Tăriceanu: În 2019 vocea României să se facă auzită mai bine în Europa

de MH     HotNews.ro
Luni, 31 decembrie 2018, 21:17 Actualitate | Politic


Tariceanu
Foto: Digi24.ro
Președintele Senatului Călin Popescu Tăriceanu spune că se încheie un an cu multe provocări și că își dorește ca 2019 să fie un an al solidarităţii între români, în care "vom reuși să punem capăt dezbinării din societate", iar "vocea României să se facă auzită mai bine în Europa".

"Anul ce se termină a fost unul în care am avut de trecut peste o serie de provocări, dar a fost și un an în care am realizat progrese importante pentru țara noastră. (...) Într-un moment în care întoarcem pagina anului 2018 și ne pregătim pentru noul an, îmi doresc ca 2019 să fie un an al solidarităţii între români, în care vom reuși să punem capăt dezbinării din societate, un an în care să asigurăm prosperitate și siguranță, atât cetățenilor, cât și țării", a scris Tăriceanu, pe Facebook.

Liderul ALDE spune că își dorește pentru anul ce vine ca "vocea României să se facă auzită mai bine în Europa" și vrea "o Românie puternică într-o Uniune Europeană puternică, în care cetățenii sunt tratați în mod egal".

















927 vizualizari

  • +8 (10 voturi)    
    Se rezolva (Luni, 31 decembrie 2018, 21:59)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Dizolvati PSD-ALDE-UDMR, interziceti persoanelor cu probleme penale sa mai fie deputati, senatori, europarlamentari etc., refaceti statul de drept, mariti numarul de inchisori, faceti elgea mai stricta si sa apere cetatenii nu infractorii si puneti oameni competenti la Guvern. Si se rezolva cat ai zice "abuz in serviciu".
  • +5 (5 voturi)    
    S-a trezit și Nea Ion sa vorbească (Luni, 31 decembrie 2018, 22:24)

    Observatory [utilizator]

    mai băgați-l si peel inseams ....sau ma rog , bagnati/Linde vreti
  • +7 (7 voturi)    
    da, ma? (Luni, 31 decembrie 2018, 22:27)

    codyrocco [utilizator]

    Cu voi o sa ajungem sa se auda iar Vocea Americii in Romania... noaptea, pe ascuns.
  • +6 (6 voturi)    
    sa ai parte .. (Marţi, 1 ianuarie 2019, 0:50)

    exilatul [utilizator]

    de un sejour de citiva ani la poarta alba...
  • +7 (7 voturi)    
    Din toată inima... (Marţi, 1 ianuarie 2019, 1:36)

    Observator roman [utilizator]

    HAI SICTIR!!!
  • +4 (4 voturi)    
    Curcane, (Marţi, 1 ianuarie 2019, 7:34)

    John M. [utilizator]

    Dimpotriva. Eu as zice ca voi, hotii de la conducere, sa ascultati ce va spune Europa ca ea n-are de ce sa ne minta...
  • +4 (4 voturi)    
    Citez (Marţi, 1 ianuarie 2019, 8:24)

    Coco_papagal [utilizator]

    ‚... unde cetatenii sunt tratati in mod egal’. Adica asa cum ii trateaza el la cozile de la permise si pasapoarte.:)
  • +4 (4 voturi)    
    cei mai uriti dintre paminteni (Marţi, 1 ianuarie 2019, 11:11)

    Dizidentul [utilizator]

    Dragnea si Tariceanu indeamna Poporul Roman sa fie mindru de Romania, noi doi Crai de la Rasarit zi si noapte lucram pentru binele si bunastarea poporului si a tarii primi doi politicieni,romani care nu au curajul sa iasa in public si sa dea mina cu cetatenii.