Referendumul pentru familia tradițională: Fiecare organizație PSD va suporta cheltuielile de campanie locală, target de prezență ca la alegerile parlamentare (surse)

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 14 septembrie 2018, 15:55 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: Facebook
Majoritatea liderilor PSD convocați în ultimele două zile la sediul partidului din Kiseleff au afirmat că referendumul pentru familia tradițională, pe care Liviu Dragnea vrea să îl convoace în 7 octombrie, nu reprezintă interes în teritoriu și oamenii vor fi greu de convins de utilitatea lui, au declarat pentru HotNews.ro surse social-democrate.

Liderii din teritoriu au fost convocați de conducerea PSD pentru discuții despre organizarea referendumului.

Potrivit surselor citate, s-a decis că fiecare organizație să suporte cheltuielile de campanie locală.

În plus, s-a stabilit targetul pentru fiecare organizație locală, respectiv numărul de oameni care trebuie scoși la vot. Este vorba de același target de oameni pe organizație care au fost scoși la ultimele alegeri parlamentare, au explicat sursele citate.

În cadrul discuțiilor, însă, majoritatea liderilor din teritoriu au spus că referendumul pentru familie nu reprezintă interes în teritoriu și că va fi greu să convingă oamenii de utilitatea lui.

În urma discuțiilor cu liderii din teritoriu, conducerea PSD a decis organizarea  pe două zile a  referendumului, pentru a crește șansele prezenței la vot și, în acest fel, ale validării referendumului.


Citeste mai multe despre   


















2106 vizualizari

  • +11 (15 voturi)    
    Decscracti-va baieti (Vineri, 14 septembrie 2018, 16:09)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Mai pe sest, sa nu bata la ochi. Puteti fura ca si până acum - cam asta e mesajul. Asteptam gletule si pungile cu malai, dar si sfaturile intelepte ale popimii din sate.
    • +5 (5 voturi)    
      Referendumul-o diversiune. (Sâmbătă, 15 septembrie 2018, 9:05)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Cu ce încurcă familia tradițională actuala formulare din Constituție?Cred că Infractorii politici vor să strecoare niște facilități pentru ei,pentru-că numai de familiști tradiționali nu putem discuta .De la Dragnea la Tăriceanu,familia este o curvăsăreală dizgrațioasă.
  • +10 (12 voturi)    
    Target 6 milioane. PSD are 3,34 milioane... (Vineri, 14 septembrie 2018, 16:11)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    Deci PSD nu se pricepe la matematica.

    Probabil ii vor forta pe sclavii partidului sa voteze o data in fiecare din zile.
    • +3 (3 voturi)    
      P$D sondaj de opinie (Vineri, 14 septembrie 2018, 23:43)

      MoemBius [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

      Vrea sa vada prin intermediul unui subiect de ciunci bani pe cati oameni se poate baza ....sa vada daca se poate duce pina la capatul .....pamantului
      Ce alta treaba credeti ca face?
      Finantata de la bugetul P$D local
      Astia au ceva magazine de vandut covrigi cu sare sau cu gaura sau mai vand ceva .....tabla cheftele din datele publice de la ANAF inca au datorii de plata pe 2016 ....si 2017 nu sint date publicate la ANAF sau sint "sicrets"?

      PUIE M$D
  • -3 (7 voturi)    
    va rugam (Vineri, 14 septembrie 2018, 16:43)

    subcultura [utilizator]

    nu furati Biserica. Chiar daca Biserica vrea sa se sinucida si se lasa a fi luata prizoniera de catre niste organizatii cu influente rasaritene si de o gasca de derbedei politici.
    • +7 (9 voturi)    
      Nu biserica o fura (Vineri, 14 septembrie 2018, 18:34)

      calincb [utilizator] i-a raspuns lui subcultura

      ci doar propria căciulă. Biserica îşi are propria agendă, care nu are legătură cu PSD-ul sau cu oamenii pe care îi duce de nas.
      Eu nu reuşesc să înţeleg la ce tradiţie încearcă să reînoade cei cu referendum-ul. Înţeleg că tradiţie este ceva ce trimite înapoi, dar cât de înapoi: momentele în care masculul alfa îşi alegea ce femele dorea din tribul său, cele în care bărbaţii luau sub aripa lor câte un tânăr pe care îl iniţiau în mai multe domenii decât dorea acesta? Sau despre care tradiţie este vorba?
    • +3 (3 voturi)    
      BORul e frana in dezvoltarea sudului Romaniei (Vineri, 14 septembrie 2018, 22:29)

