Fiul lui Ion Caramitru s-a înscris în USR

de DG     HotNews.ro
Marţi, 22 ianuarie 2019, 11:14 Actualitate | Politic


Dan Barna si Andrei Caramitru
Foto: Facebook
Fiul actorului Ion Caramitru, Andrei, a anunțat, pe Facebook, că s-a înscris în USR și va lucra la programul de guvernare al formațiunii.

”M-am înscris în USR . Voi lucra pe programul de guvernare. Am făcut asta ca sa îmi respect promisiunea pe care am făcut-o public pe 10 August. Că voi face totul ca sa scăpăm de ciuma PSD și că - la sfârșit - îi vom pedepsi. Și vom reconstrui o țară Europeană. Fac asta pentru bunicul meu omorât în închisorile comuniste și pentru copiii mei”, a comentat el pe rețeaua socială.

Andrei Caramitru este antreprenor, lucrând în prezent la Kessel Run Ventures. De asemenea, potrivit profilului său de pe pagina de Facebook, a fost partener și manager la Boston Consulting Group.

Tatăl său, Ion Caramitru, a fost membru al PNȚCD și a deținut funcția de ministru al Culturii în guvernele CDR (1996-2000).

















3315 vizualizari

  • -10 (18 voturi)    
    USR (Marţi, 22 ianuarie 2019, 11:18)

    Kosmos [utilizator]

    Are legaturi porea mari cu industria Pharma..
    • +2 (2 voturi)    
      Sigur ca da (Marţi, 22 ianuarie 2019, 15:31)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

      Si cu Sorosh, si cu evreii si cu ungurii si cu rusii si cu industria sapunului si a pastei de dinti si cu toti dusmanii poporului roman dotat traditional cu WC in fundul curtii.
      • -3 (3 voturi)    
        Dubios de interesati (Marţi, 22 ianuarie 2019, 16:32)

        Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui JustinCase

        Multi dintre ei de sanatatea romanilor//
      • -1 (1 vot)    
        Soros are pacatee lui (Marţi, 22 ianuarie 2019, 20:06)

        Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui JustinCase

        A desfiintat monezi nationale , a distrus vieti si totusi n-a facut 1 zi de puscarie..Genul de pion care castiga din haos , conflicte si alte framantario culmea provocate chiar de masinaria lor propagandistica
  • -14 (18 voturi)    
    daca se inscria in PSD era "beizadea".. (Marţi, 22 ianuarie 2019, 11:19)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    eh, dublul standard!
    Si il mai baga si pe bunicul la inaintare.
    • -3 (9 voturi)    
      interesant ca baiatul este scolit in strainatate (Marţi, 22 ianuarie 2019, 11:30)

      cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      in perioada cand salariul din tara nu-ti ajungea o zi afara.
      dar poate avea diurna ;-)
    • +1 (1 vot)    
      ''Beizadea'' e denumit copilul unui baron, al unui (Marţi, 22 ianuarie 2019, 11:36)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      politician de varf, deregula de la putere si in situatia in care primeste sau isi ia ceva ce nu i se cuvine !!
      Nici un oligofren nu putea produce asa o balega !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Si eu mi-am promis ca o sa fac mai mult decat (Marţi, 22 ianuarie 2019, 11:30)

    deval [utilizator]

    sa merg la vot ! Si eu o fac exact acelasi lucru !
  • -3 (5 voturi)    
    Tatal sau (Marţi, 22 ianuarie 2019, 11:43)

    RoFa [utilizator]

    a dat o mana de ajutor eficienta FSN-ului in 1989 si 1990. A schimbat directia dupa aceea insa cam tarziu! ... am facut precizarea pentru cei ce nu existau pe vremea aceea sau erau prea tineri ori au uitat deja. Sa speram ca fiul nu e un oportunist!
    • -1 (1 vot)    
      mă minunez (Marţi, 22 ianuarie 2019, 20:38)

      apis [utilizator] i-a raspuns lui RoFa

      RoFa înseamnă ROmânia FAntasmagoriilor induse?
      • 0 (2 voturi)    
        Exact! (Miercuri, 23 ianuarie 2019, 11:06)

        RoFa [utilizator] i-a raspuns lui apis

        Ma si mir si eu ce destepti sunteti voi, romanii!
      • +2 (2 voturi)    
        Si totusi (Miercuri, 23 ianuarie 2019, 11:19)

        RoFa [utilizator] i-a raspuns lui apis

        ceea ce am scris este foarte adevarat!!! Incercati sa va informati daca va intereseaza! Romanii ignoranti isi merita soarta!!! Incercati sa aflati si cum s-a imbogatit fiul lui Caramitru. Poate ar fi si asta interesant de stiut.