Dragnea, despre plecările din PSD: Dacă nu mai e niciun acoperit, nu mai pleacă niciunul / Securiștii și-au făcut două partide, Pro România și USR PLUS

de R.M.     HotNews.ro
Duminică, 3 februarie 2019, 18:57 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: AGERPRES
Liviu Dragnea crede că „securiștii și-au făcut două partide”, unul pe stânga spectrului politic, Pro România, condus de cuplul Maior-Coldea, altul pe dreapta, USR, condus de Dacian Cioloș.

„Securiștii și-au făcut două partide, unul pe stânga, unul pe dreapta (...) Faptul că au început să desfacă conservele arată o mare disperare, ceea ce e foarte bine”, a afirmat Dragnea, întrebat de ziariști cum comentează alianța USR - PLUS.

Întrebat dacă vor mai urma plecări din PSD, Liviu Dragnea a dat asigurări ca nu se va pierde majoritatea parlamentară, care se verifică doar „la legi și la moțiuni de cenzură”.

„Dacă nu mai e niciun acoperit, nu mai pleacă niciunul (din PSD), dacă mai e, mai pleacă”, a mai spus el.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















16614 vizualizari

  • +30 (42 voturi)    
    Comment sters de user (Duminică, 3 februarie 2019, 19:00)

    DiDiRo [anonim]

    • +27 (37 voturi)    
      Intr-adevar (Duminică, 3 februarie 2019, 23:48)

      Ellis [utilizator] i-a raspuns lui DiDiRo

      Dragnea-jigodia desavarsita
      • +8 (8 voturi)    
        eu as zice si (Luni, 4 februarie 2019, 9:51)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui Ellis

        Dragnea acoperitul desavarsit. Ca acoperit mai mare ca el nu cred ca a existat in Romania....securisti lui Iliescu erau mici copii pe langa ce are PSD_ul acum...
        Insa ma mira tupeul lui....in optiunile electorale e cam la 5.75 % (adica sub Johannis, Ciolos si chiar sub Tariceanu) dar el tot se autoconsidera conducatorul Romaniei...
        Lasa ca vine si momentul adevarului...sa vedem atunci pe unde fuge.
    • +7 (11 voturi)    
      castigator... Codrin! (Luni, 4 februarie 2019, 7:37)

      Dedalus [utilizator] i-a raspuns lui DiDiRo

      Cel mai tare se va bucura Codrin Stefanescu.

      De cand tot vrea el locul lui Dragnea. Considera ca il merita,
      • +6 (10 voturi)    
        da...piezedeu ramane cu hotii cei mai prosti (Luni, 4 februarie 2019, 8:20)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui Dedalus

        si mafia sustituna de interlopii de joasa speta...
        jucati pe degete de fsbeu
    • +9 (13 voturi)    
      deja (Luni, 4 februarie 2019, 8:15)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui DiDiRo

      se întrevede tematica campaniei electorale de anul ăsta : jos securiștii și noi suntem români. Să juri că e campania electorală a nebunului vadim de la prm (ce-ar fi de mirare cu codrin și olguța la brațul hamsterului?)
      • +4 (6 voturi)    
        Poate nu v-ati prins.. (Luni, 4 februarie 2019, 10:05)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        Cine lipseste din poza cu "securistii"? PNL.

        Cine a facut blat cu PSD la alegerile din 2016? PNL.
    • +5 (11 voturi)    
      Dictatorul malefic,toxic și multiplu penal (Luni, 4 februarie 2019, 8:30)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui DiDiRo

      Liv Jong Unu este dus rău cu pluta,ca orice omolog de-al său.Tocmai el vorbește care tranșa
      porcii in vilele SRI și o alerga pe Codruța cu șoriciul
      in laba lui plină de sânge.
      Dacă *justițiabilii* nu-și fac treaba cu ăsta,de frică sau din corupție,avem o problemă grea pentru
      România.Individul trebuie să plece!
  • +8 (16 voturi)    
    Ce zici când faci pana prostului? (Duminică, 3 februarie 2019, 19:02)

    mr_mojo [utilizator]

