Tăriceanu: Suntem într-o situaţie de război cu adversarii politici

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 29 august 2018, 14:11 Actualitate | Politic


Calin Popescu Tariceanu
Foto: Facebook
Președintele ALDE, Călin Popescu Tăriceanu, susține că există ”o situaţie de război” cu adversarii politici. ”Dacă ei vor război, atunci trebuie să fim şi noi mobilizaţi pentru război”, a spus liderul ALDE, potrivit Mediafax.

Tăriceanu a declarat, miercuri, la Școala Politică de Vară a Organizației Femelilor Liberal Democrate (OFLDE), care se desfășoară la Mamaia, că ”structuri paralele de putere” au decis eliminarea adversarilor politici, ”prin mijloace ilegale”.

”Suntem într-o situaţie de război cu adversarii politici, care au folosit toate situaţiile ilegale în lupta politică. Dacă ei vor război, atunci trebuie să fim şi noi mobilizaţi pentru război”, a adăugat Tăriceanu.

Potrivit lui Tăriceanu, adversarii politici ”au folosit toate mijloacele ilegale și imorale în lupta politică”.

”Mai e o vorbă pe care o știți: la război ca la război. (...) Trebuie să fim mobilizați pentru război, dar pentru unul moral și legal. Protocoalele ne arată, de fapt, altceva. Ne arată că justiția era controlată prin mijloacele secrete, la un moment dat vorbeam de mijloacele oculte, acum nu mai vorbesc de mijloace oculte pentru că ele au ieșit la suprafață. Vedem că, probabil, în justiția din România în ultimii ani au căzut victime nevinovate ale acestor înțelegeri secrete, oameni care probabil astăzi sunt condamnați, unii cu executare, alții poate au primit numai condamnare cu suspendare, dar în fond carierele lor profesionale, viața lor, demnitatea lor au fost practic distruse”, a afirmat Călin Popescu Tăriceanu.



















2629 vizualizari

  • +16 (18 voturi)    
    Motivul (Miercuri, 29 august 2018, 14:21)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    psd-alde-udmr vor sa fure si sa scape de puscarie, iar "adversarii" nu ii lasa de capul lor pe mafioti.
  • +11 (13 voturi)    
    kgb se dezvalui prin acest dublu misel (Miercuri, 29 august 2018, 14:24)

    rov [utilizator]

    Si eu cred ca armata ar trebui sa-i culeaga pe acesti dusmani ai tarii ce au tot scapat de la revolutie si care fac numai nemernicii acestui popor.
  • +11 (13 voturi)    
    Mostenitorul masoneriei oligarhice (Miercuri, 29 august 2018, 14:28)

    xolv [utilizator]

    ne vorbeste de forte oculte. Doamne, mare ti-e gradina!
  • +11 (13 voturi)    
    Kim Jong-un din Carpati (Miercuri, 29 august 2018, 14:30)

    gigiduru_ [utilizator]

    Urmeaza inarmarea nucleara impotriva statului paralel
  • +10 (12 voturi)    
    Cu cine? (Miercuri, 29 august 2018, 14:32)

    sim18 [utilizator]

    Esti in razboi... cu ... mama ta care nu ti-a dat cum trebuie educatie!!!!
  • +9 (11 voturi)    
    LEPADATURA MAFIOTA (Miercuri, 29 august 2018, 14:37)

    DiDiRo [utilizator]

    tu doar bati campii.
  • +10 (12 voturi)    
    ALDE in razboi (Miercuri, 29 august 2018, 14:38)

    Isobar [utilizator]

    "Suntem într-o situaţie de război cu adversarii politici, care au folosit toate situaţiile ilegale în lupta politică. Dacă ei vor război, atunci trebuie să fim şi noi mobilizaţi pentru război”, a adăugat Tăriceanu".

    Dl. Tariceanu isi pregateste trupele si pune in avangada
    chiar femeile (Organizației Femelilor Liberal Democrate (OFLDE)),inspirat de aliatul de sange,care dispune deasmenea de o puternica trupa feminina.

    Concluzie:
    In loc sa se ocupe de buna guvernare la care sunt partasi "LIBERALII ???" se lupta cu morile de vant
    alaturi de aliati:.
    Desigur in fruntea trupelor se va afla
    "Don Quijote si Sancho Panza"

    P.S:
    Ramane de vazut cum sunt impartite rolurile.....
  • +8 (10 voturi)    
    o ia de-a dreptul (Miercuri, 29 august 2018, 14:39)

    clencix [utilizator]

    Sunt în război pentru ca nu pricep ca politica este dialog și târguială, sa fie win- win, nu numai ai noștri au dreptate,mai lăsam noi, mai lasă ei, dar intr-o logica pentru sa fie bine pentru mai multi. La batate nu-ți trebuie creier, bine ca ai puterea, scopul e sa scapi de adversari sa ramai tu în bătătură cu marfa, rostul bătăii pentru privitorii imbecili este invenția fantomelor statelor paralele și drobul de sare care nu cade niciodată, dar ne e frica de el și lovim preventiv ca argumente și judecata, ioc.
  • +19 (21 voturi)    
    In primul rand, sunteti in razboi cu noi, poporul (Miercuri, 29 august 2018, 14:43)

    IoPaNet [utilizator]

    Si nu poate fi altfel atat timp cat tara este condusa de fapt de doi condamnati penal si de drept de o mana de imbecili agramati.

