Gorghiu: PSD se va scufunda împreună cu Dragnea, au ratat acum încă o șansă de a mai schimba ceva

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 22 septembrie 2018, 13:33 Actualitate | Politic


Alina Gorghiu
Foto: Agerpres
Senatorul PNL, Alina Gorghiu, a declarat sâmbătă, după Comitetul Executiv Național al PSD, că partidul condus de Liviu Dragnea „se va scufunda” împreună cu liderul acestuia și vineri social-democrații au ratat încă o șansă de a mai schimba ceva, transmite Mediafax.

„Urmările zilei de ieri: războiul civil din PSD va continua, alternativă la toxicitatea lui Liviu Dragnea e clar că nu există, guvernarea este și rămâne blocată, majoritatea parlamentară nu cred că mai există. Pericolul e la orizont: o criză economică și bugetară a țării. (..) Rămân la o părere mai veche: PSD se va scufunda împreună cu Dragnea, au ratat acum încă o șansă de a mai schimba ceva. Până atunci, acest partid trebuie să fie izolat. Nu mai poate rămâne la guvernare și sper să nu mai gireze nimeni măcelul intern de acolo, mai ales după butaforia de ieri seară. După ce nu vor mai putea face rău țării, vor putea să își aleagă un lider dintre Dăncilă și Dragnea, că alte idei văd că nu au”, a scris senatorul PNL, Alina Gorghiu, pe Facebook.

Senatorul liberal a susținut că "este de neiertat" faptul că că 40-50 de lideri social-democrați l-au sprijinit în ședința de ieri pe președintele PSD Liviu Dragnea.

„Despre ședința propriu – zisă ce să mai spun? Am urmărit ce a scris presa. Înțeleg că au ajuns la chestiunea amnistiei și grațierii înainte să ajungă la discuția despre demisia lui Dragnea. Probabil au început cu chestiunile care li se păreau mai importante. Asta spune multe despre ceea ce este în mintea PSD. Este de neiertat că am văzut 40 sau 50 de lideri ai PSD care au dat sprijin politic taberei despre care știu toți că va pune în pericol traseul european și euro – atlantic al țării. Au dat sprijin liderului care le-a promis continuarea luptei împotriva justiției, amnistie și grațiere, deși știu foarte bine că asta poate să scoată România din rândul țărilor civilizate. Inacceptabil !!! Și au dat sprijin celor care poartă răspunderea politică pentru ceea ce a fost la 10 august, în condițiile în care tocmai ieri se aflase că represiunea din Piața Victoriei s-a făcut cu acte false”, a adăugat Alina Gorghiu.

















938 vizualizari

  • +7 (11 voturi)    
    Penele si P$D/Aceeasi Mizerie (Sâmbătă, 22 septembrie 2018, 13:59)

    un domn [utilizator]

    Sa Dea Domnul sa va Scufundatzi Simultan!
    U$Lamul a Trimis Romania in Evul Mediu!
  • +5 (9 voturi)    
    Deocamdată moare PNL-ul cu voi de gât (Sâmbătă, 22 septembrie 2018, 14:00)

    Lovercraft [utilizator]

    PSD-ul e problema ta, tanti? Distrugeți un partid istoric, îl faceți praf, iar voi tot cu Dragnea aveți treabă. Care e oferta voastră pentru țară? „Să plece Dragnea ca să venim noi”? Bine, tanti, continuați așa și Dragnea va conduce România încă vreo 20 de ani.
    • +5 (9 voturi)    
      Sunt Fratzi de Cruce penele si P$D (Sâmbătă, 22 septembrie 2018, 14:55)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      In Fratzia U$Lamului
  • +8 (10 voturi)    
    asa cum s-a scufundat PNL? (Sâmbătă, 22 septembrie 2018, 14:05)

    qwerasdf [utilizator]

    mai tineti minte cand in lupta pt primaria mun. Bucuresti, ati afirmat ca daca PNL va pierde primaria va fi numai din cauza USR-ului? Patetic!

    Dar va mai amintiti cand ati blat cu PSD si ati facut acea alianta hidoasa - USL? Scandalos si penibil!

    PNL e un partid impotent si patetic care continua sa se afunde in penibil. Deocamdata doar gura e de ei. Nimic concret in faptele lor.
  • +2 (4 voturi)    
    Nu le este (Sâmbătă, 22 septembrie 2018, 14:39)

    mopsu [utilizator]

    rusine , de parca ar fi mandri cu blaga, norica, oltean, orban, timpul trece si uitam hotiile pnl.Mai tinem minte cum fura buldogul bani din vami? Sumele erau mici in raport cu hotiile lui nastase, udrea, valcov, lista este interminabila, dar e normal sa-l alegem pe blaga europarlamentar ?
    • +3 (5 voturi)    
      PNL (Sâmbătă, 22 septembrie 2018, 15:31)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui mopsu

      PNL = USL plus mafia portocalie. Ar face din nou gasca cu psd ca sa fure cum au mai facut.
  • +3 (5 voturi)    
    Las-o ca măcăie (Sâmbătă, 22 septembrie 2018, 15:30)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Când erați la ciolan cu ei in USL, nu spuneaia sa. Nici când faceai lobby pentru Vlasov si grupul de penali de la Iasi (unde ti-ai luat si un doctorat nemeritat cu „marele” jurist Toader, un derbedeu carierist care pe atunci il pupa in d*s pe Fenechuiusi gasca voastra de hoti „liberali”)
  • +4 (6 voturi)    
    !!! (Sâmbătă, 22 septembrie 2018, 15:53)

    nlln [utilizator]

    D-na Gorghiu...aveti probleme mai importante decat sa plangeti de mila psd-ului.
    Foarte bine ca au ratat sansa de a schimba ceva..poate nu mai castiga alte alegeri.

    Cate sanse a ratat pnl-ul de a schimba ceva?
    Foarte multe.

    Vin alegerile europarlamentare.Rabdare si vom afla.
  • +2 (4 voturi)    
    Ha, ha... (Sâmbătă, 22 septembrie 2018, 16:19)

    Sthelian [utilizator]

    Doamna Gheorghiu, stiti de ce moare cainele?
    De drum lung...
    Nu mai are PNL cu cine sa faca blat la alegeri?