Dragnea, atac la companiile care au criticat impunerea de noi taxe: Îi avertizez să înceteze să amenințe statul român care nu e un sat fără câini și nici un stat la cheremul unei companii / OUG va fi adoptată mâine

de C.D.     HotNews.ro
Joi, 20 decembrie 2018, 17:23 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: Digi 24
Anunțând că ordonanța privind noile taxe va fi aprobată în ședința de Guvern de vineri, șeful PSD, Liviu Dragnea, a avertizat companiile care au criticat demersul executivului. „Am văzut, am citit, tot felul de reacții. Eu îi sfătuiesc, îi avertizez să înceteze să amenințe statul român. Statul român nu e un sat fără câini și nici un stat la cheremul unei companii”, a spus Dragnea.

„Se pare că mâine vor adopta OUG. A mai fost nevoie de câteva reglaje în ceea ce privește formulările. (...) Eu am înțeles că da (se va adopta - n.r.), mi-a spus dna prim-ministru”, a declarat Liviu Dragnea, după o ședință de Coaliție la Parlament, la care au participat și Darius Vâlcov, Daniel Chițoiu, Călin Popescu Tăriceanu și Eugen Teodorovici.

Întrebat ce companii ar fi amenințat statul, șeful PSD a răspuns: „am văzut, de exemplu, OMV Petrom, care amenința voalat că o să diminueze producția de gaze”.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















3356 vizualizari

  • +33 (41 voturi)    
    Un infractor ... (Joi, 20 decembrie 2018, 17:26)

    ciuma.rosie [utilizator]

    ...la puscarie cu tine !!!
  • +23 (31 voturi)    
    Piei (Joi, 20 decembrie 2018, 17:27)

    DioDreamer [utilizator]

    Satana!
  • +24 (34 voturi)    
    dragnea (Joi, 20 decembrie 2018, 17:29)

    1234_5678 [utilizator]

    omul acesta este un scelerat. sa vina comunismul, ura! ura! ura!
    • +6 (6 voturi)    
      si un bou incaltat totodata (Joi, 20 decembrie 2018, 18:38)

      bokila1 [utilizator] i-a raspuns lui 1234_5678

      romgaz, transgaz, electrica, transelectrica, banca transilvania sunt companiile statului roman sau romanesti care au pierdut cca 15 miliarde de lei in doua zile....adica statul a saracit..adica noi
      iar tembelul de la finante a calculat ca va castiga cu taxa pe lacomie 3 miliarde de lei tot anul
  • +7 (7 voturi)    
    RO si cainii rosii (Joi, 20 decembrie 2018, 17:37)

    botea [utilizator]

    RO nu e stat fara caini. E un stat cu multi dulai, tupeisti, flamanzi si rai.
    Atata timp cat golanul asta mai are electorat, va ramane la fel de obraznic si malific.
    Draga electorat PDS, "Prostia este un pacat" - citat din Nicolae Steinhard.
  • +8 (8 voturi)    
    cainii sunt in strada (Joi, 20 decembrie 2018, 17:40)

    Mos Andrei [utilizator]

    Din fericire pentru Dragnea sunt cam putini caini in RO, ca altfel ar fi zburat demult cu tot cu gasca lui de mafioti.
  • +18 (24 voturi)    
    ? (Joi, 20 decembrie 2018, 17:41)

    tirolez [utilizator]

    Zici ca suntem Elvetia. Daca pleaca toti marii contribuabili oare cu ce mai tine milioanele de bugetari in carca? Poate insisi bugetarii ar trebui sa se intrebe.
    • +4 (4 voturi)    
      foarte corect! (Vineri, 21 decembrie 2018, 10:03)

      Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      1. Daddy tocmai asta vrea, ca marii investitori strainisa PLECE, iar economia sa se scufunde! Pedesereul prospera atunci cand in tara este mizerie si saracie ...
      2. Ei nu, niciodata!
      "Daca pleaca toti marii contribuabili oare cu ce mai tine milioanele de bugetari in carca? Poate insisi bugetarii ar trebui sa se intrebe."
      Asta asa este, numai ca bugetarii, votantii pedesere in general, nu si pun NICIODATA intrebari!
      Daca aveau capacitatea de a face corelatia intre cazua si effect, atunci nu at fi votat pedesereul ...
  • +7 (7 voturi)    
    Carnatul se considera "Statul roman" (Joi, 20 decembrie 2018, 17:44)

    AliKimiku [utilizator]

    Nici macar cizmarul de la Scornicesti nu era asa dobitoc dar asta e dobitoc evoluat, are amanta de 25 de ani nu academiciana.
    In plus se bazeaza pe faptul ca nu mai exista pedeapsa cu moartea pentru subminarea economiei nationale.
  • -11 (27 voturi)    
    in satul cu caini... (Joi, 20 decembrie 2018, 18:00)

    demaGOGU [utilizator]

    ...cainele nu pleaca de la macelarie.
    • +7 (9 voturi)    
      Da, ma, ai dreptate, (Joi, 20 decembrie 2018, 19:03)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      draknea nu se da jos de pe scaun, pana nu se prabuseste Romanica cu totul !
      Cum zici tu... cainele...

