VIDEO Liviu Dragnea îi acuză pe cei care îi cer demisia că fac jocul lui Iohannis și al serviciilor: Eu nu pot duce acest partid să devină o unealtă a acestor instituții

de C.D.     HotNews.ro
Miercuri, 19 septembrie 2018, 15:40 Actualitate | Politic


Dragnea
Foto: Stirile ProTV
Cu scrisoarea în care i se cere demisia asumată public, Liviu Dragnea îi acuză pe semnatarii acestora că fac jocul președintelui Iohannis, al serviciilor și DNA. 

„Nu am citit epistola, dar am înțeles care este cea mai importantă supărare din acea scrisoare: să nu ne mai certăm cu Iohannis, să ne aliniem cu Iohannis cu SPP, SRI, DNA și cu partidele de opoziție. Eu ca președinte nu pot și nu voi duce acest partid să devină o unealtă a acestor instituții care nu trebuie să se implice în politică. În rest, la CEx o să vorbesc destul de bine și de apăsat”, a spus Dragnea. 

Paul Stănescu, Gabriela Firea și Adrian Țuțuianu, pun pe masa Comitetului Executiv de vineri, o scrisoare prin care cer „demisia imediată a lui Liviu Dragnea din funcția de șef al PSD , precum și din cea de președinte al Camerei Deputaților". Potrivit semnatarilor documentului, făcut public azi, interimatul de la partid ar trebui asigurat, până la Congres, de premierul Viorica Dăncilă. Comitetul Executiv al PSD a fost convocat de Liviu Dragnea pentru ziua de vineri, la ora 12.30. 

Invocând „situația de criză” și evitarea „izolării internaționale a țării” și pierderii încrederii în PSD, semnatarii cer demisia imediată a lui Liviu Dragnea din funcția de șef al PSD și președinte al Camerei Deputaților. La partid, susțin semnatarii, Viorica Dăncilă ar trebui să asigure interimatul. 

Asumată public de trio-ul Stănescu-Firea-Țuțuianu, scrisoarea anti-Dragnea ar fi, de fapt, semnată în acest moment de cel puțin 20 de lideri de organizații ai PSD, surse social-democrate declarând pentru HotNews că numărul susținătorilor va crește. De alfel, după apariția documentului alți doi lideri social-democrați au dezvăluit că l-au semnat: Marian Neacșu și Ion Mocioalcă. De partea cealaltă, Liviu Dragnea s-ar baza, în acest moment, pe sprijinul a doar 14 organizații.





















10805 vizualizari

  • +81 (83 voturi)    
    intotdeauna presedintele e de vina (Miercuri, 19 septembrie 2018, 15:45)

    qwerasdf [utilizator]

    inainte era basescu, acum e iohannis...

    aveti toata puterea in stat, ati mutilat justitia, v-ati pus toate slugile in functii... si tot presedintele cu prerogativele lui foarte limitate e de vina...

    afara cu tradatorii din tara: liviu dracnea si tradiceanu calin popescu
    • +42 (48 voturi)    
      L-a uitat pe Soros (Miercuri, 19 septembrie 2018, 15:58)

      -PuieMSD- [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Eu zic ca mai bine sa se predea justitiei, altfel soarta lui Ceausescu il asteapta. Si din pacate nu doar pe el, ci toata familia, ca si copiii sunt acum partasi la furat.
      • +12 (12 voturi)    
        .. (Miercuri, 19 septembrie 2018, 17:01)

        Ingwar [utilizator] i-a raspuns lui -PuieMSD-

        poate si mai grav pentru dragnev si fiul sau, si amanta sa ar fi confiscarea totala a averii si puscarie pe vreo 20 de ani. doar PSDistii cel mai tare se tem de confiscarea averii deoarece daca face numai puscarie citiva ani atunci iarasi iese la liv=bertate fiind multumilionar
      • +2 (2 voturi)    
        A uitat si de statul paralel (Joi, 20 septembrie 2018, 7:49)

        , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui -PuieMSD-

        si de corporatii...
        Toata lumea e ve vina.
        Numai ei, nu!
        Oricum, a luat/o pe urmele lui Ceausescu.
        Numai ca asta e mult mai tanar si mult mai sandiilau... vorba altuia alaturi cu drumul (tov. darius cimitir!)
        Sper sa ajunga paaaaaana la Targoviste!
        • +3 (3 voturi)    
          Daddy nu-i de loc sandilau! (Joi, 20 septembrie 2018, 10:22)

          complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

          "Toata lumea e de vina."


          nu, nu cred ca este complet desprins de realitate, mai paranoic decat Pingelica, desi este mai tanar!

          explicatia este alat: electoratul pedesereului, caruia i se adreseaza, crede ORICE!

          de ai spune Daddy aberatiile acestea!
          Pentru ca are certitudinea ca votantii Ilici o sa creada orice le zice!
    • +43 (43 voturi)    
      Intrebare pentru Dragnea : (Miercuri, 19 septembrie 2018, 15:59)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Daca nu-ti dai demisia, dar pleaca toti semnatarii la Ponta, ce se mai alege din PSD ? 5% ?

      Dragnea este exemplul perfect pentru zicala "Dupa mine, potopul !"
    • +54 (58 voturi)    
      Atentie (Miercuri, 19 septembrie 2018, 16:04)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Make no mistake, Firea&co nu cer schimbarea directiei partidului! Nu cer renuntarea la distrugerea justitiei, nu cer oprirea talharirii banului public, nu cer nimic de genul acesta.

      Ei vor doar ca Dragnea sa plece. In rest, directia va fi aceeasi!
      • +13 (13 voturi)    
        Corect, (Miercuri, 19 septembrie 2018, 17:10)

        Jean05 [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

        Doar ca din ce vad eu, dragnea nu are alta preocupare inafara de a se scoate din condamnari prin nenorocirea legilor justitiei care il privesc direct. Pe cand Firea si cei din tabara ,,Contra'' sunt ,,curati'' si e posibil sa o lase moale macar pe partea asta a legilor justitiei, pana cand si unul dintre ei va fi anchetat/condamnat la ceva, si am o banuiala ca le vine randul fiecaruia, mai devreme sau mai tarziu. Deci, posibil sa urmeze o perioada in care cu putin noroc vom avea parte si de niste lucruri facute de actuala conducere, greu de crezut, dar de la 0% cresc sansele la 1%, e totusi un plus. Sunt optimist, stiu :))
      • +11 (11 voturi)    
        grea...... (Miercuri, 19 septembrie 2018, 17:52)

        asada [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

        ...politichia asta !!!!! Crezi ca schimbarea de atitudine spre radicalizare a PSD s-a facut peste noapte !? De doi ani se zbate borfasul sef sa puna in totalitate mana pe putere si nu a reusit pe deplin .Atata timp cat javra asta este la conducerea partidului nu are nimeni nici o seansa de a schimba ceva . Daca nu il mazilesc ai lui ,singura seansa este sa ajunga la puscarie si atunci il vor trage pe linia moarta .Cat despre ceilalti hoti seansa este ca in 2020 sa se trezeasca odata prostimea si desteptii, ,sa iasa la vot pentru a le da branci afara din parlament inpreuna cu slugile prea plecate ALDE si mai ales UDMR !!!!
      • +5 (7 voturi)    
        Revenire (Miercuri, 19 septembrie 2018, 18:00)

        Jean05 [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

        AM gresit crezand ca exista speranta de la oamenii din acest partid, noi sau vechi, mi-am pierdut luciditatea pentru o clipa, am vazut ce contine scrisoarea, ce ,,preocupari'' au astia.
      • +5 (7 voturi)    
        corect (Miercuri, 19 septembrie 2018, 18:17)

        Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

        da multa lumea nu vede sau se face ca nu vede..e un fel de bucurie pe la televiziunile ''de dreapta''..o bucurie fara nici un suport sau motivatie..razvratitii si in scrisoarea asta minune zic ca vor continua cu amnistia si gratierea de exemplu.
      • +3 (3 voturi)    
        Daca scapam (Miercuri, 19 septembrie 2018, 23:31)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

        de Marele Tartor e foarte bine. Un diavol mai periculos decat el nu exista. Deci oricum va fi , va fi mai bine !
        • +2 (2 voturi)    
          Da si nu (Joi, 20 septembrie 2018, 7:13)

          anonim3 [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

          Nu stim daca PSD nu ne va oferi un diavol mai periculos decat Dragnea. Dar, delirul aratat mai sus, ca si actiunile din ultimii ani, dovedesc clar ca este bine ca Dragnea sa fie dat jos. Apoi vom mai vedea.
    • +23 (23 voturi)    
      i-uri ne-bune in lumea mare (Miercuri, 19 septembrie 2018, 16:12)

      clencix [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Cineva are idei fixe, idiosincrazie, ipohondrie, este aproape de isterie, incapabil de a ieși din părerea prea buna despre sine și din ce crede el despre lumea lui mica.
    • +23 (23 voturi)    
      hopAAAAA! (Miercuri, 19 septembrie 2018, 16:14)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Compromiteti idealurile pesedelei vesele !
      • +10 (10 voturi)    
        deja (Miercuri, 19 septembrie 2018, 18:53)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Dimijoarei_Obt

        manifestările paranoice de care dă dovadă îl califică la Socola, Bălăceancă, sau oricare altă instituție asemănătoare unde mânecile halatelor se leagă la spate. Și asta indiferent dacă se preface sau nu.Transpiră prin toți porii lui, frica de pușcărie.
        A devenit un caraghios ca dupăce afirma până deunăzi că el face ce zice partidul, acum să susțină că e mâna lui Iohannis. Mă mir că nu a mai zis de soros.
  • +48 (50 voturi)    
    bai nebunule (Miercuri, 19 septembrie 2018, 15:45)

    Zentrix [utilizator]

    Las-o ca macane
    Alte cantece mai ai in repertoriu ?

    Mai bine du-te la psucarie ca ne-ai plictisit destul
    • +23 (25 voturi)    
      De ce sa o lase?! (Miercuri, 19 septembrie 2018, 16:21)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui Zentrix

      Desigur, Johannis nu este Base, nue un presedinte-jucator, iar in ultimul an, pedesereul a tot restrans drepturile Presedintelui, a ajuns o functie strict decorativa.
      Deci pentru dumneata sau pentru mine, "macane" rau, numai ca Daddy nu noua ni se adreseaza, ci electoratului dumnealui!

      Pentru ei, inca tine, asa ca Dracnea poate folosi cu incredere ACELASI refren!
  • +40 (42 voturi)    
    Hai don Dragnea, fii barbat (Miercuri, 19 septembrie 2018, 15:48)

    tarabost [utilizator]

    Nu plange inca, pentru ca nu s-a terminat!
  • +36 (38 voturi)    
    Iohannes . . . . (Miercuri, 19 septembrie 2018, 15:48)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . si serviciile sunt dusmanii poporului? Asta spune Dragneade vreun an si ceva încoace!
    • +30 (30 voturi)    
      Normal (Miercuri, 19 septembrie 2018, 16:03)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

      De când târâtura nu se mai poate folosi de ele ca sa se imbuibe si sa fure cât poate, serviciile au devenit dusmanul poporului.
    • +3 (3 voturi)    
      Da ! (Miercuri, 19 septembrie 2018, 23:36)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

      Serviciile de catering.
  • +24 (26 voturi)    
    El Maggot (Miercuri, 19 septembrie 2018, 15:51)

    Kosmos [utilizator]

    Intelege ce vrea el
  • +23 (25 voturi)    
    aceleasi tactici (Miercuri, 19 septembrie 2018, 15:52)

    subcultura [utilizator]

    Dragnea comite in raspuns aceeasi eroare logica pe care o promoveaza in general: omul de paie.

