Deputatul „mitralieră”, Cătălin Rădulescu, vrea suspendarea lui Iohannis și revocarea din funcție pentru Hellvig, Maior și Lazăr

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 29 august 2018, 21:00 Actualitate | Politic


Catalin Radulescu, deputat PSD
Foto: Agerpres
Deputatul PSD Cătălin Rădulescu a declarat miercuri seara, la Antena 3, că în opinia sa „se impune” revocarea din funcție a șefului SRI, Eduard Hellvig, ca și a ambasadorului României în SUA, George Maior, dar și suspendarea președintelui Klaus Iohannis.

„Se impune revocarea dl Hellvig (...) probabil vom cere revocarea dl Maior” dar și a procurorului general, Augustin Lazăr, a afirmat deputatul, care a precizat că războiul împotriva „statului paralel” „trebuie să aibă și o finalitate”.

Chestionat despre președintele Klaus Iohannis, acesta a precizată că și-ar „declanșarea procedurii de suspendare”.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2602 vizualizari

  • +35 (35 voturi)    
    lui catalin (Miercuri, 29 august 2018, 21:02)

    mitg [utilizator]

    Nu-i putem revoca creeru? Ca si-asa nu se foloseste.
    • +20 (20 voturi)    
      Haha (Miercuri, 29 august 2018, 21:59)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Pai, pentru asta trebuie, mai intai, sa posede creier.
    • +4 (4 voturi)    
      Sa ridem cu Radulescu AKM... (Joi, 30 august 2018, 1:36)

      valjean [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      https://www.stareanatiei.ro/2017/03/habemus-papagal/
  • +35 (35 voturi)    
    ...si nu numai atita (Miercuri, 29 august 2018, 21:09)

    badia [utilizator]

    Sa fie schimbati si Junker, Merkel, Macron si directorul spitalului 9. Sa intre dupa gratii si profesoara care i-a pus nota 4 la teza in clasa a saptea.
    Domnu' deputat a prins viteza.
    • 0 (0 voturi)    
      Jumiorul Ayatollah ului de Arges, numitul Vecinu (Miercuri, 29 august 2018, 23:51)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui badia

      I a dat retete de canepa pentru vorbit si citit
  • +31 (31 voturi)    
    PSD (Miercuri, 29 august 2018, 21:10)

    florinos [utilizator]

    PSD este în cadere libera in sondaje, nici pensionarii nu mai cred ce zice Dragnea iar partidul o ia pe calea PNTCD, o sa râdem de actualii parlamentari care vor fugi ca potârnichile la alte partide pentru a-și păstra funcțiile.
    • +5 (5 voturi)    
      Explica-mi si mie (Joi, 30 august 2018, 0:25)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui florinos

      Ce asteptari poti avea de la o gloata de mafioti?!
    • 0 (0 voturi)    
      Un nou partid la orizont, (Joi, 30 august 2018, 1:56)

      Isobar [utilizator] i-a raspuns lui florinos

      cu membrii echipati cu Kalasnikov,desigur condus
      de Presedintele "MITRALIERA" .
  • +26 (26 voturi)    
    Da' nu vrea el? (Miercuri, 29 august 2018, 21:13)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    Da' nu-l vrea puscaria pe el?
  • +29 (29 voturi)    
    Se impune si bagarea la racoare (Miercuri, 29 august 2018, 21:14)

    kokos [utilizator]

    pt. deputatul mitraliera.
  • +4 (4 voturi)    
    Atentie, bobor ! (Miercuri, 29 august 2018, 23:07)

    rutger [utilizator]

    Omu' vrea sa doarma linistiiiit, fara sa i se vada gainariile de mic potlogar ! Rad si curcile de el, iar Chuck Norris s-a duuuus in bajenie din cauza pesede = CIUMA ROSIE !!
  • +2 (2 voturi)    
    INTII FACETI CURAT (Miercuri, 29 august 2018, 23:28)

    dincannes [utilizator]

    … in ograda voastra !
  • +3 (3 voturi)    
    Comment sters de user (Joi, 30 august 2018, 0:38)

    qwerasdf [anonim]

  • 0 (0 voturi)    
    daca gloata asta (Joi, 30 august 2018, 11:31)

    vizirul [utilizator]

    majoritara din parlament.aleasa de 18%din alegatorii cu drept de vot poate suspenda un presedinte ales cu 70% din votanti, cred ca traim intr-o tara unde totul este conceput impotriva firescului! Trebuie schimbata legislatia din temelii incepand cu Constitutia.