Țuțuianu cere Parchetului să verifice sursele de finanțare #Rezist și dacă membrii mișcării „se fac vinovați de consum și eventual trafic de droguri”

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 24 septembrie 2018, 11:51 Actualitate | Politic


Adrian Tutuianu
Foto: Facebook
​ Adrian Țuțuianu, vicepreședinte PSD, a declarat luni, înainte de ședința Biroului Permanent Național al PSD, că este nevoie de verificarea surselor de finanțare ale mișcării #rezist și dacă se pune problema consumului sau traficului de droguri printre membrii organizației. 

"Atacul fără precedent pe care l-au avut unele persoane asupra președintelui CCR. Într-un stat de drept, președintele CCR trebuie să se bucure de protecția statului. Asemenea atacuri la adresa unui demnitar sunt inacceptabile. Procurorul General al României avea obligația să reacționeze la fel de prompt precum au fost alte situații care i-au fost mai convenabile", a declarat vicepreședintele PSD și fost ministru al Apărării, Adrian Țuțuianu. 

Totodată, acesta spune că e nevoie de verificarea modului în care este finanțată mișcarea #rezist. "Parchetul General să verifice sursele de finanțare ale mișcării #rezist, că Parchetul General și DIICOT să analizeze în ce măsură acești membri ai acestei mișcări se fac vinovați de consum și eventual trafic de droguri", a mai spus Țuțuianu.  

Un filmuleț postat pe Facebook îi arată pe câțiva protestatari #rezist, printre care Cristian Dide și Marian "Ceaușescu", apostrofându-l pe Valer Dorneanu, președintele CCR. Protestatarii spun că l-au întâlnit pe Dorneanu pe bulevardul Unirii și au mers cu el până acasă. Incidentul a avut loc la doar câteva ore după ce Cristian Dide a proiectat, sâmbătă seară, cu un laser, mesajul „Jos PSD” pe Palatul Parlamentului, chiar în timp ce pe această clădire rulau proiecții din cadrul festivalului internațional iMapp, organizat de Primăria Capitalei. (Sursa: Mediafax)

















2749 vizualizari

  • +40 (44 voturi)    
    Droguri la PNT (Luni, 24 septembrie 2018, 11:57)

    xolv [utilizator]

    varianta 2018 pentru acelasi popor de splati pe creier.
    • +36 (38 voturi)    
      Doamne...... (Luni, 24 septembrie 2018, 12:19)

      polonyca [utilizator] i-a raspuns lui xolv

      Am pierdut 30 de ani din viata .....deageaba !!:)
    • +7 (7 voturi)    
      "Comunicarea" boantă a " dezidentulu' " (Luni, 24 septembrie 2018, 14:11)

      contributor.bis [utilizator] i-a raspuns lui xolv

      Cuvântul "demnitar" vine de la "demnitate", adică forma de exprimare a moralităţii.
      "Peședintele CCR trebuie să se bucure de protecția statului", zice " dezidentu' ". Suntem de accord, cred, cu toţii.
      Dar si poporul român trebuie să se bucure de protecția aceluiasi stat, acesta fiind reprezentat, printre alţii, şi de preşedintele CCR.
      Dar cum există un net şi evident dezechilibru la nivelul moralei cleptocraţiei dâmboviţene susţinută şi de " demnitaru' " în chestiune, atunci discursul tovarăsului Ţuţuianu reprezintă "decât" aceeaşi "limbă de lemn" a tăticilor lor comunişti.
      De ce nu cere Ţuţuianu investigarea lumii minunate a beizadelelor neo-comuniste în care se petrec tot felul de nefăcute, de la obţinerea unor posturi nemeritate prin Eldorado-ul administraţiei-mame a imposturii moştenite, până la avuţiilor furate şi ascunse în offshore-urile obscure ale lumii ăsteia, de la porcăriile "porcarilor" şefi ai României familiei Daddy, până la aroganţa prostiei propriei fice, nici pe departe un model al patriotismului cabotin ce este cerut celor "de jos".
      Cine mai vrea ca în anul 20-18 să fie condus de tractorişti, de jurişti cărora li s-a stricat balanţa, de repetenţi rataţi si "pierduţi" prin Consiliile Regionale, de rectori agramaţi, de "agricultori" ai furtului organizat, de minerii distrugerii organizate a ţării, de lefegii bătăuşi ai "statului Dragnea", de toţi cei ce izgonesc copii ţării către mai buna vitregie a străinătăţii.
      Ţuţuianu şi ai lui chiar nu-şi dau seama că, prin prostia lor partizană, ne îndreaptă către noi revolte care s-ar putea să nu mai poată să fie controlate ?
  • +36 (42 voturi)    
    Numai atat? (Luni, 24 septembrie 2018, 12:03)

