Deputatul "Mitralieră" Cătălin Rădulescu: Kovesi va avea o viața foarte grea începând de mâine/ Ar trebui să-și retragă candidatura

de L.P.     HotNews.ro
Joi, 14 februarie 2019, 12:34 Actualitate | Politic


Catalin Radulescu, deputat PSD
Foto: Agerpres
Deputatul PSD, Cristian Rădulescu a declarat joi, la Parlament că Laura Codruța Kovesi dezonorează țara și ar trebui să facă un pas în spate și să-și retragă candidatura de la șefia Parchetului European.

"Iată, că i-a venit rândul ca dna procuror șef să spună despre toate mizeriile pe care le-a acoperit timp de mai mulți ani. O să aibă mai multe surprize, pentru că eu cred că vor fi foarte mulți denunțători, în această perioadă, care au colaborat cu dânsa, într-un fel sau altul, șantajați sau puși să spună o mulțime de mizerii și cred că data asta acești denunțători, din ce știu eu, vor spune. Cred că doamna va avea o viața foarte grea începând de mânie, eu sper că procurorii care sunt onești și care trebuie să își facă treaba în această secție de procurori, secție la care dânsa s-a opus în permanență, nu și-a dorit să existe această secție care să investigheze și procurorii care au făcut abuzuri, dar eu cred că această secție își va face treaba și toți procurorii care au abuzat vor răspunde', a declarat Rădulescu.

Întrebat de jurnaliști dacă Kovesi ar trebui să-și retragă candidatura de la șefia Parchetului European, deputatul PSD a răspuns afirmativ.

„Absolut. Deci, în primul rând, dezonorează țara și Guvernul României, pentru că așa cum i-a plăcut întotdeauna că oamenii care sunt acuzați, să se retragă, să facă un pas în spate, dânsa nu mai are ce să facă în momentul de față. Ar fi dezonorant pentru dânsa în continuare să meargă spre șefia acestei instituții din Europa”, a subliniat deputatul PSD.

Laura Codruţa Kovesi a anunţat în urmă cu o zi că a fost citată la Secţia de investigare a infracţiunilor din Justiţie, având calitatea de suspect într-un dosar în care acuzaţiile sunt de abuz în serviciu, luare de mită şi mărturie mincinoasă. Citaţia vine în contextul în care fosta șefa DNA se pregăteşte să susţină interviul pentru funcţia de procuror-şef european.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















18587 vizualizari

  • +27 (33 voturi)    
    Parlamentul European va Legaliza (Joi, 14 februarie 2019, 12:39)

    un domn [utilizator]

    Marijuana in scop medical, VREAU sa ii trimit la Bidiviul acesta un plic, stie cineva adresa lui din Pitesti ?
    • +24 (24 voturi)    
      Nu strica orzu pe gaste (Joi, 14 februarie 2019, 13:05)

      Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Trimite-i niste Rudotel, Romparkim si un chiron sa-si faca o lobotomie.
    • +23 (23 voturi)    
      Metamorfoza apocrifa 1 (Joi, 14 februarie 2019, 13:16)

      contributor.bis [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      PSD-ul a asteptat mult timp pentru a-si putea urla, defulatoriu, acest cinic si demagogic discurs zdrenţuit si cu damf de trădare vicioasă.
      Când, prin toate acţiunile tale disperate şi încăpăţânate, ai reuşit să îngenunchezi toate (sau aproape toate) instituţiile ce-ţi ameninţau libertatea, în cazul judecării drepte a hoţiilor perpetrate de tine, a striga acum, trumfător şi ironic, că eşti garantul unei justiţii curate, ne duce cu gândul la "democratele" alegeri ale unui Hitler.
      Nu este nici o exagerare, iar cei ce vor fi studiat acele evenimente de coşmar, ştiu despre ce vorbesc.
      Mai tineti minte "militiile" ce decimau cartierele ?

      Cu balele roşietice ale sângelui martirilor (pe care tocmai i-au plagiat cu uşurinţa plastică a netotului satului) scurgându-se pe la margini de gură înslinată, politrucii îmbălsămaţi, veniţi din cimitirul vârcolacilor comunismului, nu mai au răbdare. Se apropie sorocul !.
      Al lor sau al nostru !
    • +23 (23 voturi)    
      Metamorfoze apocrife 2 (Joi, 14 februarie 2019, 13:18)

      contributor.bis [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Nefericită Românie, timpuri grele te aşteaptă ! Străzile sunt goale; nimeni nu mai protestează, nimeni nu mai pare să vadă adevărul reântoarcerii dictaturii de care credeam că am scăpat.
      Privim consternaţi : Aceiaşi indivizi, aceaşi mentalitate imorala, lipsită de empatie, poleită cu patriotismul unui bufon trist, ne sfidează de la tribune nemeritate.
      Fără să se ştie de ce, angoasele se transformă în agitaţie. Este, ea, această agitaţie, sterilă sau nu ? O vom afla, vai, la alegerile viitoare.

