Iordache, despre plângerea penală de înaltă trădare împotriva lui Iohannis: Motivele vor fi cuprinse în sesizare

de MH     HotNews.ro
Duminică, 16 decembrie 2018, 20:32 Actualitate | Politic


Florin Iordache
Foto: Hotnews

Vicepreședintele Camerei Deputaților Florin Iordache, căruia Liviu Dragnea i-a cerut să depună plângere penală pentru înaltă trădare împotriva lui Klaus Iohannis, a declarat, după Consiliul Național al PSD, că motivele pentru care îl acuză pe șeful statului de înaltă trădare vor fi cuprinse în plângere. La rândul lui, ministrul Justiției, Tudorel Toader, vizat și el de solicitarea liderului PSD, Liviu Dragnea, de a depune plângere împotriva președintelui, a susținut că a aflat despre acest demers în sală, odată cu jurnaliștii.


“Motivele vor fi cuprinse în sesizare și când va fi gata, vă vom anunța”, a declarat Florin Iordache, întrebat care sunt motivele pentru care PSD vrea să depună plângere pentru înaltă trădare împotriva lui Klaus Iohannis.


Întrebat dacă plângerea pentru înaltă trădare împotriva președintelui Klaus Iohannis va fi gata până anul viitor, Florin Iordache a evitat să dea un răspuns.


La rândul lui, ministrul Justiției, Tudorel Toader, vizat și el de solicitarea liderului PSD, Liviu Dragnea, de a depune plângere împotriva președintelui, a susținut că a aflat despre acest demers în sală, odată cu jurnaliștii.

"Acum am aflat și eu și dacă dați drumul la bandă, are o nuanță pe care am reținut-o. Am auzit în sală ca și dumneavoastră și atât", a susținut Tudorel Toader, întrebat de jurnaliști, la finalul ședinței Consiliului Național al PSD, despre plângerea pentru înaltă trădare împotriva lui Klaus Iohannis.


La Consiliul Național al PSD, liderul PSD, Liviu Dragnea, l-a atacat din nou pe președintele Iohannis pe tema casei din Sibiu pierdute în instanță și a taxelor către Fisc, întrebându-l pe ministrul Justiției, Tudorel Toader, de ce nu este anchetat președintele.


De asemenea, el le-a cerut deputaților Mircea Drăghici și Florin Iordache, cu sprijinul ministrului Justiției, Tudorel Toader, să depună plângere pentru înaltă trădare împotriva lui Klaus Iohannis, act premergător suspendării din funcție a președintelui.


”Iohannis trădează interesele României. Spune de foarte mult că Guvernul României, că România nu este pregătită să preia președinția Consiliului UE. Asta e act de trădare a intereselor naționale ale unei țări practicat de Klaus Werner Iohannis. Domnule Drăghici, Mircea Drăghici, împreună cu dl Iordache care este prieten la cataramă cu dl Iohannis și cu sprijinul de specialitate al dlui Toader, vă rog ca după anul nou să depuneți acea plângere pentru înaltă trădare împotriva lui Klaus Werner Iohannis”, a spus Liviu Dragnea la ședința CN al PSD.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















3753 vizualizari

  • +10 (20 voturi)    
    Dictatorul (Duminică, 16 decembrie 2018, 20:39)

    Ellis [utilizator]

    merita 25 de ani de parnaie pt. subminarea economiei nationale.
    • +2 (8 voturi)    
      Dar daca e vorba de Chaplin? (Duminică, 16 decembrie 2018, 21:24)

      lasa [utilizator] i-a raspuns lui Ellis

      Oscar fara numar.......
      • +10 (14 voturi)    
        hotul striga hotii (Duminică, 16 decembrie 2018, 23:34)

        Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui lasa

        psdistii se stiu cu musca pe caciula.
    • +9 (13 voturi)    
      vorbesti despre dragnea (Duminică, 16 decembrie 2018, 21:26)

      Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui Ellis

      presupun..?
    • +3 (7 voturi)    
      Viitorii inculpati (Luni, 17 decembrie 2018, 10:49)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui Ellis

