Pagina de Facebook a PSD pare că are un nou obiectiv: Nicio zi fără un atac la Iohannis / Postarea de duminică, un sondaj inventat

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 3 februarie 2019, 10:04 Actualitate | Politic


”Sondaj” PSD
Foto: Facebook
Pagina de Facebook a PSD îl atacă pentru a treia zi consecutiv pe președintele Klaus Iohannis, postarea de duminică fiind o imagine cu sondaj, evident inventat, pentru un ”5 years challenge”.

Potrivit imaginii cu așa-zisul sondaj - imagine însoțită de mesajul ”no coment” - aproape toți românii spun că PSD ”a mărit pensiile și salariile”, dar nu știu ce a făcut șeful statului.

Citește și:

















10006 vizualizari

  • +17 (25 voturi)    
    Mazeta, asa rau ai ajuns ? (Duminică, 3 februarie 2019, 10:11)

    un domn [utilizator]

    Iti place rolul de Femeie de Servici al P$D pe Facebook ?
    • +11 (15 voturi)    
      randas (Duminică, 3 februarie 2019, 11:19)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Femeie de serviciu e prea mult. Mai potrivit e
      "randas"....
      • -5 (7 voturi)    
        ce v-ati face fara el!! (Duminică, 3 februarie 2019, 15:27)

        kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui Ilidia

        e drept ca va obsedeaza, dar nah....fiecare cu viata lui.
        • +8 (8 voturi)    
          Ia uite... nu va dau liber (Duminică, 3 februarie 2019, 15:55)

          midufi [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

          nici duminica...
          Oricum echipa voastra de postaci este totusi redusa in weekend.

          Jos ciuma rosie: psd-alde-udmr !
  • +16 (18 voturi)    
    haha (Duminică, 3 februarie 2019, 10:24)

    Motanul_incaltat [utilizator]

    Sunt convins ca multi electori nehotarati navigheaza pe pagina p$d sa isi dea seama cu cine sa voteze :))))
    • +2 (2 voturi)    
      Scuze, acum vad! (Duminică, 3 februarie 2019, 18:23)

      complet_ret [utilizator] i-a raspuns lui Motanul_incaltat

      Dimneata am fost la Litrughie, iar apoi in parc, asa ca abia acum vad postarea.

      Ai exprimat foarte frumos excat ce vroiam eu sa spun: WHO CARES?

      Ce conteaza?!

      Pagina de FB a pedesereului este numai pentru fanii acestuia, care oricum il votau pe Daddy, asa ca nu are absolut nicio importanta ce aberatii debiteza, ce fake news mai vezi acolo!

      Este ca o discutie in familie ...
  • +15 (19 voturi)    
    Hahahaha (Duminică, 3 februarie 2019, 10:43)

    nistor.p [utilizator]

    Astia se pupa singuri in fund:))))))))
  • +9 (13 voturi)    
    cifre (Duminică, 3 februarie 2019, 10:54)

    Dedalus [utilizator]

    Intr-o estimare recenta, 58% din romani considera PSD un partid slab, sovaielnic, incapabil sa mareasca pensiile si salariile asa cum a spus.

    Nu stiu daca asta e de bine sau de rau, dar e cam bizar.

    Iar 24% din romani se pare ca se indoiesc de originea romana a conducatorilor acestuia.

    Nu este neaparat un lucru rau, in definitiv romanii au trait intotdeuna in pace cu minoritatile de pe aici. Inclin sa cred ca e un lucru bun. Dar e interesant in sine.
    • +5 (9 voturi)    
      Q.e.d (Duminică, 3 februarie 2019, 10:59)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Dedalus

      In fapt sunt slugile URSS
  • +11 (15 voturi)    
    psd (Duminică, 3 februarie 2019, 10:55)

    ------ [utilizator]