      Sau poate nu o vom mai afla niciodată, drumurile bejeniei, printre strainii primitori, fiindu-ne vindecare.
      Prin colbul abandonului României deşertice, guri ştirbe, vor continua să strige lozinci uitate, plângând-şi mai apoi tinereţile glorioase prin nopţile nedormite, înfăşuraţi în cerşafuri înnegrite de prostie neştiută.
      Cei tineri vor scâşni din dinţi, privind decervelaţi în străfundurile oglinzilor mistificatoare, de le zice smartfoane, aşteptându-şi pensiile de urmaş sau ajutoarele milotiveniei de partid. Se vor bate prin mall-uri pentru un televizor inutil care le va spăla eficace, creierul întru gloria Partidului Viitorului Glorios, si vor ajunge să strige, la rândul lor, în apusuri de viaţă, ştirbele lozinci patriotice ale Populismului Victorios.

      Copii, învăţaţi istoria ce tocmai defilează prin faţa voastră !.
      Învăţaţi-o, ca să aveti ce povesti copiilor voştrii, si copiilor copiilor voştrii, când aceştia vor fi uitat si ei, cu ochii goliţi de vise şi-nţeţoşaţi de indolenţa consumată.
      Toate aceste lecţii de istoriei sunt predate, uite, gratuit, de corifeii dictaturii mediocrităţii impudente. Mediocritatea tocmai defilează ţanţoş, în costume Boss sau Armani mustind de sudoarea imposturii, prin faţa libertăţilor voastre înlăţuite.
      Spuneţi-mi, vă rog, că ne vom trezi si că nu este vorba decât de un vis urât !
      • +8 (8 voturi)    
        Mediocritate? (Joi, 14 februarie 2019, 17:26)

        oopsie_daisy [utilizator] i-a raspuns lui contributor.bis

        Aveti dreptate in ce spuneti, cu o singura observatie. Oamenii acestia nu sint mediocri, mediocritatea ar fi o binecuvintare in zilele noastre.

        Mediocri sint Ponta, Orban, Blaga, Gorghiu. Sa spui despre Dancila, Radulescu, Nicolicea, Iordache, Plesoianu, Bacalbasa ca sint mediocri este de fapt un compliment.

        Ei sint de fapt submediocri, inclinind puternic spre imbecilitate. O adunatura de imbecili de conduce, si noi sintem incapabili sa ii oprim.
    • +25 (25 voturi)    
      Catalin Mitraliera este doar o hahalera... (Joi, 14 februarie 2019, 13:32)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      na, ca am ajuns sa fac si versuri.
      Ca de obicei, Mitraliera indruga prostii si e pe dinafara de subiect. Totusi, in plus fata de ce debiteaza nebunul, raul se poate intampla: nenorociti cum sunt, Tudorel si gasca sunt in stare sa ii interzica Codrutei sa paraseasca tara sau orasul. Si interdicita va dura exact pana cand Codruta pierde mandatul de procuror sef european....apoi acuzatiile sunt retrase din lipsa de probe, ancheta se termina, dar Codruta ramane pe dinafara.
      Ar fi oribil sa se intample asa.
    • +13 (13 voturi)    
      revolutionarul cu multe personalitati (Joi, 14 februarie 2019, 15:51)

      VaseaV [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      pe langa tovarasu' mitraliera, omu' vrea su supranumele de oracolul de la Ploiesti, Pitesti sau de unde e ma'sa ...
    • +5 (5 voturi)    
      Radulescu (Joi, 14 februarie 2019, 18:48)

      hamurabi [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Ba... v-ati dat de gol, "trebuie sa-si retraga candidatura" ?! De fapt nu poate fi acuzata de nimic, poate de profesionalism !
  • +38 (40 voturi)    
    Onoare? (Joi, 14 februarie 2019, 12:42)

