Dăncilă, nou mesaj pentru Iohannis: Dezbinarea nu ne duce nicăieri. Unitatea ne ajută pe toți

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 19:22 Actualitate | Politic


Viorica Dancila
Foto: Agerpres
Premierul Viorica Dăncilă a făcut, sâmbătă, de la Focșani, un nou apel de unitate către președintele Klaus Iohannis, căruia i-a transmis că „dezbinarea nu ne duce nicăieri, iar unitatea ne ajută pe toți”, relatează Mediafax.

”Eu vreau să ajungă în inimile tuturor românilor, nu neapărat numai în sufletul președintelui. Cred că avem proiecte comune deosebit de importante și dacă toți înțelegem acest lucru și înțelegem că numai uniți și numai împreună putem înfăptui aceste lucruri cred că vom putea realiza și am putea continua din marile proiecte pe care le-au înfăptuit înaintașii noștri. Cred că este important, pentru că dacă există unitate cred că putem face pași mult mai impotrtanți pentru România și pentru români. Ne așteaptă proiecte importante pentru România, proiecte care pot aduce recunoaștere României și pot aduce mai multă importanță internă, externă României, iar pentru aceste lucruri este nevoie nu mai de voință politică, avem nevoie efectiv ca toți să înțelegem că dezbinarea nu ne duce nicăieri. Unitatea ne ajută pe toți”, a declarat Viorica Dăncilă, întrebată dacă mesajele sale de unitate vor fi luate în considerare de către președintele Klaus Iohannis.

Premierul Viorica Dăncilă a participat, sâmbătă după-amiază, la parada de Ziua Națională de la Focșani, alături de aceasta fiind și miniștrii Eugen Teodorovici, Tudorel Toader și Lucian Șova. Ea a mai fost însoțită de secretarul general al PSD, Codrin Ștefănescu, Norica Nicolai și Florin Iordache.



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















1581 vizualizari

  • +15 (19 voturi)    
    Daca modificati legile justitiei (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 19:27)

    kokos [utilizator]

    si codurile penale asa cum cer societatea civila si organismele europene si nu dati oug pe amnistie si gratiere , poate va exista o sansa la unitate , pana atunci nu poate exista unitate cu mafiotii!
    • +2 (2 voturi)    
      Unitate cu mafiotii nu va fi sub nicio forma! (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 20:29)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui kokos

      Odata cu OUG13 si-au aprins singuri fitilul bombei de sub ei.

      Nici nu mai este nevoie sa zic, cum de atunci sufla in el disperati, ca sa arda mai repede.

      Amnistie contra linsaj. Nu exista alta situatie de echilibru decat cinste contra cinste.
    • +3 (3 voturi)    
      Ce zici acolo prietene? (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 22:26)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui kokos

      Adu-ti aminte de ultimii ani! Nu conteaza nicio amnistie sau gratiere sau OUG nuclear. Nu au ce cauta acolo PUNCT. Indiferent ca dau sau nu legile mustaciosului, s-a ajuns in punctul in care nu poti cadea pe drum neutru cu ei, nu te poti intelege, nu poti negocia... nu mai fi optimist.

      Cu comunistii nu ai cum sa te joci curat... tre' sa joci dupa regulile lor. Iar din pacate pentru ei, in Romania nu e loc pentru securisti si comunisti.

      O sa le vina randul!
  • +13 (17 voturi)    
    Docilo (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 19:27)

    blackbeard [utilizator]

    Esti intr-o ureche, blondo? Ia sa vedem care a fost huiduit azi, oriunde s-a perindat? Hai, hai ca poti! Sau nu ti-a placut cartea si nici educatia celor 7 ani de acasa nu s-a lipit de tine?
  • +11 (15 voturi)    
    Veorika NU Uita ! (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 19:32)

    un domn [utilizator]

    Romania NU TE VREA !
    • -15 (19 voturi)    
      dar a vrut-o Johannis, nu? (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 19:50)

      kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      i-a dat sanse....
      • +8 (8 voturi)    
        domnule, (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 20:12)

        decretelu [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

        ati fost activ astazi! v-ati remarcat comentand peste tot. aiurea in tramvai ca de obicei. luati minusuri cu sacul, dar, nimic, dvs detineti adevarul suprem. si dragnea il detine. numai noi, astia ce persistam in a nu fi de acord cu hotia, gresim. accept si alte pareri, de obicei ascult / citesc cu atentie, dar am inceput sa ma satur. nu va acuz ca sunteti postac. chiar imi faceti impresia ca dvs credeti toate margelele neuronale pe care le postati. si ptr ca aveti vocabular nu cred ca sunteti needucat. dar poate ar fi bine sa mai rumegati astia 29 de ani de istorie postcomunista. sa lasati mistourile ieftine ce va fac, ma scuzati, "idiot util". sa incercati sa nu mai serviti interesele rusesti. poate nu va dati seama. in fond am mai avut intelectuali care au cazut in capcana asta pe vremea legionarilor...
        si nu va mai simtiti atacat "la persoana" atunci cand altii au alta parere decat dvs. zau, e doar o discutie. un sfat. un indemn. daca noi gresim, fiti intelept, renuntati primul, nu mai comentati pe aici.
      • +5 (5 voturi)    
        Iohannis ,,, (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 22:01)

        blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

        a acceptat sa fie premier , nu mascarici ... nu se astepta nimeni sa fie atat de incompetenta si marioneta . N-o mai vrea nimeni acum (aaa, cu exceptia psd-ului , bineinteles, intre ei jegul nu se vede ).
      • +2 (2 voturi)    
        Nea Postakosky (Duminică, 2 decembrie 2018, 8:05)

        Spiky [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

        Parcă n-ai ști că președintele are doar trei posibilități de a refuza propunerea majorității parlamentare. O refuzase deja pe Servila, dacă o refuza și pe Dăncila, următoarea propunere putea să fie și femeia de servici din Videle, că nu o mai putea refuza.

