Prezidențiabilul PSD ar putea fi stabilit după europarlamentare. Paul Stănescu: De fiecare dată, candidatul a fost preşedintele PSD. Avem mulţi oameni buni

de C.D.     HotNews.ro
Joi, 24 ianuarie 2019, 17:22 Actualitate | Politic


Paul Stanescu si Liviu Dragnea (arhiva)
Foto: Hotnews
Candidatul PSD la prezidențiale ar putea fi stabilit după alegerile europarlamentare, a declarat, joi, fostul vicepremier Paul Stănescu, amintind că până acum acesta a fost președintele partidului.

"Este decizia forurilor PSD până la urmă. Aşa cum ştiţi, de fiecare dată, candidatul PSD a fost preşedintele partidului, probabil că în cel mai scurt timp se va lua o decizie, dar după câte înţeleg, n-am toate informaţiile şi v-aş da o informaţie falsă, se va stabili după alegerile europarlamentare. (...) PSD are mulţi oameni care pot fi candidaţi la funcţia de preşedinte al României, are mulţi oameni buni, dar probabil se va decide într-un for al partidului", a declarat Stănescu, citat de Agerpres.

Pe de altă parte, Stănescu a comentat înscrierea senatorului Adrian Ţuţuianu în Pro România, susținând că a fost "o mare greşeală" faptul că acesta că a fost exclus din PSD, mai ales în contextul apropierii alegerilor.

Stănescu a opinat că majoritatea celor care vor pleca din PSD se vor îndrepta către Pro România, formaţiune condusă de Victor Ponta, şi a subliniat că s-a opus excluderii lui Ţuţuianu şi Neaşcu din partid.

















3744 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    Cin' să fie „alesul”? (Joi, 24 ianuarie 2019, 17:27)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Nu poate fi decât un penal, hot ori complice la jaf, carierist odios sau similar. In gruparea infractionala urât mirositoare numită psd=fsn=pcr nu pot fi decât otrepe, oamenii onesti nu au ce cauta in troaca pe$edizda.
    • +10 (10 voturi)    
      Oare?! (Joi, 24 ianuarie 2019, 18:18)

      blackbeard [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Oare nu toti sunt asa?!
      Credeam ca astea-s criteriile pentru a te inscrie in cocina aia ridicata la rang de partid.
  • +14 (16 voturi)    
    Da doamne (Joi, 24 ianuarie 2019, 17:29)

    bili_coiosu [utilizator]

    sa fie Dragnea !! Doar asa va castiga Iohha din turul 1
  • +8 (12 voturi)    
    Ce avei voi? Oameni buni? (Joi, 24 ianuarie 2019, 17:42)

    prec [utilizator]

    Ca Ponta sau ca moroiul? Ca Mulguța sau ca Abramburica? Ca Nichipercea sau Ciordache?
  • +12 (12 voturi)    
    Da,buni,dar..... (Joi, 24 ianuarie 2019, 18:06)

    gigiN [utilizator]

    ...de puscarie.
  • +6 (6 voturi)    
    Oameni buni in PSD care-l accepta pe Dragnea (Joi, 24 ianuarie 2019, 18:53)

    ty [utilizator]

    presedinte? Aia ori au fost dati afara ori pleaca singuri.
  • +3 (3 voturi)    
    Poate aveti multi oameni valorosi, da' (Joi, 24 ianuarie 2019, 20:13)

    ostrogotul [utilizator]

    nu stiu unde-i tinetzi, ca eu n-am vazut nici macar unul. Eu am vazut numai ipocriti, hoti escroci, prosti, etc.
    • +1 (1 vot)    
      Îi ține PSD la răcoare.... (Vineri, 25 ianuarie 2019, 13:17)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui ostrogotul

      .... să nu se strice... Sperăm și Dragnea &GașKlanu lui tot acolo să ajungă, să nu se împută prea tare...
  • +2 (2 voturi)    
    buni de puscarie..... (Joi, 24 ianuarie 2019, 21:59)

    viziru [utilizator]

    buni de puscarie.....ne credeti prosti ba bagabontilor ? cine va vede sa va dea cu HUO si sa va scuipe, asta meritati si asta e varianta soft...... urmeaza si....