Colonelul Paraschiv, cel care a coordonat intervenția brutală la protestul din 10 august, propus spre avansare „pentru înalt profesionalism, responsabilitate și devotament în exercitarea atribuțiilor de serviciu” (cursdeguvernare.ro)

de C.D.     HotNews.ro
Luni, 22 octombrie 2018, 16:33 Actualitate | Politic


Barbatul in alb din Piata Victoriei
Foto: Facebook - Nck Stavre
Colonelul Cătălin Paraschiv, cel care a coordonat intervenția brutală a Brigăzii Speciale a Jandarmeriei la protestul din 10 august, a fost propus de ministrul Carmen Dan spre avansare la gradul de general de brigadă, potrivit cursdeguvernare.ro

Propunerea a fost transmisă președinției pe 15 octombrie. În document, ministrul de Interne „își fundamentează propunerea pe faptul că ofițerul a dat dovadă de un înalt profesionalism, responsabilitate și devotament în exercitarea atribuțiilor de serviciu”.  

„Totodată, ministrul Afacerilor Interne a transmis că au fost efectuate verificările necesare, de securitate și de legalitate, și își asumă responsabilitatea privind integritatea morală și profesională a ofițerului propus”, mai menționează Administrația Prezidențială, în răspunsul oferit la întrebările cursdeguvernare.ro.


















1802 vizualizari

  • +8 (20 voturi)    
    parca vad ca blegul de ficus va semna .......... (Luni, 22 octombrie 2018, 16:35)

    mnicku [utilizator]

    ca primarul ...........

    ca altceva nu face de cca 3 ani
    • +1 (11 voturi)    
      Cu regret... (Luni, 22 octombrie 2018, 17:10)

      Ion B [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      ti-am dat "+".
      Foarte dezamagit de acest personaj.
      Unde'i capitanu' Base?!?
      • -2 (12 voturi)    
        si Base l-a inaintat in grad! (Luni, 22 octombrie 2018, 17:52)

        kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui Ion B

        si tot pentru reprimare de manifestatii!
      • +1 (11 voturi)    
        :)))) (Luni, 22 octombrie 2018, 18:16)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Ion B

        base-l avansa la 2 maini. Vezi enteresul national oprea, doh

        Vezi cum a reprimat protestele in 2012. Aceleasi marlanii si violente, poate chiar mai rau. Organele de represiune au fost tinute in brate de catre TOTI.
      • +5 (9 voturi)    
        Iohannis e singurul nemanelist din peisaj (Luni, 22 octombrie 2018, 18:18)

        Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui Ion B

        problema e ca romanilor le plac manelele.
        Si cocalarii vitezisti.
        • 0 (6 voturi)    
          manelistilor le plac vilele fara numar... (Luni, 22 octombrie 2018, 18:56)

          kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui Poiana lui Occam

          si vacantele exotice!
  • +19 (21 voturi)    
    hmm (Luni, 22 octombrie 2018, 16:36)

    dum_i [utilizator]

    definitia statului terorist.

    arabia saudita....veniiim!!!
    • +3 (5 voturi)    
      Fratia ticalosilor. Cu cat esti mai ticalos, (Luni, 22 octombrie 2018, 19:48)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      ceilalti ticalosi te ajuta sa promovezi mai repede si mai sus !!!!!!
  • +25 (27 voturi)    
    Astept si propunerea de trimitere in judecata... (Luni, 22 octombrie 2018, 16:39)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    E mai aproape de "calitatile" colonelului...
  • +16 (20 voturi)    
    aham (Luni, 22 octombrie 2018, 16:43)

    liviu_ [utilizator]

    deci avansam unul care e urmarit penal pentru interventie abuziva...

    bravos natiune...

    bine avand in vedere ca tara e condusa de un condamnat penal... presupun ca un dosar penal e motiv de mandrie in romanica!
  • +7 (9 voturi)    
    Insurgenta = terorism: (Luni, 22 octombrie 2018, 16:43)

    alibaba: 10 AUGUST 2018 MPSD [utilizator]

    Civilul (persoana fizica) "Cătălin Paraschiv, cel care a coordonat intervenția brutală a Brigăzii Speciale a Jandarmeriei la protestul din 10 august" se vrea general.

