PSD Cluj acuză că persoane necunoscute au dat foc scărilor care duc spre sediu / Liderul organizației: ”Este anarhism curat!”

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 20 decembrie 2018, 10:40 Actualitate | Politic


Scari arse la PSD Cluj
Foto: Facebook / Gabriel Horia Nasra
PSD Cluj a depus, joi, o plângere la Poliție reclamând faptul că persoane necunoscute au dat foc scărilor care duc spre sediul filialei județene din Cluj-Napoca și la anexele sediului, fiind vorba despre ”anarhism curat”, potrivit liderului organizației, transmite corespondentul Mediafax.

Președintele PSD Cluj, deputatul Horia Nasra, a declarat, joi că în alte state europene astfel de incendieri politice sunt asimilate actelor extremiste.



”La începutul anului, un protestatar #rezist a încercat să incendieze sediul social-democraţilor clujeni. După un an, pentru fapta săvârșită a fost trimis la munca în folosul comunității, timp de 60 de zile. În noaptea trecută, într-o manieră similară, dar mai radicală, o mână criminală a dat foc la scările spre sediul PSD Cluj şi la anexele sediului PSD Cluj. Asta nu este nici opoziţie, nici politică, este anarhism curat! În alte state europene astfel de incendieri politice sunt asimilate actelor extremiste. Am depus plângere la Poliție”, a spus Nasra.

În februarie 2018, pereții și ușa sediului PSD Cluj au fost stropite cu benzină și incendiate, autorul fiind prins, ulterior, de polițiști, și identificat ca fiind un protestatar nemulțumit de politica partidului.

















1901 vizualizari

  • +20 (24 voturi)    
    daca nu va da si voua ,degeaba (Joi, 20 decembrie 2018, 10:45)

    Francisc 1 [utilizator]

    e prost nu anarhist !
    • +4 (4 voturi)    
      Si-au dat foc singuri (Joi, 20 decembrie 2018, 12:13)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      ca sa se victivizeze. PSD face razboi Hybrid in Romania.
      • +1 (1 vot)    
        este abea inceputul (Joi, 20 decembrie 2018, 14:27)

        Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

        PSD-istii nu mai indraznesc sa iasa in public fara badigarzi/jandarmi.
  • +19 (23 voturi)    
    Culegeți ce ați semănat (Joi, 20 decembrie 2018, 10:46)

    TurmentatuTheThird [utilizator]

    "Semeni vânt, culegi furtună" - spune un vechi proverb.
  • +24 (26 voturi)    
    daca baietii stiu ca vine amnistia sau gratierea (Joi, 20 decembrie 2018, 10:50)

    coloneze [utilizator]

    fac si ei una mica. vor fi iertati
  • +10 (12 voturi)    
    e normal (Joi, 20 decembrie 2018, 10:54)

    razeshu [utilizator]

    de ce s-ar teme, nu dati voi amnistia aia ? cine seamana vant culege furtuna :)
  • +11 (13 voturi)    
    Ce dracu se mai mira ?! (Joi, 20 decembrie 2018, 11:02)

    KTerinca [utilizator]

    Sa dea ordonanta cu gratierea si o sa fumege Parlamentul.
    Tampitii, sunt rupti de lume.
    La urmatoarele alegeri, kaput PSD.
    Reuseste Dragnea, in sfarsit, sa ne scape de komunisti.
  • +8 (8 voturi)    
    Usor de gasit (Joi, 20 decembrie 2018, 11:06)

    bfc [utilizator]

    Zona sediului PSD Cluj este impanzit de camera de inregistrat. Daca ale lor au avut o defectiune tehnica, in zona sunt altele de la entitati diferite care pot fi consultate.

    Sunt curios daca focul nu a venit cumva de la un colaborator de al lor :)
  • -1 (3 voturi)    
    Comment sters de user (Joi, 20 decembrie 2018, 11:28)

    Lok [anonim]

  • +4 (4 voturi)    
    Va mirati? Inca nu e nimic! Voi puneti focul! (Joi, 20 decembrie 2018, 12:09)

    V. Istina [utilizator]

    Cand o vina palalaia, nu o sa mai aveti timp sa fugiti in rusia, pungasi si talhari ce sunteti!

    Opriti-va si plecati pana nu e prea tarziu!
  • +3 (3 voturi)    
    Mda.... (Joi, 20 decembrie 2018, 12:10)

    vali_s [utilizator]

    Anarhie o sa fie cand o sa revina poporul asta la practicile lui Vlad Tepes.
  • +9 (9 voturi)    
    ... (Joi, 20 decembrie 2018, 12:14)

    Relativ_neutru [utilizator]

    Exista PSD la Cluj? Stiam ca ardelenii sunt oameni seriosi ...
  • +6 (6 voturi)    
    folositi camere ca sa-i prindeti! (Joi, 20 decembrie 2018, 12:19)

    outside_the_wall [utilizator]

    O, nuuuu, stai! Nu se poate, pentru ca voi vreti ca inregistrarile video sa nu mai constituie probe valide in instanta! Aţi luat self-μE.
  • 0 (0 voturi)    
    Scarile? (Joi, 20 decembrie 2018, 13:57)

    amicugri [utilizator]

    Da ce-ai cu scarile neamule?