Manda, șeful comisiei SRI: Am votat pentru că nu vreau să-mi pun problema la nuntă dacă voi fi socru mare sau socru mic  

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 12:05 Actualitate | Politic


Claudiu Manda
Foto: Agerpres
Senatorul PSD, Claudiu Manda, șeful Comisiei de Control SRI, a declarat, sâmbătă, că a votat la referendum pentru că nu vrea să își pună problema, la nuntă, dacă va fi socru mare sau socru mic, potrivit Mediafax.

Senatorul PSD, Claudiu Manda, a spune că votul său a fost pentru ca inițiativa cetățenească să fie validată.

„Votul meu a fost pentru validarea celor peste 3 milioane de semnături. Am votat cu speranţa că şi eu şi alţi români vom veni astăzi (sâmbătă – n.r.) la vot şi că se va valida referendumul. Am votat pentru că nu vreau să-mi pun problema la nuntă dacă voi fi socru mare sau socru mic”, a spus Claudiu Manda.

Claudiu Manda, șeful Comisiei de Control SRI și senator PSD a votat, sâmbătă, la Școala nr. 12 din Craiova.

















2271 vizualizari

  • +22 (22 voturi)    
    ai votat cu un singur motiv! (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 12:09)

    cristi_an [utilizator]

    sa aveti "dreptul" sa modificati voi cum vreti legile in continuare! ..restul e GARGARA pesedista..sau apa de canal.
    STAM ACASA!
    • +3 (5 voturi)    
      Dansul va fiintodeauna Socrul de la Shatra (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 18:45)

      -PuieMSD- [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      Indiferent de ce se crede.
      Cu o inculta la guvern, doi gainari la parlament si un garoi la SRI, viitor mandru tara noastra are.
  • +15 (19 voturi)    
    hmmm.... (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 12:13)

    natbl73 [utilizator]

    deci nu are incredere intr-o discutie, fata in fata, tata-fiu
  • +13 (15 voturi)    
    mai bine ti ai pune (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 12:15)

    coloneze [utilizator]

    pune problema daca esti in libertate atunci
  • +10 (14 voturi)    
    Lol, deci își pune problema ca copilul lui e homo (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 12:17)

    Alui [utilizator]

    Bănuiesc ca asta e o chestie intimă pentru copilul lui. Dacă e într-adevăr homo și taică-său nu accepta asta, probabil ca dl. Mandă nu va participa oricum la o eventuala nunta! Doar sa nu se răzgândească mai târziu și sa accepte orientarea copilului sau și sa regrete ca a votat cu mâna lui împotriva copilului lui!
  • +9 (11 voturi)    
    . (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 12:17)

    Toate nickname-urile erau luate [utilizator]

    Deci a votat pentru ca viitoarea progenitură să iasă sigur băiat? Sau fată? Sau poate ăsta s-a reprodus deja?

    ???????????
  • +11 (11 voturi)    
    Amice, ești ... (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 12:20)

    _Un stelist_ [utilizator]

    Dacă fi’tu (bănuiesc că ai băiat de’ți pui problema asta) e gay îl obligi să se căsătorească cu o femeie?
    • -14 (16 voturi)    
      A ajuns PSD-ul să dovedească bun simț (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 13:29)

      Harald [utilizator] i-a raspuns lui _Un stelist_

      fiindcă restul lumii ”civilizate” are alte preocupări.
      • 0 (0 voturi)    
        mda, ca să vezi, (Duminică, 7 octombrie 2018, 13:33)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Harald

        de parcă votul amantului holguței îi face copii heterosexuali.
        Ai cuvântat de mai bine tăceai.
  • +15 (15 voturi)    
    Asta (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 12:21)

    mitg [utilizator]

    Nu-i iubitul lui mulguta? Deja sunt Primul Cuplu Pe Invers al tarii!
  • +12 (12 voturi)    
    vot (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 12:33)

    guuuu [utilizator]

    ai votat ca sa nu poti fi socru, am inteles..
  • +10 (10 voturi)    
    aport (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 12:44)

    CIP03 [utilizator]

    toata viata ta vei fi mic
    acum esti pe pozitia aia ca executant
  • +15 (15 voturi)    
    Ce idiot. (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 12:45)

    Alius [utilizator]

    Poate sa aiba baiatul homosexual, iar asta nu va schimba cu nimic situatia lui Manda ca parinte. Iar baiatul se poate casatori in alta tara, unde legea nu interzice casatoriile intre homosexuali si .. va ajunge la aceeasi dilema.
  • +18 (18 voturi)    
    Ciudat (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 12:54)

    ipolitic [utilizator]

    eu la nunta mea am fost mirele. Dar poate Manda are alte obiceiuri
  • +14 (16 voturi)    
    WTF!?! (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 12:55)

    if0014 [utilizator]

    Inteleg ca copiii lui Manda sunt homosexuali, daca isi omul isi pune astfel de intrebari?

    Sau e pur si simplu atat de prost incat nu-si da seama ce vorbeste?
  • +15 (15 voturi)    
    Stai calm. Nu vei fi socru mare (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 12:56)

    Pasarea_PuieMontix [utilizator]

    Cel mult un prost mic. Iar dc ti trebuie constitutia ca sa afli ce sau cine esti, candidaezi la titlul de miss idiot universe.
    BTW relatia cu Molgutza e traditionala sau iti trebuie comisie parlamentara sa raspunda pt tine la intrebare?
  • +4 (4 voturi)    
    eee... pai daca stie el PRECIS (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 15:17)

    Codruta N [utilizator]

    ... ca fiu-sau e homosexual... ;)
  • +5 (5 voturi)    
    Pai n-are cum sa fie socru mare sau mic! (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 15:23)

    Codruta N [utilizator]

    Poate sa fie cel mult soacra!
    Pentru ca in "familia" aia, nu el e barbatul! :P
  • +4 (4 voturi)    
    Lui Manda îi trebuie o lege, (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 15:26)

    asavreau [utilizator]

    Ca să-și crească și educa copii!
  • +5 (5 voturi)    
    Si ce-o sa faci (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 16:01)

    paonipao [utilizator]

    Daca afli ca fiul tau a devenit fiica ta si invers...?!
    O sa-l/s-o dazmostenesti?
    O sa renunti sa le mai fii parinte?
    Bolsevic ne-no-ro-cit!
  • +7 (7 voturi)    
    Ia uitati-va la asta, baieti (Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 16:13)

    fat.cat [utilizator]

    Asa arata un idiot cu morga. Atentie, PLM, concurenta e din ce in ce mai serioasa, mestere, nici macar pozitia de intaiul tantalau al tarii nu mai e stabila in ziua de azi.
  • +2 (2 voturi)    
    sa mori tu?! (Duminică, 7 octombrie 2018, 10:07)

    liviu_ [utilizator]

    prostiu asta realizeaza ca nu spune nimic de parteneriatul civil... deci inca poate sa fie socru mare sau socru mic :P
    also... nu interzice nimanui sa fie homosexual...