    Hint: acesta santajeaza pe cineva.
  • +14 (16 voturi)    
    la cati generali (Luni, 22 octombrie 2018, 16:45)

    mos ion roata [utilizator]

    de mare valoare avem (Abraham, mos Tagarta, Iordanescu,Nastase etc ) ce mai conteaza inca unu.
  • -9 (13 voturi)    
    Ma bucur sa aud ca statul are oameni devotati. (Luni, 22 octombrie 2018, 16:46)

    Lok [utilizator]

    Si ii premiaza. Dar cine a dat ordinul la Colo Para? Pe ala trebuie sa il luam la intrebari.
    • +7 (11 voturi)    
      tu esti pui de securist? (Luni, 22 octombrie 2018, 17:40)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      sau lingau, ca altfel nu-mi explic?
      • 0 (2 voturi)    
        Tu esti masa de manevra... (Miercuri, 24 octombrie 2018, 8:18)

        Lok [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

        Sau doar mai incet, du-te inapoi la Petronela.
    • +8 (10 voturi)    
      Da, in primul rand Dragnea, dar (Luni, 22 octombrie 2018, 17:48)

      aniod [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      pe acelasi nivel al vinovatiei: Carmen Dan, Dancila, Firea, si ceilalti. Cu nimic mai putin vinovati insa: Paraschivii si ultimii ciomagisti imbracati ca extraterestrii care au batut oamenii cu mainile ridicate in sus, care au gazat copiii, car au extras turisti din taxi pentru a-i insulta si bate. Sunt groazznici.
      • 0 (0 voturi)    
        Intr-un sistem cu ierarhie ordinele se respecta. (Miercuri, 24 octombrie 2018, 8:36)

        Lok [utilizator] i-a raspuns lui aniod

        Doar cei care dau ordine poarta resoponsabilitatea acestora. Asadar cei care au dat ordin la Colo Para sunt responsabili de ordinele primite de Colo Para. Si Colo Para este responsabil de ordinele date pe teren. Dar acesta a fost premiat, asadar ordinele date de el pe teren au fost acoperite de ordinele primite de mai sus. De unde putem trage ieftina concluzie ca de sus a venit ordinul la violenta. El este un simplu executant.
  • +13 (15 voturi)    
    Iată cum un regim totalitar îi răsplătește (Luni, 22 octombrie 2018, 17:32)

    Rescator [utilizator]

    pe torționari.Carmencita a executat rapid ordinul
    Dictatorului malefic,repetent și multiplu penal
    Liv Jong Unu.Sper că președintele nu va avansa un
    individ aflat in cercetare penală.Reținem insă cu
    imensă scarbă tupeul Carmencitei.
  • +4 (8 voturi)    
    Criminala Carmen Dan (Luni, 22 octombrie 2018, 17:45)

    aniod [utilizator]

    , care a dat ordin sa fie batuti si omorati oameni nevinovati, Isi va gasi pedeapsa. Tot acest popor a scapat side Ceausescu.
    • 0 (0 voturi)    
      Omorati? (Miercuri, 24 octombrie 2018, 8:42)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui aniod

      Au fost morti din cauza bataii?
  • +8 (10 voturi)    
    tortionarul de tip nou e propus la avansare (Luni, 22 octombrie 2018, 18:47)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    pai dupa 70 de ani de comunism, va mai mirati ca au fost condamnati doar doi tortionari ?
  • +6 (8 voturi)    
    Ca sa-si tina gura ! Maresal de TR ???? (Luni, 22 octombrie 2018, 19:16)

    Plagarus [utilizator]

    Inaintat in grad si trimis in lumea larga. !!!
  • +2 (2 voturi)    
    Acest ins nu a fost arestat nici acum? (Marţi, 23 octombrie 2018, 10:16)

    hic sunt leones [utilizator]

    Există induci temeinice că ar fi săvârșit o infracțiune osoasă, deci trebuie să aștepte în arest ancheta și pronunțarea sentinței.
    • 0 (0 voturi)    
      erată (Vineri, 26 octombrie 2018, 12:50)

      hic sunt leones [utilizator] i-a raspuns lui hic sunt leones

      indicii temeinice
      infracțiune odioasă