Dragnea: Cel mai târziu săptămâna viitoare Ordonanţa 6/2016 va fi picată în Camera Deputaţilor

de I.B.     HotNews.ro
Marţi, 11 septembrie 2018, 0:31 Actualitate | Politic


Liviu_Dragnea
Foto: Facebook
Preşedintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat luni că Ordonanţa de Urgenţă 6/2016 emisă de Guvernul Cioloş va fi respinsă în Camera Deputaţilor cel mai târziu săptămâna viitoare, potrivit Agerpres.

"Cel mai târziu săptămâna viitoare ordonanţa respectivă va fi picată în Camera Deputaţilor. Nu numai atât, lucrăm acum la legea de respingere a ordonanţei să punem şi ce trebuie să se întâmple cu efectele pe care le-a produs ordonanţa", a spus Dragnea la Antena 3 întrebat dacă există vreo şansă ca Ordonanţa 6/2016 care a introdus SRI din nou printre organele de anchetă speciale să fie respinsă.

În altă ordine de idei, Dragnea a menţionat că PSD intenţionează să declanşeze o acţiune de strângere de semnături pentru modificarea Constituţiei pe tema reformării Justiţiei.


















15939 vizualizari

  • +19 (23 voturi)    
    Dedi (Marţi, 11 septembrie 2018, 1:45)

    mitg [utilizator]

    "PSD intenţionează să declanşeze o acţiune de strângere de semnături pentru modificarea Constituţiei pe tema reformării Justiţiei."

    Il strange acolo jos cu totul. La puscarie.
    • +3 (9 voturi)    
      Ne indreptam spre un punct culminant! (Marţi, 11 septembrie 2018, 10:10)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Am asa o senzatie, ca actiunile anti-justitie ale PSD si opozitia societatii civile, se indreapta impreuna catre un punct culminant, poate chiar terminus!

      Infractorii administrative nici macar nu se mai obosesc sa salveze aparenta unei actiuni legale, juste si in favaoarea statului de drept!

      Nici macar comunistii nu au fost atat de orientate catre infractori cum este PSD acum... nici chiar Nastase (a fost infractor dar nu a proliferat politici anti-justitie asa pe fata)!
  • +10 (14 voturi)    
    ăsta (Marţi, 11 septembrie 2018, 7:58)

    nahir [utilizator]

    cu fiecare ieșire în public, cu fiecare declaraqție, nu face decât să arate că e jale mare pe el. Disperarea are acum și o față. pablito dragnea.
  • +7 (11 voturi)    
    durerea mare este ca (Marţi, 11 septembrie 2018, 8:25)

    rov [utilizator]

    nemernicii astia fura si din sacul seminte pentru insamantat, nu mumai din recolta...in felul asta ne distrug si prezentul si viitorul.
    Iar acum vor sa introduca in constitutie notiunea de a fi furat de un nemernic de politician...
  • +6 (12 voturi)    
    Dragnea strânge semnături de la infractori. (Marţi, 11 septembrie 2018, 8:33)

    asavreau [utilizator]

    Dragnea vrea ca infractorii să nu mai fie pedepsiți,iar oamenii cinstiți să fie pedepsiți dacă se opun infractorilor.vrea să facă România raiul hoților!
  • +3 (11 voturi)    
    Dragnea (Marţi, 11 septembrie 2018, 9:47)

    Pacala se intoarce [utilizator]

    Dragnea tot bate toba cu legitimitatea pe care i-o da votul de la alegeri, ca ii confera dreptul de a modifica/legifera ce vrea.

    As vrea sa il intreb si eu, Guvernu Ciolos nu era si el legitim, la vremea lui, nu era si el esenta vointei populare?
    • -5 (13 voturi)    
      Nu, daca nu stii vestitul guvern "0" nu a (Marţi, 11 septembrie 2018, 10:21)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Pacala se intoarce

      fost rezultatul unui vot popular, pur si simplu Johann l-a numit pe Ciolos premier si acesta si-a ales ministrii dupa bunul sau plac!
      • +2 (8 voturi)    
        spre deosebire (Marţi, 11 septembrie 2018, 15:14)

        Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        de toate guvernele PSD, nu?

        LOOOLZ!!!

        Unde poporul a votat, popular, pe Dragnea, si el a pus (si a dat si jos) cand pe unul cand pe altu, cand pe toanta... ca a facut sau nu dupa "bunul plac" nici nu mai merita sa vorbim, nu-i asha?
    • +4 (10 voturi)    
      tehnic, nu! (Marţi, 11 septembrie 2018, 11:08)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Pacala se intoarce

      Guvernul Ciolos era un guvern de "tehnocrati", nu era numit de vreunul din partidele care ajunsesera in Parlament.
      Asta nu inseamna, totusi, ca nu a fost cel mai decent guvern din 1990 incoace :(
  • -1 (1 vot)    
    Ciolos (Miercuri, 12 septembrie 2018, 8:35)

    sim18 [utilizator]

    Oricum a avut puteri limitate din cauza PSD care bloca tot, sa nu uitam! Daca ar fi avut sustinere si in Parlament ar fi fost mult mai bine...