    "Om de paie este o eroare logică informală bazată pe denaturarea opiniei oponentului. A construi un argument om de paie constă în a reformula opinia oponentului astfel încât să fie mai ușor de combătut. Un asemenea argument poate avea succes în convingere când se folosește ca tehnică retorică, dar de fapt este o eroare de logică cu rol de a distrage atenția de la argumentul inițial al oponentului, el nefiind refutat."
  • +7 (29 voturi)    
    Dumneata, Liviu Dragnea...h (Miercuri, 19 septembrie 2018, 15:52)

    Costello [utilizator]

    .... nu apartii si nu ai apartinut acestui partid; ai alta scoala!
    • +31 (31 voturi)    
      te inseli!!! (Miercuri, 19 septembrie 2018, 16:08)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Costello

      este prototipul membrilor psd...este cel mai bun reprezentant al hotilor si escrocilor din psd... aici e vorba de un razboi , intre gastile din psd , pt bani isi putere si in nici un caz pt "binele" partidului si al tarii...iar ja-ra asta stie ca daca e dat la o parte , il paste puscaria...eu cred ca psd se va sparge ca si fostul pnl ul....
  • +37 (39 voturi)    
    Adio! (Miercuri, 19 septembrie 2018, 15:53)

    IoPaNet [utilizator]

    Dupa cum vezi, nici ai tai nu mai pun botul la povesti cu "servicii", "state paralele", "institutii"...
  • +35 (37 voturi)    
    selectie (Miercuri, 19 septembrie 2018, 15:53)

    anion [utilizator]

    Sa nu se alinieze cu Iohannis, SPP, SRI si DNA, pentru ca serviciul DIICOT a fost capturat pe PF de Dragnea prin Buzila Bancila.
    • +13 (13 voturi)    
      Și DIPI (Miercuri, 19 septembrie 2018, 17:17)

      ouyang [utilizator] i-a raspuns lui anion

      sau Doi si-un sfert. De vreun an deja. Cu asta o spioneaza pe Gabitza.
  • +22 (24 voturi)    
    Până la capăt! (Miercuri, 19 septembrie 2018, 15:54)

    bogdanrech [utilizator]

    :)
    • +6 (6 voturi)    
      asa va spune Borcea la intalnirea cu nepoata (Miercuri, 19 septembrie 2018, 17:26)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui bogdanrech

      si apoi dupa noua luni se vede capatul
  • +26 (26 voturi)    
    pai asa, (Miercuri, 19 septembrie 2018, 15:56)

    CVL [utilizator]

    si pentru ca matale nu vrei, arzi toata tara, ne bati si gazezi pe toti, ne arunci in criza, ne scoti din UE. Iar acum, dupa ce voi faceti tot ce va trece prin cap fara sa intrebati pe nimeni, va mirati de ce nu sunteti invitati sa participati la summit-uri. Asta dupa ce voi trageti cu tot dinadinsul sa ne scoateti din UE si NATO.
  • +26 (26 voturi)    
    Bai,tu chiar nu..... (Miercuri, 19 septembrie 2018, 15:57)

    gigiN [utilizator]

    ...realizezi faptul ca ia devenit paranoic si ca esti un pericol inclusiv pentru cei din jurul tau ? Du-te singur la balamuc si lasa-ne sa traim !!!
  • +19 (19 voturi)    
    Desigur (Miercuri, 19 septembrie 2018, 16:01)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    DracNea poate conduce aceasta gasca de hoti, impropriu numita partid, doar acolo unde stie el - la PUSCARIE. In PSD nu pot exista indivizi onesti, ci doar hoti si complici de-ai lor.
  • +36 (36 voturi)    
    sper sa vad PSD la 7% (Miercuri, 19 septembrie 2018, 16:02)

    Francisc 1 [utilizator]

    sau sa prind si momentul cand nu mai intra in parlament
    • +16 (16 voturi)    
      AMIN (Miercuri, 19 septembrie 2018, 17:15)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      AMIN
    • +5 (5 voturi)    
      Doamne ajuta ! (Miercuri, 19 septembrie 2018, 17:57)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      M-am saturat de clica asta de hoti obraznici.

      Jos ciuma rosie: psd-alde-udmr !
  • +29 (29 voturi)    
    Omul asta e foarte periculos (Miercuri, 19 septembrie 2018, 16:03)

    CipCC [utilizator]

    Parerea mea este ca acest individ, daca ar putea, i-ar elimina pe toti cei care sunt impotriva lui.

