PSD Teleorman îl critică pe Iohannis pentru declarațiile privind violențele de ieri: Să nu uitaţi că PSD-ul este cel mai puternic partid datorită unei conduceri bine organizate de Liviu Dragnea, un lider autentic

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 11 august 2018, 13:05 Actualitate | Politic


Postare PSD Teleorman
Foto: Facebook
Organizația PSD Teleorman l-a criticat sâmbătă pe preşedintele Klaus Iohannis, susţinând că acesta "a renunţat în aceste momente la rolul de mediator", transmite Agerpres.

''Organizaţia PSD Teleorman este în total dezacord cu ultimele declaraţii ale preşedintelui Klaus Iohannis privind evenimentele regretabile şi escaladarea violenţelor din seara zilei de 10 august 2018, din Piaţa Victoriei. Respectăm dreptul de a protesta al cetăţenilor români, drepturile şi libertăţile fundamentale ale omului, dar considerăm că suntem datori cu toţii să apărăm statul de drept, ordinea constituţională şi organismele de conducere democratice alese prin vot de majoritatea cetăţenilor români'', a scris preşedintele PSD Teleorman, Adrian Gâdea, pe Facebook.

El a adăugat că PSD Teleorman condamnă fără echivoc toate ieşirile deplasate din spaţiul public care suscită la violenţă.

''Organizaţia Partidului Social Democrat Teleorman condamnă fără echivoc toate ieşirile deplasate din spaţiul public care suscită la violenţă, atât ale preşedintelui Klaus Iohannis, care a renunţat în aceste momente la rolul de mediator, cât şi ale tuturor celor care îndeamnă sau justifică actele de violenţă îndreptate împotriva Guvernului României'', a transmis Adrian Gâdea, care face un apel la calm.

El a completat că PSD va rămâne un partid puternic. 

"Să nu uitaţi, domnule preşedinte Iohannis, că PSD-ul a fost întotdeauna cel mai puternic partid politic din România şi este în continuare, datorită liderilor săi puternici, datorită unei echipe bine închegate şi a unei conduceri bine organizate şi coordonate de preşedintele PSD, Liviu Dragnea, un lider autentic. Suntem ferm convinşi că dorinţa unora de a dezbina şi zgudui din temelii PSD-ul se va dovedi a fi, în final, un eşec total. PSD Teleorman reiterează sprijinul total faţă de Guvernul României şi nu se va abate nicio secundă de la obiectivele şi promisiunile pe care şi le-a asumat în campania electorală'', a mai scris liderul PSD Teleorman

















837 vizualizari

  • +17 (17 voturi)    
    Haha (Sâmbătă, 11 august 2018, 13:06)

    mitg [utilizator]

    Au intrat bonurile de masa?
    • +7 (7 voturi)    
      Party $hpagas of “Democracy” (Sâmbătă, 11 august 2018, 13:10)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      La Tiliorman mai Exista Oameni sau sunt TOTi Mancurtizati? Fiecare auto cu nr de TR sa fie Huiduit in Trafic!
    • +2 (2 voturi)    
      pentru angajatii fara drept la DGSAP Teleorman (Sâmbătă, 11 august 2018, 15:00)

      qwerasdf [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      angajatii pe hartie, dar cu prezenta la partid...

      da, au intrat bonurile

      Ce conteaza ca astia mici n-au de niciunele?! Noi avem bonuri de masa si plasme acasa... setate pe latrina 3. Suntem gata de masa odata cu ei!
  • +10 (10 voturi)    
    La puscarie PSD (Sâmbătă, 11 august 2018, 13:08)

    Frank777 [utilizator]

    Teleorman. Sfarsitul este aproape,
    • +6 (6 voturi)    
      Toti psd-istii (Sâmbătă, 11 august 2018, 13:29)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

      trebuie sa plateasca, fiind complici la ATROCITATILE de ieri. Niste nazisti in devenire, urmasii criminalilor din 89
  • +12 (12 voturi)    
    Domnului PSD Teleor Man (Sâmbătă, 11 august 2018, 13:10)

    iPig Pro [utilizator]

    Si Stalin si Hitler au fost oameni puternici si charismatici, cu partide la fel de puternice si bine organizate. Fata de ei Dragnea este un lider sud-american, low budget. Moral insa simt cum vrea sa se apropie.
  • +10 (10 voturi)    
    TELE-ORMAN (Sâmbătă, 11 august 2018, 13:12)

    aniod [utilizator]

    Va readucem aminte ce inseamna Tele-ORman, si anume "padure NEBUNA" in turca. Chiar credeti ca in ROmania "lumina poate veni de acolo?"
    PSD Teleorman vor primi pedeapsa pe care o merita, nu am nicio indoiala.
    Pana atunci M... PSD si in mode deosebit cei din Padurea nebuna
  • +10 (10 voturi)    
    ala e (Sâmbătă, 11 august 2018, 13:13)

    UglyKidJoe [utilizator]

    el lider maximo de Telemorman
  • +7 (7 voturi)    
    ...in concluzie... (Sâmbătă, 11 august 2018, 13:18)

    mitocanu [utilizator]

    ...traiasca si infloreasca partidul comunist roman din teleorman in frunte cu nepretuitul sau conducator: tov. liviu dragnea....un autentic leader penal...
  • +4 (4 voturi)    
    Jos guvernul autentic! (Sâmbătă, 11 august 2018, 13:21)

    alibaba: >>10/8 Centenar<< [utilizator]

    _!_ autentica celor pesedisti!
  • +5 (5 voturi)    
    sobolanii rosii (Sâmbătă, 11 august 2018, 13:27)

    tufy [utilizator]

    in filmuletul de mai jos se poate vedea cum a ajuns judetul Teleorman sub obladurirea PSD:

    https://youtu.be/7ezjeIXH5i8

    puie MSD !
  • +6 (6 voturi)    
    un hot si un criminal autenitic (Sâmbătă, 11 august 2018, 13:28)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Dracnea si toti complicii lui, membrii PSD
    PSD-ist = huuligan = hot = criminal
    Din aceasta gasca nazista nu pot face parte decât golani si hoti
  • +4 (4 voturi)    
    Tremura (Sâmbătă, 11 august 2018, 13:35)

    VasilicaPokemon [utilizator]

    Este momentul!
    Tremura de frica toti din PSD!
    Incearca sa legitimeze actiunea marsava!
  • +4 (4 voturi)    
    Si "slugoii" lui Ceausescu... (Sâmbătă, 11 august 2018, 14:30)

    Olyx [utilizator]

    la fel spuneau...