Codrin Ștefănescu: Vom continua să modificăm legile și, în final, dăm și amnistie și grațiere

de C.D.     HotNews.ro
Miercuri, 28 noiembrie 2018, 20:02 Actualitate | Politic


Codrin Stefanescu
Foto: Agerpres
Apelul președintelui Klaus Iohannis de a renunța la modificările toxice ale legilor justiției și codurilor penale nu are ecou la PSD. Secretarul general al partidului, Codrin Ștefănescu, susține nu doar că PSD va merge mai departe, dar în final va da și amnistia și grațierea.

„Vom continua să modificăm legile, vom modifica și se trece totul prin Parlament, vom continua ca ăștia să răspundă în fața legii și la final dăm și amnistie și grațiere. Cu sau fără voia PNL, Orban, USR și Tomac. (...) Ne-am asumat că lupta asta a noastră pentru dreptate și pentru nenorocirile pe care le-au făcut ticăloșii ăștia poporului român întreg”, a declarat Ștefănescu, la România TV, menționând implicararea SRI în justiție.

Liderul PSD a comentat că partidul său este „cel mai pățit” și a fost „vânat de jos în sus”. „85% din conducerile județene și conducerea națională este într-o formă de anchetă. (....) Avem 1183 de primari, viceprimari și consilieri județeni și municipali într-o formă de anchetă, începând de la abuz în serviciu, ANI, DNA samd”, a mai spus el.



















10106 vizualizari

  • +40 (56 voturi)    
    ceasca (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 20:08)

    DiDiRo [utilizator]

    tot asa vorbea pe langa subiect. Numai ca de data asta vom merge noi pana la capat TALHARILOR.
    • +18 (22 voturi)    
      Daca voi dati aministie noi va linsam (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 21:23)

      Zimbru [utilizator] i-a raspuns lui DiDiRo

      O sa o patiti mai rau ca Ceasca!
    • +7 (11 voturi)    
      cum faci (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 21:38)

      GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui DiDiRo

      Cum o sa reusesti ca cei mul multi "isi vad de treaba"

      Din pacate ei o sa mearga pina la capat si eu raman la capatul lumii...
    • +14 (16 voturi)    
      Si uite asa Bulgaria intra in Schengen... (Joi, 29 noiembrie 2018, 1:41)

      Caligula [utilizator] i-a raspuns lui DiDiRo

      ... iar Romania intra pe legile justitiei. Asta avem de sarbatorit pe 1 decembrie...
    • +5 (7 voturi)    
      Codrin Ștefănescu este o pată neagră a PSD. (Joi, 29 noiembrie 2018, 9:40)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui DiDiRo

      Când îl vezi,pur și simplu îți produce scârbă.Nu înțeleg cum de îl acceptă unii de la PSD?Sunt mai scârbe decât Codrin?
      • 0 (0 voturi)    
        codrinutu scarboselu (Vineri, 30 noiembrie 2018, 10:42)

        nalbaroiu [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        Da, pare greu de crezut ca pot fi unii mai scarbe decat codrinu'..dar se poateee....hai ca se poate...cu psd inainteee.....
  • +51 (63 voturi)    
    Canalie, tu vorbesti despre raul facut poporului roman? (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 20:12)

    V. Istina [utilizator]

    Daca faceti asa ceva, va dati foc la valiza!

    Credeti ca nu sunt destui romani satui de ticalosiile voastre incat sa puna mana pe topoare?

    Nu ne puteti mitui pe toti!

    Decat silnicie, mai bine murim cu voi de gat.
    Pur si simplu, aici am ajuns.
    • -29 (35 voturi)    
      Sa nu uiti (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 21:13)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui V. Istina

      sa iti iei pastilele inainte. Apropos, in curand sunt alegeri, ca in orice stat democratic. Stii ce sunt alea alegeri electorale?
      • +17 (21 voturi)    
        Furaciuni electorale trade mark psd? (Joi, 29 noiembrie 2018, 0:22)

        Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        Urne mobile, morti la vot si galeti...cu laturi?
      • +12 (16 voturi)    
        Alegeri electorale?:-) (Joi, 29 noiembrie 2018, 1:21)

        Godzillagrrr [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        Stiu eu ce sunt: un pleonasm ;-)
      • +7 (9 voturi)    
        Si ce rezolva alegerile, ma rog? (Joi, 29 noiembrie 2018, 5:28)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        Fur cat pot, imi dau amnistie si dupa aceea zic ca o sa fie alegeri.. Ce rezolva?
      • +4 (6 voturi)    
        da... (Joi, 29 noiembrie 2018, 9:44)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        alea in care psd fura de rupe (gen 1 milion de voturi)
        si postacii pesedei fara creier urla ca au castigat corect

