Nicolae Bacalbașa și-a spart nasul în timp ce făcea fotografii: Chit că s-a rupt, m-a protejat. Aveam 50% șanse ca accidentul să se încheie mortal

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 15 octombrie 2018, 19:32 Actualitate | Politic


Bacalbasa cu nasul spart
Foto: Captura video Mediafax
Deputatul PSD Nicolae Bacalbașa a venit luni la Parlament cu nasul bandajat, el suferind un accident la vechiul far de la Sulina, în timp ce făcea fotografii, scrie Mediafax. El a spus că nasul, chit că s-a rupt, l-a protejat și că șansele ca incidentul să fie mortal erau de 50%.

„Nu e o dispută politică nici în interiorul partidului, nici cu haștag rezist. Este un banal accident. După părerea mea, aveam cam 50% șanse să se încheie mortal”, a povestit Nicolae Bacalbașa pentru Mediafax.

El a precizat că s-a accidentat în timp ce făcea fotografii.

„În timp ce făceam poze la vechiul far din Sulina, Sulina fiind izolată de orice centru medical și cu acces numai pe apă, deplasându-mă - greșeală, desigur - cu aparatul fotografic la ochi, un metru jumate, nu mai mult, m-am împiedicat de un prag și m-am prăbușit cu toată greutatea mea, care e destul de mare, cu gâtul întins și cu mâinile fixate pe aparat. Deci am lovit cu fruntea cimentul. Noroc că nasul, care e o proeminență, chit că s-a rupt, m-a protejat”, a adăugat deputatul PSD.

În urma accidentului, Bacalbașa trebuie să își pună pivot la un dinte, iar nasul nu îi va mai fi „chiar artistic”.

El a povestit că a fost găsit de militari de la poliția de frontieră și dus la UPU.

„Viața e legată cu ață. Poți să mori uite așa”, a spus în încheiere Bacalbașa.


Citeste mai multe despre   

















2142 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    un betivan batran (Luni, 15 octombrie 2018, 19:46)

    Francisc 1 [utilizator]

    cu texte de stirile de la ora 5! asta ati votat stimabililor!
    • +7 (7 voturi)    
      Vreau si eu o audienta la Dragnea (Marţi, 16 octombrie 2018, 5:20)

      -PuieMSD- [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Sa-l vedeti ce isi va rupe picioarele, o mana si gatul.
  • +5 (5 voturi)    
    sunt dezamagit (Luni, 15 octombrie 2018, 20:27)

    torna_fratre [utilizator]

    daca aveai nasul mai mic faceai niste romani fericiti.
    si ma gandesc ca se manca bine la pomana..la cat a furat psd-ul avea de unde da.
  • +7 (7 voturi)    
    De ce nu a cazut banul pe cealalta parte ??? (Luni, 15 octombrie 2018, 20:48)

    cartofil [utilizator]

    Am fi avut un Parlament mai curat, mai putin mirositor...
  • +8 (8 voturi)    
    dex, bata-l vina... (Luni, 15 octombrie 2018, 20:55)

    mano74 [utilizator]

    Domnule Bacalbasa sansa = posibilitate de reușită, de succes; noroc. Deci cred ca sansele erau ale noastre, nu ale dvs. ;)
  • +3 (3 voturi)    
    pff.. (Luni, 15 octombrie 2018, 21:44)

    xht20 [utilizator]

    putea sa faca si el o descriere mai artistica, in genul celor care le facea cand nu era cu gloata de hoti pesedista.
  • +5 (5 voturi)    
    o poza face mai mult ca o mie de cuvinte (Luni, 15 octombrie 2018, 21:45)

    geoval [utilizator]

    cred ca sa vrei sa cazi in fata fara sa te sprijini in maini nu poti, decat daca ai mainile legate de corp... Ca s nu mai zic cam care-s pasii care se fac cand vrei s aparcurgi inca un metru ca sa faci o poza mai de aproape :))
    • 0 (0 voturi)    
      poti, (Marţi, 16 octombrie 2018, 16:52)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui geoval

      daca esti luat prin surprindere.
  • +5 (5 voturi)    
    Camera foto = dujmanul politicianului (Luni, 15 octombrie 2018, 21:54)

    Alovi [utilizator]

    Daca camera foto a supravietuit, putem spune ca e parte din #rezist?!
    • +3 (3 voturi)    
      pardon mai sus, *dusmanul (Luni, 15 octombrie 2018, 23:21)

      Alovi [utilizator] i-a raspuns lui Alovi

      Bacalbasa la pozat caPSD la referendum: doresti sa ai o imagine de ansamblu cat mai buna cat dar te impiedici de prag.
  • +4 (4 voturi)    
    doamne ajuta! (Luni, 15 octombrie 2018, 22:20)

    levierul [utilizator]

    Babaiatule, karma nu bate fizic decat daca da pe afara.
    Nici nu vreau sa ma gandesc ce e prin familia ta.
  • -1 (3 voturi)    
    era simpatic pe vremuri (Luni, 15 octombrie 2018, 22:26)

    natbl73 [utilizator]

    cand facea bashkalie de altii
    acum face de el
    dar stie ca a intrat in "politica"?
    ca aici nu mai e bashkalie....
  • +3 (3 voturi)    
    pagubă-n ciuperci (Marţi, 16 octombrie 2018, 8:05)

    nahir [utilizator]

    un nesimțit mai puțin pe Pământ.
  • 0 (0 voturi)    
    a (Marţi, 16 octombrie 2018, 14:02)

    adrian67 [utilizator]

    Poate data viitoare. Iti dorim succes.