Rădulescu o acuză pe Firea: Vinovata principală, această Peron a României / "Niște colegi și colege, ajunși în funcții numai și numai datorită lui Liviu Dragnea, pentru că nu îi recomandă studiile, nici caracterul..."

de I.B.     HotNews.ro
Joi, 20 septembrie 2018, 22:58 Actualitate | Politic


Catalin Radulescu, deputat PSD
Foto: Agerpres
Deputatul PSD Cătălin Rădulescu i-a criticat, joi, într-o postare pe Facebook care conține greșeli gramaticale, pe ”puciștii” din partid, ajunși în funcții numai datorită lui Liviu Dragnea, afirmând că vinovata principală pentru situația din partid este Gabriela Firea, ”această Peron a României”, potrivit Mediafax.

”Da, e o vinovată principală, care a crezut că făcând show-uri la tv devine vedeta partidului și a națiunii, această Peron a României. Am fost, prieten cu unii dintre voi, am crezut că luptăm toți împotriva abuzurilor la care am fost supuși ani de zile, am crezut că mergem împreună până la capăt, am crezut că vreți să facem ceea ce am promis românilor, că vreți liniște, că ne lăsați să facem toate proiectele pentru români . Dar m-am înșelat. (...) Puciștii de frăție! Iată cum stau lucrurile: niște colegi și colege, ajunși în funcții numai și numai datorită lui Liviu Dragnea , pentru că nu îi recomandă nici fața, nici caracterul , nici studiile ( ba greșesc pe unii îi recomandă studiile la SRI ), nici calitatea umană, și pe care în primul rând i-a unit interesul personal, împotriva interesului de partid și a interesului național, au hotărât ei, care de mulți ani pleacă prin vacanțe împreună și își împart afacerile, să facă un puci împotriva unui președinte ales de toți membrii de partid și care a dus la ultimele două alegeri, partidul la scorul electoral pe care niciodată partidul nostru nu l-a avut. Ok”, a scris Cătălin Rădulescu pe Facebook.

El a mai spus că ”puciștii” vor să ducă PSD în Opoziție.

”Toate bune și frumoase, numai că membrii Psd din toată țara trebuie să știe mai multe lucruri: 1. Că puciștii ăștia, frați de servicii și de interese, vor să bage partidul nostru în opoziție; 2. Că tot circul făcut de unele și unii, e pentru că: sunt terenuri pe sub Elcen și pe la centură cu valoare pentru ei, ca le-a scăpat afacerile din aeroport, că mai aveau de făcut una - alta dar au fost scoși repede din guvern pe ușa din dos, ca un fost ministru al transporturilor a refuzat să-i dea unuia mai colorat să facă și el una de-un leu, că unul din ei care vindea cârnați pe vremuri, e nemulțumit că nici bunica-sa nu credea că o să ajungă deputat darămite viceprim-ministru iar alții care pe vremuri conduceau tractorul iar acum se mira doamne unde a ajuns și care mai nou face vizite lângă București că nu ii mai place lângă Argeș. Ei Gașca asta, au înșelat încrederea electoratului PSD, au înșelat încrederea primarilor Psd , au înșelat încrederea parlamentarilor Psd și a românilor în general”, a adăugat Rădulescu.

El a mai afirmat că PSD este ”o familie mare, cu oameni minunați , dar care niciodată nu va accepta trădătorii, oamenii statului paralel , delatorii, ipocriții, oportuniștii morți după funcții”.

”Da aveți dreptate, în câteva lucruri: nu ați meritat funcțiile politice și administrative pe care vi le-a dat Liviu Dragnea și partidul, nu meritați încrederea electoratului PSD, a primarilor PSD. Mulți dintre voi nu puteți discuta 30 de minute la vreo televiziune dar aveți pretenții. Da repet, a greșit Liviu Dragnea când v-a dat încredere și funcții. La toți. Dar v-am simțit pe toți de mult. Nu pot să iubesc sulfele care își pun amantele în funcții importante în parlament, sulfele țărăniste care au ajuns secretari generali, libidinoși și cu fețe de speriat copiii. Nu pot iubi, trădătorii , îmbârligătorii și cei cu două fețe. O să plâng când veți pleca și vreau să vă văd fețele de mâine încolo. Sunteți niște ratați. Dar așa cum e finalul filmelor “The end “”, a conchis ”același deputat” Cătălin Marian Rădulescu.






















