Dragnea îl face și el infractor pe Iohannis: Președintele spunea că nu are dosare. Are. Cineva poate să spună că el e infractorul care s-a cocoțat în fruntea statului / Este tonomatul statului paralel

de C.D.     HotNews.ro
Joi, 8 noiembrie 2018, 17:27 Actualitate | Politic


Stick-urile lui Dragnea
Foto: Hotnews
La două zile de la atacul dur al lui Klaus Iohannis, Liviu Dragnea îi răspunde și el președintelui despre care spune că și el poate fi considerat infractor deoarece a avut dosare. ;Șeful statului a declarat marți că șeful PSD este ;„un infractor cocoțat în fruntea statului”.

„Am văzut un om în panică, foarte nervos și iritat. E panicat că vede cum se destramă sistemul odios care l-a protejat. Vede cum se strânge funia în jurul parului și poate va veni vremea să răspundă pentru nenumăratele ilegalități pe care le-a făcut”, a declarat Dragnea.

Șeful PSD l-a acuzat pe Iohannis că a mințit când a spus că nu are dosare și nu a fost cercetat, susținând că numărul acestora este de nouă. Dragnea a amintit despre dosarul privind casa din Sibiu, pierdută de familia președintelui în instanță, dar și de dosarul de incompatibilitate clasat, dar care este menționat în dosarul de candidatură al procurorului general Augustin Lazăr.

„Președintele nostru poate fi considerat infractor. Cineva poate să spună că el e infractorul care s-a cocoțat în fruntea statului”, a spus Dragnea.

„Se conturează din ce în ce mai mult evidența că avem un președinte întors cu cheița, care nu are curaj să ia decizii care se impun. Iohannis este de fapt tonomatul statului paralel”, a mai spus Dragnea.

Președintele Klaus Iohannis a declarat marți că informațiile furnizate cu o zi înainte de Liviu Dragnea și care îl vizează sunt "fake news", catalogându-l pe acesta un disperat care progresează.

"Asta se întâmplă când un infractor ajunge în vârful statului, iar acest infractor Dragnea progresează, nu în domeniul statului de drept, ci în domeniul fake news. E ceea ce în ziua de azi se numește fake news, înainte se numeau minciuni. Am avut Caragiale, bilețelul roz și am ajuns în faza cu valizele. Așa se întâmplă dacă infractorii ajung în vârful statului", a declarat președintele Klaus Iohannis.

Întrebat de valiza reală, cea care a ajuns la Rise Project, președintele spune că îi este străină, deși unii insinuează că ar avea cunoștință. "Nu știu ce e cu aceste valize, nu am nicio legătură. Omul (n.r.: Dragnea) este disperat și are probleme majore și caută să aducă vorba despre alte lucruri și aduce manevre de manipulare", a mai spus președintele.

Declarațiile au venit la o zi după ce președintele Liviu Dragnea a mers în Parlament cu două valize, reacționând în acest mod la ancheta Rise Project ce se bazează pe o valiză cu documente Tel Drum, despre care jurnaliștii spun că a fost găsită de un sătean din Teleorman. Într-o valiză, liderul PSD a adus gogoși, iar în a doua se aflau acte, cum ar fi ordonanța de clasare a unui dosar ce-l viza pe Klaus Iohannis, semnată de Cristian Lazăr, dar și informări cu privire la cauzele penale clasate în care a fost implicat președintele.


















2624 vizualizari

  • +2 (6 voturi)    
    ))))) luati l de pe Mine (Joi, 8 noiembrie 2018, 17:29)

    un domn [utilizator]

    Ca il Omor )))))
    • +3 (7 voturi)    
      Un derbedeu (Vineri, 9 noiembrie 2018, 0:53)

      Cacarau1 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Acest Infractor zice numai tampenii. Scopul principal e sa aiba material pt televiziunile de casa, ca prosti sa asculte sunt multi. Unii chiar si cred.
  • +4 (6 voturi)    
    Cuțu DracNea (Joi, 8 noiembrie 2018, 17:30)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    iar latră uitând cum a făcut el avere ca fiind inhaitat cu „statul paralel”. Si fii-su, la fel. UN HOȚ jegos.
  • +4 (8 voturi)    
    huh (Joi, 8 noiembrie 2018, 17:36)

    transpenibilus [utilizator]

    Efectiv mi-e grata, imi vine sa vars de la atata Teleorman si sobolanime.

    PSD scos in afara legii si destructurat, iar toti sefii PSD sa infunde puscaria pe 30 de ani. Ocna grea, nu balet. Imi vine sa vars de ce greata imi provoaca tara asta.
  • +3 (9 voturi)    
    TIC-TAC TIC-TAC... (Joi, 8 noiembrie 2018, 17:37)

    xht20 [utilizator]

    ... se apropie ceasul....