    Fabrica de minciuni a psd este pusa in miscare.
    • +3 (11 voturi)    
      Urmeaza contre pentru USR+ PLUS (Duminică, 3 februarie 2019, 11:36)

      democtrates [utilizator] i-a raspuns lui ------

      Astia de la PSD sunt mai rai ca in bancul cu: ai sapca te bat, nu ai sapca te bat. Deci ei nu pot trai fara sa aiba la cine sa contreze. Sa vezi tu acum dupa ce s-a pus in miscare coalitia USR+PLUS , Antena 3, Romania TV demascari ca toti sunt securisti ca vor sa vanda tara, ca ......Numai cine este prost nu-si da seama de realitate. Si realitatea o vezi la plata consumului la asociatie, la cumparaturile zilnice, la tot ce inseamna servicii. Cine este de vina , conform marelui discipol Valcov(care lua banii de spaga la cimitir), BNR . Hai sa fim seriosi, totul se datoreaza acelei HG 114. Si ne ducem incet dar sigur in jos.....pana cand ???
  • +9 (13 voturi)    
    hahaha (Duminică, 3 februarie 2019, 11:01)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Si daca ar fi fost adevarat, ce? PSD atata stie: sa-si mituiasca electoratul cu cate 100 de lei in plus ca sa se laude ca le pasa de ei dupa ce chiar PSD i-a bagat in pragul saraciei...

    Ipocrizie mai mare nu exista.

    Mai mult, daca cumva nu ar fi fost "vina" PSD-ului pentru saracie, sa te lauzi doar ca ajuti sugative si asistati nu e ceva de care sa te mandresti. Nu vad ca zice de apropiere de UE, nu zice de justitie, nu zice de scoli sau spitale, infrastructura etc. Nu. "Ce a facut PSD? V-am dat bani ca sa ne votati!"

    Acum, ca sondajul e inventat, nu surprinde pe nimeni. Dar, dupa cum am spus, chiar daca ar fi fost real, tot puneam un semn de egal intre sondaj si cuvantul "jalnic".

    PSD nu a stiut, nu stie si nu va sti niciodata ce are nevoie tara sau macar cetatenii... drept dovada ca nu au inteles de ce au iesit 60000 in strada la OUG13 si au insistat sa iasa si la 10.08. De ce fac greva polittistii, cadrele medicale sau metrorex, CE etc. Ei nu inteleg ca nu mereu banii sunt solutia pentru ca ei nu au muncit niciodata.
    • +1 (1 vot)    
      GRESIT!!! (Duminică, 3 februarie 2019, 18:26)

      complet_ret [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      "sa te lauzi doar ca ajuti sugative si asistati nu e ceva de care sa te mandresti"

      Petru mine sau pentru tine, desigur ca NU este!

      Dar pagina FB a pedesereului nu este pentru noi, nu este pt cititorii HN, ci este pentru fanii Partidului!

      pentru ei, faptul ca banii din Buget se duc la asistatii social este un imens punct pozitiv!

      Ca doar de aceea l-au votat ...
    • +1 (1 vot)    
      Sotia profesoara (Luni, 4 februarie 2019, 9:52)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      imi zice ca se-aude ca se vorbeste pe la mesele mari cum ca vacantele scolare nu vor mai fi platite, cu toate ca sunt chemati la scoala, la diverse activitati.
      Ciudat… suntem "primii la floarea soarelui si porumb", a crescut PIB-ul cu 25%, si nu hraneste bugetarii 2 luni ? Mai ales aia care-ti educa generatiile viitoare ? Care pleaca pe capete de bine ce e ?
      Cunosc o gramada de familii, si fiecare la randu-i cunoaste alta gramada de familii care se compun astfel: tata plecat "afara", mama si ea, copilul se gandeste de la varsta de 3 ani sa plece. Nu ai viitor aici in afara de minciuna si sclav la dobitoci, cu foarte mici exceptie. Nu ai civilizatie decat prost imitata, ca Dacia vs Renault. rusia tine tara asta in subdezvoltare de zeci si ste de ani, nu se poate face nimic fara spulberarea ei intr-un razboi, praf sa nu mai ramane - doar atunci, pe ruinele Romaniei, poti cladi civilizatie.
      Cred ca vom trai, noi cei cu varsta cuprinsa intre 30 si 40 de ani, sa vedem granitele inchise iarasi, granicerii tragand in oameni, securisti saltand oameni noaptea, canale, lagare, si alte maniere de-a iubi proprii schizofrenilor criminali care se autoproclama sefi peste popoare, desi n-au nici 12 clase - facute "pe bune", cu examen absolvit la capat.
  • +9 (13 voturi)    
    Asa electorat (Duminică, 3 februarie 2019, 11:01)

    florinos [utilizator]

    Așa electorat asa întrebare, pana la urma nu Președintele mărește salariile ci Guvernul.
  • +11 (13 voturi)    
    Ce a făcut PSD (Duminică, 3 februarie 2019, 11:14)