    Daca pana acum nu conta Romania si romanii ci partidul precum si implementarea programului de guvernare....acum doar parerea lui conteaza.

    Si daca am fi fost atacati de rusi, asta tot cu imlementarea programului de guvernare ramanea....
    .
    Acum nimeni nu-l mai vrea in fruntea partidului si el spune ca nu vrea sa dea Romania pe mana lui Iohannis.

    Pai mei nenorocitule, lumea nu se reduce la ce vrei tu...dictator nenorocit.
    • +15 (15 voturi)    
      sa te fereasca sfantu (Miercuri, 19 septembrie 2018, 16:15)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui CipCC

      de omu prost atunci cand ii vine o idee !
  • +11 (11 voturi)    
    destul de bine și de apăsat (Miercuri, 19 septembrie 2018, 16:03)

    Captain Obvious [utilizator]

    Tu si cu Terente :))
  • +25 (27 voturi)    
    Perfect (Miercuri, 19 septembrie 2018, 16:08)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    Nu renunta, Liviule, vrem p$d sub 30% :))
    • +10 (10 voturi)    
      sub 5... (Miercuri, 19 septembrie 2018, 17:15)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      sub 5...
    • +8 (10 voturi)    
      E deja sub. :))) (Miercuri, 19 septembrie 2018, 17:15)

      ouyang [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      Au recunoscut-o semnatarii scrisorii. E ii doresc sub 10!
  • +18 (18 voturi)    
    asa Liviu! (Miercuri, 19 septembrie 2018, 16:12)

    MirceaIo [utilizator]

    Astia te acuza ca tu te-ai dat cu statul paralel si tu spui ca ei sunt statul paralel. Noi ce sa mai intelegem???Depinde de ce parte a paralelei esti!!! Oricum toti furati pe rupte si nu patiti nimic. Legea nu se aplica corect!
  • +11 (11 voturi)    
    Ce nu intelege Javra? (Miercuri, 19 septembrie 2018, 16:36)

    Dalinar [utilizator]

    Ca nu e si nici n-a fost niciodata Alfa???
    • +8 (8 voturi)    
      javrele raman javre... (Miercuri, 19 septembrie 2018, 17:15)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      javrele raman javre...
    • +5 (5 voturi)    
      nici macar cu nepoata irina (Miercuri, 19 septembrie 2018, 17:27)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      sa il vezi la rodeo pe Borcea..roshu vede in fatza ohilor ( Muntele lui venus)
  • +16 (16 voturi)    
    Bai (Miercuri, 19 septembrie 2018, 16:51)

    Tony_K [utilizator]

    Penalule, mai taci din gura. Toti sunt de vina , numai tu nu. Paranoia e in floare la obositul asta...
  • +15 (15 voturi)    
    cerere indreptatita (Miercuri, 19 septembrie 2018, 16:54)

    Dizidentul [utilizator]

    semnatarii scrisorii nu fac pentru apropierea cu Iohannis sau a serviciilor SEMNATURA S-A DAT PENTRU ROMANIA SI PENTRU CA ESTI UN CONDAMNAT tara nu mai poate suporta de la EU si NATO numai reprosuri Romania merita mai mult decit sa te apere numai pe tine un jeg care a crezut ca este Dumnezeu. Razboiul acum incepe daca ai ceva de invatat este momentul potrivit, incoloneaza-ti coloana de palavragii(Serban,Codrin,Nicolcea,Buzatu ,Bacalbasea si alti citiva si dispareti din ochii lumii poate Madagascarul va primeste ca aveti parale,special in cazul tau cred ca trebuie sa te grabesti.
  • +5 (5 voturi)    
    Acest individ malefic,numitul (Miercuri, 19 septembrie 2018, 17:10)

    Rescator [utilizator]