    Ceasul PUSCARIEI, cariatule....
  • +6 (8 voturi)    
    Penibil (Joi, 8 noiembrie 2018, 17:38)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Dragnea e infractor cu acte in regula, condamnat definitiv intr-o cauza si intr-o prima instanta in a doua. E exemplul de pus in dictionar in dreptul cuvantului infractor.

    Nu stiu daca sunt adevarate faptele pe baza carora Dragnea il numeste infractor pe Iohannis, am vazut doar colaje de poze fabricate amatorisitc, insa cred ca nu el trebie sa se pronunte in acest caz ci justitia. Faptul ca e infractor nu ii confera automat si autoritate in identificarea altor potentiali infractori, chiar daca in ale infractiunii am putea spune ca e expert.
  • +4 (6 voturi)    
    abject! (Joi, 8 noiembrie 2018, 17:43)

    trandafil [utilizator]

    „Am văzut un om în panică, foarte nervos și iritat. E panicat că vede cum se destramă sistemul odios care l-a protejat. Vede cum se strânge funia în jurul parului și poate va veni vremea să răspundă pentru nenumăratele ilegalități pe care le-a făcut”, a declarat Dragnea. Cred ca se descrie pe el insusi! Ce ins abject!
  • +6 (8 voturi)    
    iar acelasi fake news (Joi, 8 noiembrie 2018, 17:50)

    mache [utilizator]

    ... cu A AVEA DOSAR PENAL vs A FI JUDECAT (SI CONDAMNAT) PENAL

    Tovarasu' mustacios tot baga la inaintare minciuna asta de parca oamenii nu o sa se prinda de diferente...

    Pentru toti cititorii, Hotnews ar face bine sa faca un articol in care sa explice care este diferenta intre cele doua...

    legeaz .net/ dictionar-juridic/ urmarirea-penala
  • +3 (5 voturi)    
    Se poate ? (Joi, 8 noiembrie 2018, 18:08)

    Observatory [utilizator]

    Dl. Președinte , poate ar avea dosare, dar diferența este ca Dl Dragnea este Condamnat !!! Intr-o tara normala ar trebui sa se găsească la închisoare, nu pe culoarele Parlamentului !
  • +22 (36 voturi)    
    Nu (Joi, 8 noiembrie 2018, 18:18)

    Lake123 [utilizator]

    Nu nenică, nu. România e pe acest pământ, cam de multișor. Voi, adica PSD & ALDE și cei care vă susțin (că-i plătiți gras din buzunarele țării) când ați apărut, că ați apărut ceva mai târzior și ați modificat legile țării, ca să scăpați de pedeapsă. Deci voi sunteți un fel de stat artificial, PARALEL cu cel care era, când ați apărut voi, mă, nerușinaților, nesătuilor. Ăștia sunteți, ca să știți și să nu cumva să uitați.
    • -1 (1 vot)    
      hahahaha ! (Joi, 8 noiembrie 2018, 19:23)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui Lake123

      Daca vom continua asa nu exista decat un singur deznodamant ! SALVATI-VA sufletele pana nu regretati !
    • +2 (4 voturi)    
      hotul striga hotul (Joi, 8 noiembrie 2018, 22:08)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui Lake123

      strategia lor e sa demonstreze ca toti suntem ca ei.
      Nu !
      Daca KWJ a comis vreo iregularitate, in nici-un caz nu e de aceeasi magnitudine cu cele pe care le-au facut si continua sa le faca ei.
      Nu va lasati prostiti de sloganele de genul "m-am saturat sa votez raul cel mai mic".
      Nu votezi, ai votat raul cel mai mare !
  • +20 (28 voturi)    
    penibil (Joi, 8 noiembrie 2018, 18:25)

    nahir [utilizator]

    e prea puțin spus.
    Copiază, ce altceva poate să facă un pesedac și cu atât mai mult unul de frunte, decât să copieze prost.
  • +26 (30 voturi)    
    Dragnea (Joi, 8 noiembrie 2018, 18:34)

    florinos [utilizator]

    Dragnea, ești penibil, nu doar ca ai furat de la copii dar acum te dai cu fundul de podea pentru că te-a făcut infractor Președintele țării, du-te domnul meu și plânge la Irinuca și lasă-ne că le avem noi pe ale noastre.
  • +2 (4 voturi)    
    ha, ha, haaa!!! (Joi, 8 noiembrie 2018, 19:40)

    g01an [utilizator]

    s-a ferit sa-l numeasca direct infractor, ce pampalau. pai da ba, daca ai sange in instalatie numeste-l tu direct infractor cum te-a numit el pe tine, nu ne lua cu "cineva". sau cumva ti-ai lua-o grav in tribunal daca ai fi spus asta... cat de penibil.
  • +2 (4 voturi)    
    Sfarsitul e aproape ! (Joi, 8 noiembrie 2018, 19:49)