3295 vizualizari

  • +18 (22 voturi)    
    ..... (Joi, 20 septembrie 2018, 23:03)

    calinutz2009 [utilizator]

    cine dracu' il mai baga in seama pe mascariciul asta?

    PS: HN, corectati va rog titlul articolului.... "vivata" suna a film horror :-P
    • +18 (22 voturi)    
      Un psihopat acuza o narcisista (Joi, 20 septembrie 2018, 23:17)

      2087 [utilizator] i-a raspuns lui calinutz2009

      E ca-n filmele cu bolnavi mintal.
      • +1 (1 vot)    
        Asa-i soarta (Vineri, 21 septembrie 2018, 19:10)

        ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui 2087

        Gabi,fosta locomotiva a PSD, acum pe post de peron.
  • +20 (24 voturi)    
    Probabil (Joi, 20 septembrie 2018, 23:04)

    Adrian1 [utilizator]

    Probabil una dintre ultimele declaratii ale lu' Domnu' Mitraliera.
    • +4 (4 voturi)    
      Este greu de înghițit o astfel de declarație (Vineri, 21 septembrie 2018, 10:25)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Adrian1

      Un pesedel poreclit ”Mitralieră” vorbește despre studii, caracter și calitate umană... S-a-ntors lumea cu josu-n sus!
  • +11 (13 voturi)    
    becherovka (Joi, 20 septembrie 2018, 23:06)

    drup [utilizator]

    ce mai scrie oamenii la bautura..
    • +6 (6 voturi)    
      Cu greselile astea... (Vineri, 21 septembrie 2018, 9:24)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui drup

      Daca trimitea un CV cu astfel de greseli, i-l aruncam direct la cos...

      Si dupa ce ca sunt nepriceputi, semi-analfabeti, mai ies si ca paduchele in frunte, sa vedem bine ce loaze au ajuns sa ne conduca...
  • +12 (14 voturi)    
    Cum sunt unii .. (Joi, 20 septembrie 2018, 23:07)

    Alius [utilizator]

    ...si nici nu-si dau seama. Se cred destepti, importanti si, mai trist, ei se cred diferiti de cei pe care ii injura.
  • +15 (17 voturi)    
    CUm e in manuaul de anatomie? (Joi, 20 septembrie 2018, 23:08)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Eu invățasem că organul vorbitor și cel excretor sunt diferite. La Rădulescu ăsta e o excepție?
    • +2 (2 voturi)    
      la viermi e acelasi orificiu (Vineri, 21 septembrie 2018, 18:22)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      .
  • +29 (31 voturi)    
    SUBLIM.... (Joi, 20 septembrie 2018, 23:09)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    Cum putea sa defineasca cineva PSD-il mai bine decat tandala de Radulescu: "niște colegi și colege, ajunși în funcții numai și numai datorită lui Liviu Dragnea , pentru că nu îi recomandă nici fața, nici caracterul , nici studiile". Asta fara sa gandeasca, a dat de gol modul in care sunt promovati "colegii", de altfel aceeasi colegi pe care ii ridica in slavi cu putin timp in urma. Deci, de asta trebui sa dispara acest partid, o mafie a ipocritilor si mincinosilor si nu "un partid cu oamnei "minunati"" cum zice monseur de Arges. :))))
    • +18 (20 voturi)    
      Da, asta e PSD-ul o mafie (Vineri, 21 septembrie 2018, 0:08)

      Zimbru [utilizator] i-a raspuns lui Foxcrawl.com

      Radulescu e atat de tantalau incat a recunoscut cat de javre sunt cei din PSD. Gura pacatosului adevar graieste.
  • +7 (11 voturi)    
    it's ok, we won't (Joi, 20 septembrie 2018, 23:18)

    Evq [utilizator]

    DON'T CRY FOR ME, ROMÂNIIIIIAAAAAA
  • +19 (21 voturi)    
    Bai Mitraliera, (Joi, 20 septembrie 2018, 23:31)

    clint [utilizator]

    in timp ce ai ciuruit limba romana ai scapat niste adevaruri fundamentale: ca la voi acolo e o Gasca. Noi, astilalti, ii zicem Ciuma Rosie, dar nu te stresa, in mare suntem de acord. Problema e alta: ca gasca asta de care zici tu, a trait binemersi pana de curand, patronata de nimeni altcineva decat de tov. Dragnea.

