Ponta: Parlamentarii PSD se jeluiesc la mine pentru că-i chinuie Dragnea. Sunt Zidul Plângerii

de DG     HotNews.ro
Duminică, 9 decembrie 2018, 14:06 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea si Victor Ponta
Foto: Facebook - Liviu Dragnea

Deputatul Victor Ponta susține că toți parlamentarii PSD se jeluiesc la el tot timpul pentru ”relele” pe care le face Liviu Dragnea. În context, el a adăugat că a devenit Zidul Plângerii pentru aleșii fostului său partid și că, în perioada următoare, va continua discuțiile cu aceștia și cu alți deputați de la ALDE în vederea cooptării lor în Pro România.

"Noi o să discutăm şi cu alţi parlamentari, alţi deputaţi - PSD, ALDE sau din alte partide - dacă vor să vină alături de noi să facem o echipă puternică, atunci o să vă anunţăm, când avem noutăţi. O să avem noutăţi, până la sfârşitul anului, dar în acelaşi timp nu înseamnă că o să schimbăm noi, Pro România, majoritatea, pentru că nu asta ne-am propus”, a spus Ponta, într-o conferință de presă, citat de Agerpres.

El a insistat că aleșii PSD sunt nemulțumiți de modul în care Liviu Dragnea conduce partidul.”Sigur că discut tot timpul (cu parlamentari PSD, n.r.). Se jeluiesc la mine, toţi. Ce rău le este, ce groaznic, ce îi chinuie Dragnea şi eu sunt Zidul Plângerii pentru toţi PSD-iştii din Parlament. La mine vin să se jeluiască de relele pe care le face Dragnea, dar încă stau acolo, cu tiranul. (...) Şi de la Senat, şi de la Cameră (există parlamentari PSD care se plâng. n.r.)", a declarat liderul Pro România.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















2018 vizualizari

  • +5 (9 voturi)    
    Pinocchio nu înțelege (Duminică, 9 decembrie 2018, 15:08)

    mr_mojo [utilizator]

    Ca dacă ia oameni de la PSD va deveni noul PSD.
    De unde reiese ca interesul lui nu e de a schimba oamenii politici si stilul de a face politica, ci de a acapara putere cu care am văzut ce a făcut.
    In orice caz, până trecem puntea putem saluta orice moțiune de cenzură duce la căderea catastrofei de la guvernare.
  • +4 (10 voturi)    
    Vai, tu, eroule! (Duminică, 9 decembrie 2018, 15:09)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Imi amintesc cand ai salvat Romania cum ai votat motiunea de cenzura impotriva PSD si a blondei, cum ai votat impotriva noului CPP ce favorizeaza infractorii, cum ai stat umar la umar cu PNL si USR la proteste, cum ai luptat impotriva firmelor care sug bugetul capitalei initiate de Firea-Pandele...

    ... ah stai, erau doar vorbe, de fapt, nu? Hmm... Scuze, cred ca visam...
  • +4 (8 voturi)    
    USL.. USL (Duminică, 9 decembrie 2018, 15:42)

    tusnami [utilizator]

    Asta o sa il urmareasca tot restul vietii pe VVP, ca si pe vesnic tanarul Crin. zero la suta incredere. Vorba aia, ce iese din PSD, bani fura.
  • +4 (6 voturi)    
    Esti (Duminică, 9 decembrie 2018, 16:01)

    ak33 [utilizator]

    Un dobitoc si tu si dragnea si restul. A ti mancat din aceiasi oala acumo dati pe cinstitii. Va urez muuuultaaaa..... La toti
  • -2 (4 voturi)    
    Nu sunt (Duminică, 9 decembrie 2018, 17:05)

    Observatory [utilizator]

    un admirator al lui Poanta!!
    Dar s-a rupt la timp de Gașca de mafioți a lui DracNea, măcar acest merit îl are....
    In România Nostra , politicienii nu inteleg, inca “ a fi politician Nu este o platforma sa furi”
    Cine s-a imbogatit din politica este un mare hoț !
  • +8 (8 voturi)    
    Daca (Duminică, 9 decembrie 2018, 17:08)

    hmc [utilizator]

    muti curvele dintr-o cladire intr-alta tot un bordel obtii!
  • +1 (1 vot)    
    faci mișto (Duminică, 9 decembrie 2018, 18:42)

    nahir [utilizator]

    de noi tonto.
    Dacă e atât de rău sub lăbuța tiranică a hamsterului flaușat, de ce nu se mută la partidul matale?
  • 0 (2 voturi)    
    Altceva il face pe Ponta (Duminică, 9 decembrie 2018, 19:28)

    Rahan5 [utilizator]

    sa se dea in spectacol pe 9 Decembrie. Si anume dorinta secreta ca Guvernul sa nu cada pana nu da Dragnea si Dancila Ordonanta de Admistie.
    Ponta are inca multi amici baroni locali in PSD, care astfel scapa de a intra in inchisoare etc. , iar Ponta are nevoie de acesti baroni locali PSD pentru a urca din nou in ierarhia PSD-ului.
    Deci Ponta este absolut interesat sa dea o Motiune de Cenzura numai DUPA ce se da Ordonanta de Admistie si Gratiere. Adica in sesiunea Parlamentara viitoare. Atunci va venii Ponta ,,indignat" de Admistia data de Dancila ca un fel de ,,Salvator al Patriei" si o sa-si dea voturile Pro Romania pentru o noua Motiune de Cenzura.
    • 0 (0 voturi)    
      In limba romana (Marţi, 18 decembrie 2018, 13:14)

      hmc [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

      nu exista cuvintele "Admistie" si nici "venii". Daca nu stiti cum se scrie un cuvant, de unde stiti ce inseamna, si daca nu stiti ce inseamna, cum puteti scrie despre subiect?