    Martinezu [utilizator]

    Dar sex fac membrii acestei miscari? Constituiti o comisie de control in acest sens! Astept verificari amanuntite.
    • +10 (10 voturi)    
      Totodata propun (Luni, 24 septembrie 2018, 12:55)

      aladdin [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      sa se verifice daca se confirma consumul si traficul de prostie printre membrii psd.
    • +7 (7 voturi)    
      Sa ceara si verificarea (Luni, 24 septembrie 2018, 13:29)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      daca la CCR se consuma alcool in timpul serviciului.Se aude ca au cedat nervos judecatorii de acolo dupa cate au facut si ca au ajuns sa consume alcool.
  • +36 (40 voturi)    
    Mineriada continua (Luni, 24 septembrie 2018, 12:03)

    clint [utilizator]

    "In sediul PNT s-au gasit masini de tiparit bani si droguri", spunea un miner care a descins acolo in iunie 90 ca sa ne scape de "golani".

    De atunci am "evoulat": minerul nu mai e miner, ci vicepresedinte al celui mai tare partid din tare, intelectul ramanand la nivel de tarnacop.

    Hai ca suntem bine !
    • +7 (7 voturi)    
      Te rog citeaza corect! (Luni, 24 septembrie 2018, 12:27)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui clint

      Nu era vorba de un miner oarecare, putea sa zica orice, ci de declaratia prezentata la TVR, pe atunci UNICA televiziune din Romania, deci un fel de declaratie oficiala!

      Si spunea ca la sediile partidelor istorice s-au gasit "Arme, droguri si bani falsi de tip legionar"!!!
  • +24 (28 voturi)    
    De ce? (Luni, 24 septembrie 2018, 12:04)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    Li s-au terminat rezervele si nu mai stiu de unde sa cumpere?
  • +25 (29 voturi)    
    Mineriada reloaded (a nu stiu cata oara) (Luni, 24 septembrie 2018, 12:04)

    Vinceroy [utilizator]

    "...am gasit la PENETZEU... aaa... droguri! da! ...aaa ... dolari... falsi! aaa... masina de tiparit bani... masina de scris.... ELECTRICA!"
  • +22 (26 voturi)    
    Alt Komisar al poporului (Luni, 24 septembrie 2018, 12:05)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Adică o târâtură pesedista, hot si complice la distrugerea tarii. Va ajunge unde ii este locul - LA PUCARIE, ca orice otreapa neo-comunista
  • +24 (28 voturi)    
    tutianau este vinovat de (Luni, 24 septembrie 2018, 12:08)

    loveparade [utilizator]

    port ilegal de creier
    • +5 (5 voturi)    
      Mai degraba lipsa lui... (Luni, 24 septembrie 2018, 12:43)

      Io1234 [utilizator] i-a raspuns lui loveparade

      ... e ilegal sa fii atat de prost cand esti parlamentar
  • +27 (31 voturi)    
    Hahaha (Luni, 24 septembrie 2018, 12:09)

    Captain Obvious [utilizator]

    Sluga s-a cumințit. Trebuie să își arate atașamentul altfel pierde scaunul
  • +21 (27 voturi)    
    istoria se repeta (Luni, 24 septembrie 2018, 12:09)

    NuSuportProstii [utilizator]

    cand ati trimis minerii sa devasteze sediile partidelor istorice cu acealasi disc zgaraiat ati spalat creierele populatiei. au gasit minerii acolo droguri, arme si nu mai retin bine ce altceva. conserve comuniste expirate sunteti si v-a cam sunat ceasul. va trebui sa construim zgaraienori sa va priponim pe toti ca sunteti multi ai dreacu.
  • +25 (29 voturi)    
    Atentie! (Luni, 24 septembrie 2018, 12:10)

    human_nature [utilizator]