    Dictator repetent și multiplu penal Liv Jong Unu
    se plange mereu de Statul Paralel,el insuși fiind
    membru fondator și cotizant (cu vinuri scumpe,cu
    șorici și alte produse ).Cand și de ce s-a rupt lanțul
    de iubire!?
    Ne tot amețește cu celebrul Plan de Guvernare al
    penalului Valcov,document care este un eseu mort
    din fașă.Se vede din Cosmos că el și gașca lui de
    interlopi conduc haotic,luand decizii pe *genunche*,
    fară nicio analiză de impact,preocuparea lor este
    cum să fure și mai mult.
    Orice zi in plus cu acest ipochimen primitiv ,avid de
    putere și hrăpăreț este un risc major de securitate
    pentru Romania.Cred că AJUNGE!
  • +2 (2 voturi)    
    În sfîrșit veni și a treia cizmă... (Miercuri, 19 septembrie 2018, 17:14)

    IancuJianu [utilizator]

    .
  • +13 (13 voturi)    
    Niste nerecunoscatori, nea Livache (Miercuri, 19 septembrie 2018, 17:46)

    CezarN [utilizator]

    Lamurindu-ne rudele mai in varsta sa nu mai voteze neocomunistii, scriind pe forumuri sau chiar iesind in Piata Victoriei sau Piata Universitatii niciodata nu cred ca am fi adus PSD la 20 % intentii de vot si pe liderul sau la 10 % incredere in randul electoratului.
    Dinafara sa, PSD nu putea fi oprit de la a domina viata politica, de la a distruge si toca marunt Romania generatie cu generatie, fie prostindu-o, fie alungandu-o din tara. Era clar nevoie de o echipa de profesionisti, de maestri demolatori bine plantata in interiorul PSD. De acolo, din interior, trebuia inceputa extirparea raului celui mare din viata politica romaneasca.
    Si aici a intervenit geniul de Demolator a lui Liviu Dragnea. Cu echipa lui de profesionisti(Dancila, Carmen Dan, Liviu Pop, Iordache, Nicolicea, Valcov, Olguta, Popa, Arsene si cu el zece, care-i si intrece), ei au demolat tot ce puteau demola:PSD, Romania, si se pregateau de UE si de NATO.De aici si frica occidentului de a-l mai primi pe acolo :)). Ca un taur in calduri avand o musca nervoasa in ureche ei s-au miscat cu talent prin magazinul de portelanuri ale Europei distrugand justitia, libertatea de expresie, presa libera, unitatea nationala, centenarul, parlamentarismul si orice mintea lor mononeuronala nu pricepea.
    Au facut-o bine! Au facut-o prea bine pentru ca multi dintre noi sa inteleaga cat de mult ii datoram acestui mare om - Liviu Dragnea. Ganditi-va doar ca ne-a scapat de PSD pentru cativa zeci de ani si ca ne-a adus mintea cea de pe urma si am inteles in fine, cu dezinteresatul sau ajutor(cu ce se va alege pana la urma? cu cativa ani de puscarie:)), ca absenta de la vot poate naste monstri si ea.
    Acuma, sa ne pregatim pentru o noua lupta, cea cu mult prea insuratul Tariceanu alaturi de mult prea maritata Gabi Vranceanu Firea Pandele... and still counting. :))
    Nea Liviule, cand ti-o fi mai greu in familia traditionala de la Jilava(deh, fiecare cu traditiile sale),sa stii ca, anonim cum sunt, te apreciz si iti multumesc!
    • +2 (2 voturi)    
      omisiune (Joi, 20 septembrie 2018, 4:47)

      ber [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      In lista aia de mai sus ai uitat sa-l pui pe alde Claudiu Manda din fieful Olgutei!
  • +8 (8 voturi)    
    Ca Ceasescu (Miercuri, 19 septembrie 2018, 17:51)

    TheDudeLebowski1988 [utilizator]

    Dupa aproape 30 de ani de democratie-securista post comunista, Romanica e condusa de un individ care striga la fel ca Ceasescu:

    "Agenturile! Agenturile e de vina!"
    • 0 (0 voturi)    
      te rog scrie corect! (Joi, 20 septembrie 2018, 10:28)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui TheDudeLebowski1988