      • +4 (4 voturi)    
        direct din manualul diversiunii sovietice (Duminică, 2 decembrie 2018, 10:56)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

        mai exact:
        O fi Viorica tampita dar nu PSD-ul e de vina ca a propus-o ci Johannis ca a acceptat-o.
        Pentru baietii din propaganda post-sovietica orice e alb devine cu usurinta negru si invers.
  • +20 (22 voturi)    
    bunicul meu avea o vorba (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 19:34)

    decretelu [utilizator]

    "cand au venit comunistii la putere, ne-au zis ca vom fi toti egali. am crezut ca vom fi toti la fel de bogati, nu toti la fel de saraci!"
    asa ca intreb si eu: vom fi uniti in hotie sau uniti impotriva hotiei? pentru unitatea asta care ne ajuta pe toti tre' sa ma unesc cu dragnea? (fara comentarii discriminatorii, va rog). voi fi egal cu el, vila, piscina si o pitipoanca tanara daca fur si eu?
    nu stiu, intreb, sa intelegem si noi cum e cu unitatea asta...
    • +10 (12 voturi)    
      Liv Jong Un ti ar raspunde (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 19:51)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui decretelu

      In termeni de Fabula : egalitatea nu e pentru catzei, P$D este Ciuma Ipocrita si Roshie !
    • +6 (8 voturi)    
      Vom fi uniti in saracie, din nou, (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 19:54)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui decretelu

      in timp ce sefii PSD, Dragnea, Oprisan etc. vor fi bogati si stapani peste feuda Romania.

      Ori votam, ori plecam.
  • +9 (11 voturi)    
    vasilica draga (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 19:59)

    trandafil [utilizator]

    unitatea in jurul infractorilor ii ajuta pe toti din psd, nu pe toti in general! Lasa-l in pace pe Johannis. Spre deosebire de tine, el a incasat azi "decat" aplauze si strangeri de mana, nu huiduieli. Norocul hamsterului ca a stat ascuns... dupa cum i-a recomandat medicul...
    • +2 (2 voturi)    
      Pe vremuri medicul era (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 23:03)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui trandafil

      si spion, ca si-acuma bag sama.
      De n-o fi fost insusi Dottore...
    • +4 (4 voturi)    
      S-a greșit o literă din citat (Duminică, 2 decembrie 2018, 8:07)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui trandafil

      Citatul corect este: „dezbinarea nu ne duce nicăieri, iar unitatea ne ajută pe Hoți”
  • +4 (4 voturi)    
    mesaj de fatada (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 21:05)

    Coco Whistle [utilizator]

    un om normal nu numea o analfabeta pm romaniei. o sfidare cumplita la adresa intregului popor in an centenar.
  • +3 (3 voturi)    
    Niet (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 21:09)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Unitate cu hotii lui DracNea si Drancila NU VA FI NICIODATA. Hotii trebuie sa stea la puscarie. PSD+ALDE e o cloaca de hoti si complici la jaf, un grup de crima organizat ca sa distruga tara. Cu acesti derbedei NU POATE FI UNITATE!
  • +5 (5 voturi)    
    Haha, " 'telectoala" a primit carti de la Papa (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 21:11)

    Clop [utilizator]

    in timp ce ea ducea seminte de marar.

    Pe analfabeta o intereseaza imaginea, nu proprietatea termenilor cand deschide gura.

    De aceea, are aspect de salon si de cofetarie.

    Si mai are si nesimtirea sa-i ceara ceva presedintelui Johannis.
  • +5 (5 voturi)    
    Unitate in duba cu gratii (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 23:01)

    ruskimushki [utilizator]

    pentru voi, desigur.
    Si la cantina, ca la dusuri mergeti pe gender. Inca.
  • +6 (6 voturi)    
    Recunoaste careva (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 23:27)

    Kosmos [utilizator]

    Limba de lemn a lui Ilici bolsevicul?
    • +3 (3 voturi)    
      Da, consensul victimelor cu călăii (Duminică, 2 decembrie 2018, 8:08)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

      El vorbea de consens, cel care a adus spărgătorii de capete intelectuale în București...
  • +2 (2 voturi)    
    Dezbinarea va tine pana cand (Duminică, 2 decembrie 2018, 6:59)

    John M. [utilizator]

    tu, Vasilico, mergi inapoi la CAP Videle, iar el, unde merita- la Jilava.
  • +1 (1 vot)    
    Unitate cu cine? (Duminică, 2 decembrie 2018, 9:04)

    constan [utilizator]

    Pai guvernantii astia nu-s uniti intre ei,schimba,ministri si prim ministrii ca pe hartia igenica,cautand tot timpul altii si mai ignoranti ,mai hoti si mai slugoi,singurele constante in tot acest sistem de ecuatii fiind infractorii Dragnea si Tariceanu,luminati de laserul gandirii lui Valcov