    Că n-ai avut noroc de nici o benzinărie pe drum.
  • -19 (31 voturi)    
    taiati masiv finantarea serviciilor... (Duminică, 3 februarie 2019, 19:03)

    demaGOGU [utilizator]

    ...altfel explozia de U.M.-uri (pardon, partide) din politica va scapa complet de sub control.
    • +5 (11 voturi)    
      ai (Luni, 4 februarie 2019, 8:17)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      făcut instructajul cu noua orientare în alegeri? Deja voi nu mai susțineți social democrația ci naționalismul lui vadim peremistul.
  • +48 (58 voturi)    
    Da... (Duminică, 3 februarie 2019, 19:07)

    naitza [utilizator]

    ...iar KGB are PSD-ul. Istoria FSN-PDSR-PSD, spune totul...Ghici ghicitoarea mea: cine a infiintat FSN?
    • +7 (11 voturi)    
      Deci USR si PLUS sunt raii politicii (Luni, 4 februarie 2019, 8:26)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui naitza

      Politicienii buni sunt restul, pezedistii si penelistii, zice Maduro DRAQnea, vrea sa refaca Uzeleu, asa o fi dictat fhurtin.
  • +52 (58 voturi)    
    Pe afinitati baieti (Duminică, 3 februarie 2019, 19:13)

    ciuche [utilizator]

    Si hotii s-au strans toti in PSD.
    • +6 (8 voturi)    
      ...dezertări... (Luni, 4 februarie 2019, 6:23)

      baligosul [utilizator] i-a raspuns lui ciuche

      Cînd PSD nu va mai fi la guvernare, atunci să vezi cîți membri de vază vor pleca spre alte partide.Și vor fi primiți.
  • +43 (49 voturi)    
    După vacanța (Duminică, 3 februarie 2019, 19:13)

    kaovasile [utilizator]

    După o luna de vacanța cu fătuca aia de 25 ani parca ai mai mult sânge in instalație sau e o ultima zvâcnire? Sa vedem ce zice curtea suprema!
  • +43 (49 voturi)    
    iar.. (Duminică, 3 februarie 2019, 19:14)

    CRMS [utilizator]

    Analfabetii si borfasii au facut PSD-ul !
  • +38 (46 voturi)    
    tipic (Duminică, 3 februarie 2019, 19:14)

    DioDreamer [utilizator]

    scuza de latrina 3
  • +13 (21 voturi)    
    Primul securist melitzian al tarii (Duminică, 3 februarie 2019, 19:25)

    soundtrack [utilizator]

    crede ca va scapa de "celulita".
    Well, nu e chiar asa. Cade soferul de autobuz Maduro, daramite unul fara meserie din parlamentul unei tari UE, indiferent ca e sustinut de siberieni.
  • +33 (49 voturi)    
    Zicere (Duminică, 3 februarie 2019, 19:31)

    gti53 [utilizator]

    pentru fraieri și PSD-iști.
    USR și PLUS, două partide care trebuiesc denigrate pentru că sunt adversarele PSD. Sper ca numărul fraierilor să scadă către zero. PSD- iștii vor muri la fel cum sunt, adică... nu are rost să mai comentez!
  • +48 (58 voturi)    
    Vechea poveste (Duminică, 3 februarie 2019, 19:32)

    Soljenitin [utilizator]

    Aia care au plecat erau securisti, acoperiti, sorosisti, basisti etc.

    Dar acum in PSD au ramas numai aia de top.

    Spuma, crema si sapunul, ca sa mai vorbim! Numai comunisti din aia adevarati au ramas!
    • +4 (10 voturi)    
      Nu sunt adevărati comunisti (Duminică, 3 februarie 2019, 20:31)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Sunt comunisti penali, DracNea si camarila lui
      • +6 (8 voturi)    
        exceptie (Luni, 4 februarie 2019, 7:41)

        Dedalus [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

        Cu exceptia lui Codrin Stefanescu.

