Tăriceanu: „Mă gândesc serios la o candidatură la prezidențiale”. Mesajul pe care șeful ALDE îl transmite PSD

de C.D.     HotNews.ro
Joi, 31 ianuarie 2019, 20:33 Actualitate | Politic


Dragnea si Tariceanu
Foto: Agerpres
​Călin Popescu Tăriceanu susține că se gândește serios la o candidatură la prezidențiale, comentând că nu va renunța la acest lucru dacă PSD va decidă să aibă propriul candidat.

„Mă gândesc serios la o candidatura la prezidențiale. (...) Există diferite variante, dar prima chestiune pe care o subliniez este că suntem o coaliție și o candidatură comună are sanse mai mari decât două separate”, a declarat Tăriceanu, la Digi 24, întrebat dacă ALDE va avea candidat în condițiile în care PSD va alege să meargă separat la prezidențiale.

















5245 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    vis umed (Joi, 31 ianuarie 2019, 20:36)

    Kosmos [utilizator]

    Tooti v-ati vedea jupani pe plantatie.
  • +13 (15 voturi)    
    calin (Joi, 31 ianuarie 2019, 20:37)

    ------ [utilizator]

    In Venezuela.
  • +12 (14 voturi)    
    Ha! Ha! Ha! (Joi, 31 ianuarie 2019, 20:44)

    DiDiRo [utilizator]

    ce viseaza KGB-istul? Nu toti romanii sunt orbi ori prosti.
  • +9 (11 voturi)    
    Slava Domnului! Eram asa de ingrijorati ... (Joi, 31 ianuarie 2019, 20:51)

    Intermezzo [utilizator]

    Dar acum, aflind vestea ne-am mai linistit. Tariceanu e bun fiindca dreneaza din voturile PSD-ului.
  • +10 (12 voturi)    
    Puah.. (Joi, 31 ianuarie 2019, 20:55)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Bilețelul roz. Om integru, Moliceanu... Politruc si nesimțit
  • +9 (11 voturi)    
    :-) (Joi, 31 ianuarie 2019, 20:56)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Ha ha ha.
  • +8 (10 voturi)    
    Deci omul.... (Joi, 31 ianuarie 2019, 21:00)

    polonyca [utilizator]

    "Se gandeste".....!!! Asta da.....fantezie !!!
  • +9 (11 voturi)    
    Ai merita chiar locul lui ceausescu (Joi, 31 ianuarie 2019, 21:09)

    rov [utilizator]

    la... Targoviste.
    Ma inrolez in armata daca se intampla minunea...
  • -14 (14 voturi)    
    sper sa .. (Joi, 31 ianuarie 2019, 22:21)

    exilatul [utilizator]

    cistige...ar fi singura...."pata neagra" care ii mai lipseste acelui popor...numai ca prostimea din ro il va vota pe "profesorasul de meditatii" pt ca nu are de ales decit raul cel mai mic...
  • +8 (10 voturi)    
    Vrabia... (Joi, 31 ianuarie 2019, 22:45)

    mr_mojo [utilizator]

    Doar că ăsta e un cocoșel bătrân și enervant. Într-o zi o să intre unul furios pe ușă și o să-i tragă una peste cap să-și vadă locul.
  • +11 (11 voturi)    
    Mă gândesc serios... (Vineri, 1 februarie 2019, 0:28)

    pandelescu [utilizator]

    "Ar trebui să ne gândim serios", "Analizăm serios", "Am discutat serios" si alte clișee psdiste tip Dragnea.

    Până acum se gândea la mișto sau cum?
  • +8 (8 voturi)    
    coalitia infractorilor (Vineri, 1 februarie 2019, 3:00)

    Coco Whistle [utilizator]

    ma mira cum cei care ajung sefii armatei, ptr care romania inseamna ceva, trec in rezerva fara sa sf misiunea.
  • +9 (9 voturi)    
    schiță (Vineri, 1 februarie 2019, 7:26)

    NoFive [utilizator]

    CPT, omul fara insusiri. Incult, agramat, insipid, veleitar, oportunist... hai, ca parca incep de fapt sa se adune ceva ceva insusiri, totusi.
  • +6 (6 voturi)    
    Suntem mai multi... (Vineri, 1 februarie 2019, 9:44)

    Prostu' satului [utilizator]

    ... care ne gandim la chestia asta.
    Si eu ma gandesc cel putin de doua ori pe saptamana c-as fi bun de presedinte (daca CAP-uri nu mai sunt, fie si presedinte de tara).
    Ma uit la dl. Tariceanu, ma uit la mine si totul pare OK - mosneag sunt, femeile-mi plac, prost sunt... si-atunci ce-mi lipseste de nu ma aleg astia candidat la presedintie?!?
    Cre'ca e din cauza ca nu-s borfas.
  • +5 (5 voturi)    
    Gascane, (Vineri, 1 februarie 2019, 10:00)

    John M. [utilizator]

    Si eu ma gandesc sa castig loteria americana numita "fireball" de 1 miliard, sa-mi cumpar o insula si sa incep o noua natiune acolo, dar imi trebuie un presedinte. Ce zici? Te bagi?
  • +6 (6 voturi)    
    serial (Vineri, 1 februarie 2019, 11:15)

    Ilidia [utilizator]

    Episod din serialul "prostul, daca nu e si fudul..."