    Nimeni nu a iesit sa spuna, uite domle, sunt unii care fac nasoale in PSD. Nimic, totul era ca la Ceausescu.. Mai mult insa, toate tunurile pe justitie, nu cumva vreunul din Ciuma Rosie ( eu prefer sa ii zic asa ) de a carei existena ne spui pentru prima oara si tu, sa aiba de suferit.

    Acum ne insulti inteligenta incercand sa pari plastic: unul "mai colorat" si altul "care vindea carnati" ar fi doar niste accidente in Parlament, insa noi vedem cu totul altceva, dincolo de persoanele amintite, nu a mai ramas nimeni mai spalat prin partid, uita-te la tine cum vorbesti, nu cred ca ai crescut printre carti, ci mai degraba printre navete de bere goale.
  • +11 (13 voturi)    
    alo psd ? (Joi, 20 septembrie 2018, 23:42)

    xyz2033 [utilizator]

    Domnu` Radulescu, sa va explice d-l Stefanescu, cand cei din Piata Victoriei v-au zis ca Firea e de vina, ati vrut sa-i mitraliati
  • +13 (15 voturi)    
    Un tip gelos (Joi, 20 septembrie 2018, 23:45)

    Isobar [utilizator]

    " niște colegi și colege, ajunși în funcții numai și numai datorită lui Liviu Dragnea , pentru că nu îi recomandă nici fața, nici caracterul , nici studiile ( ba greșesc pe unii îi recomandă studiile la SRI ), nici calitatea umană, și pe care în primul rând i-a unit interesul personal, împotriva interesului de partid și a interesului național, au hotărât ei, care de mulți ani pleacă prin vacanțe împreună și își împart afacerile, să facă un puci împotriva unui președinte ales de toți membrii de partid și care a dus la ultimele două alegeri, partidul la scorul electoral pe care niciodată partidul nostru nu l-a avut. Ok”,
    care spera sa ajunga si el intr-o functie importanta ca niste "colegi si colege" datorita lui Liviu Dragnea.
    Are sanse mari,stie si sa traga cu Kalasnikovul
  • +14 (16 voturi)    
    Recunoaste singuri ca PSD-isti fura (Vineri, 21 septembrie 2018, 0:06)

    Zimbru [utilizator]

    Critica jumate din partid si zice ca sunt hoti, ca mint, ca nu sunt buni de nimica, deci recunoaste adevarata "valoare" a celor din PSD.
  • +6 (8 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Vineri, 21 septembrie 2018, 0:38)

    ABCd...etc [utilizator]

    asteptam incaierarea din psd ...
  • +6 (8 voturi)    
    Daca erai cu adevarat doctor, (Vineri, 21 septembrie 2018, 6:47)

    John M. [utilizator]

    erai in sala de operatie azi, nu un simplu figurant in comedia erorilor, un penibil, schizo-narcisist, suporterul unui analfabet paranoic ajuns in varful piramidei criminale, unde l-a apucat delirul de grandoare.
  • +7 (7 voturi)    
    Zice Radulescu: (Vineri, 21 septembrie 2018, 9:34)

    Popcorn [utilizator]

    "Iată cum stau lucrurile: niște colegi și colege, ajunși în funcții numai și numai datorită lui Liviu Dragnea , pentru că nu îi recomandă nici fața, nici caracterul , nici studiile ( ba greșesc pe unii îi recomandă studiile la SRI ), nici calitatea umană"

    Mda, povestea Guvernului PSD intr-o fraza.
  • +4 (4 voturi)    
    Rade ciob (Vineri, 21 septembrie 2018, 10:21)

    fat.cat [utilizator]

    de oala sparta.
  • 0 (0 voturi)    
    O compara cu Evita Peron (Vineri, 21 septembrie 2018, 22:43)

    adrian88000 [utilizator]

    A vazut filmul dar nu a inteles nimic. Singura asemanare este ca amandoua sunt blonde. Atata a inteles din film. Asta inseamna sa fii dobitoc !