      Coresponedntu [utilizator] i-a raspuns lui subcultura

      nici macar nu e nevoie de biserica, exista stiinta, nu exista miracole, exista fenomene inexplicabile la un moment dat....in cazul Romaniei BOR nu numai ca e o institutie parazitara care franeaza iesirea din saracie, dar este nociva... promoveaza fatalismul, lipsa de actiune a sarmanilor din Campia Romana (gen Da Domnul)... ce te faci daca nu da Domnul, ateii isi rezolva singuri problemele, nu asteapta ajutoare divine... am vazut inaugurari de scoli cu sobor de preoti indobitociti care depaseau ca numar pe cel al elevilor si profesorilor... efortul bugetar al Romaniei e imens sa sustina aceasta armata de paraziti si templele lor... noroc ca m am mutat intr o tara fost protestanta prepoderent atee sau indiferenta fata de religie, cu valri morale ridicate, echitate, sistem de educatie performant, inovativa, deschisa spre viitor - OLANDA...
  • +11 (13 voturi)    
    target de prezenta!!! (Vineri, 14 septembrie 2018, 16:58)

    anonim3 [utilizator]

    Oare care dintre liderii locali va avea curajul sa-i spuna lui „Daddy” ceea ce orice om normal ar simti nevoia sa-i spuna: „Ia mai du-te dracului! Tu esti cea mai clara negatie a familiei traditionale!”
  • +9 (11 voturi)    
    sa vedem (Vineri, 14 septembrie 2018, 18:03)

    Kosmos [utilizator]

    totusi cati naivi mai cred in partidul infractional
  • +6 (6 voturi)    
    Referendum (Vineri, 14 septembrie 2018, 19:26)

    jeanp [utilizator]

    Un referendum pentru interzicerea prostiei ar fi mai mult decat binevenit.
  • +3 (3 voturi)    
    Acum inteleg (Vineri, 14 septembrie 2018, 22:07)

    sanex [utilizator]

    Asa s-au strans si 3 milioane de semnaturi.
  • +4 (4 voturi)    
    inceputul sfarsitului pentru Dragnea (Vineri, 14 septembrie 2018, 22:18)

    Coresponedntu [utilizator]

    Referendumul va fi un esec, nu se va prezenta lumea. Iar sa te afisezi alaturi de o institutie corupta si parazitara ca BOR, o adevarata frana in dezvoltarea , iesirea din saracie si emanciparea romanilor, cand romanii sunt preocupati acum de probleme mult mai importante, e sinucidere. curata... iar Dragnea va trage dupa el si partidul cu tot cu baronii locali... macar daca ar fi un exemplu de moralitate dar cine sustine familia traditionala ? tinereii Dracnea si Tariceanu, buneii cu mai multe casnicii si combinati cu partenere de varsta nepotelelor lor .. asta e culmea fatarniciei, cat despre BOR , e plina de pedofili si Pomohaci... BORul asta actioneaza numai impotriva romanilor, in loc sa apere drepturile omului, sa condamne abuzurile asa cum s-a intamplat pe 10 august, au tacut malc... cand insa se incalca drepturi, chiar si ale unei minoritati sexuale, BORul e prezent si se angajeaza cu psdul.... nu a iesit lumea la vot la alegeri, cand a castigat PSDul cu 20% din nr total de alegatori, la referendumul fara sens nu ies nici 15% din electorat...
  • +1 (1 vot)    
    OH . (Sâmbătă, 15 septembrie 2018, 18:56)

    letsoc [utilizator]

    Daca baga chestia asta in constitutie , pasii urmatori vor fi : casatoria obligatorie , interzicerea avortului si anticonceptionalelor , trei copii obligatoriu de fiecare familie . Imaginatia comunistilor este foarte bogata . Succes baieti si fete ! Cu stima , NC .