Dragnea: Eu aș vrea să-l suspendăm pe Iohannis. Să vedem dacă dl. Tăriceanu și-a schimbat opinia

de C.D.     HotNews.ro
Marţi, 21 august 2018, 21:58 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea la Antena 3
Foto: Captura Antena 3
​Liviu Dragnea susține că își dorește suspendarea președintelui Iohannis, însă vrea să vadă și ce spune Călin Popescu Tăriceanu. „Dacă vrem să-l suspendăm, îl suspendăm, pur și simplu. Eu aș vrea. Să vedem dl. Tăriceanu”, a spus Dragnea, la Antena 3. 

Șeful PSD l-a acuzat pe președintele Klaus Iohannis că a încurajat protestele violente, acuzândul că, alături de opoziție, vrea să-și instaleze propriul guvern prin violență.  

Liviu Dragnea a mai spus că sunt lideri ai partidului care cer declașarea de proteste la adresa președintelui Klaus Iohannis, precizând că "este o fierbere în partid" și că acest lucru va fi decis în Comitetul Executiv Național al formațiunii.  

"Dacă ar fi fost împotriva lui Iohannis aceste proteste? S-ar putea să fie. Nu e un avertisment, eu vă spun că este o fierbere foarte mare în partid, că de ce nu începem și noi proteste la poarta lui Iohannis. O să avem CEX la sfârșitul lunii și o să decidem. Nu cu pietre, nu cu foc. Nu, nu am vorbit deloc cu colegii asta", a spus el. 

Liderul PSD a criticat și mesajul transmis de șeful statului, imediat după miting. "Dacă era un protest împotriva lui Iohannis la Cotroceni și bine organizat și voiau să spargă cordonul de jandarmi. Ce ar fi făcut Iohannis? Tot așa ieșea să certe jandarmi? Nu, lăsați-i să intre peste mine", a mai spus Dragnea.


















3861 vizualizari

  • +14 (16 voturi)    
    Noroc ca (Marţi, 21 august 2018, 22:01)

    mitg [utilizator]

    Nu-i dupa tine, mustaciosule.

    Sper sa te vedem debarasat (de preferat in brazilia, sau sa fii coleg de camera cu lenuta) cat mai repede.
  • +13 (15 voturi)    
    Condamnat penal, in curs de o noua condamnare (Marţi, 21 august 2018, 22:14)

    Dalinar [utilizator]

    Baron feudal de Tele Orman, care conduce din umbra Guvernul, o adunatura de Porcalani Analfabeti si Nesimtiti, la randul lor condusi de Pavi, o cumatra atat de slow ca abia citeste, se screme.
    Deci Specimenul asta de Parvenit vrea, ca asa a visat el asnoapte, sa il dea jos pe Presedinte, el care e la al Treilea PM.
  • +7 (9 voturi)    
    go soon to (Marţi, 21 august 2018, 22:18)

    Kosmos [utilizator]

    Mititica
  • +10 (12 voturi)    
    Tu trebuie sa mergi intai (Marţi, 21 august 2018, 22:19)

    aniod [utilizator]

    la inchisoare, dragnea.
  • +10 (12 voturi)    
    Eu as vrea sa-l suspendam pe Dragnea (Marţi, 21 august 2018, 22:23)

    ty [utilizator]

    Fiecare cu dorintele lui. Altii cu nevoile . . .
  • +6 (8 voturi)    
    De abia astept... (Marţi, 21 august 2018, 22:25)

    Costello [utilizator]

    ... sa se declanseze referendumul; ar fi ocazia de se termina cu delirul lui dragnea si gasca lui de mincinosi(si nu numai!)
    • +9 (11 voturi)    
      dragnea (Miercuri, 22 august 2018, 7:56)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Costello

      vrea sa-l demita pure si simplu pe Iohannis, d-aia tot plimba prin mass media ideea loviturii de stat organizata de acesta. Doar asa nu ar mai pierde timpul cu suspendarea si referendumul pe care stie ca l-ar pierde.
      Iohannis trebuie demis doar pentru ca pablito sa aiba sansa sa scape de puscarie si sa-si treaca legile penale, prin intermediul presedintelui interimar care ar fi tradiceanu.
  • +9 (11 voturi)    
    dracia aia de Constitutie.... (Marţi, 21 august 2018, 22:40)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    trebuie modificata urgent sa nu li se mai permita mafiotilor din parlament sa demita presedintele pe motive stupide si cand vor muschii lor. Sau macar sa stipuleze ca in caz de esec asupra demiterii, Parlamentul va fi dizolvat si alegeri din nou. Macar sa stie ca pot sa piarda cascavalul. Dar asa, ei vor incerca pana le iese pentru ca stiu ca nu isi pierd scaunele.
  • +6 (8 voturi)    
    Cohones, las-o moale ca te arzi (Marţi, 21 august 2018, 22:47)

    mr_mojo [utilizator]

    Adică oricum te arzi dar așa te arzi la propriu.
  • +7 (9 voturi)    
    si eu as vrea sa incercati (Marţi, 21 august 2018, 22:51)

    stefan2008 [utilizator]

    numai asa v-o puteti lua bine de tot. La referendum nu se voteaza ca la parlamentare. Se voteaza de oriunde ai fi.
  • +7 (9 voturi)    
    Amenintari grave !!! (Marţi, 21 august 2018, 23:01)

