Codrin Ștefănescu, la conferința PSD Giurgiu: Să-i dați mandat lui Niculae Bădălău să rămânem uniți / Vor urma niște zile mai fierbinți la centru

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 13 septembrie 2018, 19:12 Actualitate | Politic


Alegeri PSD Giurgiu
Foto: Captura Antena 3
Codrin Ștefănescu a declarat joi, la Giurgiu, unde senatorul Niculae Bădălău candidează pentru șefia organizaţiei judeţene a PSD, că vor urma „niște zile mai fierbinți la centru” și din această cauză este nevoie ca social-democrații să rămână uniți, deoarece cei care „nu au reușit din exterior„ să divizeze partidul „încearcă din interior” acum.

„Avem foarte mulți dușmani, vorbim de lucruri absolut odioase”, a spus Ștefănescu, invocând mișcarea „# rezist” și „statul paralel”.

„De ani de zile am fost loviți fără milă de o forță ilegitimă și ilegală și am reușit să trecem peste”, le-a spus secretarul general adjunct al PSD membrilor filialei Giurgiu.

Codrin Ștefănescu a subliniat că „este obligatoriu să rămânem uniți” și și-a exprimat speranța că PSD Giurgiu îi va da mandat lui Niculae Bădălău „să facă tot ce îi stă în putință omenește” astfel încât „să nu existe nici măcar o fisură în partid”.

„Trebuie să rămânem uniți pentru că mai avem foarte puțin”, „să-i dați mandatul acesta lui Niculae Bădălău”, a repetat Codrin Ștefănescu, înainte de a admite că „vom avea niște zile mai fierbiți la centru”.



















4785 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    Transportul Suinului (Joi, 13 septembrie 2018, 19:21)

    un domn [utilizator]

    La Giurgiu a tinut cont de "biosecuritatea" lui Daea privind Pesta Porcina?
    • +2 (2 voturi)    
      cel mai (Vineri, 14 septembrie 2018, 10:10)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      interesant este că cap de babuin codrin, cel care în urmă cu doar câteva zile, cu buzele încă lipite de fesele lui dragnea, marșa în continuare pe măreția și înțelepciunea luminatului opaiț de la Gratia, a participat la conferința pesedacilor giugiuveni, alături de cei ce-i vor tot binele lui dragnea, ușurându-i acestuia drumul către ”hotelul beciul domnesc” unde va beneficia de odihnă binemeritată măcar 3,5 ani.
      Jegul tot jeg rămâne
  • +18 (18 voturi)    
    Lol (Joi, 13 septembrie 2018, 19:29)

    Tony_K [utilizator]

    A dezvaluit si planul : “sa ramanem uniti pentru ca mai avem foarte putin...” Putin pana controlati tot, nu-i asa?
  • +3 (3 voturi)    
    un rahat trage la alt psdist ... (Joi, 13 septembrie 2018, 20:01)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    un rahat trage la alt psdist ...
  • +19 (19 voturi)    
    Placuta suedeza.. (Joi, 13 septembrie 2018, 20:03)

    ciuma.rosie [utilizator]

    ...ptr toti psd-istii !!!
  • +5 (5 voturi)    
    scopul nostru din " exterior" e sa dispareti ! (Joi, 13 septembrie 2018, 20:24)

    Francisc 1 [utilizator]

    nu-și face nimeni iluzii ca dacă se schimba dragnea cu alt hoțoman e mai bine pentru tara!
  • +4 (4 voturi)    
    haha (Joi, 13 septembrie 2018, 20:34)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    De-abia asteptam sa ducem p$d la sub 30% :)) Mult succes, Codrine! Ne dorim sa mergeti pana la capat :))
  • +3 (3 voturi)    
    Dragnea a inceput sa le ofere pucistilor (Joi, 13 septembrie 2018, 21:05)

    Susufler0 [utilizator]

    ceea ce isi doresc acestia, doar, doar i-o mai intoarce pe unii din drum !

    Cu un amendament, in cazul lui Badalau !
    Astuia Dragnea i-a oferit prin gura lui Cordin ceea ce Badalau isi poate lua singur.

    PS. Asa ca aici nu a tinut ! ;)
  • +3 (3 voturi)    
    lingau (Joi, 13 septembrie 2018, 22:53)

    Ilidia [utilizator]

    In grupül filmat aratat la TV erau numai "dizdenti". Individul, teasta mica, goala pe ampele fete,dupa obicei, era in planul doi in sptele lui Badalau. O fi "mirosit" ca acesta va fi succesorul ?Asa umbla si in spatele lui Nastase si umbla, inca, acum, al lui Dragnea.
  • +1 (5 voturi)    
    Grecia 2.0 (Joi, 13 septembrie 2018, 23:03)

    Botarm [utilizator]

    Grecia 2.0... asta se va alege de tara.
  • +2 (2 voturi)    
    Mda (Vineri, 14 septembrie 2018, 0:17)

    A_Radu [utilizator]

    Mai aveti foarte putin si ne scoateti din UE animalelor!!! Asta e scopul vostru final. Pai nu mai bine iti iei gasca de orci ba Codrine si plecati in vreo republica asiatica din Rusia lui Putin???? Jegurilor
  • 0 (0 voturi)    
    Nu cumva (Vineri, 14 septembrie 2018, 10:52)

    pestisorul_auriu [utilizator]

    Niculae Badalau era ala care se pisa pe diaspora?