Tăriceanu, despre relația cu Dragnea: Faptul că nu avem aceleasi puncte de vedere nu trebuie să mire pe nimeni, nu suntem făcuți de aceeași mamă

de M.H.     HotNews.ro
Luni, 29 octombrie 2018, 15:29 Actualitate | Politic


Dragnea si Tariceanu
Foto: Agerpres
Liderul ALDE, Călin Popescu Tăriceanu, spune că relația lui cu Liviu Dragnea nu este nici mai bună, nici mai rea decât în urmă cu patru-cinci zile. "Faptul că nu avem aceleasi puncte de vedere nu trebuie să mire pe nimeni, că nu suntem făcuți de aceeași mamă", afirmă Tăriceanu.

Întrebat, luni, despre o răcire a relației sale și a ALDE cu PSD și cu Liviu Dragnea, Tăriceanu a spus că "zvonul bate realitatea".

"Relația nu este nici mai bună nici mai rea decât acum patru-cinci zile. Faptul că nu avem aceleasi puncte de vedere nu trebuie să mire pe nimeni, că nu suntem făcuți de aceeași mamă," a spus Tăriceanu, la Parlament.

El a susținut că este firesc să existe discuții în coaliție, pentru a găsi o soluție comună. "Asta nu înseamnă că relația e deteriorată sau că e pusă sub semnul întrebării funcționarea coaliției", a adăugat liderul ALDE.

Întrebat despre atacurile unor social-democraţi la adresa ALDE, Tăriceanu a răspuns: "Fiecare cât îl duce mintea".

În ultimele zile, în spaţiul public au apărut informaţii potrivit cărora există neînţelegeri în coaliţia de guvernare.


















1250 vizualizari

  • +16 (18 voturi)    
    Mama este (Luni, 29 octombrie 2018, 15:38)

    Frank777 [utilizator]

    Uniunea Sovietica si tatal este general KGB.
    • +8 (8 voturi)    
      mama nu dar tata (Putin) sigur e acelasi..... (Luni, 29 octombrie 2018, 16:27)

      viziru [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

      mama nu dar tata (Putin) sigur e acelasi.....
      • +4 (4 voturi)    
        Nu sunt din acelasi regn...e clar (Luni, 29 octombrie 2018, 19:56)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui viziru

        dar sunt inruditi amandoi cu lipitorile...si cu dihorul
    • +6 (8 voturi)    
      Nu va lasati pacaliti - Tariceanu e SLUGA PSD (Luni, 29 octombrie 2018, 17:35)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

      Tariceanu e inventia lui Dan Voiculescu si sluga PSD

      Nu va exista NICIODATA ca Tariceanu sa faca ceva IMPOTRIVA PSD
  • +17 (17 voturi)    
    Dar ce,frații nu se ceartă? (Luni, 29 octombrie 2018, 15:58)

    asavreau [utilizator]

    Voi păreți mai degrabă iubiți!Prea vă potriviți în gândire și acțiune.!
  • +12 (14 voturi)    
    Totusi hotia poate-i genetica,bey Sterlig Popescu (Luni, 29 octombrie 2018, 15:59)

    Plagarus [utilizator]

    Nedemonstrata stiintific,dar la cum au evoulat cei doi in constructia kapitalismului in RO,merita studiat.
  • +11 (13 voturi)    
    Dragul nostru drag Trădiceanu-Narașkin, (Luni, 29 octombrie 2018, 16:22)

    Rescator [utilizator]

    Sigur nu aveți aceiași mamă ,dar tatăl este in mod
    sigur(testul ADN confirmă) Țarul Putin.Prin tot ce faceți ne trageți forțat spre tătucul vostru drag.
  • +12 (12 voturi)    
    Tot asa dar invers (Luni, 29 octombrie 2018, 16:25)

    Hababaeba [utilizator]

    Eu as fi zis mai degraba ca cine se aseamana se aduna. Lucru evident de altfel.
    • +6 (6 voturi)    
      Nu intodeauna. (Luni, 29 octombrie 2018, 18:25)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Hababaeba

      In bande de borfasi sunt foarte multi care nu se aseamana intre ei: unul cu mana lunga sa ajunga la zavor, altul mai gras dar priceput cu speraclul, altul usurel si sprinten sa se urce la etaj pe burlan, etc.
      Singura asemanare este ca sunt borfasi impreuna.
  • +9 (9 voturi)    
    haha (Luni, 29 octombrie 2018, 16:50)

    rollmaster [utilizator]

    zise Tariceanu, tradatorul liberalilor.
    Mai poti crede ceva din ce zice omul asta?
  • +6 (6 voturi)    
    Ei, ba bine ca nu ! De fix aceeasi muma sunteti (Luni, 29 octombrie 2018, 17:05)

    deval [utilizator]

    facuti ! Nu are sex clar dar are ideologie clara, se numeste praduire si poate fi de stanga/dreapta , nu conteaza ! De preferat probabil inca 100 de ani tot stanga , ca e pe ADN, cum altfel ? Stie si Antonescu Europarlamentarul care si-a vandut istoria, sufletul, membrii, simpatizantii pentru 30% moca (a crezut el) de la psdFonta !!
  • +7 (7 voturi)    
    Mama? (Luni, 29 octombrie 2018, 17:27)

    Ion_RoaitaDA [utilizator]

    Mai degraba de aceeasi `bunica` FSN-ista si acelasi `tatuc` bolsevic !
  • +6 (6 voturi)    
    Sigur (Luni, 29 octombrie 2018, 18:12)

    Jean05 [utilizator]

    Va suportati cat aveti nevoie unul de celalalt, apoi cu prima ocazie v-ati sfasia unul pe celalalt ca doi pradatori (animale) care se bat pe mancare, teritoriu, femei.
  • +5 (5 voturi)    
    Normal ca n-au (Luni, 29 octombrie 2018, 18:27)

    Rahan5 [utilizator]

    aceiasi mama: la unu-i rusoaica si la altu grecoaica fanariota.