    Gogu27 [utilizator]

    mitraliera de partid vorbeste limbi straine ; este total strain de conceptul de "onoare", dar ii da inainte cu pasul inapoi . cei ca el dezonoreaza tara prin simplul fapt ca deschid gura
    • +29 (31 voturi)    
      Ma emotioneaza (Joi, 14 februarie 2019, 12:55)

      florinos [utilizator] i-a raspuns lui Gogu27

      Ma emoționează la lacrimi grija infractorilor din PSD pentru Codruta Kovesi.
    • +26 (26 voturi)    
      are partial dreptate (Joi, 14 februarie 2019, 12:59)

      adrhc [utilizator] i-a raspuns lui Gogu27

      Într-adevăr va dezonora guvernul pt ca acesta se bazează pe alte “valori” decât oamenii normali la cap (noi, Kovesi, etc).
  • +30 (32 voturi)    
    Comment sters de user (Joi, 14 februarie 2019, 12:45)

    qwerasdf [anonim]

  • +23 (25 voturi)    
    nu ma mir (Joi, 14 februarie 2019, 12:45)

    zot [utilizator]

    ca te tine dragnea in prejma;
  • +25 (27 voturi)    
    Fugi de-acilea (Joi, 14 februarie 2019, 12:47)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Tocmai tu vb. - mafiot si hot ordinar?
  • +26 (28 voturi)    
    Tupeu (Joi, 14 februarie 2019, 12:48)

    micul_licurici [utilizator]

    Cum iti permiti tu sa vorbesti de LCK ? Tu esti un impostor care dezonoreaza umanitatea, nu mai zic de tara sau altceva.
  • +25 (27 voturi)    
    ti-e frica, puscariabilule! (Joi, 14 februarie 2019, 12:58)

    gigiduru_ [utilizator]

    si la tot neamul tau de PSD-isti, Jilava va asteapta.
    • +2 (2 voturi)    
      NU Jilava (Joi, 14 februarie 2019, 20:42)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui gigiduru_

      Va trebui sa luam o pauza de la civilizatie si le aplicam metodele brevetate de ei in anii 50...
  • +28 (30 voturi)    
    C.Radulescu si onoarea (Joi, 14 februarie 2019, 12:58)

    Altiro [utilizator]

    sau baba si mitraliera..
  • +30 (32 voturi)    
    Mie imi suna... (Joi, 14 februarie 2019, 13:00)

    TheBlizzard [utilizator]

    ...a amenintare (?)
    • +15 (15 voturi)    
      Este amenintara (Joi, 14 februarie 2019, 13:05)

      ABBV [utilizator] i-a raspuns lui TheBlizzard

      dar din pacate pentru noi nevertebratul asta are imunitate parlamentare.
      Este o chestia care ar trebui sa dispara din Rromania ....atunci domni si doamnele parlamentari ar avea proprietatea cuvintelor.
  • +18 (18 voturi)    
    Nu uitati (Joi, 14 februarie 2019, 13:12)

    omezu [utilizator]

    Mitraliera este CONDAMNAT penal DEFINITIV! Ca sa stim cine da lectii de morala si demnitate!
  • +14 (14 voturi)    
    Onoare? (Joi, 14 februarie 2019, 13:17)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    "Deci, în primul rând, dezonorează țara și Guvernul României,"
    Trecand peste faptul ca incepe propozitia ca un intelectual adevarat, cu "deci", cred ca, intr-un fel, are dreptate. Ceea ce pentru guvernul actual e o dezonoare nu ar reprezenta decat normalitate pentru guverne avand o minima etica si profesionalitate. Dar pentru guvernul Dragnea aceste cuvinte sunt lipsite de continut si dezonorante.

    Interesant e ca pentru "mizeriile pe care le-a acoperit" LCK, care exista cu siguranta in mintea purtatorului de mitraliera al partidului fara insa a fi mentionate explicit, nicdecum sa fie dovedite macar intr-o instanta, lui LCK i se cere retragerea candidaturii. Pe de alta parte i se pare normal ca seful sau direct sa ocupe in continuare una dintre primele demnitati in stat, in pofida diverselor mizerii pe care le-a savarsit, dovedite in instanta inclusiv in stadiu irevocabil.
  • +13 (13 voturi)    
    tu te numesti demnitar??? (Joi, 14 februarie 2019, 13:42)

    alexman1 [utilizator]

