Iohannis: În spiritul Sfintelor Sărbători, să avem grijă unii de alții și cu toții de țara noastră

de C.D.     HotNews.ro
Luni, 24 decembrie 2018, 17:18 Actualitate | Politic


Iohannis, mesaj de Craciun
Foto: Facebook
Președintele Klaus Iohannis a transmis, luni, un mesaj video pe Facebook, de Crăciun, precizând că, în spiritul Sfintelor Sărbători, trebuie să avem grijă unii de alții și de țara noastră.

Șeful statului a adăugat că ne va fi mai bine împreună dacă suntem mai buni în fiecare zi.

„Nașterea Domnului este o sărbătoare a miracolului vieții și o celebrare a bunătății, a compasiunii și a generozității.l Avem nevoie să ne reconectăm la aceste valori, care ne aduc mai aproape și ne fac mai solidari și mai puternici. În spiritul acestor Sfinte Sărbători, să avem grijă unii de alții și cu toții de țara noastră. Dacă suntem mai buni în fiecare zi, ne va fi tuturor mai bine împreună. Dragi români, oriunde v-ați afla, vă doresc un Crăciun fericit, cu sănătate și cu bucurii! La mulți ani!”, a afirmat Klaus Iohannis, într-un mesaj video postat, luni pe Facebook.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















1165 vizualizari

  • -10 (22 voturi)    
    Si gata. Vacanta ! Uf, ce-am obosit! (Luni, 24 decembrie 2018, 17:26)

    newlook [utilizator]

    Si gata. Vacanta ! Uf, ce-am obosit!
  • +9 (11 voturi)    
    Urare (Luni, 24 decembrie 2018, 18:15)

    florinos [utilizator]

    Ciudat că nu am văzut la știri Urarea de Crăciun din partea lui Liviu Dragnea, șeful partidului de la Guvernare PSD.
    Oare ce s-a întâmplat ?
  • +7 (9 voturi)    
    Ai obosit (Luni, 24 decembrie 2018, 18:59)

    Observatory [utilizator]

    tu tot mâncând
    Mici și bere de la PSD ?
  • -7 (11 voturi)    
    mda (Luni, 24 decembrie 2018, 19:52)

    The Saker [utilizator]

    sa faci ce zice popa, nu ce face popa !
  • -6 (14 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 24 decembrie 2018, 21:03)

    [anonim]

    • 0 (0 voturi)    
      Da, da... (Joi, 27 decembrie 2018, 0:51)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui

      am mai auzit prostiile astea
      In esenta, toti fura, voi de ce sa nu furati in continuare?
      La fel despre votat: toti sunt o apa... de ce sa mai votati...

      Jos ciuma rosie: psd-alde-udmr !
  • +4 (10 voturi)    
    De ce-aș avea eu grijă de penali? (Luni, 24 decembrie 2018, 21:20)

    prec [utilizator]

    De pesedei? De bugetari sau acoperiți? Toate aceste ființe inutile ale societății.
  • -5 (7 voturi)    
    cui te adresezi tovarase? (Marţi, 25 decembrie 2018, 8:00)

    Coco Whistle [utilizator]

    nasol moment, pierdut pot spune. sint toti rupti de realitate. mai alegem ptr mult timp profesorasi afaceristi pe post de presedinte?