Deputatul „mitralieră”, Cătălin Rădulescu, vrea suspendarea lui Iohannis și revocarea din funcție pentru Hellvig, Maior și Lazăr

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 29 august 2018, 21:00 Actualitate | Politic


Catalin Radulescu, deputat PSD
Foto: Agerpres
Deputatul PSD Cătălin Rădulescu a declarat miercuri seara, la Antena 3, că în opinia sa „se impune” revocarea din funcție a șefului SRI, Eduard Hellvig, ca și a ambasadorului României în SUA, George Maior, dar și suspendarea președintelui Klaus Iohannis.

„Se impune revocarea dl Hellvig (...) probabil vom cere revocarea dl Maior” dar și a procurorului general, Augustin Lazăr, a afirmat deputatul, care a precizat că războiul împotriva „statului paralel” „trebuie să aibă și o finalitate”.

Chestionat despre președintele Klaus Iohannis, acesta a precizată că și-ar „declanșarea procedurii de suspendare”.



















2494 vizualizari

  • +35 (35 voturi)    
    lui catalin (Miercuri, 29 august 2018, 21:02)

    mitg [utilizator]

    Nu-i putem revoca creeru? Ca si-asa nu se foloseste.
    • +20 (20 voturi)    
      Haha (Miercuri, 29 august 2018, 21:59)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Pai, pentru asta trebuie, mai intai, sa posede creier.
    • +4 (4 voturi)    
      Sa ridem cu Radulescu AKM... (Joi, 30 august 2018, 1:36)

      valjean [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      https://www.stareanatiei.ro/2017/03/habemus-papagal/
  • +35 (35 voturi)    
    ...si nu numai atita (Miercuri, 29 august 2018, 21:09)

    badia [utilizator]

    Sa fie schimbati si Junker, Merkel, Macron si directorul spitalului 9. Sa intre dupa gratii si profesoara care i-a pus nota 4 la teza in clasa a saptea.
    Domnu' deputat a prins viteza.
    • 0 (0 voturi)    
      Jumiorul Ayatollah ului de Arges, numitul Vecinu (Miercuri, 29 august 2018, 23:51)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui badia

      I a dat retete de canepa pentru vorbit si citit
  • +31 (31 voturi)    
    PSD (Miercuri, 29 august 2018, 21:10)

    florinos [utilizator]

    PSD este în cadere libera in sondaje, nici pensionarii nu mai cred ce zice Dragnea iar partidul o ia pe calea PNTCD, o sa râdem de actualii parlamentari care vor fugi ca potârnichile la alte partide pentru a-și păstra funcțiile.
    • +5 (5 voturi)    
      Explica-mi si mie (Joi, 30 august 2018, 0:25)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui florinos

      Ce asteptari poti avea de la o gloata de mafioti?!
    • 0 (0 voturi)    
      Un nou partid la orizont, (Joi, 30 august 2018, 1:56)

      Isobar [utilizator] i-a raspuns lui florinos

      cu membrii echipati cu Kalasnikov,desigur condus
      de Presedintele "MITRALIERA" .
  • +26 (26 voturi)    
    Da' nu vrea el? (Miercuri, 29 august 2018, 21:13)

    alibaba: 10 AUGUST 2018 PSD [utilizator]

    Da' nu-l vrea puscaria pe el?
  • +29 (29 voturi)    
    Se impune si bagarea la racoare (Miercuri, 29 august 2018, 21:14)

    kokos [utilizator]

    pt. deputatul mitraliera.
  • +4 (4 voturi)    
    Atentie, bobor ! (Miercuri, 29 august 2018, 23:07)

    rutger [utilizator]

    Omu' vrea sa doarma linistiiiit, fara sa i se vada gainariile de mic potlogar ! Rad si curcile de el, iar Chuck Norris s-a duuuus in bajenie din cauza pesede = CIUMA ROSIE !!
  • +2 (2 voturi)    
    INTII FACETI CURAT (Miercuri, 29 august 2018, 23:28)

    dincannes [utilizator]

    … in ograda voastra !
  • +3 (3 voturi)    
    pesedistii si aldisti - comunisti (Joi, 30 august 2018, 0:38)

    qwerasdf [utilizator]

    nu au alte preocupari decat sa suspende, demita si sa elibereze puscariasii

    au rezolvat problemele cu infrastructura (nu se mai moare zilnic pe Valea Oltului), avem spitale, scoli, gradinite, locuri de munca, crestere sustenabila... Avem chiar si biserici! (pss... asta, ultima, e chiar pe bune totusi).
  • 0 (0 voturi)    
    daca gloata asta (Joi, 30 august 2018, 11:31)

    vizirul [utilizator]

    majoritara din parlament.aleasa de 18%din alegatorii cu drept de vot poate suspenda un presedinte ales cu 70% din votanti, cred ca traim intr-o tara unde totul este conceput impotriva firescului! Trebuie schimbata legislatia din temelii incepand cu Constitutia.