VIDEO Răspunsul lui ​Dăncilă, întrebată insistent despre câți kilometri de autostradă se vor face în 2019: „Aveți un fix legat de acest lucru”

de L.P.     HotNews.ro
Vineri, 15 februarie 2019, 14:07 Actualitate | Politic


Dancila si Teodorovici
Foto: Captura video
Premierul Viorica Dăncilă s-a arătat iritată de intrebările insistente ale jurnaliștilor referitoare la numărul de kilometri de autostradă care se vor face în 2019. „Aveți un fix legat de acest lucru”, a replicat ea unui jurnalist care a întrebat-o despre acest lucru și dacă își asumă cei 180 de kilometri promiși de ministrul interimar al Transporturilor, Rovana Plumb.

Întrebată dacă își va da demisia în cazul în care angajamentul nu va fi îndeplinit, Dăncilă a răspuns: „De ce să-mi dau eu demisia?! Coordonez eu?!”.

„Trebuie să fim optimiști”, a intervenit ministrul Finanțelor, Eugen Teodorovici, care venise la declarații alături de premier.

„În primul rând trebuie să vedem dacă sunt cauze obiective care au dus la nerealizarea proiectului. (...) știți foarte bine că au fost cauze obiective: nu s-a dat acord de mediu că au fost peșteri cu lilieci. S-au făcut toate eforturile și întârzierea să o recuperăm. Trebuie să fac o discuție cu miniștrii”, a spus Dăncilă.

„N-ați făcut-o până acum?”, a întrebat-o un jurnalist.

„Vai de mine”, a oftat Dăncilă, moment în care consiliera sa, Anca Alexandrescu a extras-o din grupul de jurnaliști.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.














9666 vizualizari

  • +38 (38 voturi)    
    nu, tanti (Vineri, 15 februarie 2019, 14:07)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    tu ai un fix legat de ideea de a fi premier.
  • +33 (33 voturi)    
    iar pesede (Vineri, 15 februarie 2019, 14:13)

    cristi_an [utilizator]

    are o durere in pix
  • +35 (35 voturi)    
    Asta e! (Vineri, 15 februarie 2019, 14:14)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Proasta e si nesimtita. Nu poti cere mai mult de la sluga unui penal odios care fura pana si banuu alocati copiilor pentru ca sa isi plateasca borfasele de secretare de la cloaca psd Teleorman
  • +32 (32 voturi)    
    Lol (Vineri, 15 februarie 2019, 14:18)

    mitg [utilizator]

    Daca n-am avea de-a face cu oamenii care ne conduc tara, zici c-am fi la teatru de comedie!
  • +24 (24 voturi)    
    Vai di mini vai di mini (Vineri, 15 februarie 2019, 14:19)

    Coco Whistle [utilizator]

    Si elena se vaita si se odihneste in ghencea.
  • +29 (29 voturi)    
    Doar (Vineri, 15 februarie 2019, 14:23)

    florinos [utilizator]

    A vrut sa spună: Aveti un fix, doar nu sunt banii voștri .. noi suntem la putere, noi hotaram bugetul Partidelor Politice adica 400 de milioane de lei din bani publici vor ajunge anul acesta în trezoreriile de partid, la care se adaugă şi sumele alocate campaniilor electorale. Este o creştere de aproape 28 de ori, față de 2016.

    Cand s-a discutat sa mareasca Alocatiile Copiilor, seful PSD Liviu Dragnea a spus ca este un Moft.
    • +24 (24 voturi)    
      Dragneev (Vineri, 15 februarie 2019, 14:40)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui florinos

      Moft a fost si când a furat fiondurile alocate copiilor ca sa-si imbuibe boarfele ce-i slujeau de secretare la ocina psd teleorman
  • +27 (27 voturi)    
    I-a ieșit porumbelul din gura: (Vineri, 15 februarie 2019, 14:28)

    Observatory [utilizator]

    “Vai de mine !”
  • +25 (25 voturi)    
    sa fim optimisti (Vineri, 15 februarie 2019, 14:37)

    ber [utilizator]

    Bine ca nu a zis He He He!
  • +17 (17 voturi)    
    Doamne , de ce ne pedepsesti.... (Vineri, 15 februarie 2019, 14:56)

    astronaut [utilizator]

    Marioneta catastrofa , nimic altceva !
    • +6 (6 voturi)    
      Nu ne pedepseste Doamne-Doamne... (Vineri, 15 februarie 2019, 23:38)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui astronaut

      ... ne pedepsim singuri votand borfasi stiuti si dovediti.
  • +21 (21 voturi)    
    proasta mai e (Vineri, 15 februarie 2019, 15:10)

    liviu_ [utilizator]

    „De ce să-mi dau eu demisia?! Coordonez eu?!” - pai DA!!!! nu esti tu prim ministru?!
  • +17 (17 voturi)    
    Orlando: (Vineri, 15 februarie 2019, 15:17)

    Kevi [utilizator]

    Sa fim optimisiti! ahahahahahah :)))))))))))))
  • +9 (9 voturi)    
    Da' tu vaca cu pedale ... (Vineri, 15 februarie 2019, 19:39)

    DanDare [utilizator]

    ... avem o obsesie legata de cresterea nivelului de trai. Adica pe intelesul tau sa traim mai bine in tara noastra si sa nu mai emigram , proasta Romaniei !!!

    Esti atat de tuta ca nu intelegi nimic, dar absolut nimic din ce e in jurul tau , ca altfel n-ai pune aceasta intrebare idioata.

    Fa proast-o , autostrada = sa ma deplasez mai repede si mai in siguranta din punctul A in punctul B , deci DA avem o obsesie legata de autostrazi.