    Vine si timpul tau ca tu si acolitii sa ajungeti in puscarie...Inca un pic si nu va veti mai face de cap in tara asta.
    • +2 (2 voturi)    
      Luluta pe ei si pe mama lor (Joi, 14 februarie 2019, 20:18)

      elysyum [utilizator] i-a raspuns lui alexman1

      Luluta so pe ei.....pe borfasi....calca-i pe cap daca ajungi procuror sef UE
  • +11 (11 voturi)    
    democratie cu penali la conducere (Joi, 14 februarie 2019, 13:57)

    mara88 [utilizator]

    da asta de unde stie?nu se antepronunta?
  • +16 (16 voturi)    
    chiar crede că poate cumpăra pe oricine? (Joi, 14 februarie 2019, 14:09)

    nick24 [utilizator]

    “eu cred că vor fi foarte mulți denunțători, în această perioadă, care au colaborat cu dânsa, într-un fel sau altul, șantajați sau puși să spună o mulțime de mizerii și cred că data asta acești denunțători, din ce știu eu, vor spune. “

    se asteaptă denunțătorii, se oferă recompensă!
  • +14 (14 voturi)    
    sic (Joi, 14 februarie 2019, 14:11)

    costelo999 [utilizator]

    fara penali in functii publice
  • +11 (11 voturi)    
    Ei spun că nu și Cătălin îi dă de gol. (Joi, 14 februarie 2019, 14:38)

    asavreau [utilizator]

    Tudorel Toader,Dragnea ,Tăriceanu spun că nu sunt implicați și Cătălin Rădulescu spune că sunt implicați.Altfel ce rost ar avea recomandarea cu retragerea candidaturii?
  • +11 (11 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 14 februarie 2019, 14:50)

    [anonim]

  • +12 (12 voturi)    
    tot raul spre bine (Joi, 14 februarie 2019, 14:52)

    bigbrother [utilizator]

    Idioti precum acest guster penal nu realizeaza ca, din postura lor, nu pot face decat sa accentueze cat de bine si-a facut treaba Kovesi incat starneste fibrilatii extreme in randul tuturor borfasilor din PSD.

    Sper sa fie inchisi toti acesti borfasi cu aere de domni intr-un loc fara ferestre si sa se piarda cheia, poate asa mai scapam de ei.
  • +13 (13 voturi)    
    obrazul gros inseamna nesimtire (Joi, 14 februarie 2019, 15:11)

    Dizidentul [utilizator]

    astazi este rindul lui mitraliera(la privirea si fata inteligenta care o poseda nu trebuie asteptat la mai mult) Ieri Mata Hari (Olguta) s-a declarat multumita de actiunea Adinei Florea, urmeaza curind Codrin urmat de Serban, Carmencita si poate Nicolcea,toti au numitor comun stiu in fata cui sa faca plecaciuni astept cu nerabdare comentariile corifeilor.
  • +13 (13 voturi)    
    "Deputatul mitraliera " (Joi, 14 februarie 2019, 15:13)

    adrian88000 [utilizator]

    va avea o viata foarte grea incepand de poimaine !
  • +14 (14 voturi)    
    dark web (Joi, 14 februarie 2019, 15:28)

    Remarque [utilizator]

    Locul cel mai potrivit pentru tine este dark web.
  • +16 (16 voturi)    
    Va este frica (Joi, 14 februarie 2019, 15:46)

    vali_s [utilizator]

    Va tremura chilotii pe voi, sunteti panicati, ultima zbataie a pestelui.
    Sa va vad acum, ca toti ati bagat labuta in borcanul fondurilor UE.
    Cand o sa va inghete asta averile si o sa va judece un complet de judecata format din nemti ..... va mutati cu totii in Brazilia
  • +3 (3 voturi)    
    bai papagalule, voi sunteti deja condamnati (Joi, 14 februarie 2019, 17:32)

    ostrogotul [utilizator]

    definiti, si nu va retrageti.
  • +3 (3 voturi)    
    Cine face judecăți! (Joi, 14 februarie 2019, 20:02)

    dufferin [utilizator]

    Apariția frecventă a acestei mitraliere cu declarații publice este generatoare de indignare.Face deservicii
    chiar propriului partid. Un individ scelerat care se laudă că a tras cu AKM la revoluție și ar mai trage, dacă va fi cazul,.este un potențial pericol social . Un asemenea specimen care a avut o condamnare în justiție a participat la modificarea legilor justiției. Un impostor cu tupeu pe care probabil medicina l-a respins joacă rolul unei trompete stridente ca secretar general adjunct a-l PSD ? Pe cine atacă această canalie? El este o rușine pentru PSD.pentru parlament, pentru România!