        PS: chiar castigatul alegerilor corect NU iti dau dreptul sa incalci constitutia tovarase postac!
  • +34 (50 voturi)    
    Un golan (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 20:14)

    Citizen N [utilizator]

    Un golan politic
    • +21 (23 voturi)    
      un golan!!!!!!!!!!!!!! (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 21:14)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Citizen N

      mai degraba un gu-oi uman , un escroc nenor-cit...asta este si sunt multi ca el , daca nu majoritatea celor din politica..problema este ca si in popor sunt f.multi , e plina tara...
    • -25 (27 voturi)    
      ce faceai tu cand Codrin era la baricada la Inter? (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 21:14)

      premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui Citizen N

      sunt curios ce faceai tu cand Codrin Stefanescu era pe baricada de la Inter...
      • +12 (18 voturi)    
        ))) vorbeste gica de lascularie (Joi, 29 noiembrie 2018, 0:58)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

        Care era ascuns sub masa si viziona la teve..exclamand cu saliva la coltzul gurii..uite mama militarii ))))
      • +1 (7 voturi)    
        haaaaa (Joi, 29 noiembrie 2018, 9:24)

        Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

        ha. ha....ha
        ha
        ha
        ce naiv esti
      • +2 (2 voturi)    
        si de cand prezenta la Inter te face vreun geniu? (Joi, 29 noiembrie 2018, 16:53)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

        Sau vreo personalitate?
        Stii, nu toata tara a incaput pe baricada la Inter si nici toti care au fost pe baricada aia nu debiteaza ineptiile lui Codrin.
    • +12 (14 voturi)    
      ai gresit niste litere p'acolo... (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 22:14)

      mache [utilizator] i-a raspuns lui Citizen N

      ... gunoi politic e mai aproape de adevar
    • +2 (4 voturi)    
      un rromulan tipic..... (Joi, 29 noiembrie 2018, 10:03)

      viziru [utilizator] i-a raspuns lui Citizen N

      un rromulan tipic..... lupta pentru interlopi ......
  • +35 (47 voturi)    
    Ce usurare (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 20:14)

    ipolitic [utilizator]

    Am crezut ca toti pesedistii sunt hoti, sa-mi fie rusine. Aflu acum ca numai 85% din ei. Codrine, ai o bila alba (pe gat)
  • +24 (38 voturi)    
    Logo ul de la durex (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 20:15)

    un domn [utilizator]

    Loveste din nou
    • -17 (23 voturi)    
      daca durex era mai popular tu nu existai (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 21:15)

      premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      accident al naturii
      • +9 (11 voturi)    
        Breh (Joi, 29 noiembrie 2018, 0:59)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

        Ce ti a spus Coshila la Fieraria Lui Iocan? Este valabil si azi in2018 pentru tine
      • 0 (0 voturi)    
        It takes one ... (Joi, 29 noiembrie 2018, 15:08)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

        ... to know one.
  • +33 (43 voturi)    
    Da dom'le... (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 20:17)

    blackarrow [utilizator]

    au astia ceva cu voi, psd-istii lu' peste , voi sunteti imaculati , competenti si de buna credinta si tocmai de-aia si-au pus in cap DNA si ANI si altii sa va rastoarne, ei tin tara blocata de atatia ani , din cauza lor nu avem ce ne trebuie si se uita UE urat la noi ...
  • +34 (42 voturi)    
    Latrangiul (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 20:17)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Latrangiul de serviciu al HOTILOR din psd cu anexa alde, isi arata iar fata hidoasa de ticalos odios.
  • +32 (40 voturi)    
    da mai nea, stim ,hotii contra restul tarii! (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 20:20)

    Francisc 1 [utilizator]

    am inteles de mult asta ,sper ca au inteles si naivii care v-au votat!
  • +24 (36 voturi)    
    "vom continua ca ăștia să răspundă în fața legii" (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 20:20)

    ty [utilizator]

    Care astia Codrine? Aia pe care-i stabileste partidul?
    "85% din conducerile județene și conducerea națională este într-o formă de anchetă" Stati rau de tot.
    In aceste conditii mai participatri la alegerile europarlamentare? Le mai organizati?
  • +27 (39 voturi)    
    bah, Coarda Shterpelescu, (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 20:24)