    Casargoz [utilizator]

    Eu văd zilnic realizările PSD.
    Magistrala 5 metrou a fost gata in 2014, 2015, 2017, 2018, 2019, 2020
    Nu e nevoie de sondaje... vedem realizările la tot pasul.
    Între gargara si alocare de fonduri este o mare diferența.
    Si metroul drumul taberei este monumentul cel mai bun al gargarei PSD.
    Va fi gata imediat după ce vor fi aleși, numai ca după ce se intampla sunt tăiate fondurile.
    Un sondaj adevărat ar spune adevarul :
    Ne-am împrumutat multe miliarde de euro ca sa va mărim salariile si pensiile. A fost greu sa ne împrumutam dar am reușit :)
    • +4 (4 voturi)    
      Dar latrinistii nu vad! (Duminică, 3 februarie 2019, 18:29)

      complet_ret [utilizator] i-a raspuns lui Casargoz

      Telsepectatorii Latrinei 3 nu au treba uc metroul, cu infrastructura, cu tranportul in comun, cu scolile si spitalele.

      Si chiar daca au, si se lovesc de situatii jalnice, ei stiu foarte bine cine este de vina: Ciolannis, thenocratii, protestatarii, Sorosh, Statul paralel, multinationalele, agenturili, bubulii si reptilienii!
  • +17 (21 voturi)    
    OK sau KO? (Duminică, 3 februarie 2019, 11:29)

    daldepsd [utilizator]

    1. nu am facut scoli ca oricum copiii pleaca
    2. nu facem spitale ca oamenii mor oricum de gripa
    3. nu facem autostrazi ca alunga investitorii
    4. acceptam decat ortodocsi (e fara nu, in dulcele grai
    dambovitean)
    5. nu e roman cine nu-i cu noi.
    6. nu mai denigrati Romania. Noi am sarbatorit-o
    batandu-le fiii.
    7. nu declaram ziua de 10 August ziua Jandarmeriei
    insa dam o zi libera pentru bugetari.
    8. nu leul de e vina ci euro.
    9. Na din sare restu'-n apa la bucale'.
    10. nu invatati limbi straine, pociti-o pe asta.
    • 0 (0 voturi)    
      Ortodox sa fie (Luni, 4 februarie 2019, 9:59)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui daldepsd

      dar trebuie incercat intai cu fierul - si steagul - rosu, acoperitii fiind destui si nu se stie cati.
      Am o dilema, mica in suma: ma gandesc sa-mi dau copilul la o scoala catolica acolo unde va trai peste putini ani, asta ca sa nu invete despre anumite aberatii. Va trebui sa treaca la catolicism, nu cred ca va fi o problema...? Astia de la noi sunt fanatici, ca bizantinii care asteptau sa apara ingerul pe coloana arsa sa-i salveze de turci. dar n-am vazut pana acuma vreo scoala ortodoxa la nivelul uneia catolice, mai ales ca religia a fost larg preluata si pervertita de comunisti.
  • +5 (7 voturi)    
    sanctiuni (Duminică, 3 februarie 2019, 13:02)

    ovidiu2 [utilizator]

    Râdem, glumim, dar nu există nicio autoritate - fie națională, fie Facebook - care să sancționeze minciunile evidente? Știu că în orice publicare (cel puțin în presă) a rezultatelor unui sondaj trebuie să îndeplinească niște condiții: cine l-a făcut, în ce perioadă, prin ce metodă și ce tehnici s-au aplicat, care este marja de eroare etc. Or aici nu avem nimic din astea. Poate că acum doar testează reacția publicului și a autorităților pentru ca în campanie să vină cu grosul lăturilor. A raportat cineva „știrea” ca fake-news la Facebook?
  • +2 (2 voturi)    
    Au uitat o realizare (Duminică, 3 februarie 2019, 14:20)

    Nyk1 [utilizator]

    Au mărit și EUR cu cel puțin același procentaj ca și pensiile și salariile bugetarilor.
  • +3 (3 voturi)    
    Propaganda crunta in still sovietic (Duminică, 3 februarie 2019, 23:09)

    Dalinar [utilizator]

    Astia-s mai rai decat Ceausescu, ala dadea 100 de lei, astia promit ca dau….si la scadenta dau CiuCiu, o galeata goala.
    • 0 (0 voturi)    
      Mai rau decat rau nu este (Luni, 4 februarie 2019, 11:35)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      .