Posibili candidati ai PD-L

Sebastian Bodu - candidat la sectorul 5, Radu Berceanu si Vasile Blaga - primaria Bucurestiului

de Luminita Pirvu     HotNews.ro
Sâmbătă, 2 februarie 2008, 10:15 Actualitate | Politic


Europarlamentarul Sebastian Bodu ar putea fi candidatul PD-L pentru sectorul 5 al Bucurestiului, au declarat pentru HotNews.ro surse din conducerea partidului. In ceea ce priveste candidatura pentru Primaria Generala, in carti sunt Vasile Blaga si Radu Berceanu.

Potrivit surselor citate, Blaga este considerat candidatul ideal daca din partea PSD candideaza Victor Ponta, in timp ce Berceanu e vazut drept cel mai bun contracandidat al liberalului Ludovic Orban. O alta solutie luata in calcul este actualul viceprimar al Bucurestiului, Razvan Murgeanu.

In ceea ce-l priveste pe actualul primar general al Bucurestiului, Adriean Videanu, acesta nu-si mai doreste sa candideze pentru un nou mandat. Mai mult, el vrea sa se retraga din politica pentru a se dedica afacerilor.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1408 vizualizari

  • -2 (2 voturi)    
    Cu Berceanu si Blaga PDL are sanse minime (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 10:29)

    Marius [anonim]

    Probabil cu Blaga si Berceanu n-au nici o sansa. Berceanu si-a bagat mainile pana la cot in banii publici si a facut astfel o avere colosala iar Blaga nu a dovedit mai nimic nici cat a fost ministru decat poate ca este o marioneta in mana lui Basescu.
    • +2 (2 voturi)    
      Mai Marius anonimule (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 10:48)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui Marius

      Cred ca seful tau, ala mic si casatorit cu creatoarea de moda te va premia pentru atitudinea combativa ! Chiar se vede ca nu cunosti internele si nu stii care-i diferenta intre MAI-ul lui Blaga si MAI-ul acestui putzoi sub papucul nevestii !
      • 0 (0 voturi)    
        Are dreptate Marius (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 22:21)

        unu' [anonim] i-a raspuns lui Dan

        Ti-ai luat leafa de la PDL sau care e treaba? Desi implace intr-un fel campania lui Basescu de a-i mai zgandari pe unii(nu ca el nu ar fi mana in mana cu niste personaje), Berceanu care se stie ce a facut ca ministru adica mai nimic decat a dat din gura cu emfaza si Blaga sunt total nepotriviti. Votati Blaga si o sa aveti case de toleranata la Bucuresti ca tot se bate el pentru legalizarea prostitutiei. Sau poate asta vreti nu?
    • 0 (0 voturi)    
      Nu cred ca ai dreptate (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 12:04)

      Cara [anonim] i-a raspuns lui Marius

      Mie imi place mai mult Murgeanu, dar si Blaga mi se pare o persoana care isi duce la final ideile. Dar Murgeanu mi se pare chiar cel mai bun!
      • 0 (0 voturi)    
        Ditto, Cara (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 15:48)

        Oma [anonim] i-a raspuns lui Cara

        Si mie imi place Murgeanu Mi-a placut ca are prezenta de spirit, e mereu cu "manecile suflecate" si se descurca excelent la tv (face declaratii clare si ferme, in comparatie cu videanu care este un tip armonic care are in mod natural oroare de conflicte si certuri "aranjate" de presa).

        Oricum la anvergura lucrarilor care se fac in bucuresti e nevoie de un om care sa stea 24 de ore din 24 pe strada, alaturi de muncitori sau in trafic.

        Bodu e super-propunere.
      • 0 (0 voturi)    
        Blaga out! (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 22:23)

        altu [anonim] i-a raspuns lui Cara

        Tocmai de-asta ma tem ca-si duce ideile pana la capat - ca la ce idei are Dumnezeu sa aiba mila de noi!
  • -1 (1 vot)    
    scapam de Videanu (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 10:56)

    Mihai [anonim]

    Tot e bine, scapam de Videanu!!