    ZeroAbsolut [utilizator]

    in cazul promovarii de catre Partidul Sobolanilor Disperati si de alde Partidul Ultimilor Liberali Adevarati a unor schimbari legislative in beneficiul infractorilor si in dauna cetatenilor romani onesti, singura optiune de readucere la normal a situatiei din Romania ar fi dizolvarea pe cale judecatoreasca a Partidului Sobolanilor Disperati si alde Partidului Ultimilor Liberali Adevarati si stergerea tuturor modificarilor legislative facute de acestea in perioada premergatoare:

    LEGE nr.14 din 9 ianuarie 2003
    Legea partidelor politice
    Art. 46. - (1) Un partid politic se dizolva pe cale judecatoreasca în urmatoarele conditii:
    b)când scopul sau activitatea partidului politic a devenit ilicita ori contrara ordinii publice;
    c)când realizarea scopului partidului politic este urmarita prin mijloace ilicite sau contrare ordinii publice;
    d)când partidul urmareste alt scop decât cel care rezulta din statutul si programul politic ale acestuia;

    Ori, daca judecatoresc nu merge, cetatenesc sigur merge.

    In democratie, infractorul dictator si turnator Liviu Nicolae Ceausescu2 Dragnea intra la bulau! Nu rimeaza, dar se potriveste.
  • +15 (25 voturi)    
    . (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 20:27)

    theo667 [utilizator]

    ''Pentru ca putem sa defecam in capul vostru si nu spuneti nimic, pentru ca sunteti sclavi iar noi stapani de aia putem orice ne trece prin cap''
  • +22 (32 voturi)    
    un (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 20:27)

    nahir [utilizator]

    îmbuibat din hoție, PRM-ist de frunte pupînd fesele lui vadim și aburcat la șefia celui mai mare partid din România, PSD, în același mod, doar schimbând fesele lui vadim cu cele ale lui dragnea, se rățoiește la toată România în numele legiferării furtului.
    Români pesediști de rând, vă mai simțiți reprezentați de acest măscărici?
    Mai reprezintă el preceptele social democratice care v-au făcut să aderați la acest partid?
    • +2 (6 voturi)    
      Este punga de malai (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 23:07)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      un precept ?
  • +27 (35 voturi)    
    . (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 20:28)

    Ingwar [utilizator]

    singur a recunoscut ca minimum 85% din psd-isti sunt penali.
  • +18 (28 voturi)    
    Nu vreti voi (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 20:29)

    billy34 [utilizator]

    sa va faceti morman in teleorman, sa va uniti cu mic cu si mai mic intre voi si sa va incuiati pe dinlauntru? ////
  • +19 (27 voturi)    
    cu (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 20:38)

    DioDreamer [utilizator]

    alte cuvinte...multa m la toata lumea...o sa vina zi ziua judecatii nenorocitilor!
  • +9 (17 voturi)    
    Marmote (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 20:39)

    Casargoz [utilizator]

    Continuati...
    :)
    Mare om... ce coloana vertebrala are..
    Seamana cu Cosmin gusa un pic... total neafiliat la nici un serviciu.
  • +26 (34 voturi)    
    Bah ! (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 20:40)

    Rarara [utilizator]

    Du-te dreaq cu tot neamu' tau si cu psd laolalta. Sunteti niste animale turbate, fara scrupule si ugicasi de natiune. Cum va mai rabda pamantul ?
  • +19 (27 voturi)    
    inca o petarda! (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 20:40)

    ceoteldrum [utilizator]

    cand te uiti la el zici ca e bolnav de pesta porcina.
  • +19 (31 voturi)    
    perfect! (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 20:47)

    grongobar [utilizator]

    Nu va trebui sa ne chinuim deloc ,sa gasim motive sa va condamnam pentru tradare de tara.
    • +7 (9 voturi)    
      Pedeapsa dupa exemplul (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 23:08)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

      din dec. '89.
  • +25 (35 voturi)    
    Asta si cu Mitraliera is etalon pt psd (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 20:54)

    Dalinar [utilizator]

    Grupul Infractional Organizat is va legaliza matzocariile.
  • +12 (14 voturi)    
    Toti "e" nebuni, doar PSD stie care e dreptatea (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 21:02)

    bigbrother [utilizator]

    O vorba spune ,,cand doi iti spun ca esti beat, du-te si te culca”
    Pana acum magistratii romani, organizatii internationale si membri ai institutiilor UE le-au spus ca nu e bine ce fac si sa se potoleasca. Evident, toti acestia gresesc, doar PSD e lumina si stie care e dreptatea si o imparte asa cum trebuie...prietenii lor primari, viceprimari etc stiu de ce.