      Jos ciuma rosie: psd-alde-udmr !
    • +9 (11 voturi)    
      #demagogu (Joi, 20 decembrie 2018, 20:41)

      paonipao [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Pai daca Romania nu este un sat fara caini...prin analogia facuta de Dragnea cainii sunt ei aflati la putere ce pazesc tara de cei ce vor s-o fure...!
      Iar tu ne spui ca...”cainii nu pleaca de la macelarie”!
      Sigur Dragnea, fiind unul dintre caini n-o sa plece niciodata de buna voie de la macelarie!
      Gura ta pacatoasa adevarul a grait...demagogule!
  • +7 (17 voturi)    
    au fost draguti.. (Joi, 20 decembrie 2018, 18:02)

    alex562 [utilizator]

    ... reglementeaza inainte de craciun, in acest fel, planurile de afaceri au timp sa fie revizuite pt anul ce urmeaza
  • +23 (27 voturi)    
    Un stat la cheremul (Joi, 20 decembrie 2018, 18:02)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    penalilor si hotilor
  • +5 (5 voturi)    
    Asta e nebun, se crede Dzeu peste Romania (Joi, 20 decembrie 2018, 18:03)

    Dalinar [utilizator]

    Un Repetent Stirb si Semianalfabet a ajuns sa fie Jupanul tarii.
  • -18 (30 voturi)    
    ce comentarii "la cald"!!! (Joi, 20 decembrie 2018, 18:03)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    o fi vinovat si pentru completurile ilegale...
    • +6 (8 voturi)    
      Decat ca e bugetarul putred de bogat (Joi, 20 decembrie 2018, 18:28)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      Poti explica cum s-a imbogatit Hamsterul?
    • +9 (11 voturi)    
      bine ca ai pus ghilimele (Joi, 20 decembrie 2018, 19:30)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      Fiindca nu stim cat de "ilegale" au fost completurile dar deciziile lor au fost luate conform legilor in vigoare.
      Si iar esti pe langa subiect postacule
      • -6 (8 voturi)    
        Cine va scrie postarile? (Vineri, 21 decembrie 2018, 0:01)

        Marcasul [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        Ce dovada ai ca deciziile lor au fost pe legi in vigoare?
        Vad ca va place sa bateti campii la greu, adunatura de postaci ce sunteti. Ori nu procepeti ce se intampla, cu adevarat, cu tara asta, ori doar faceti pe prostii. Tind sa cred prima varianta.
        • +9 (9 voturi)    
          Tara e indobitocita si distrusa de psd (Vineri, 21 decembrie 2018, 0:27)

          Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Marcasul

          Sistematic. Asta se intampla. Din acest motiv se fuge efectiv din tara, pe la 200000 pe an, de parca ar fi ciumata, si e, de Ciuma Rosie!!!
        • +6 (6 voturi)    
          dar tu ce dovezi ai ca nu a fost asa? (Vineri, 21 decembrie 2018, 9:25)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Marcasul

          Ca spun asta televiziunile unor infractori?
          Dintr-o data, toti condamnatii aia sunt fete mari fiindca madam Tarcea nu a tras la sorti si presedintii completelor(fiindca ceilalti erau trasi la sorti).
          Exact ca pe vremea lui Nastase cand se gaseau toate chichitele administrative ca putinii care ajungeau in fata Justitiei(desi furau pe rupte) sa scape.
        • +1 (1 vot)    
          Se pare că aveți grave carențe de logică (Vineri, 21 decembrie 2018, 17:33)

          Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Marcasul

          Dacă acuzați că respectivele decizii sunt ”ilegale”, dumneavoastră trebuie să vă dovediți afirmațiile nu altcineva. Dacă hoții de la putere au plasat complici în CCR și declară diferite legi ”ilegale”, în mod tehnic și formal ar părea, dar nu sunt. La acel moment au fost cât se poate de legale.
  • +4 (4 voturi)    
    Intrebare pentru postaci (Joi, 20 decembrie 2018, 18:04)

    Un cititor [utilizator]

