Liviu Dragnea: Măririle de prețuri pe care le anunțaseră unii și alții aveau ca scop prăbușirea economiei românești

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 20 decembrie 2018, 17:23 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea, la Consiliul Național
Foto: Captura video
Liviu Dragnea a susținut joi că măririle de prețuri „pe care le anunțaseră unii și alții” aveau ca scop „prăbușirea economiei românești” iar ordonanța de urgență privind majorarea unor taxe urmărește exact „să nu se prăbușească economia românească”.

Dragnea a fost întrebat, într-o conferință de presă, cum comentează prăbușirea bursei după anunțul acestor noi taxe.

„Asta cu jocul la bursă e un subiect în care nu vă sfătuiesc să intrați. Pe noi ne interesează să nu se prăbușească economia românească”, a răspuns Liviu Dragnea.

Acesta a adăugat că „măririle de prețuri pe care le anunțaseră unii și alții aveau exact acest scop”, respectiv prăbușirea economiei.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2656 vizualizari

  • +26 (26 voturi)    
    corect! (Joi, 20 decembrie 2018, 17:26)

    DioDreamer [utilizator]

    bursa nu are nicio legatura cu economia...vai de capul tau de comunist
  • +5 (5 voturi)    
    Comment sters de user (Joi, 20 decembrie 2018, 17:36)

    Metec [anonim]

  • +1 (3 voturi)    
    PSD e partidul ideal pentru Romania (Joi, 20 decembrie 2018, 17:41)

    emil bobu [utilizator]

    PSD promite, romanul fraier crede si voteaza PSD.

    Apoi PSD il fura pe romanul fraier de tot ce are si il baga in datorii.

    PSD acuza "forte oculte" pentru propriile esecuri.

    Romanul fraier inghite in sec si voteaza din nou PSD.
  • +21 (21 voturi)    
    In urmatorii 4 ani (Joi, 20 decembrie 2018, 17:43)

    tarabost [utilizator]

    Ne vom dori libertatea si nivelul de trai al Romaniei anilor 90.
  • +5 (5 voturi)    
    Bai,puscarie,tu nu te=ai saturat... (Joi, 20 decembrie 2018, 17:43)

    gigiN [utilizator]

    ...sa te adresezi doar idiotilor din aceasta tara ? Cat de ordinar poti sa fii ca sa pui mereu in gura altora exact ceea ce,de fapt,vrei sa faci tu ?
  • +5 (5 voturi)    
    Nu-i zice nimeni nenorocitului că sacrificarea (Joi, 20 decembrie 2018, 17:43)

    prec [utilizator]

    investițiilor pentru a da pensii „speciale” și salarii de nababi uriașei armate de asistați bugetari este pur și simplu subminarea economiei românești!?
  • +3 (3 voturi)    
    Salvezi economia (Joi, 20 decembrie 2018, 18:16)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Erau vreo patru pe la Athenee Palace, care planuiau un atentat. Credeau ca e vorba de duduia Mia Econo, dar au urmarit din greseala pe altcineva.
  • +5 (5 voturi)    
    “Nu va sfatuiesc sa intrati”! Incredibil! (Joi, 20 decembrie 2018, 18:21)

    V. Istina [utilizator]

    Romania pierde intr-o zi, 3 miliarde de EURO(!) si talharul ne “sfatuieste” sa nu vorbim despre asta!

    Ba hai sa vorbim, canalie! Cate spitale si scoli si autostrazi si puscarii s-ar fi putut construi de 3 miliarde?

    Arza-te-ar adevarul ticalosule!
  • +5 (5 voturi)    
    Se intorc anii "50 (Joi, 20 decembrie 2018, 18:32)

    erdeke [utilizator]

    Capitalistii au devenit din nou dusmanii poporului.
  • +5 (5 voturi)    
    Si comunist si mincinos si hot ! (Joi, 20 decembrie 2018, 19:02)

    midufi [utilizator]

    Bravo tovarase !
    Nu degeaba ai ajuns tu seful pcr, scuzati, psd !

    Jos ciuma rosie: psd-alde-udmr !
  • +5 (5 voturi)    
    Deci , daca nu ar da ordunanta , (Joi, 20 decembrie 2018, 21:41)

    kokos [utilizator]

    s-ar prabusi economia!Nasol! Problema e ca inca mai sunt multi prosti in tara asta care cred rahaturile debitate de infractorul asta.