    Vin alegerile in curand, incepem cu europarlamentarele acolo unde Romania este vizibila in lume. Deja ne-am lamurit cu Dancila ce specimene au ajuns acolo, poate in Mai facem un efort si iesim la vot, macar sa ne intram in mana pana la alegerile parlamentare si sa dam odata de pamant cu partidul asta de hoti.
    • +2 (2 voturi)    
      Vor decreta legea martiala si vor trage in popor (Joi, 29 noiembrie 2018, 11:27)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui bigbrother

      evident, in soroshishti. Gloata nu va misca, ba chiar va aplauda. varanii vor exulta: uite neamtul d alovitura de stat. tancurile ruse vor intra in tara, deja Ucraina cu toata armata ei e in deep shit, d-apoi noi.
  • +10 (12 voturi)    
    Un (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 21:39)

    VARCIOROVA [utilizator]

    Dobitoc periculos cum sunt multi in PSD
  • +7 (9 voturi)    
    oligofreni si/sau mafioti (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 21:39)

    hopsinoi [utilizator]

    gruparea PDS
  • +4 (8 voturi)    
    Pai dati o odata (Miercuri, 28 noiembrie 2018, 21:46)

    Javrelor [utilizator]

    Cat dureaza fratilor???? Sa fie ptr toti in afara de criminali talhari si violatori, si daca se poate legile sa fie ca in olanda...sa se pedepseasca cu saptamanile. DOAMNE AJUTA!
  • -2 (8 voturi)    
    Si intre timp, corupti fiind... (Joi, 29 noiembrie 2018, 2:39)

    andipetre [utilizator]

    ...faceti, noaptea ca hotii, si alte acte care tradeaza interesele Romaniei. De exemplu, semnati acordul pentru migratie, pe care tari ca Austria, Cehia, Elvetia si Israel il refuza.

    Acordul pentru migratie defineste practic migratia ca fiind un drept al individului, care, devenind un drept, nu mai poate fi ingradit de tarile semnatare.
  • +1 (5 voturi)    
    va veti intoarce (Joi, 29 noiembrie 2018, 6:45)

    Dedalus [utilizator]

    Amnisita are efecte numai pentru trecut. ;-)
  • +3 (5 voturi)    
    ! (Joi, 29 noiembrie 2018, 10:19)

    jaoju [utilizator]

    cred ca oamenii astia se autosugestioneaza in grup; e o dementa colectiva ! oricum tara asta n-a fost niciodata mai jos ca acum; ne-o spun indirect chiar conducatorii pe care-i avem si pe care-i meritam... nu-i asa ?!
    • +2 (2 voturi)    
      Vor sa ne distruga (Joi, 29 noiembrie 2018, 11:29)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui jaoju

      asta e satanism.
    • +1 (1 vot)    
      In cazul ascensiunii fulgurante (Joi, 29 noiembrie 2018, 13:49)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui jaoju

      a nazistilor, desi se ghicea clar ce pregatesc, a fost hipnoza in maza - consilierii de la kremlin au lucrat atunci neobosit, tot cu sprijinul kremlinului criminal s-a lansat nebunia nazista.
      Ca si acum, planul era sa domine Europa si lumea.
  • +1 (1 vot)    
    Atentie ! (Joi, 29 noiembrie 2018, 14:33)

    Observatory [utilizator]

    Nu contează cum votezi, cel care numără voturile decide cum ai votat...
    Nu scăpați de ciuma roșie , numai cu poporul in strada !
  • +3 (3 voturi)    
    monolog (Joi, 29 noiembrie 2018, 15:02)

    tarpiu [utilizator]

    Codrine, Codrine - nimeni nu ca tine - ia asculta-n coace ca ti se cam coace. Spui ca vrei sa fii - liberatorul din vii, sa eliberezi si sa amnestesiezi, dar ia gandeste bine ca eu sunt mai ceva ca tine. Sunt Fost Detinut - Politic din Trecut, de pe vremea aia cand tu strigai ca aia - traiasca pecereul. Cam atat. Domnule Codrin - dumneata stii ca NOI FOSTII DETINUT POLITICI nici ACUM nu sunteti AMNISTIATI?