Buzatu, despre demisiile din PSD: S-a dat ordin pe unitate

de L.P.     HotNews.ro
Vineri, 1 februarie 2019, 12:34 Actualitate | Politic


Dumitru Buzatu, liderul PSD Vaslui
Foto: Agerpres
Președintele PSD Vaslui Dumitru Buzatu a declarat vineri, despre demisiile din ultima perioadă din PSD, că „s-a dat ordin pe unitate”. Buzatu mai spune că nu se este în regulă ca "după ce ai obținut funcții importante în partid să-ți iei căciula și să pleci așa pentru că te-ai supărat tu pe președinte".

„Am văzut că au plecat mai mulți colegi. Am tras concluzia că s-a dat ordinul pe unitate. Eu nu credeam că e posibil așa ceva. Acum am căpătat certitudinea că s-a dat ordin. Pe oamenii aceia nu-i învinovățesc, oamenii ăia sunt învățați așa, execută și ei ceea ce primesc”, a declarat Buzatu, citat de agenția Mediafax.

Liderul PSD Buzău speră că Stănescu nu va pleca din partid. „L-am întrebat și eu pentru că suntem prieteni vechi. Evident, am făcut și remarca că nu e bine ca ajungând oameni în vârstă să ne facem de râs. Eu sper că nu va pleca. Eu m-am luptat întotdeauna pentru menținerea integrală a partidului”, a mai spus Buzatu.

În urmă cu trei zile, fostul premier Mihai Tudose a demisionat din PSD urmat și de deputatul Georgian Pop, fost președinte al Comisiei de control SRI. Și senatorul Adrian Țuțuianu, exclus anul trecut din PSD, s-a înscris în această lună la formațiunea lui Victor Ponta.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















8613 vizualizari

  • +41 (41 voturi)    
    ba... (Vineri, 1 februarie 2019, 12:38)

    liviu_ [utilizator]

    nu-l mai lasati sa bea ca iar spune tampenii!
    • +19 (19 voturi)    
      Iohannis este de vina. (Vineri, 1 februarie 2019, 13:24)

      alibaba: 10.8.18,26.5.19,HN [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Le- a promis bani de la Sorosh.
  • +35 (35 voturi)    
    hai sik..tir (Vineri, 1 februarie 2019, 12:42)

    MG [utilizator]

    dacă era așa erați pe făraș din 2016; ati ajuns paraleli cu Romania, o sa ajungeti cu paralele la geamuri si usi, pigs
  • +29 (29 voturi)    
    Ordine (Vineri, 1 februarie 2019, 12:44)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Nu pe unitate, ci pe famiglii de mafioți, adica hoti psd. Politrucul ăsta e un pezideu bolshevic, complice la distrugerea Rom. (căci despre judetul lui - se stie - e locul unde nu se intâmpla nimic, decât că mănânca din când in când „șefu” r_h_t)
  • +35 (35 voturi)    
    Normal ca nu este-n regula sa pleci (Vineri, 1 februarie 2019, 12:45)

    ofCAER [utilizator]

    „pentru ca te-ai suparat tu pe presedinte”.
    In PSD regula este sa faci scut in jurul presedintelui ca nu cumva sa-l inhate poterasii…
    • +19 (19 voturi)    
      Erata (Vineri, 1 februarie 2019, 12:54)

      ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui ofCAER

      Dupa "presedintelui" se va citi si "infractor".
      Cer scuze cititorilor, era sa omit esentialul...
      P.S. Stiati ca BUZATU este filosof??? Adica urmasul lui Platon si al lui Aristotel? In cazul asta erata este chiar el... Fara erata, BUZATU nu poate fi decit urmasul lui Karl Marx.
      • +8 (10 voturi)    
        Urmasul lui Marx? (Vineri, 1 februarie 2019, 13:52)

        ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui ofCAER

        Asta e o lauda nemeritata la adresa lui Buzatu. Mai incearca...
  • +32 (32 voturi)    
    te ai luptat pt sinecura...nu pt partid (Vineri, 1 februarie 2019, 12:45)

    elysyum [utilizator]

    IN CLASAMENT pe ce loc e judetul VASLUI la prosperitate......? m-as scuipa singur in fata in locul vostru...
  • +15 (15 voturi)    
    Va multumim (Vineri, 1 februarie 2019, 12:56)

    daldepsd [utilizator]

    ca va amestecati in lucrurile pe care nu le intelegeti.