    In ceea ce priveste protocoalele pe care le tot invocati, tema este complet falsa pentru noi. Si asta pentru ca voi nu contestati probele ci modul in care sunt obtinute. Atata timp cat o proba este adevarata, pentru orice om de bun simt nu mai conteaza daca a fost obtinuta de un procuror, de un agent al serviciilor de informatii sau de mama lui Stefan cel Mare.
    In SUA, daca un criminal este arestat de un politist care nu ii recita "you have the right to... bla, bla, bla,...", scapa de condamnare. Asta este justitie? Asta vreti si voi, sa furati maxim si sa scapati pe "vicii procedurale"? Nu, multumim, preferam protocoalele!
    • +1 (3 voturi)    
      Shi capul lui motzoc bonus (Miercuri, 29 august 2018, 14:59)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui IoPaNet

      (idi) amin.
  • +4 (6 voturi)    
    confunzi comunistule... (Miercuri, 29 august 2018, 14:43)

    liviu_ [utilizator]

    tu vrei razboi (distrugerea justitiei , a economie si ridicarea furtului la rand de arta)... ei vor normalitate, democratie si economie , voi ati inceput acest razboi si voi sunteti pregatiti de razboi

    ca doar OUgurile alea, atacurile la protestatari, la UE si multe altele exact asta sunt

    nu incerca sa manipulezi, ca inafrara de cretinii care inca va mai voteaza, nu va mai crede nimeni
  • +5 (7 voturi)    
    Sinteti in razboi (Miercuri, 29 august 2018, 14:53)

    vasile-roaita [utilizator]

    Cu propriul popor. ALDE+PSD. Nu mai demult i-ati gazat si maltratat ca in iunie 90 in Piata Victoriei.
  • 0 (4 voturi)    
    Demnitatea lui cucuvel, a lui guitz.. (Miercuri, 29 august 2018, 14:58)

    ruskimushki [utilizator]

    cucuvetzii shi godacii lor fara parintzi… la arme, tovarashi !!!
  • +5 (9 voturi)    
    Dragul nostru Tradiceanu -Narașkin, (Miercuri, 29 august 2018, 15:12)

    Rescator [utilizator]

    Voi Mafia Roșie sunteți in razboi cu poporul roman
    pe care la-ți mințit și umilit zilnic.Ati mutilat in folos
    propriu legile Justiției,ați subordonat politic TOATE
    instituțile Statului.Il folosiți pe Gargamel Beria pe
    postul de ucigaș in serie pentru inepartarea puținilor
    justițiabili dispuși să lupte cu Mafia voastră.
    Sunteți,fară niciun dubiu,in slujba Moscovei,deci
    sunteți tradatori in forma continuată.Și mai ai și
    tupeul să ieși public in fiecare zi emițand tampenie dupa tampenie.Retrage-te la neamurile tale din
    Fanar bolșevicule!
  • +7 (9 voturi)    
    he-he (Miercuri, 29 august 2018, 15:21)

    Mircea1978 [utilizator]

    nene Aricene, matale esti in razboi cu adeversarii politici, asa e. Cum insa noi iti sintem adversai inseamna ca esti in razboi cu poporul si prin urmare te descalifici de la fi numit om politic. Sau cu alte cuvinte esti dujmanul poporului.
  • +9 (11 voturi)    
    In razboi cu martienii si forte oculte (Miercuri, 29 august 2018, 15:35)

    Ord [utilizator]

    bunicul senil a uitat ca mai are si un popor de carmuit. Pe cel din urma il lasa prada pestei porcine, coruptiei, il lasa fara justitie, economie, infrastructura, sistem medical si educational si il prigoneste prin tari straine sub pulane si gaze.
    • -2 (4 voturi)    
      Mai nou auzim ca shi aia (Miercuri, 29 august 2018, 16:04)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Ord

      isi bastoneaza poporul, deci e ok...
  • +1 (3 voturi)    
    ALDE (Miercuri, 29 august 2018, 16:12)

    Radu-Lucian [utilizator]

    Ciudate declaratiile razboinice ale D-lui Tariceanu. Aceste mesaje publice dauneaza stabilitatii politice din Romania ,STOP.
  • +4 (6 voturi)    
    Cu cine razboi? (Miercuri, 29 august 2018, 16:24)

    DT34 [utilizator]

    Cine exact sint adversarii tai politici? De ce nu ii numesti?
    Cine anume e in razboi ALDE? Sau PSD? ALDE, care eu personal, nu pot sa cred ca au peste 2%, nu pot sa inteleg de unde au adunat ei 6% sau 7% voturi.
    Cunosc oameni care au votat PSD, cunosc oameni care au votat UDMR, cunosc oameni care au votat PMP si cunosc oameni care au votat PNL si cunosc oameni care au votat USR, dar nici macar nu am auzit ca cineva sa voteze sau sa simpatizeze cu ALDE.
    Eu cred ca e ceva putred cu ALDE in parlament.