    EU_e_cu_noi [utilizator]

    Din punct de vedere politic e terminat. E doar o chestiune de timp pana ii vom citi necrologul. Cei care il mai sustin acum pe Dragnea, il vor lasa sa cada cu prima ocazie. Intrebarea este: va disparea PSD-ul odata cu caderea infractorului ?
  • +2 (4 voturi)    
    Cam nervos pt, un sobolan politic,acest jupan psd (Joi, 8 noiembrie 2018, 19:57)

    Plagarus [utilizator]

    Fortaleza un vis prea indepartat.
  • +3 (5 voturi)    
    Hotul care striga hotii (Joi, 8 noiembrie 2018, 20:05)

    midufi [utilizator]

    dar chiar mai mult.
    Tov Draknea nu se dezminte, ramane aceeasi lichea, hotul hotilor, cu gandul DECAT la furt si cum sa faca sa ramana vopsit in alb neprihanit.

    Jos ciuma rosie: psd-alde-udmr !
  • -4 (8 voturi)    
    Asta e adevarul, Iohannis a mintit (Joi, 8 noiembrie 2018, 20:09)

    HaralambieHarpalete [utilizator]

    A avut nenumarate dosare penale. A mintit cu foarte mult tupeu.
  • +5 (7 voturi)    
    ticalos si mincinos (Joi, 8 noiembrie 2018, 20:13)

    anonim3 [utilizator]

    Riguros, infractor este o persoana condamnata (definitiv) pentru o infractiune.
    Domnul Dragnea intruneste conditia pentru a fi calificat drept infractor.
    Presedintele Romaniei nu intruneste aceasta conditie.
    Dincolo de aceasta deosebire formal-legala, intre cei doi este si o diferenta enorma morala enorma, in defavoarea lui Dragnea.
  • -3 (9 voturi)    
    Frumos, asa ca de la infractor la (Joi, 8 noiembrie 2018, 21:02)

    xrogo [utilizator]

    infractor!
    • 0 (4 voturi)    
      te rog (Vineri, 9 noiembrie 2018, 9:04)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      sa-mi spui cate dosare are iohannis...
      si cate dracnea
      si apoi sa incerci sa gandesti cand faci o afirmatie aberanta!
  • +4 (6 voturi)    
    Oare ... (Joi, 8 noiembrie 2018, 22:18)

    blackarrow [utilizator]

    o mai pune cineva botu" la aiurelile astea ale lui dragnea ?el zice un fel de "ba pe-a ma-tii" , o copie jalnica la ce-a spus Iohannis , o reactie de copil de gradinita ...doamne, cand vom scapa de ticalosul asta ?
  • +1 (3 voturi)    
    Juvina a turbat, definitiv (Joi, 8 noiembrie 2018, 23:34)

    Dalinar [utilizator]

    Si musca totul in jur, baleshte si urla, disperat.
  • 0 (2 voturi)    
    serios?! (Vineri, 9 noiembrie 2018, 9:02)

    liviu_ [utilizator]

    astept sa se autosesizeze CNCD ca in cazul lui Iohannis...
    cu amendamentul ca amenda ar trebui sa fie MINIM dubla!

    Iohannis a facut infractor unu cu 1 condamnare definitiva si 1 la prima instanta + vreo 2 dosare pe rol
    tzaranu de teleorman a facut infractor unu cu nici un dosar deschis....
  • 0 (2 voturi)    
    da da... (Vineri, 9 noiembrie 2018, 9:06)

    liviu_ [utilizator]

    am inteles ce dace dracnea... si postacii de 2 lei ai psd

    merge pe tactica "ba tu esti prost" a copiilor de gradinita...

    problema e ca nu are nici o sustinere logica... Iohannis neavand condamnari! dar na... cand ai al 3lea iq (din coada) din europa , nu e nevoie sa aiba logica ceea ce spui, dar asta nu inseamna ca ceea ce spui nu este o cretinatate!
  • +1 (3 voturi)    
    golanie !!!!! (Vineri, 9 noiembrie 2018, 12:34)

    asada [utilizator]

    Cate plangeri penale inventate sau nu ,atatea dosare penale vor fi intocmite de procurori >Cand presedintele a vorbit despre infractorul Dragnea ,acesta este condamnat cu executare !!!!Asa cu plimba ursul sef al borfasilor si hotilor din PSD-ALDE-UDMR care ca si un alt infractor de aceiasi teapa cu tine (Voiculescu)incerci fel de fel de tertipuri de a scapa de puscari si nu o sa tina figura !!! Asa ca mars la puscarie _INFRACTORULE _ !!!!!!