    Mihai

    videanusilegea.blogspot.com
  • 0 (0 voturi)    
    cine dracu' e Bodu asta??? (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 11:00)

    mimi [anonim]

    chiar nu mai avem oameni capabili in tara asta???? pai Bodu e de o incopetenta CRASA! cine naiba e in spatele lui de il impinge pe rahatul asta in fata?
    • 0 (0 voturi)    
      Oricum e mai bun (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 13:32)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui mimi

      decat primarul care este, stapanul almanahelor care ne-a chinuit sectorul timp de 2 mandate numai cu pomeni electorale de cele mai multe ori la cine nu era indreptatit, manjit de fatade de blocuri si de trotuare si paranghelii. oate ne ajuta Dumnezeu sa scapam de analfabetul penal nedovedit.
    • 0 (0 voturi)    
      pt mimi (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 15:03)

      anto68 [anonim] i-a raspuns lui mimi

      "Incompetentul" ala este primul care a spus ca faimoasa taxa de prima inmatriculare(sic!) este ilegala si incalca tratatul dar.......ce sa-i faci ? daca injura poate il preluau toti care fug dupa senzational.Si inca ceva: tot el a fost primul care a sesizat de "famiglia" din fotbal. Ce zici? Asa "incompetenta" as vrea sa fie peste tot.
    • 0 (0 voturi)    
      daca va straduiti (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 16:52)

      Toma N [anonim] i-a raspuns lui mimi

      in sect 5 (norocul meu ca nu locuiesc acolo) puteti gasi si ceva mai penibil decat ..."care este".
      Bodu este un tip f bun, l-as vota daca ar candida la sect6. Cat a fost sef la fisc a avut curajul sa atace multi evazionisti. De asta a fost inlaturat, de fapt, ca nu avea chef de negocieri in stil romanesc...
  • 0 (0 voturi)    
    Pacat (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 11:10)

    lodin [anonim]

    Cat noroc mai aveti si voi bucurestenilor....daca se poate numi noroc....numa soareci gata sa mai fure inca 4 ani....oare daca nu va duceti la vot pun astia pe altcineva??? nu cred dar macar ar trebui sa incercati
    • 0 (0 voturi)    
      Oare? (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 12:40)

      Victor [anonim] i-a raspuns lui lodin

      Ei sunt soareci,dar ce ai de zis despre sobolanii rozali,care au furat tara 15 ani de zile?
  • 0 (0 voturi)    
    Primarul Capitalei (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 11:14)

    Conciliant [anonim]

    Nu se gaseste un bucurestean sa conduca destinele Capitalei?Sau macar un "sudist"? Se vor potrivi mentalitatile beiushene ale lui Blaga in calapoadele regatzeneshti?
    • 0 (0 voturi)    
      Beius (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 13:39)

      Sebi [anonim] i-a raspuns lui Conciliant

      Afla ca la Beius nu este plin de tigani, nu sunt sobolani, nu sunt maidanezi, spre deosebire de rahatul tau de capitala si gunoaiele de orase din sud.
  • 0 (0 voturi)    
    Primaria capitalei (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 11:19)

    meda [anonim]

    Videanu a facut ceva pentru Bucuresti chiar mai mult decat Basescu care doar a promis si s-a certat cu Consiliul, (Calea Mosilor, Stefan cel Mare, alei etc.) si a fost sincer cand a spus ca e bine de plecat vreo 10 ani din oras pentru a avea o capitala europeana. Aduceti-va aminte de hahalerele de Halaicu sau Lis care s-au imbogatit fara sa faca nimic. E usor de dat cu piatra....

    In privinta lui Berceanu, a devenit in primul rand bogat pentru ca familia lui avea nu stiu cate hoteluri la Calimanesti pe care si le-a recuperat.
  • 0 (0 voturi)    
    desconsiderare (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 11:37)

    Sorin [anonim]

    Daca stirea e adevarata, inseamna ca pe Bodu il cam doare-n c..r de faptul ca a obtinut niste voturi pentru scaunul de europarlamentar. Ca teoretic plebea l-a votat. Probabil ca se castiga mai bine la primarie decat acolo, unde nu te alegi decat cu un salariu. Ceea ce dovedeste din nou cata pretuire acorda distinsii politicieni optiunilor electoratului. Cred ca totusi o sa ajunga pe la Bruxelles prin ziua de salariu, ma gandesc eu...
    • 0 (0 voturi)    
      Nu cred (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 12:48)

      Victor [anonim] i-a raspuns lui Sorin

      In intreaga lume se procedeaza astfel.
      Politica interna(fie ea si primarie)este mult mai atractiva,decat cea birocratica de la UE.
      In Germania,de ex.nu banii i-au facut pe unii sa vina din Bruxelles inapoi la politica locala.La UE castigau mai mult,decat la primaria orasului.Aveau fam.in jurul lor.Poate ca si la Bodu este la fel!
      Dar ce sa-i faci,suntem obisnuiti sa scriem mereu pareri fara argumente si contra.
  • 0 (0 voturi)    
    ce?? (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 14:25)

    sectorul 3 [anonim]