        Fost peremist si viitor presedinte al PSD.
  • +33 (39 voturi)    
    Ai , ai.. (Duminică, 3 februarie 2019, 19:35)

    blackarrow [utilizator]

    ce monstri naste prostia unora ... Cica aia sunt securisti, iar ei sunt ..ingerasi .Da pe goarna pt fraieri, evident . dragnea isi va gasi sfarsitul binemeritat , /// ca Cezar de catre ai lui , ponta e un fel de Brutus...
  • +7 (11 voturi)    
    haha... (Duminică, 3 februarie 2019, 19:42)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    dupa cum fug toti din PSD, se pare ca e un partid plin de acoperiti, deci are si Dragnea cumva dreptate. Pana acum nu a avut insa nicio problema cu "acoperitii" sai :))))
  • +33 (43 voturi)    
    Normal :)))) (Duminică, 3 februarie 2019, 19:44)

    gabone [utilizator]

    Cine nu-i cu hotii e securist, sorosist, basist (asta e deja expirata).. Nimic de rau deapre PNL? Asta chiar e de rau penteu PNL! Daca stii ce zic..
    Oricum toti din PSD sunt niste sobolani.. faptul ca trec la Ponta nu svhimba situatii, vor fi sobolanii lui.
    • +13 (13 voturi)    
      sobolani (Duminică, 3 februarie 2019, 20:48)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui gabone

      Sunt sobolanii care parasesc corabia care se scufunda...Dar tot sobolani raman. E valabila si pentru ei zicala cu schimbatul parului...
  • +8 (14 voturi)    
    Deci linia de propaganda se da de la KGB (Duminică, 3 februarie 2019, 19:48)

    AliKimiku [utilizator]

    Ponta saracul e un fel de Trotski in mizerie.
    Iar USR-PLUS sunt deja albii. Razboi total.
    Cam asa se vede din viziunea Psd-Rusia teatrul politic actual. Nici-o referire la PNL sau UDMR, inca idioti potential utili si santajabili.
  • +11 (15 voturi)    
    Dragnea crede că PSD este partid! (Duminică, 3 februarie 2019, 19:50)

    asavreau [utilizator]

    Noi îi vedem ca o gașcă de infractori care tot anul 2018 numai despre viața grea a infractorilor au vorbit și cum să facă legi favorabile lor.
  • +3 (9 voturi)    
    "Securiștii și-au făcut două partide" (Duminică, 3 februarie 2019, 19:51)

    alibaba: 10.8.18,26.5.19,HN [utilizator]

    Păi s-au suparat că nu mai joci tu tenis cu ei ca-n vremurile bune!
  • +7 (13 voturi)    
    bai voi care este (Duminică, 3 februarie 2019, 19:54)

    adrhc [utilizator]

    în afara PSD-ului și care toți cu securiștii "e" înhăitați!
    PSD: "căcare" din noi "e" cu voi beeei? ca noi e românii adevărați!

    Încă încerc să-nțeleg cum de au ăștia votanți.
  • +7 (11 voturi)    
    Iar hotii,nesimtitii si.... (Duminică, 3 februarie 2019, 19:56)

    gigiN [utilizator]

    ...analfabetii-psd-ul !!
  • +8 (12 voturi)    
    Si fix in mijlocul teldrumului (Duminică, 3 februarie 2019, 19:58)

    billy34 [utilizator]

    ce sa vezi, spuma spumelor, inmiresamata, imaculata si inamovibila buda psdaldista...
    Dupa gratii veti avea timp berechet sa elaborati scenarii mult mai complexe, la o scara care sa frizeze universalitatea...
  • +9 (13 voturi)    
    Paralel (Duminică, 3 februarie 2019, 20:05)