    S-ar putea sa aiba si masini de scris la sediu! Si dolari!!! Dolari, dom'le, dolari!
  • +23 (27 voturi)    
    Vezi ca un miner in 1990 a gasit (Luni, 24 septembrie 2018, 12:10)

    Frank777 [utilizator]

    Miner: Am găsit la PNŢ-eu droguri, armament, muniţie, maşină de scris automată... Tipărit bani la PNL...
  • +25 (27 voturi)    
    A uitat de impriumante (Luni, 24 septembrie 2018, 12:17)

    Teo3000 [utilizator]

    Boss, zi-le de imprimantele alea color la care se fac bani falsi, dolari si euroi...
  • +20 (22 voturi)    
    Să cerceteze parchetul (Luni, 24 septembrie 2018, 12:19)

    SKBjull [utilizator]

    Și dacă nu cumva cu dolarii falși tipăriți la mașina de scris nu sunt plătite partide de sex cu homosexuali, sigur asta se întâmplă, uite cum nu respectă familia tradițională drogații ăștia de la #rezist
  • +6 (6 voturi)    
    Sigur ca da! (Luni, 24 septembrie 2018, 12:25)

    CetateanulRoman [utilizator]

    Si asta era din reformatorii psd-ului! Fica-sa tuna impotriva multinationalelor… Retarzi ajunsi .Nu mai scapam de "adevaratii reprezentanti ai poporului"... ai lor, dintre ei ...pentru ei...
  • +6 (6 voturi)    
    :)) (Luni, 24 septembrie 2018, 12:32)

    I [utilizator]

    a vorbit cu Putin si i-a dat cateva idei? asta faceau si rusii nu demult.
  • +6 (6 voturi)    
    . (Luni, 24 septembrie 2018, 12:35)

    Ingwar [utilizator]

    dupa cum stiu nimeni nu are documente ca este parte din #rezist #rezist nu are centru si nici nu da carnete(documente) cu stampila #rezist. e ca si cum sa zici sa amendezi pe toti iubitorii de masini electrice sau toti fanii de telefoane cu sistemul de operare Android. mai pe scurt o timpenie mai mare ca autorul ei
  • +3 (3 voturi)    
    . (Luni, 24 septembrie 2018, 12:38)

    Ingwar [utilizator]

    despetul asta Țuțuianu tre sa stie ca daca cineva consuma droguri atunci legea se aplica indiferent daca persoana este din PSD, ALDE(ceea ce se demonstreaza cu carnetul de partid) sau persoana zice ca simpatizeaza #rezist, legile sunt unele pentru toti. mai rau de deputati ca ei au imunitate parlamentara si se pot droga in sir,
  • +4 (4 voturi)    
    . (Luni, 24 septembrie 2018, 12:39)

    Ingwar [utilizator]

    avem nevoe de legea "fara penali la guvernare" si legea "fara drogati in parlament", sa se faca controale regulate ca vad ca unii se drogheaza de dimineata si bat cimpii toata ziua pe banii nostrii
  • +6 (6 voturi)    
    Tzurtzuri psdiste (Luni, 24 septembrie 2018, 13:04)

    Plagarus [utilizator]

    ++++ sa se cerceteza daca nu au fos abonatii la banii publici,in detrimentul psdistilor.
  • +5 (5 voturi)    
    Din pacate!! (Luni, 24 septembrie 2018, 13:19)

    ABBV [utilizator]

    PSD in momentul de fata are prea multe maimute, oameni normali au plecat din tara , iar care au mai ramas sunt putini. Tov din articol tot o maimuta, pupa partea dorsala a stapanului. Tovarase dupa referendum o sa fie ilegal sa iti pui pupatoarea pe partea dorsala a stapanului tau. Nasol pt tine!
  • +4 (4 voturi)    
    Mai draga, zu-zu shu-shu-iene, (Luni, 24 septembrie 2018, 13:30)

    Habermas [utilizator]

    tu stii she iaste asheaea o miscare?! Incearca aici:
    DEX: https://dexonline.ro/definitie/miscare
    Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Social_movement

    Zum Beispiel,
    der Zug ist in Bewegung;
    Eine soziale Bewegung hat keinen Führer.
    Dein Zug geht nirgendwohin. Der Zug nach Nirgendwo.

