooptării pentru acestă poziție a jurnalistului Rareș Bogdan.

„Mă bucur dacă cineva s-a gândit la mine, sunt flatat. Pentru un bărbat care este interesat de destinul țării sale, nimic nu poate fi mai onorant decât să o facă în umbra Brătienilor, visând la realizările lor. Însă eu sunt jurnalist şi îi sprijin cu drag de aici. Am văzut că există idei de atragere a unor oameni din zona Dreptei, testarea sociologică a unor personaje/personalități/indivizi și cam atât. Dar eu sunt jurnalist și nimic altceva. Doresc să rămân în această zonă în urmatoarea perioadă”, a scris recent pe Facebook Rareș Bogdan, referitor la informațiile privind o candidatură a sa.

.


















15012 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    V-a fi lansata??? (Vineri, 15 februarie 2019, 23:40)

    Captain Obvious [utilizator]

    De aia e dancila premier
    • +3 (5 voturi)    
      O idee foarte buna! (Sâmbătă, 16 februarie 2019, 10:02)

      uncetateansimplu [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      Sa speram ca toata lista este curata si nu plina de fripturisti, aviz aici si la dna. Gorghiu.
    • 0 (0 voturi)    
      pentru (Duminică, 17 februarie 2019, 20:46)

      insist pana la capat [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      cuplul Cr(et)in Antonescu si jegul Blaga nu merita sustinuti PeNaLii!

      singurele optiuni reale sunt Alianta 2020 si candidatul independent Razvan Stefanescu!

      Mergeti la vot!
  • -2 (16 voturi)    
    Kãkãrau a luat iar m..e (Vineri, 15 februarie 2019, 23:56)

    Klaus_ [utilizator]

    Atata de prost e Kãkãrau asta, ca parca iti si face placere sa i-o tragi. Si se si oftica, tolomacul. Ponta i-a tras-o pe la spate, Orban i-a tras-o si el, Basescu i-a tras-o din toate pozitiile si in toate orificiile... omului asta parca chiar ii place sa fie umilit, zau asa! Mi-e mila de el. E doar un boet ... Kãkãrau.
  • -13 (17 voturi)    
    Orban nu uita si (Sâmbătă, 16 februarie 2019, 0:06)

    xrogo [utilizator]

    nu iarta!
    • +7 (7 voturi)    
      5 sec (Sâmbătă, 16 februarie 2019, 8:50)

      sipu [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Asa a fost si cu Teddy , nu a uitat si nu a iertat ..................
  • +10 (14 voturi)    
    așa la PNL, dar la gașca lui Dragnea? (Sâmbătă, 16 februarie 2019, 5:40)

    baligosul [utilizator]

    Oare ce o fi la PNL? După ce îl scoseseră din sac pe Antonescu acum l-au pus la loc...Dar la PSD cu Dănciloaia ce se va întîmpla? Daddy ce ai hotărît? Amanta nu e pe lista scurtă la europarlamentare?
  • +10 (12 voturi)    
    Crin este puturos. (Sâmbătă, 16 februarie 2019, 9:21)

    asavreau [utilizator]

    Nu merită să fie în Parlament,cu atât mai puțin la Parlamentul European.Ce să facă acolo?Să joace cărți,că asta-i pasiunea lui.Degeaba spun unii că Ponta la //mâncat//în USL.Eu cred că lenea la scos din joc.Crin Antonescu este ca o păpușă pe care să o pui în geam și alții să facă treaba.Dacă nu ar vrea bani pentru statul ăsta în geam,poate ar merge.
  • +6 (6 voturi)    
    ce rusine!!!!!!!!!!!! (Sâmbătă, 16 februarie 2019, 21:03)

    exilatul [utilizator]

    pnl ul "desparte" o familie....unul in ro altul in belgia...nu e ..normal...trebuie sa o scoata si pe nevasta sa...aceleasi je-uri ca si psd istii , alde isti sunt si astia din pnl ..toti cu acelsi adn de hoti , escroci si profitori..
  • +3 (3 voturi)    
    neseriosi (Duminică, 17 februarie 2019, 5:14)

    gemart [utilizator]

    Liberalii astia tot niste neseriosi dubiosi au ramas. Vad pe lista asta doi primari. Care-i logica? N-a mai ramas nimic de facut prin Arad sau Alba lulia? Sau mai degraba s-au saturat de o munca stresanta unde in opozitie fiind nu prea le merg afacerile si doresc o sinecura calda bine platita cu munca putina?
  • +4 (4 voturi)    
    Oare de ce cred (Duminică, 17 februarie 2019, 15:09)

    Leul in iarna [utilizator]

    comentatorii de mai sus în marea lor majoritate că Antonescu Crin a fost scos de pe listă? A rămas pe un loc eligibil nevasta lui... Așa a fost și până acum... Familia Crin Antonescu este europarlamentar din partea PNL și va fi în continuare... Iată de ce nu votez PNL, ci USR-PLUS...