Victor Ponta: Uşa Pro România se închide pentru cei care vor sări din barca ce se scufundă

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 17 septembrie 2018, 18:56 Actualitate | Politic


Victor Ponta
Foto: Agerpres
Preşedintele Pro România, Victor Ponta, susţine că uşile formaţiunii politice pe care o conduce se vor închide pentru cei care vor dori să sară din "barca ce se scufundă".

El a declarat luni, la Botoşani, când a prezentat adeziunea deputatei Mihaela Huncă, faptul că uşa partidului este ţinută deschisă "pentru oamenii buni", transmite Agerpres.

"Mi-am luat un angajament şi faţă de doamna Huncă şi faţă de toţi colegii care au venit alături de mine în Pro România. Ţinem uşa deschisă pentru toţi oamenii buni, dar o închidem pentru cei care vor vrea la un moment dat să sară din barca ce se scufundă", a afirmat Ponta.

Deputata Mihaela Huncă a depus luni cererea de adeziune la Partidul Pro România.
Ea a demisionat în urmă cu două săptămâni din Partidul Social Democrat.

Semnarea adeziunii a avut loc la Botoşani, în prezenţa preşedintelui Pro România, Victor Ponta, anunţul fiind făcut în cadrul unei întâlniri cu membrii şi simpatizanţii acestei formaţiuni politice.


Citeste mai multe despre   


















1158 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    P$D se Scufunda Oricum (Luni, 17 septembrie 2018, 19:00)

    un domn [utilizator]

    Dar pe Codrin Sulfurescu in Functzia de Clovn SUPER ONE hd de ce nu ? Un suin pretins viril e un Amuzament General!
  • +7 (7 voturi)    
    in politica se practica reciclarea gunoaielor (Luni, 17 septembrie 2018, 19:12)

    qwerasdf [utilizator]

    de la un partid la altul, dupa cum bate vantul...
  • -4 (6 voturi)    
    Pas cu pas (Luni, 17 septembrie 2018, 19:20)

    Nyk1 [utilizator]

    Vorba președintelui.
  • +5 (5 voturi)    
    Viorel este "plutitorul "atarnat de politica,ca-n (Luni, 17 septembrie 2018, 19:23)

    Plagarus [utilizator]

    ...,rest este out profeional & moral.
    600.000.000 $ cadou kazahilor + 1.000.000 de locuri de miunca-s in CV -ul sau de trantor psd.
  • +5 (5 voturi)    
    Hahaha (Luni, 17 septembrie 2018, 19:32)

    sipu [utilizator]

    Copile tu crezi ca psd-isti nu stiu ce joc faci !!!? barca , scufundare ,usa ............... chiestia asta o spui cand ai caruta aproape plina cu saci, calul adapat full . Dar tu ai oistea rupta toata si in loc de cal ai o martoaga............... cine sa vina. Uiti de unde ai plecat !!! JAVRE sunteti toti ................
  • +3 (3 voturi)    
    Ceva e putred (Luni, 17 septembrie 2018, 20:31)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Dacă o propune dottore, ceva e putred. Nu cumva Cretu era pupila CRIMINALULUI Ion ILiescu?
  • 0 (0 voturi)    
    Platforma lui Ponta (Luni, 17 septembrie 2018, 23:07)

    batmanss [utilizator]

    e o plută care gravitează in jurul PSD -ului si salvează eventualii naufragiați din corabia PSD , ca la plecarea lui Dragnea sa-i readucă in PSD.
  • 0 (0 voturi)    
    Să ne lase în pace d-l Jude (se pronunță „Yude”) (Marţi, 18 septembrie 2018, 18:29)

    Nyk1 [utilizator]

    Și dacă au fost atrocități, 99.9% din cei care le-au comis sunt deja la 2m sub sol. Românii care trăiesc nu au nimic de-a face cu ele.

    Abia mai trăiesc unii ca Vișinescu, care au avut anii de „maximă dezvoltare profesională” în primul deceniu de după WWII.

    Sau Nea Nelu, care a înflorit târziu, pe la 50 de ani așa, măi dragă.