Șeful PSD, de acord cu ordonanța lui Toader pentru revizuirea sentințelor: „Ideea este foarte bună”

de C.D.     HotNews.ro
Duminică, 5 august 2018, 22:25 Actualitate | Politic


Tudorel Toader
Foto: Facebook
Președintele PSD, Liviu Dragnea, a catalogat, duminică seară, propunerea lui Tudorel Toader de a avansa o ordonanță de urgență pentru revizuirea sentințelor bazate pe protocoale și interceptări ilegale ca fiind o idee foarte bună, precizând că trebuie văzut dacă o astfel de OUG este și eficientă.

"Am avut o discuție cu dumnealui după emisiune. Mie mi se pare o idee interesantă. Nu e rea, din punctul meu de vedere. Trebuie să vedem și să prezinte premierului, cât de aplicată și de eficientă ar fi o astfel de ordonanță și dacă își atinge scopul. Ideea este foarte bună. Urmează ca în perioada următoare să o construiască și să facă și o analiză, o simulare a eficienței. Dar e un lucru bun. Mai sunt multe de făcut", a declarat Liviu Dragnea, la Antena 3, citat de Mediafax.  

Președintele PSD a mai spus că Tudorel Toader a dovedit că e un om curajos, pregătit, care crede în ideea de justiție corectă. "Cred că mai are multe de spus", a completat Dragnea.  

Ministrul Justiției a anunțat, miercuri seară, că-i va propune premierului adoptarea unei ordonanțe de urgență pentru revizuirea sentințelor date pe protocoale sau interceptări ilegale, Tudorel Toader precizând că va face această propunere într-un timp scurt, "după terminarea concediilor".


















938 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    Livache e mai jenant ca Udrea (Duminică, 5 august 2018, 22:52)

    jorj_bv [utilizator]

    Aia suna in emisiune si zicea ca e fana ei, dar asta ii pune pe altii sa arunce aberatii pe televiziuni si el vine si le sustine daca n-au explodat prea tare.
  • +4 (6 voturi)    
    Ordonanta ZERO (Duminică, 5 august 2018, 23:00)

    buncrestin [utilizator]

    Asta va fi ordonanta cu numarul ZERO, adica cea care va permite PSD sa se duca spre zero la alegerile din urmatorii 10 ani. Sa vina ordonanta!
  • +4 (8 voturi)    
    Curajos? (Duminică, 5 august 2018, 23:05)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Mda... eu as fi ales alt cuvant sa-l descriu pe TiTi...
    • +2 (4 voturi)    
      borfas? jegos? infect? (Luni, 6 august 2018, 9:23)

      qwerasdf [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      cred ca le-am nimerit pe toate... si as mai avea cateva incercari bune sub maneca
      • +2 (2 voturi)    
        Mai baga... (Luni, 6 august 2018, 13:40)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

        Tradator, sluga, corupt, habarnist...
  • +2 (4 voturi)    
    AR FI O LEGE RETROACTIVA (Luni, 6 august 2018, 1:13)

    dincannes [utilizator]

    Asteptam legi spre binele natiunii si pedepse foarte drastice, pentru cei ce nu respecta legile.

    Legi care sa-i determine pe cei capabili si muncitori sa nu mai plece din tara.
  • +3 (5 voturi)    
    Ideile voastre,ale idiotilor.. (Luni, 6 august 2018, 8:09)

    gigiN [utilizator]

    ...”e” totdeauna bune,nu ???
  • +2 (4 voturi)    
    Si sa- ti revizuiasca si tie,..... (Luni, 6 august 2018, 8:12)

    gigiN [utilizator]

    ...cu anticipatie.condamnarea, de la 3 la 10 anisori
  • +1 (5 voturi)    
    vaaaaai (Luni, 6 august 2018, 9:05)

    liviu_ [utilizator]

    1 - e ilegal
    2 - incalca constitutia
    3 - incalca deciziile cedo
    4 - nu a stabilit nimeni ca acele protocoale sunt ilegale! neconsittutionale si ilegale sunt 2 lucruri total diferite...
    5 - legile nu se aplica retroactiv!!!

    dar na... inca niste legi si articole din consittutie calcate in picioare pentru a-l salva pe dracnea... nici nu se mai pun...

    apropos... cum ramane "il suspendam pe iohannis pentur ca incalca consittutia" desi noi o incalcam de 7-8 ani de zile cu 300 parlamentari....?!
    also... acum cine incalca acea consititutie tovarasi?!
    acum brusc e ok sa incalci consitutia?!
  • +2 (2 voturi)    
    Cum ar veni (Luni, 6 august 2018, 9:15)

    CipCC [utilizator]

    Cum ar veni, este de acord cu ideea lui pe care i-a transmis-o lui Tudorel sa o puna in aplicare :))
  • +2 (2 voturi)    
    Crocodilul hamesit Liv Jong Unu (Luni, 6 august 2018, 12:33)

    Rescator [utilizator]

    nu se lasă,pluseaza obraznic la fiecare apariție.

    Hai sictir ipochimenule!