      Dragnea Nicolae Liviu, Iordache Florin,Valcov Darius,Vasilescu Olguta,Stefanescu Codrin,Plumb Rovana,Shhaideh Shevil,Radulescu Catalin,Oprisan Marian,Dancila Viorica Vasilica,Nicolicea Eugen,Serban Nicolae. Activisti politici ai PSD si complicii lui Dragnea Nicolae Liviu. Unde cred ei ca o sa ajunga cu conspiratia lor? Introduc dictatura personala tip Ceausescu ? Suspenda Constitutia si ocupa militar teritoriul?Fac nationalizarea bancilor si intreprinderilor?Dau foc la Tara?Produc un razboi civil? Rup Romania in bucati? Unde cred ei ca se va ajunge?Cum cred ei ca vor scapa?Cu jmekerii administrative?Nu merge.Toti sunt deja condamnati de popor si toti pana la ultimul va platii faptul ca s-a ridicat impotriva Poporului Roman si a vrut sa-i rapeasca libertatile.
  • +14 (20 voturi)    
    Da' pentru calomniere si abuz de limbaj? (Duminică, 16 decembrie 2018, 21:01)

    lasa [utilizator]

    Bei, Iordache, ia nu te mai juca cu focul, sunteti prea aproape de finish, sa nu va impiedicati ca se lasa cu urme!
    Suntem cu ochii pe voi!
    Alta intrebare?
  • +17 (25 voturi)    
    Ciordache (Duminică, 16 decembrie 2018, 21:07)

    spysoby [utilizator]

    Iti promit cca in momentul in care voi depuneti depuneți acea plângere pentru înaltă trădare împotriva lui Klaus Werner Iohannis”.Eu voa acuz de lovitura de stat,
  • +12 (16 voturi)    
    Trădătorii (Duminică, 16 decembrie 2018, 23:28)

    Lake123 [utilizator]

    Trădătorii de țară, îl declară ca trădător, față de intersele lor. pe Președintele țării. Măăă, deșteptați-vă, c-ați întins coarda cam mult. Chiar nu mai aveți nici-un pic de rușine?
  • +14 (18 voturi)    
    Mi-a ordonat dragnea (Duminică, 16 decembrie 2018, 23:39)

    trandafil [utilizator]

    sa traiti, sa-l dau in judecata pe Presedinte. Nu stiu de ce, da-l dau daca mi-a ordonat dragnea! Acest psd se scufunda in abisul prostiei. Problema-i ca ne trage dupa el, daca stam si nu facem nimic.
  • +7 (9 voturi)    
    deci... (Luni, 17 decembrie 2018, 8:50)

    liviu_ [utilizator]

    dupa principiul clasic "hotul striga hotii"
    psd iar arunca vina pe altcineva pentru ceva ce fac ei!

    pai mai baieti... ce facem?! dati ordonanta de gratiere ca sa-l si gratiati pe ala pe care-l acuzati
  • +6 (10 voturi)    
    Este act de inalta tradare (Luni, 17 decembrie 2018, 8:57)

    Inapasevedeinvers [utilizator]

    sa o impui prim ministru pe Proasta Proastelor in situatia in care Romania se pregatea sa preia Presedintia Europei.
    Numai ca vina cea mai mare nu este a lui Iohannis, ca el doar a semnat ca primaru'.
  • +2 (6 voturi)    
    Această slugă malefică,alunecoasă și (Luni, 17 decembrie 2018, 11:14)

    Rescator [utilizator]

    ticăloasă numită Ciordache nu ințelege in ce se bagă.
    Individul cu *studii* de Bălți cade zilnic din celebra căruță din Caracal.Trădător in favoarea a două puteri
    străine este Dictatorul malefic,toxic,repetent și multiplu penal,numitul Liv Jong Unu,individ dus cu pluta și cu o formă gravă de paranoia.
    Ăștia nu ințeleg că se joacă cu focul langă butoiul cu
    benzină.Vom vedea ce se intamplă in curand.