    Pink Z [anonim]

    Asta chiar crede ce spune.. el e bun si toti ceilalti sunt rai. Si el e bun de tot.. un fel de realitate paralela, cam cum are in cap si Mircea Badea.
  • +6 (10 voturi)    
    infractorul recidivist dragnea (Duminică, 3 februarie 2019, 20:06)

    Antenistontel [utilizator]

    a uitat de fsn-pdsr-psd!
  • +8 (14 voturi)    
    "cine nu e cu noi, e impotriva noastra" (Duminică, 3 februarie 2019, 20:06)

    V. Istina [utilizator]

    Securistii striga "securistii".
    De mult mai mult decat 30 de ani!

    Pedeapsa pentru Dragnea si gastile de borfasi din teritoriu nu ar trebui sa fie decat una: cel putin puscaria pe viata si confiscarea extinsa a averilor.

    Iar pentru tradare... ca sub legea martiala!
  • +11 (15 voturi)    
    aceeaso placuta.. (Duminică, 3 februarie 2019, 20:15)

    exilatul [utilizator]

    cu "securistii" pe care o "mesteca" nu numai escrocul asta dar si majoritatea poporului aluia de hoti si imbecili cind e vorba sa se disculpe...
  • +9 (13 voturi)    
    Atatia ani de onesta munca (Duminică, 3 februarie 2019, 20:18)

    ruskimushki [utilizator]

    in birturile comunale, apoi la prefectura, apoi la intrigi si asa-zisa anticoruptie, au cizelat gandirea marelui om de stat.
    Aviz frenologilor amatori... mai aveti de asteptat putin... putin...
  • +10 (14 voturi)    
    Hoț acoperit (Duminică, 3 februarie 2019, 20:30)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Păi cam toți ați fost descoperiți ca fiind crupti, hoti, penali, mafioti. In cloaca voastră fetidă, asa-zisă partid, nu pot fi decât asemenea guoaie. Un om onest nu poate fi membru al intr-o troacă de lături
  • +9 (13 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 3 februarie 2019, 21:00)

    [anonim]

  • +14 (16 voturi)    
    dragnea (Duminică, 3 februarie 2019, 21:01)

    ------ [utilizator]

    Cum naiba dragnea de nu pleci tu,toate ar revenii la normal.Nimeni nu te-ar invinuii de acoperit, securist etc.
  • +12 (16 voturi)    
    Liviule... (Duminică, 3 februarie 2019, 21:02)

    ElDiablo [utilizator]

    ...in loc sa debitezi ineptii, mai bine spune-ne ce noutati mai ai despre cei 4 asasini. Incapabilii aia care te urmareau anul trecut sa te scape de internare.
  • +10 (14 voturi)    
    securistii.... (Duminică, 3 februarie 2019, 21:41)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    MAI DRAGA,DAR MULTI SECURISTI AU FOST IN PESEDEUL ASTA''
  • -8 (16 voturi)    
    unde (Duminică, 3 februarie 2019, 21:56)

    martel55 [utilizator]

    vede asta USr de dreapta?pai aia sunt chiar mai neomarxisti decat PRO Ponta, sunt din punct de vedere cultural chiar la extrema stanga....credeam ca are consilieri mai destepti, sau poate mizeaza pe prostia electoratului corporatist care se pretinde de dreapta dara voteaza aprtide ce sustin teme neomarxiste de stanga
  • +9 (13 voturi)    
    ..pana unde....pana cind... (Duminică, 3 februarie 2019, 22:01)

    andantte [utilizator]

    ...atit il duce mintea,..ce pretentii aveti???ce asteptari ??Este o lectie de tupeu,impostura si minciuna ..cumul de calitati indispensabile unui membru PSD care se respecta si sfideaza fara rusine....Cat mai avem de suportat..???
  • +7 (11 voturi)    
    Penalii raman sa stinga lumina in psd ? (Duminică, 3 februarie 2019, 22:24)

