Întâlnire în Kiseleff: Dragnea a convocat-o pe Dăncilă la discuții privind bugetul pe 2019

de DG     HotNews.ro
Duminică, 9 decembrie 2018, 13:08 Actualitate | Politic


Viorica Dancila si Liviu Dragnea
Foto: Agerpres/AP
Liderul PSD Liviu Dragnea a convocat pentru duminică, la sediul PSD din Kiseleff, o ședință la care ar urma să participe premierul Viorica Dăncilă, ministrul Finanțelor, Eugen Teodorovici, și consilierul premierul Darius Vâlcov.

Discuțiile vor avea ca subiect proiectul bugetului de stat pentru anul viitor, potrivit Digi24.

Proiectul bugetului de stat și al bugetului asigurărilor sociale ar trebui să fie aprobate de Guvern și apoi trimise Parlamentului spre dezbatere.

















1271 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    când o fi (Duminică, 9 decembrie 2018, 13:54)

    nahir [utilizator]

    la ”beciul domnesc”, o să o cheme la vizită?
    Să nu devină gelos musiu doncilă.
  • +10 (10 voturi)    
    Te trimit acasa fa Vasilico,eu nu vreau Rahova (Duminică, 9 decembrie 2018, 13:55)

    Plagarus [utilizator]

    Cantecul lebedei pt. puscariabilul DLN.
  • +1 (1 vot)    
    Comment sters de user (Duminică, 9 decembrie 2018, 14:51)

    Radu-Mihai [anonim]

  • +11 (11 voturi)    
    Veorica (Duminică, 9 decembrie 2018, 15:00)

    anamaria-mara [utilizator]

    Veorica si bugetul, vaca si baletul sau....matza la calendar! Sa fim seriosi, asta nu a trecut de operatia de adunare d'apoi de matematici aplicate in economie!
  • +10 (10 voturi)    
    poate sunt naiv... (Duminică, 9 decembrie 2018, 15:31)

    EMC2*2/2#@4 [utilizator]

    dar de cand bugetul se face dupa cum doreste partidul?
    Guvernul ar trebui sa fie in stare sa deseneze bugetul fara ajutorul partidului. Genul asta de rahat ar trebui sa puna romanii pe ganduri.

    In plus Guvernul depune un juramant cum ca se vor dedica doar intereselor cetatenilor si tarii si nicidecum a partidului.

    Toate actiunile astea nu duc oarecum la o incalcare de juramant?
    • 0 (0 voturi)    
      asa zic si eu (Luni, 10 decembrie 2018, 2:03)

      vidra [utilizator] i-a raspuns lui EMC2*2/2#@4

      ma tot gandesc si eu ce rost mai are constitutia unde scrie clar ca membrii parlamentului si guvernului se pun in slujba POPORULUI, si ca sunt interzise legi date cu dedicatie unei persoane. Aceste lucruri se intampla de ani de zile si nu pateste nimeni nimic.
  • +11 (11 voturi)    
    Pregatiti? (Duminică, 9 decembrie 2018, 15:44)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Nu uitati sa ascutiti creioanele, sa luati hartie cu voi si scrieti dupa dictare. Poate in trei reusiti sa transpuneti corect directivele venite de la intaiul strateg al tarii.
  • +6 (6 voturi)    
    Aiurea (Duminică, 9 decembrie 2018, 15:59)

    kent8 [utilizator]

    A chemat-o sa-i dicteze OUG pentru amnistie si gratiere.
  • +6 (6 voturi)    
    Proiectul de buget trebuia depus la parlament (Duminică, 9 decembrie 2018, 16:28)

    ty [utilizator]

    pe la sfarsitul lui octombrie. La competenta celor din guvern daca ajunge anul acesta este bine. Inainte aiatolahul PSD trebuie sa-si prezinte prioritatile . . .
  • 0 (0 voturi)    
    jos ciuma rosie (Luni, 10 decembrie 2018, 2:07)

    vidra [utilizator]

    Prioritati: infrastructura, educatie, sanatate......aaahahahahahaaaa imi cer scuze, am uitat ca e vorba de psd.

    Atunci: scaparea coruptilor din puscarii, pedepsirea celor care i-au bagat/i-ar putea baga in puscarie, schimbarea legilor astfel incat sa fie imposibil sa mai bagi vreo lighioana in puscarie, calcul posibilitati de furt din bugetul de stat, procentul de spaga pe 2019 la contracte cu dedicatie, eliberare violatori si criminali din puscarii, gazat protestatari, abonament la coafor pt pitzi din guvern, angajare beizadele incompetente pe posturi caldute, etc etc

    Mai voteaza psd daca inca crezi, bleh