    Trenul este în mișcare.
    O mișcare socială nu are lider.
    Trenul tau nu merge nicăieri. Trenul spre nicăieri.

    E.g.,
    The train is in movement;
    A social movement has no leader.
    Your train goes nowhere. The train to nowhere.
  • -10 (12 voturi)    
    Intr-o tara normala toti derbedeii care l-au (Luni, 24 septembrie 2018, 13:55)

    xrogo [utilizator]

    apostrofat si presat pe presdintele CCR ar fi fost luati pe sus, audiati si amendati de catre fortele de ordine, la noi vad ca acesti derbedei fac legile!
    • +7 (9 voturi)    
      Intr-o tara normala (Luni, 24 septembrie 2018, 14:24)

      Vinceroy [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Presedintele (un titlu pe care nu-l merita, in mod clar) CCR si orice alt "demnitar" sunt constienti ca sunt in sluja poporului, nu deasupra lor si ca este un privilegiu pentru ei sa poata sluji poporul, nu sa se comporte ca niste stapani de sclavi si sa fie mai presus de "popor". Asta e diferenta, cand nu vor mai exista niciun fel de privilegii pentru orice functie publica si niciun fel de imunitate, atunci aceste functii nu vor mai prezenta interes pentru toate gruparile de crima organizata si pentru toate scursurile societatii, iar in ele vor putea ajunge (evident, cu un strop de meritocratie adevarata) oameni competenti, care isi inteleg rolul si responsabilitatea si care vor putea sa lucreze intr-adevar in interesul poporului si al tarii, nu impotriva acestora...
    • +3 (3 voturi)    
      Nu doar atât (Luni, 24 septembrie 2018, 17:14)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      O tara normala nu ar admite ca un kgb-ist, fosrt colabortor al CRIMINALULUI Iliescu sa ajunga sluga Ciumei Rosii ca presedinte al CCR.

      PArchetul TREBUIE sa verifice mai intâi averile TUTUROR hotiloR din psd, alde si udmr. Eu #rezUst fara sa fur sau sa fiu complice cu toate haimanalele din gruparea infractionala din care face parte si aceasta târâtura de Tutuianu,
    • +1 (1 vot)    
      intr-o tara normala (Marţi, 25 septembrie 2018, 9:28)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      postacii ar avea suficienta minte sa nu fie postaci
      presedintele ccr nu ar fi sluga hotilor
      hotii nu ar conduce tara
      hotii nu ar face legile justitiei
      etc etc etc
  • +6 (6 voturi)    
    nțț, nțț, nțț (Luni, 24 septembrie 2018, 14:51)

    MG [utilizator]

    "ce ți-e scris, în frunte ți-e pus"
    (buletin, în cazul nostru)
    A ajuns țiitorul lui Dracnea; îi cântă melodiile (subiectele preferate)
  • +2 (2 voturi)    
    omul merita apreciat (Luni, 24 septembrie 2018, 20:10)

    natbl73 [utilizator]

    Nu cred ca e usor sa simulezi ca est retardat

    Iar noi, toti ceilalti, trebuie sa constientizam faptul ca acum cateva zile asta il contesta pe dracnea
  • +1 (1 vot)    
    un control psihiatru pentru nenea asta (Luni, 24 septembrie 2018, 21:22)

    sorin27 [utilizator]

    si socuri electrice.
  • +1 (1 vot)    
    Cerere (Marţi, 25 septembrie 2018, 1:56)

    ber [utilizator]

    Sa se verifice sursele de finantare ale psd si consumul de alcool.
  • +1 (1 vot)    
    auzi (Marţi, 25 septembrie 2018, 9:27)

    liviu_ [utilizator]

    da finantarea banilor de campanie ai psd si averile psd cand?!