    Plagarus [utilizator]

    Cred ca se refera la " acoperitii " din cimitire pe care i-a scos la vot infractorul DLN.
  • +5 (11 voturi)    
    vizite la Moscova (Duminică, 3 februarie 2019, 22:26)

    Kosmos [utilizator]

    Sau Israel
    .psd este avanpostul Mossad si KGb in Romania,.
    P.s Tradatorii vor sfarsi la puscarie desi normal ar fi alta pedeapsa
  • +7 (11 voturi)    
    Mitoman mai mitoman decat Ponta (Duminică, 3 februarie 2019, 22:49)

    Dalinar [utilizator]

    psd partid de magoti cu pavianca aia proasta pm si condusi de un Hamstar Repetent…..
  • +5 (9 voturi)    
    Oare ce (Duminică, 3 februarie 2019, 23:25)

    adrian88000 [utilizator]

    intelege dragnea prin cuvantul " securist " ?
    • -2 (8 voturi)    
      ce sa inteleaga ,.... (Luni, 4 februarie 2019, 1:35)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

      asa ca tine !
      • 0 (0 voturi)    
        Eu inteleg (Marţi, 5 februarie 2019, 21:55)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        prin " securist" un angajat al S.R.I. Oare toti merita sa fie impuscati ? Oare toti au misiunea sa distruga Romania ? Ce-i cu acesta isterie: " securist" , " securist". Ce-i cu acesta nebunie ? Daca S.R.I chiar este o organizatie antinationala , de ce nu o desfiinteaza dragnea ?
    • +5 (7 voturi)    
      Indirect spune ca psd e Partid de Securisti (Luni, 4 februarie 2019, 5:03)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

      Si, unii dintre ei pleaca.
    • +3 (5 voturi)    
      Aia carora le era el Chelner, pe care ii servea cu (Luni, 4 februarie 2019, 8:39)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

      șorici !! Aia care l-au ignorat dar si protejat .......
  • -8 (16 voturi)    
    CE RAMINE DUPA (Luni, 4 februarie 2019, 0:10)

    dincannes [utilizator]

    … Dragnea ?
    - Ceva curatenie in DNA; bravo lui, pentru ca sau facut dosare la comanda si nimeni nu i-a pedepsit.
    - Protocoale mai putine; bravo lui, pentru ca de la revolutie incoace, Serviciile au tras sforile mereu. Stat paralel, nimeni normal nu poate contesta.
    - Bancile vor fi poate mai respectoase cu clientii; beneficiile lor nu vor mai fi cele mai mari din UE.
    - O incercare extrem de curajoasa pentru apararea privilegiilor familiei. Numai familia traditionale poate face copiii, de care evident avem nevoie !
    - A spart PSD-ul; bravo pentru noi toti, ca nu adeptii lor merita sa conduca tara.
    In rest, numai rele, oamenii normali (in special tinerii) au plecat si pleaca !
    • +3 (7 voturi)    
      Tu esti Gadia, i-ai luat locul lui Badia? (Luni, 4 februarie 2019, 5:05)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui dincannes

      Ca I-a spart Motociclistul dibla?
      • 0 (2 voturi)    
        DOMNULE (Luni, 4 februarie 2019, 23:06)

        dincannes [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

        … Dalinar, CONCRET, cu ce nu sunteti de acord, din ce am scris eu?
        "Misto" multi fac, este un sport national, dar deloc productiv !
        Dezvaluiti-ne parerile dumneavoastra, desigur stiintifice, productive, utile, practice.
        (Sau sunteti un micut postac, fara prea multa carte?)
  • -1 (7 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Luni, 4 februarie 2019, 0:32)

    nu conteaza cine zice [utilizator]

    deci ar fi ramas numai d-aia corecti, valorosi si dedicati ... pai uite ca se si vede, dupa apropierea de oameni, dupa rezultate ... mergem impinsi la dezastru, da' grangurii tot bine si cu burta plina ies ...
  • +3 (5 voturi)    
    ...mirare... (Luni, 4 februarie 2019, 6:18)

    baligosul [utilizator]