      Dca te referi la obsesis lui Pingelica, te rog scrie corect, asa cum zicea Tovarasul:
      "agenturili"!
  • +4 (4 voturi)    
    meseriasi !!! (Miercuri, 19 septembrie 2018, 18:03)

    asada [utilizator]

    Cum sa lasi tu "maretul "partid unealta in mana altora cand este de fapt unealta ta de capatai in ati atinge scopurile ticaloase a ramane lin capul mesei inpreuna cu gasca ta de borfasi la jefuirea a tot ce a mai ramas din amarata asta de tara !!!!!
  • +5 (5 voturi)    
    PSD delenda est! (Miercuri, 19 septembrie 2018, 18:27)

    tahomir [utilizator]

    Sustin in mod normal pe Dracnea, sper sa castige tot el desi nu-i dau mari sanse.
    Dar cu dragnea si Veorica PSDul merge mai repede pe tobogan in jos si asta e ceea ce trebuie sa intereseze pe orice roman cat de cat normal din tara asta.
    Eradicarea ciumei rosii, eliminarea definitiva a acestui grup mafiot care de 30 de ani distruge cu sarg Romania si pe romani.
    Si precum am zis cel mai bun aliat impotriva PSDului e tocmai prostia incomensurabila a PSDului.
    Cred ca Dragnea va fi silit sa faca un pas in spate dar nu va bucurati, o noua clica infecta va ajaunge la butoane, cu nimic mai buna, ba chiar mai cinica si mai periculoasa.
    PSD delenda est!
  • +7 (9 voturi)    
    Ii fuge pamantul de supt piciorutze (Miercuri, 19 septembrie 2018, 18:48)

    Dalinar [utilizator]

    Hamsterului iar Pandele se pare ca are ceva Putere. Interesant de urmarit!!!
  • +4 (4 voturi)    
    Ce eroism, cat caracter! Ce demnitate si integritate! (Miercuri, 19 septembrie 2018, 19:01)

    grunespferd [utilizator]

    Doar rostind asemenea concepte si imaginea lui Dragnea incepe sa dispara cumva, se indeparteaza. E complet opusul valorilor esentiale morale care tin o societate sanatoasa: misel, sofist, hot, arogant si smecher, vulgar, lipsit de simtul onoarei ori macar al ridicolului... pur si simplu... stricat.

    Te scuipa repede psd-ul ca pe un dinte cariat, cand vad in ce fundatura i-ai bagat, incercand disperati sa mai scape ce se mai poate.

    Stim, tu lupti pana la moarte, stand in picioare. Cum doresti, poti sa perorezi din celula cat vrei tu.
  • +9 (11 voturi)    
    pentru trolii PSDisti (Miercuri, 19 septembrie 2018, 19:42)

    Silviku13 [utilizator]

    Dilema trolilor PSD in aceste zile, este precum a cainelui care se linge si se intreaba. Oare ce fac eu acum, o dau sau o iau?
    • +3 (3 voturi)    
      Placutza Suedeza este pentru Toti P$Dishtii (Miercuri, 19 septembrie 2018, 20:42)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Silviku13

      Pana La Capat (cotor)
    • +6 (6 voturi)    
      Mazeta e blocked (Miercuri, 19 septembrie 2018, 20:42)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Silviku13

      Asteapta ordine de la Cremlin.
  • +4 (4 voturi)    
    Hai sa incerc si altfel (Miercuri, 19 septembrie 2018, 20:25)

    ipolitic [utilizator]

    poate asta ii merge la suflet:
    -Haide, Maria-Ta, lasa regatul, mai bine cauta-ti un cal
  • +4 (4 voturi)    
    N-a citit scrisoarea, (Miercuri, 19 septembrie 2018, 21:32)

    constan [utilizator]

    Zice el ca nu a citit scrsoarea ,dar stie el ca Johanis este de vina,mai sa fie,o fi pactizat pretioasa de Firea cu Dl Johanis si nu stim noi?
  • +4 (4 voturi)    
    . (Miercuri, 19 septembrie 2018, 22:11)

    Ingwar [utilizator]

    as vrea eu ca Iohannis sa aiba oamenii lui in PSD insa ambele tabere sunt o apa si un pamint, grupare criminala