Cătălin Rădulescu: Mă așteptam ca președintele să o respingă pe Lia Olguța Vasilescu, trebuie suspendat

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 7 februarie 2019, 11:38 Actualitate | Politic


Catalin Radulescu, deputat PSD
Foto: Agerpres
Deputatul PSD Cătălin Rădulescu a declarat, joi, pentru Mediafax, că se aștepta ca președintele Iohannis să o respingă din nou pe Lia Olguța Vasilescu pentru funcția de ministru al Dezvoltării și că din acest motiv a și spus că șeful statului trebuie suspendat din funcție.

„Mă așteptam la acest lucru, de asta am și spus că trebuie suspendat. Eu mi-am exprimat punctul de vedere public și în cadrul partidului despre acest conflict instituțional între președinte și Guvern. Nu este la prima abatere domnul președinte, dânsul insistă în acest conflict instituțional, punctul meu de vedere a fost foarte clar, de a-l suspenda 10-15 zile. Dacă președintele poate fi suspendat 10-15 zile, eu așa am propus”, a declarat Rădulescu.

Deputatul PSD Eugen Nicolicea a declarat, joi, după ce președintele Klaus Iohannis a anunțat că o refuză din nou pe Lia Olguța Vasilescu pentru funcția de ministru al Dezvoltării, că este un conflict juridic de natură constituțională și singura soluție este sesizarea Curții Constituționale.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















3817 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Lol (Joi, 7 februarie 2019, 11:41)

    mitg [utilizator]

    Nu s-at fi asteptat nimeni la o reactie de tipul asta de la scarba asta.
    • +5 (5 voturi)    
      e de (Joi, 7 februarie 2019, 12:57)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      admirat și bunătatea condamnatului penal rădulescu mitralieră. Să fie suspendat cam 10 sau 15 zile.
      Prostanul nu se dezminte. Nic el nici juristul lui pește prăjit, niciolicea.
  • +10 (10 voturi)    
    hai hai (Joi, 7 februarie 2019, 11:41)

    moka [utilizator]

    indrazniti doar
  • +11 (11 voturi)    
    PS: (Joi, 7 februarie 2019, 11:43)

    liviu_ [utilizator]

    vreti responsabilitate de la procutori, presedinte, popor etc etc... dar voi votati legi prin care nu puteti sa fiti trasi la raspundere pt buget si pentru legile pe care le dati!

    jeguri infecte!

    also amenintarea si santajul se pedepsesc penal!
  • +10 (10 voturi)    
    Aia e... (Joi, 7 februarie 2019, 11:53)

    mircea_cjn [utilizator]

    De ce-a primit mitralieră ăsta cu suspendare?!
    De era pușcărie cinstită, acum nu mai debita aiureli.
  • +9 (9 voturi)    
    ma asteptam (Joi, 7 februarie 2019, 11:57)

    mos ion roata [utilizator]

    la reactii idioate.Uite ca au venit.
  • 0 (4 voturi)    
    Dar de ce suspendat?! (Joi, 7 februarie 2019, 13:07)

    Sunt_nimic! [utilizator]

    trebuie luate masuri, desigur!
    Dar de ce verti sa fie suspendat?!
    Este complicat de realizate, iar suspendare este doar o solutie TEMPORARA?!
    Nu este mai sigur si mai permament sa folositi faimoasa Dvs. mitraliera, ca sa il lichidati pe Klaus?!