Dragnea, despre absența sa la ceremonia de la Ateneul Român: „Nu am putut. Din motive personale”

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 3 februarie 2019, 22:22 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Președintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat că nu a putut participa „din motive personale” la ceremonia de preluare a Președinției Consiliului UE, care a avut loc la începutul lunii ianuarie la Ateneul Român.

„Nu am putut. Din motive personale”, a afirmat Liviu Dragnea, duminică, la Parlament, potrivit Mediafax.

Evenimentul de lansare oficială a președinției române la Consiliul Uniunii Europene a avut loc pe 10 ianuarie, la Ateneu. Liviu Dragnea trebuia să fie prezent pentru a susține o alocuțiune în calitate de președinte al Camerei Deputaților. Dragnea i-a delegat atribuțiile lui Florin Iordache, vicepreședintele Camerei Deputaților, pentru că liderul PSD a fost în concediu.

În cadrul ceremoniei de la Ateneul Român au susţinut discursuri preşedintele Klaus Iohannis, preşedintele Senatului Călin Popescu Tăriceanu, vicepreşedintele Camerei Deputaţilor Florin Iordache, preşedintele Parlamentului European Antonio Tajani, preşedintele Consiliului European Donald Tusk, preşedintele Comisiei Europene Jean-Claude Juncker şi premierul Viorica Dăncilă.


Citeste mai multe despre   
















2552 vizualizari

  • +9 (11 voturi)    
    motive personale (Duminică, 3 februarie 2019, 22:26)

    Soljenitin [utilizator]

    "Am lipsit din motive personale: personal, nu suport Uniunea Europeana si democratia. Dar asa imi mai place modelul putinist adoptat pana si de idolul meu nr. 2, Erdogan!"

    Cam asa s-ar traduce ce zice infractorul penal condamnat definitiv cu afinitati bolsevice Dragnea Liviu.
  • +3 (7 voturi)    
    nu a putut (Duminică, 3 februarie 2019, 22:29)

    gopo2016 [utilizator]

    "renova" beciul, mai ascundea cite una alta, ca vilcov, ca acu' , acu' il salta astia pt vreo 3 ani, si sa nu ii iroseasca " omul de afaceri" fiu-su toti bani
  • +7 (7 voturi)    
    "am fost la gagici" (Luni, 4 februarie 2019, 0:19)

    MG [utilizator]

    ete na, sunt persoana privata cu functie inalta in stat. Dupa cum am chef, saracilor.
  • +3 (5 voturi)    
    Singurul motiv intemeiat... (Luni, 4 februarie 2019, 4:20)

    gigiN [utilizator]

    ...ar fi fost :"Nu m-au invoit de la puscarie"!!!
  • +2 (2 voturi)    
    Motiv (Luni, 4 februarie 2019, 7:36)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Nu am avut babysitter si nu am putut lasa copila singura acasa...

    Dar, ca in orice stat democratic, infractorii condamnati definitiv au avut reprezentantii lor la sedinta (Severin, Nastase...) asadar absenta mea nu a fost resimtita.
  • +1 (3 voturi)    
    sincer (Luni, 4 februarie 2019, 8:02)

    zigot [utilizator]

    spune liviu: au prevalat interesele personale in dauna
    celor ale tarii, asa cum am actionat toata viata;
    si asta fara "ordonanta de urgenta" de la "gasca".
  • 0 (0 voturi)    
    motive personale (Luni, 4 februarie 2019, 17:15)

    Dizidentul [utilizator]

    Politicianul numarul doi din Romania a avut motive personale, intinlirea cu politicienii de frunte din Europa l-au compatimit.Doctorul de casa trebuie sa explice ca daca la virsta lui are o problema cu castravetele si nu este drept sau numai poate sa stea drept nu este o boala si Irina trebuie sa se descurce singura.