    Nu inteleg... Negoita de ce nu candideaza? L-as vota fara sa clipesc.. chiar a facut treaba buna in S3!
    • 0 (0 voturi)    
      Negoita (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 15:53)

      sergiu [anonim] i-a raspuns lui sectorul 3

      Liderii PD - L ar fi dorit sa il propuna pe Negoita, dar acesta are probleme de sanatate, cu privire la care - din decenta- nu se cade sa ne referim. Acesta va candida totusi la Sectorul 3...
      • 0 (0 voturi)    
        Mai bine Negoita! (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 22:32)

        negoita [anonim] i-a raspuns lui sergiu

        Sper sa canidedeze la primaria capitalei ca oricum in sectorul 3 a facut treaba - numai un rauvoitor nu recunoaste asta. Asa ca sper sa fie primar general ca sigur vom avea surprize placate si se schimba toata capitala in bine. De cand stau aici e singurul primar de care pot zice ca-s multumit! Deci mai bine negoita daca vrea sa continue ce a inceput in sect 3.
    • 0 (0 voturi)    
      Da (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 16:55)

      Toma N [anonim] i-a raspuns lui sectorul 3

      Negoita e super si a demonstrat ce poate. Se vede cand treci prin sect 3 ca se schimba incredibil de repede in bine.
  • 0 (0 voturi)    
    PDL nu are candidati? (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 18:00)

    Micky [anonim]

    Inteleg ca PDL nu prea are candidati, daca ruleaza aceiasi oameni expirati prin toate functiile...
    • 0 (0 voturi)    
      Bai liberalule (Duminică, 3 februarie 2008, 3:06)

      Stefan [anonim] i-a raspuns lui Micky

      Expirat esti tu. Asta e balabil si pt. liberalul Sorin
    • 0 (0 voturi)    
      reforma politica (Luni, 4 februarie 2008, 19:13)

      anca [anonim] i-a raspuns lui Micky

      PD-L chiar vine cu oameni noi si de valoare: Blaga, Berceanu, Sulfinica, Boagica & Co. Nu numai ca vom avea poate chiar case de toleranta, chiar din sanul generosului partid largit, dar va fi un hai general cu Blaga primar, venit de la carciuma, pus pe injuraturi si amenintari. Mare partid, mari oameni de stat. Vechii si realii PD-isti, oricum o specie pe cale de disparitie, stiu despre ce este vorba.
  • 0 (0 voturi)    
    Gasca. (Sâmbătă, 2 februarie 2008, 20:13)

    Moldovan [anonim]

    De ce nu apar nume noi, tineri capabili care sa-si faca
    campanie electorala si sa-i convinga pe bucuresteni prin mitinguri ca sant capabili sa scoata Bucurestiul
    din dezastrul in care se afla.Toti oameni propusi de PD-L nu au nici o valoare, dorinta lor este sa -si faca averile cat mai mari.
    Parerea mea este ca in gasca lor nu mai este loc si pentru oameni noi, fara pile.Sa fie alesi doar candidatii
    care au facut campanie electorala prin mitinguri.
    Imi este scarba de toate figurile astea care au demonstrat cu prisosinta ca nu sant capabili sa scoata Romania din mocirla.
  • 0 (0 voturi)    
    cata falsitate! (Duminică, 3 februarie 2008, 15:36)

    Ank23 [anonim]

    Normal ca vrea sa se retraga Videanu , doar si-a incarcat conturile cu banii publici si acum se poate dedica in liniste afacerilor sale murdare.Nu m-as mira ca peste ceva timp sa mai auzim de firma acestuia de montat borduri.Dar nu as crede ca va renunta la primarie.Doar s-a dovedit clar ca pd-l-istii actioneaza la indemnele taticului Base asa ca de voie de nevoie va candida din nou cu siguranta.
  • 0 (0 voturi)    
    Interesant (Miercuri, 6 februarie 2008, 12:55)

    aurel [anonim]

    Blaga sau Berceanu? Amandoi sunt perfecti pentru celelalte partide pentru ca nu vor putea obtine voturiloe Bucurestenilor. Daca in 2005 Videanu a beneficiat de uriasul aport de simpatie fata de Basescu acum oamenii vor dori un primar si nu o unealta a cuiva, Eu la urez multa Bafta!!!!!!!!!!!!