Oprea anunță că UNPR participă la alegerile europarlamentare 

de DG     HotNews.ro
Sâmbătă, 29 septembrie 2018, 16:58 Actualitate | Politic


Gabriel Oprea
Foto: Captura Antena 3
UNPR va participa la alegerile europarlamentare de anul viitor, a anunţat sâmbătă Gabriel Oprea, preşedinte fondator al formaţiunii, relatează Agerpres. 

El a declarat, într-o conferinţă de presă susţinută la Iaşi, la finalul şedinţei Comitetului Executiv Naţional al partidului, că "de principiu" UNPR va merge singur în alegeri, însă nu exclude nici posibilitatea unei alianţe.  

"Vom participa la europarlamentare. Sperăm într-un rezultat bun. Vom pune umărul la prezidenţiale pentru un preşedinte care este cel mai bun pentru România, iar la alegerile din 2020 să facem o figură bună la locale şi să intrăm din nou în Parlamentul României", a afirmat Oprea.  

El a subliniat necesitatea finalizării litigiului dintre UNPR şi Partidul Mişcarea Populară, dar şi demararea unor acţiuni pentru readucerea în partid a foştilor membri. 

"Trebuie să ne rezolvăm problema juridică cu PMP. Noi sperăm pe cale amiabilă. Dacă nu... legea şi o sentinţă ne va da dreptate, fiindcă chiar avem dreptate. (...) Este nevoie să ne aducem înapoi membrii de partid, am avut sute de mii de membri de partid, să îi convingem să revină înapoi la UNPR, să revină şi să vină la noi foarte mulţi patrioţi români, oameni de valoare, aşteptăm militarii în rezervă, poliţişti, jandarmi, pompieri pentru care ne-am bătut şi ne batem pentru drepturile lor, iar cei activi să ne urmărească proiectele şi să ne voteze", a adăugat Oprea.

















1267 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    Fmm de jegos (Sâmbătă, 29 septembrie 2018, 17:15)

    Captain Obvious [utilizator]

    Nicio urma de remușcare?!
    • +10 (10 voturi)    
      haha (Sâmbătă, 29 septembrie 2018, 19:14)

      jeanvaljeanro [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      Te astepti de la o nulitate care servea la mese si care a ajuns mare conducator de doctorat la vreo remuscare? Mai sunt multi naivi in tara asta?
  • +9 (9 voturi)    
    miscare (Sâmbătă, 29 septembrie 2018, 19:05)

    anion [utilizator]

    Sa ma anuntati daca il luati pe cretinasul Nicolicea. Aici parca-i era frica, la PSD este balaur.
  • +6 (6 voturi)    
    romanilor nu le pasa ca asta a omorat un om (Sâmbătă, 29 septembrie 2018, 20:11)

    qwerasdf [utilizator]

    si ca a ciuruit bugetul public... avem ce meritam, iar daca noi astialalti sunt minoritari, atunci e cazul sa punem traista la spinare si sa plecam care-incotro!
    • +2 (2 voturi)    
      Dacă cel mai mare partid de hoți (Duminică, 30 septembrie 2018, 10:09)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Adică PSD, este condus de un penal, de ce acest partid să nu fie condus de un criminal, deși necondamnat?
      O să facă alianță și o să câștige și destule voturi pentru a intra în parlament - așa și ALDE a intrat, că altfel nu avea șanse....
  • +2 (4 voturi)    
    Foarte bine! (Sâmbătă, 29 septembrie 2018, 20:56)

    ber [utilizator]

    sa participe, ca sa mai ia din voturile psdului. Ca prgul oricum nu-l trec!
  • +3 (3 voturi)    
    Acum e rândul... (Sâmbătă, 29 septembrie 2018, 21:36)

    Kwisatz Haderach [utilizator]

    ... generalului Izmană să-l reevalueze pe Băsescu :P
  • +5 (5 voturi)    
    Structura UNPR facuta transparenta. (Sâmbătă, 29 septembrie 2018, 23:53)

    Isobar [utilizator]

    " Este nevoie să ne aducem înapoi membrii de partid, am avut sute de mii de membri de partid, să îi convingem să revină înapoi la UNPR, să revină şi să vină la noi foarte mulţi patrioţi români, oameni de valoare, aşteptăm militarii în rezervă, poliţişti, jandarmi, pompieri pentru care ne-am bătut şi ne batem pentru drepturile lor, iar cei activi să ne urmărească proiectele şi să ne voteze"
    Cateva lamuriri:
    Cand a avut acest partid sute de mii de membrii ?
    In ce tara a Uniuni Europene exista un partid al militarii în rezervă, poliţiştilor, jandarmilor, pompieriilor ?
    Dupa acest model s-ar putea ca pana im 2020 sa avem numai partide care reprezinta interese de grup.
    UNPR o aripa a "Statului Paralel" doreste sa ne reprezinte si in Parlamentul European ?
  • +3 (3 voturi)    
    UNPR!Oprea! (Duminică, 30 septembrie 2018, 9:45)

    asavreau [utilizator]

    Ăsta-i partid?Și cum îi spune partidului,Oprea sau UNPR?A mai fost un partid pe persoană fizică pe care l-a cumpărat Becali și a avut Oana lui Lis bani de schoping!Chestia cu participarea la alegeri este așa de PR,să-i dea o valoare.Hai,cine cumpără un partid?Ce mai terfelesc unii România și se dau politicieni și noi suntem proști și-i votăm ca să poată da legi în favoarea infractorilor.Stat de drept pe dracu!Stat de ciomăgari,na-ți văzut ce-ți dau în cap dacă încerci să le reproșezi ceva?