    A cui e țara asta?
    • +3 (3 voturi)    
      Simplu (Vineri, 21 decembrie 2018, 13:40)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui Un cititor

      A cui detine actiunile la purtator.
  • +9 (9 voturi)    
    incep sa inteleg (Joi, 20 decembrie 2018, 18:05)

    trandafil [utilizator]

    cum de o tara bogata cum e Venezuela a ajuns printre cele mai sarace din lume. O urmam...
  • +6 (6 voturi)    
    cei f tari vor rezista pe piata.. (Joi, 20 decembrie 2018, 18:10)

    alex562 [utilizator]

    ... si pe urma vor fi nationalizati
  • +7 (7 voturi)    
    Care stat caine? Il transformati in mafie! (Joi, 20 decembrie 2018, 18:14)

    V. Istina [utilizator]

    Ce faceti trimiteti vitejii jandarmi cu canistrele de gaze?
    Asta faceti din tot ce a mai ramas din statul roman: o gasca de ciomagari cu simbrie!
  • -6 (6 voturi)    
    μUE băncilor și corporațiilor ce jecmănesc românii (Joi, 20 decembrie 2018, 18:16)

    Nyk1 [utilizator]

    Era și timpul ca vampirii ce sug sângele poporului să fie puși la punct. Mie, ca om de rând, mi-e complet indiferent dacă mă jecmănește Statul Român (sau PSDul, care-l conduce momentan) sau vreo bancă, vreo multinațională. Nu sunt dornic să scap de unii, doar ca să vină ceilalți la rând. Pentru mine este același rezultat, la fel și pentru clasa mijlocie deja împovărată cu taxe, care practic subvenționează financiar vampirii monopoliști sau oligopoliști care evită plata taxelor.

    Dar mi se umple inima de bucurie când îi văd pe vampiri suferind și plângând, chiar dacă cel care i-a snopit în bătaie este tocmai necromantul ce conduce armata de zombi și de scheleți.
    • +5 (5 voturi)    
      μUE lui Nykolai si postacilor post sovietici (Vineri, 21 decembrie 2018, 9:31)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Si PSD-ALDE evident.
      Mergeti mai pe siteul A3 ca luati μUE pe aici de vi s-au umflat falcile. N v-ati prins ca propaganda de 1945 nu tine aici?
  • +6 (6 voturi)    
    Multumesc (Joi, 20 decembrie 2018, 18:20)

    ady77 [utilizator]

    Celor care acu 2 ani de zile au stat in casa, si ziceau ca nu au cu cine sa voteze, desi era zi placuta d.p.d.v. al temperaturii.
    Usor usor revenim la inceputul aniilor 2000.
  • +7 (7 voturi)    
    pana si ungaria... (Joi, 20 decembrie 2018, 18:24)

    liviu_ [utilizator]

    a discutat inainte sa dea lege similara (Care s-a ddovedit proasta)... noi suntem mai dictatori decat astia!

    interesant cum dracnea urla ca firmele nu santajeaza statul (desi ele NU au santajat, au spus doar ce o sa se intample, au avertizat ca legea e proasta), DAR.... nu e NICI O PROBLEMA cand psd si membrii lui AMENINTA si SANTAJEAZA !!!
  • +7 (9 voturi)    
    Noul komisar comunist (Joi, 20 decembrie 2018, 18:31)

    erdeke [utilizator]

    Ameninta pe cei care ii aduc bani la buget si ii scapa de puscarie pe cei care devalizeaza bugetul.
  • +8 (10 voturi)    
    nu prea (Joi, 20 decembrie 2018, 18:58)

    Cetateanu [utilizator]

    Nu prea e fara caini: o javra si cateva zeci de maidanezi turbati.
  • +9 (11 voturi)    
    mda... suntem inapoi in 1643 (Joi, 20 decembrie 2018, 22:02)

    AdrianUrsu [utilizator]

    L'état, c'est moi
  • +6 (6 voturi)    
    Am urmărit cu silă și ingrijorare (Vineri, 21 decembrie 2018, 10:26)

    Rescator [utilizator]

    alegațiile Dictatorului malefic,toxic,repetent,rusofil,
    trădător și multiplu penal Liv Jong Unu,făcute pe un
    post TV.Se vede clar că omul este megaloman,
    arogant,mincinos și manipulator ticălos.
    In cartea ULTIMATUM ,autor Larry Collins,apărută in
    Editura RAO,2002 ,trei psihiarii celebrii îi fac profilul
    psihologic lui Moammar Gaddafi ,fostul Dictator al
    Libiei.Seamănă,in proporție de 80% cu profilul
    Dictatorului Liv Jong Unu.Asta inseamnă că ne așteaptă vremuri grele.