    Isobar [utilizator]

    Declaratiile de tipul facut un aceasta seara sunt de o nocivitate (adusa Romaniei si Persoanei Pesedintelui)
    de necontestat si sunt sortite sa intretina starea grava
    de instabilitate cu care nici-un roman adevarat nu se indentifica.
    Intrebarea care se pune ?
    Cine intretine si asigura spatele acestor declaratii cind
    se acuza opozitia ,forte externe,firme straine angajate in Romania care asigura o mare parte a PIB-ului ,Uniunea Europeana si in special pe toti romanii care au o alta orientare politica decat a puterii ?
    Nu cumva fostii nostrii prieteni ???
    • +5 (7 voturi)    
      cine il sustine ? (Miercuri, 22 august 2018, 8:34)

      sareta [utilizator] i-a raspuns lui Isobar

      Chiar se mai mira cineva cine-s sustinatorii derbedeului penal ? Pai cine a inchis ochii zeci de ani la jaful facut de acest derbedeu ,politisti ,procurori si chiar judecatori se fac ca ploua .Al 3-lea om in stat are dosare care in loc sa fie clarificate in urgenta urgentelor se tot amana,cu termene nesimtite.N-au incercat macar sa-l intrebe de provenienta averilor ,de banii platiti de noi catre UE pentru furaciunile lui etc.Nu mai cautati vina peste granite!
    • -2 (2 voturi)    
      Dar (Miercuri, 22 august 2018, 10:40)

      Tony_K [utilizator] i-a raspuns lui Isobar

      Unde-i sri-ul? Chiar nici unu nu e condamnat la subminarea economiei dupa ce au distrus tot? Chiar nici unu nu se incadreaza la atentat la siguranta statului si legaturi cu rusia? Hai da-o incolo, nu cred asa ceva. Sri-ul e mana in mana cu ei, sa fim seriosi.
  • +6 (8 voturi)    
    Cum naiba sa sparga cei 1000-2000 (Marţi, 21 august 2018, 23:27)

    Rahan5 [utilizator]

    de PSD-isti cordonul de jandarmi la Cotroceni ?
    Mai ales cand vor fi alti 50.000 de anti PSD-sti nu departe ?
    Fantezia rusa n-are limite.
    Dragnea blufeaza. El a adus PSD-istii cu autocarele la inceputul verii, cand era si caldura si lumina. In plus atunci nu era lucrari agricole importante, momentul ideal gandit de Dragnea pentru asa ceva.
    Acum noptile devin tot mai racoroase. O innoptare in parc, in Bucuresti, nu mai este atat de comfortabila ca in iunie. In plus acum ne aflam in plin sezon de recoltare agricola. Dragnea a pierdut sezonul de a aduce mase mari umane in Bucuresti. Tot mai mute lucruri se intorc contra lui. Nu i-a mai ramas decat sa blufeze. Exact domeniul in care se pricepe cel mai bine.
  • +9 (11 voturi)    
    Tentative de asasinare - mentionate asa in treacat (Marţi, 21 august 2018, 23:29)

    grunespferd [utilizator]

    Dragnea delireaza, dar sa nu uitam cine e: presedintele psd, omul care conduce din umbra Guvernul si Parlamentul Romaniei. Si el isi doreste suspendarea Presedintelui Romaniei.
    Mitingul in care 100000 de oameni au fost alungati cu gaze si cu pulanele-„o pacaleala“.

    Minciuni gogonate si ieftine. La puscarie, borfasule, sa te lauzi acolo cu „tentativele de asasinat“!

    Ticalosul asta ne baga in groapa daca nu-l punem la locul lui- la zdup.
  • +8 (10 voturi)    
    s-a decis in coalitie, la 1-2 beri (Miercuri, 22 august 2018, 1:45)

    Coco Whistle [utilizator]

    deci voi faceti ceva pe votul a 6M de romani dupa ce ati baut berea cumetriei. asta nu mai e stat, e localitatea scornicesti.ne-ati redus la nivel de comuna si in prag de razboi civil.
  • +8 (10 voturi)    
    Abuz de putere ? (Miercuri, 22 august 2018, 7:24)

    Andra99 [utilizator]

    De ce sa-l suspendati ? Numai de-aia ca puteti ? Institutia suspendarii ar trebui schimbata in Constitutie, pentru a se putea evita pe viitor asemenea abuzuri !!!
    • +6 (8 voturi)    
      Constitutie zici ? (Miercuri, 22 august 2018, 8:37)

      sareta [utilizator] i-a raspuns lui Andra99

      Cine a facut o asemenea bazaconie de Constitutie (care oricum nu-i respectata),nu cumva gasca lor de derbedei organizati in scop de jaf ?
  • -3 (7 voturi)    
    Asta e preludiu (Miercuri, 22 august 2018, 9:29)

    ABBV [utilizator]

    preludiu pentru a fi numita madam Paula Tanase sau vreun alt aservit in functia de sef a DNA. Scutura copacul ....din pacate pentru noi copacul Iohannis e de esenta moale! ;(