    A,M.R. ? deocamdata, CULCAT!!! de acolo se vede ce ati facut pentru Vaslui. Si in toata Moldova. Si aproape in toata tara.
  • +23 (23 voturi)    
    Ramane cu buza umflata (Vineri, 1 februarie 2019, 12:56)

    Frank777 [utilizator]

    Buzatu asta. Omul cu debit verbal marit trebuie sa stie ca Dragnea a declansat instinctul de aparare la parlamentari.Isi dau sama ca Dragnea este implicat intr-o operatiune complexa ,antiromanesca in care sunt implicate forte straine. Si nu vor sa fie complici. Dragnea ramane numai cu fanaticii lui prea compromisi sa mai scape sau cu cei prea tampi ca sa inteleaga.Dragnea este ca Ceausescu in Dec 89 .face Cpexuri si asteapta sa-i pupe mana Iordache sau Stefanescu sau cei de teapa lor.
    • +8 (8 voturi)    
      pai da (Vineri, 1 februarie 2019, 17:13)

      silviu_dumitrescu [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

      ... Dragnea si echipa au atacat cu ferocitate marita in ultimele 2 luni tot ce inseamna Justitie, Constitutie, valori UE, NATO, BNR, corporatii occidentale, fonduri UE etc
      directia in care merg nu este intamplatoare / intrebarea este: cat rau va mai reusi sa faca pana cand va fi distrus, gunoiul asta frustrat ?
      parlamentarii pleaca si pentru ca
  • +18 (18 voturi)    
    Comment sters de user (Vineri, 1 februarie 2019, 13:00)

    DiDiRo [anonim]

  • +18 (18 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Vineri, 1 februarie 2019, 13:01)

    nu conteaza cine zice [utilizator]

    iar a aparut asta cu fiu-sau infipt la guvern, sa manance si el o paine mai moale ...
  • +17 (17 voturi)    
    Este o moda...un trend (Vineri, 1 februarie 2019, 13:03)

    Tara_lu_Peste [utilizator]

    Ce se intampla in partidul hotilor?
    De unde apar toti taranusii astia de isi dau cu parerea inca mirosind a balega de vaca si transpritatie de porci??
    Se vede ca este ceva orchestrat....cum se trage o basina mai zgomotoasa cum apar 2-3 taranusi d'astia cu pareri autorizate despre orice....
    • +6 (6 voturi)    
      Exagerati ! (Vineri, 1 februarie 2019, 17:15)

      silviu_dumitrescu [utilizator] i-a raspuns lui Tara_lu_Peste

      cine sa ia un betiv degenerat ca asta la vaci sau la porci ?
      chiar si acolo trebuie o minima responsabilitate si putere de munca.
  • +16 (16 voturi)    
    cei care pleaca (Vineri, 1 februarie 2019, 13:10)

    trandafil [utilizator]

    nu sunt suparati numai pe presedinte, ci si pe voi, gasca de talhari care il sustineti, distrugand aceasta tara. Citeste-le (daca stii) mesajele. Modelele TR sau VS nu sunt prea agreate in restul RO.
  • +18 (18 voturi)    
    Buzatu era ocupat. (Vineri, 1 februarie 2019, 13:44)

    asavreau [utilizator]

    Cu pupatul în cur la Dragnea și nu a observat că a rămas doar el și câți-va aiuriți,care nu știu încotro să o ia.Așteaptă pe cineva să-i ia de mână .Buzatu nu știe ce se întâmplă.ar sări la bătaie cum face de obicei,dar nu știe cu cine să se bată.Eu zic să se bată singur și să zică ca Bobu.
  • +15 (15 voturi)    
    deci carevasazica PSD e plin de securisti (Vineri, 1 februarie 2019, 14:35)

    karas [utilizator]

    PSD e statul paralel :)))))
  • +10 (10 voturi)    
    Tovarase Buzatu, (Vineri, 1 februarie 2019, 17:56)

    John M. [utilizator]

    Deci dumneata recomanzi ca toata lumea sa stea in PSD pana ce ajunge Dragnea la zidul de la Targoviste si Vasilica inapoi la scoala ajutatoare ?!