    Ce zice Dragnea? Guvernul să se uite la sumele alocate pentru ,,servicii". Își închipuie cineva că sumele prezentate pînă acum nu erau cunoscute și aprobate de Daddy? Sau concubina Irina scoate sufletul din el și sărmanul Dragnea uită de la mînă pînă la gură, de extenuat ce e...
  • +3 (5 voturi)    
    mda (Luni, 4 februarie 2019, 6:37)

    toxx [utilizator]

    aseara cand a aparut creatura asta pe TV, mancam. Mi s-a facut greata, dar stiu sigur ca mancarea nu era expirata... oare de la ce-o fi fost ? un golan si jumatate, nici cu fetele alea jurnaliste nu vorbeste cum trebuie, asa s-o purta si cu irinuca ? cred ca am fost prea bland in comentariul asta, probabil daca as fi scris tot ce gandeam nu se aproba :))
  • +6 (8 voturi)    
    Care securisti ? (Luni, 4 februarie 2019, 7:33)

    bogdan_ionica1238866334224 [utilizator]

    care securisti, maestre ?
    Sa presupunem, ca la "rivolutie", un secu' mai rasarit avea cam 45-50 de ani...Vorbim de un ofiter cu oarecare grad, maior, colonel, nu Ghitza-soferu, care nu prea le are nici cu politica, nici cu economia...Cam cati ani crezi ca au acum, dupa un calcul sigur si simplu ?
    Sa va spun eu : in speta 75-80 de ani...Si au alte probleme : coloana, osteoporoza, scleroza..In cel mai bun caz..In al mai comun caz, au problemele rezolvate deja, de taica popa ( inhumare, coliva si altele)
    Deci nu vorbim, de Securisti, ci de "acoperitii-legendati" din SRI, etc. Pe astia cine oare i-a creat, oare ? Pe mine ma tine, inca memoria, domnilor si va spun : FSN, PDSR, PSD...Deci, tot voi, i-ati creat...Acum, va e frica de ei ? Ar cam trebui...Lectia istoriei, domnilor-tovarasi ! Somnul ratiunii si natiunii, naste monstri !
  • +4 (6 voturi)    
    "Securiștii și-au făcut două partide" (Luni, 4 februarie 2019, 7:44)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Si infractorii doar unul, dar mare. In plus, a ajuns si la guvernare!
  • +2 (4 voturi)    
    NeaDrak (Luni, 4 februarie 2019, 9:06)

    LetitiaPunctRo [utilizator]

    Da' poate NeaDrak se ,,descoperă” acoperit și se autoextrage curativ din autopsd.
    Îi ținem, deci, pumnii (vezi, ca model, meciurile de mai/alaltă/ieri).
  • +4 (6 voturi)    
    Am vrut sa comentez . . . . (Luni, 4 februarie 2019, 9:32)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . . dar flacaul nu merita nimic, doar sila!
  • +4 (6 voturi)    
    tot timpul e vina altora... (Luni, 4 februarie 2019, 9:37)

    liviu_ [utilizator]

    desi psd a conduus tara cam 25 de ani din 30 ....

    also surprinzator de apropiat cu "Ageturili" lui ceausescu... si daca adunam si crestereea de 30% (care e de fapt de 7-8% in 2 ani ) similara cu cincinalu in 4 ani...
    observam de unde s-a inspirat!
  • +5 (7 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 4 februarie 2019, 9:49)

    qwerasdf [anonim]

  • +7 (7 voturi)    
    Basmele lui Livache cu securisti: (Luni, 4 februarie 2019, 10:22)

    Altiro [utilizator]

    Cei rai pleaca, cei buni raman sau vin in partid..